Прескочи до съдържание

Мраморните пещери в Чили


slujitel

Препоръчани мнения

Здравейте, това е мястото, на което попаднах случайно, четейки за Аржентина и Чили, така модерни на последък. Та, от всичко разгледано това така ми се наби в душата, че реших, че няма да стигна до ЮА и да се върна без го видя. Лодките за пещерите тръгват от малкото градче Puerto Tranquilo, но не можах да открия информация как да стигна до там. Ясно е, че трябва да се лети или до Буенос Айрес, или до Сантяго. До кое от двете обаче е по-добре? И после от там със какво? С автобус? Или със самолет до къде и после с автобус?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разрових се из нета и ето какво открих:

Най - близкото летище до Puerto Tranquilo е Balmaceda до там има всекидневни полети от Сантяго цените са около 150€ двупосочен. От летището в  Balmaceda има автобус до Coyhaique цена около 5€. Вече от Coyhaique  има автобус до Puerto Tranquilo.

Ето и откъде взех данните:

http://en.wikivoyage.org/wiki/Puerto_Rio_Tranquilo

Дано съм бил полезен :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, това е мястото, на което попаднах случайно, четейки за Аржентина и Чили, така модерни на последък. Та, от всичко разгледано това така ми се наби в душата, че реших, че няма да стигна до ЮА и да се върна без го видя. Лодките за пещерите тръгват от малкото градче Puerto Tranquilo, но не можах да открия информация как да стигна до там. Ясно е, че трябва да се лети или до Буенос Айрес, или до Сантяго. До кое от двете обаче е по-добре? И после от там със какво? С автобус? Или със самолет до къде и после с автобус?

Посещението на тези пещери е доста трудно и скъпо да се организира. Намират се почти по средата на Патагония и с автобус е почти изключено. Самолета не е евтин, но става. Аз повече от 20 дни се мотах из Патагония и не им отделих време...

Връзка към коментар

Като го гледам къде е това, аз бих взел кола и минал по Carretera Austral (път номер 7 на картата) от Пуерто Монт на юг, поне до ледника Перито Морено и Фиц Рой (в Торес дел Пайне и на юг вече съм бил, но не бих отказал малко планинарстване там пак при наличие на време и пари), пейзажите са много красиви, има фиорди, езера, ледници. Евентуално може и с автобус да става.

Не виждам смисъл да се забиваш на края на света и да видиш само пещерите, при толкова природни красоти наоколо.

Връзка към коментар

Като го гледам къде е това, аз бих взел кола и минал по Carretera Austral (път номер 7 на картата) от Пуерто Монт на юг, поне до ледника Перито Морено и Фиц Рой (в Торес дел Пайне и на юг вече съм бил, но не бих отказал малко планинарстване там пак при наличие на време и пари), пейзажите са много красиви, има фиорди, езера, ледници. Евентуално може и с автобус да става.

Не виждам смисъл да се забиваш на края на света и да видиш само пещерите, при толкова природни красоти наоколо.

Да, аз мисля да го комбинирам, там има много за гледане, но първо да стигна до там, че се оказа трудно. За кола не съм мислила, искаше ми се да обикалям с автобус и евентуално някой полет

Връзка към коментар

Ами в целия район има много летища, Puerto Montt, Punta Arenas, Balmaceda в Чили, El Calafate, Rio Gallegos в Аржентина.

Как ще се стигне най-евтино не знам, предполагам с някоя от грешните тарифи на Иберия до Сантяго и оттам с нискотарифната Sky Airlines. В Аржентина май няма нискотарифни полети за чужденци.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.