Прескочи до съдържание

До Фарьорските острови за 20-ти Март


Препоръчани мнения

Както някой от Вас вече знаят, на 20-ти Март тази година ще има пълно слънчево затъмнение, което ще минава ето от тук:

SE2015Mar20T.GIF

Двете места където явлението може да бъде наблюдавано от суша са Свалбард (безлюден архипелаг с шест национални парка, намиращ се по средата между континентална Европа и Северният полюс) и Фарьорските острови (Бинго!), обслужвани от летище Вагар. До там има редовни полети от Копенхаген на Атлантик Еъруей ~750 лв. Уви, ниско тарифни до Копенхаген от София и Букурещ не намирам (гледах Раян, ИйзиДжет и Уиз). Ще ми се полета да е от Варна, но уви... По- ми пасва тръгването да е от Букурещ, че ми е по-близо от София. Някакви идей как да се добера до там най-евтино (освен на автостоп ;) )? Също, желаещи да се включат в пътуването са добре дошли. Престоя си го представям за до седмица, датите не са важни стига да включват 20-ти Март, разбира се... По това време има "прогнози" и за силни северни сияния, чиято честота се вижда от тук:

Aurora_Kp_Map_Eurasia.gif

 

Един куфар е задължителен, освен ръчният багаж :)

Връзка към коментар

Двете места където явлението може да бъде наблюдавано от суша са Свалбард (безлюден архипелаг с шест национални парка, намиращ се по средата между континентална Европа и Северният полюс) и Фарьорските острови (Бинго!), обслужвани от летище Вагар. До там има редовни полети от Копенхаген на Атлантик Еъруей ~750 лв. Уви, ниско тарифни до Копенхаген от София и Букурещ не намирам (гледах Раян, ИйзиДжет и Уиз). Ще ми се полета да е от Варна, но уви... По- ми пасва тръгването да е от Букурещ, че ми е по-близо от София.

 

Да, на пръв поглед няма нискотарифни до Копенхаген, но един втори поглед (на географската карта ;) ) може да ни подсети, че Копенхаген е на един мост (макар и доста дълъг, но мост ;) ) разстояние от Малмьо. А до Малмьо имаме Wizz.

Това е първата добра новина! :)

Втората добра новина е, че освен от София, Wizz лети да Малмьо и от Букурещ, което е по-удобно за теб. :)

Третата добра новина е, че на подходящи за затъмнението дати има билети на много добри цени:

Букурещ (‏OTP) → Малмьо (‏MMX) на 15-ти или 18-ти март

и

Малмьо (‏MMX) → Букурещ (‏OTP) на 22-ри или 25-ти март

 

за 25,77 €  с дискаунт клуб. Виж дали няма да те оправи "голям салонен багаж".

 

Има и още една нелоша новина ;)

От Букурещ Wizz летят и до Осло и за дати 15/18 - 22.03 има билети за 35,32 € и може да провериш дали не е възможно да се направи някаква връзка от Осло до Свалбард.

 

Аз преди време кроях някакви подобни пъклени планове за това затъмнение, но ми се промени програмата ... :)

 

Впрочем, във форума има вече тема по въпроса

 

А тук има тема, в която може да намериш полезно инфо за придвижването Малмьо-Копенхаген :)

 

Успех!

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Както някой от Вас вече знаят, на 20-ти Март тази година ще има пълно слънчево затъмнение, което ще минава ето от тук:

SE2015Mar20T.GIF

Двете места където явлението може да бъде наблюдавано от суша са Свалбард (безлюден архипелаг с шест национални парка, намиращ се по средата между континентална Европа и Северният полюс) и Фарьорските острови (Бинго!), обслужвани от летище Вагар. До там има редовни полети от Копенхаген на Атлантик Еъруей ~750 лв. Уви, ниско тарифни до Копенхаген от София и Букурещ не намирам (гледах Раян, ИйзиДжет и Уиз). Ще ми се полета да е от Варна, но уви... По- ми пасва тръгването да е от Букурещ, че ми е по-близо от София. Някакви идей как да се добера до там най-евтино (освен на автостоп ;) )? Също, желаещи да се включат в пътуването са добре дошли. Престоя си го представям за до седмица, датите не са важни стига да включват 20-ти Март, разбира се... По това време има "прогнози" и за силни северни сияния, чиято честота се вижда от тук:

Aurora_Kp_Map_Eurasia.gif

 

Един куфар е задължителен, освен ръчният багаж :)

 

Приятелю, въобще не искам да звучи като заяждане, но ти май близките 2-3 месеца не си гледал какво се случва с билетите на Атлантик точно в седмицата заключена между 20ти март :) 

Връзка към коментар

Тия "Атлантик" са кожодери. Алтернативата е с фериботче от Дания

 

Иначе гледам, че Матеев ще разхожда знамето до тия ширини в съвсем близко бъдеще, та ще се радвам да опише подробно цялата организация :)

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Чак сега виждам тази тема.

 

Билетът ми от Копенхаген до Фарьорските острови с Atlantic Airways излезна точно 189 евро, като това включва и чекиран куфар. Повече от приемлива цена, според мен.

 

Точният ми маршрут е следния:

 

22 April, wed // Lufthansa
SOF 06:50 - FRA 08:15
FRA 10:10 - CPH 11:30
 
23 April, thu // Air Greenland
CPH 09:00 - SFJ 09:40
 
27 April, mon // Air Greenland
SFJ 11:40 - CPH 20:00
 
28 April, tue // Atlantic Airways
CPH 12:55 - FAE 14:05
 
01 May, fri // Atlantic Airways & Lufthansa
FAE 09:00 - CPH 12:05
CPH 14:55 - FRA 16:25
FRA 18:10 - SOF 21:50
 

Имаше много причини да предпочета да летя с Lufthansa директно до Копенхаген, вместо с Wizz до Малмьо. Като се вземат предвид всички допълнителни трансфери + липса на чекиран багаж с Wizz + загубеното време цената накрая излизаше приблизително същата. Отделно, че полетите на Wizz не се връзваха особено с полетите до Гренландия и Фарьорските острови.

 

Ако някой го интересува нещо по организацията - да пита конкретно. Ще се радвам да помогна доколкото мога.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А гренландският полет колко излезна?

 

Не мога да ти кажа отделно за полета. Аз ползвах тази оферта: http://www.greenland-travel.com/northern-lights-inland-ice-and-dogsledding

 

Тя включва самолетен билет, 4 нощувки в хостел със закуска + 1-2 активности на място. Всичко излезна около 900 евро тотал, което е МЕГА оферта, като имаш предвид, че нормално само самолетния билет струва около/над 1000 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.