Прескочи до съдържание

Най добрите дестинации за 2015г.


Препоръчани мнения

Гледам, че в класацията е и Уругвай и се споменава Монтевидео - не съм била там, но наскоро доста четох и разглеждах снимки. Не видях отзивите от Монтевидео да са кой знае какви, но знае ли се...

За Тунис бих се съгласила само че е "best value" - дано не ме анатемосате, но Тунис не впечатлява с нещо уникално, иначе наистина е low cost дестинация.

Връзка към коментар

Румъния действително е страхотна дестинация и въпреки че ни е под носа, май не сме я опознали и оценили по достойнство. Аз самият доскоро я асоциирах с безкрайни и крайно досадни автомобилни/автобусни преходи през монотонната кукурузена шир, но по-миналото лято имах щастието да пообходя извън транзитните пътища и останах очарован от природа и градове.

 

http://www.touropia.com/best-places-to-visit-in-romania/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Румъния действително е страхотна дестинация и въпреки че ни е под носа, май не сме я опознали и оценили по достойнство. Аз самият доскоро я асоциирах с безкрайни и крайно досадни автомобилни/автобусни преходи през монотонната кукурузена шир, но по-миналото лято имах щастието да пообходя извън транзитните пътища и останах очарован от природа и градове.

 

http://www.touropia.com/best-places-to-visit-in-romania/

 

 

Нищо особенно, но е пример за печелене на пари от илюзии!

Не бях ходил от 20 години и бях приятно изненадан от развитието им, но са си същите "диваци".

Доста дисциплинирани, но все пак диваци. Възхитих се все пак на надписите в музеите им ... на румънски / само /!

Няма ги нашите лигавни. Скъсахме се да се мазним на нискобюджетните пенсионери, ама те не искат и не искат да плащат.

 

п. п. А този замък на " Дракула " ме разби ... ха-ха-ха!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Нищо особенно, но е пример за печелене на пари от илюзии!

Не бях ходил от 20 години и бях приятно изненадан от развитието им, но са си същите "диваци".

Доста дисциплинирани, но все пак диваци. Възхитих се все пак на надписите в музеите им ... на румънски / само /!

Няма ги нашите лигавни. Скъсахме се да се мазним на нискобюджетните пенсионери, ама те не искат и не искат да плащат.

 

п. п. А този замък на " Дракула " ме разби ... ха-ха-ха!

 

Интересно. Уж си бил в Трансилвания, освен ако не става дума само за посещение на замъка в Бран, а пишеш, че надписите в музеите били само на румънски. На мен пък ми направи впечатление, че наименованията на улиците в Сибиу се изписват на три езика. Първо на немски, после на унгарски и чак накрая на румънски. По онова време кмет на Сибиу беше човек с немски произход. Миналата година този човек стана президент на Румъния. Такива ми ти работи за тази страна, или по-точно за "диваците" в Трансилвания...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Трета година отлагам по всевъзможни причини Трансилвания и по-конкретно Сибиу, Барашов, Синая, но може би този май най-сетне ще я уважа . Австро-унгарската история на  областта и големият процент на унгарците в етническия състав и до ден днешен са дали сериозно отражение на цялостния облик, манталитета, културата и развитието на Трансилвания. Така че да се наричат диваци и нищо особено ми звучи несериозно. Дори само заради забраната на чалгата в Стария град на Букурещ и липсата на нощни заведения в студентския град на Тимишоара съм им голям почитател на румънците. И заради ковриги (гевречетата) всъщност. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Синая е страшно красиво, а в Брашов имаше един такъв spirit, много готино усещане имах там. Наскоро се зарибих по гр. Турда, благодарение на magelanci.com, и споделих с няколко мои приятели, у които не предизвиках никакъв интерес по Румъния, явно защото Гърция е "по-интересна" за българите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Синая е страшно красиво, а в Брашов имаше един такъв spirit, много готино усещане имах там. Наскоро се зарибих по гр. Турда, благодарение на magelanci.com, и споделих с няколко мои приятели, у които не предизвиках никакъв интерес по Румъния, явно защото Гърция е "по-интересна" за българите.

 

Смени стратегията - не предлагай Румъния лятото, а пролетта и есента, когато конкурентното предимство на Гърция, тоест морето, не е толкова атрактивно. Поне за мен притеглянето към Гърците е тогава, макар че и представата за таверна ми стига, за да тръгна. И примерно на хора, на които им се пътува, но са си изгърмели отпуска или парите.

В краен случай, стига да имаш кола, но не и компания, аз винаги бих се навила на разходка до Румъния ;) . 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.