Прескочи до съдържание

Виза за Ботсуана


Препоръчани мнения

...И Новата Година дофтаса, и се прибрахме по домашните гнезда, и почнаха новите(стари) планове  :rolleyes:

 

Леко се шегувам, плановете отдавна са започнати - дано успеем да се възстановим парично от Новогодишните, преди да дойдат следващите :) Но имам питане за визи - ако може да помогнете. Питането е във връзка с продължителност на паспорт основно... 

Ще имам нужда от следните визи:

 

1. Южна Африка - ще подавам апликация от Лондон

 

Пристигане в Йоханесбург на 27 март. Срокът ми за паспорт - до 27 септември, точно 6 месеца.

Ще имам второ влизане на 12 април (и същият ден летя за Лондон).

 

Дали ще имам проблем (само за това говоря, не за останалите изисквания за виза)?

 

2. Замбия и Ботсуана - visa on arrival (ако не ме лъже информацията)

Пристигам в Замбия на 6 април - няколко дни по-малко от 6 месеца валидност

Пристигам в Ботсуана на 8 април - същата история.

 

Дали ще имам проблем?

 

Много ще съм благодарна на съвети - особено на Домосед и Флай - но и не само. Всеки, който знае или има личен опит. Ще ми спести много пари - полет до България и 8 часова услуга... 

 

Благодаря!   :) 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

За Ботсуана изобщо нямаме визи.

Бих си подновил паспорта на твое място. Да не го мислиш.

Аз защото не разбирам много от тези работи реших да си замълча, но пък Ошко потвърди мнението ми. Мисля си, че кой каквото и да ти каже гаранция нама да имаш и най-малкото ще се притесняваш, а е възможно и на самото влизане да станат проблеми, дето ще ти развалят почивката.

Защо ще идваш до България? Би трябвало посолството в Лондон да може да свърши тази работа. Вероятно ще изисква повече време, а може би и пари, но пък няма да се разкарваш.

Връзка към коментар

За Ботсуана изобщо нямаме визи.

Бих си подновил паспорта на твое място. Да не го мислиш.

 

Прав си. Благодаря! Аз ще го подновявам, но мислех от Лондон. Само където няма часове до Април и се чака 2 месеца. И ако излезе някоя командировка, к'во правим... Явно ще преглътна този разход, макар че точно сега... Но пък се пие пак ракийка в Джепето  :rolleyes:

 

Още един въпрос - ако знаете експресните паспорти - 8 часовите - кога се взимат? На следващия ден или същия? Вавно ми е за самолетните билети... 

Връзка към коментар

Провери за 6те месеца ето тук например:http://magelanci.com/links/goto/191-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-iata/

Не съм сигурен дали не се гледа датата на напускане на страната, т.е. ако се искат 6 месеца, трябва да го смениш.

Аз 2012 си идвах специално за паспорта, че в посолството никаква гаранция не даваха кога ще стане.

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар

Аз защото не разбирам много от тези работи реших да си замълча, но пък Ошко потвърди мнението ми. Мисля си, че кой каквото и да ти каже гаранция нама да имаш и най-малкото ще се притесняваш, а е възможно и на самото влизане да станат проблеми, дето ще ти развалят почивката.

Защо ще идваш до България? Би трябвало посолството в Лондон да може да свърши тази работа. Вероятно ще изисква повече време, а може би и пари, но пък няма да се разкарваш.

 

Здравееей! За посолството вече драснах... За останалото права си. Но е хубаво кати ти го кажат... Прегръдки!

Провери за 6те месеца ето тук например:http://magelanci.com/links/goto/191-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-iata/

Не съм сигурен дали не се гледа датата на напускане на страната, т.е. ако се искат 6 месеца, трябва да го смениш.

Аз 2012 си идвах специално за паспорта, че в посолството никаква гаранция не даваха кога ще стане.

 

Мнооого хубав сайт, благодаря! И за съвета... 

Връзка към коментар

Прав си. Благодаря! Аз ще го подновявам, но мислех от Лондон. Само където няма часове до Април и се чака 2 месеца. И ако излезе някоя командировка, к'во правим... Явно ще преглътна този разход, макар че точно сега... Но пък се пие пак ракийка в Джепето  :rolleyes:

 

Още един въпрос - ако знаете експресните паспорти - 8 часовите - кога се взимат? На следващия ден или същия? Вавно ми е за самолетните билети... 

8 часовите се взимат на същият ден, поне така четох някъде, даже май стават за 2-3 часа обикновено.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.