Прескочи до съдържание

Пукет, Куала Лумпур, Сием Реп, Банкок


reality bites

Препоръчани мнения

Здравйте, 

чета форума от известно време, но току-що се регистрирах, за да пусна тази тема.

 

До сега не съм организирал самостоятелно пътешествие и е хубаво, че имам възможност да черпя информация от вашите мнения.

 

Притеснява ме, че поради липсата на опит мога да пропусна нещо, което не виждам в момента. 

 

На 17-ти Януари летя за Тайланд с Аерофлот, на 18-ти в 10:00 би трябвало да съм в Пукет.

 

Първоначално ми се искаше да посетя също и Сингапур, но реших да го оставя. Стори ми се, че няма да се справя и с него, защото ще дойде прекалено натоварено. По тази причина и планувах повече дни в Пукет, които са в края на програмата. Идеята ми е, че така ще имам възможност да отдъхна.

 

Това, което съм планувал към този момент е следното:

 

18JAN: Phuket, arrival 10:20

18JAN, 19JAN, 20JAN @ Phuket
 
21JAN: Phuket - Kuala Lumpur, 08:00 - 10:20
21JAN, 22JAN, 23JAN @ Kuala Lumpur
 
24JAN: Kuala Lumpur - Siem Reap, 06:50 - 07:50
24JAN, 25JAN, 26JAN @ Siem Reap
 
27JAN: Siem Reap - Bangkok, 09:50 - 10:45
27JAN, 28JAN, 29JAN @ Bangkok
 
30JAN: Bangkok - Phuket, 09:30 - 10:50
30JAN, 31JAN, 01FEB, 02FEB, 03FEB, 04FEB, 05FEB @ Phuket
 
Също, ще съм сам, само с раницата на гърба (25Л). Според вас, кои биха били най-критичните неща, които ще са ми от необходимост?
 
Поздрави,
В.
Редактирано от velkoff
Връзка към коментар

На мен ми изглежда супер, спокойно, без да има излишно бързане и нерви никъде. Моето темпо обикновено е по-високо, но като за първо пътуване и като държиш да се поизлежаваш също си екстра :)

 

Единствено ми се струва, че оставяш много дни за Пукет. Тук по другите теми обсъждахме алтернативни плажни дестинации, които са за предпочитане в Тайланд, нека спецовете да се изкажат. Краби и Koh Samui мисля, че излизаха най-често и според мен втория престой след Банкок да го направиш по-скоро на подобно място.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей

velkoff и Добре дошъл в семейството на Магелан,тук със сигурност ще откриеш много полезни съвети и информация за самоорганизирани пътеществия. Ние също летим на 17.01 с Аерофлот за Банкок ( 13часа и 10 мин. от София).На нас ни е трето пътуване за този район.Ако се видим на летището бихме могли да ти споделим доста неща.Така като гледам май вече имаш закупени билети за вътрешните полети   и не можеш да правиш промени по програмата.За багажа - няколко тениски,шорти,джапанки,евентуално удобни сандали,тънко якенце на гърба малко  козметика,задължително фотоапарат.....Ние пътуваме само с ръчен багаж 7-8 кг на човек. Ако имаш   въпроси питай,На летището се огледай за семейство-жена с бяло яке и мъж с кафяво или сиво яке (Лазарови) Носим малки кафяви ранички Kappa . Ще се радваме ако можем да ти бъдем полезни.

Редактирано от strelec72
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.