Прескочи до съдържание

Трансфер : Фиумичино - Чампино


Препоръчани мнения

Както се разхождах, попаднах на едно интересно предложение за директен трансфер м/у римските летища Фиумичино и Чампино.
Това е превозвача :  http://www.gasparionline.it
Цената е умерена, разписанието е на сайта както и в прикачения файл.


 

linea_fiumicino.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Някой пътувал ли е от Чампино до Фуимично с влак? Къде точно се намира жп гарата на Чампино и как се стига от летището до там? Препоръчително ли е да се закупи билет онлайн или може и на място?

Връзка към коментар
преди 35 минути , Guinness каза:

Къде точно се намира жп гарата на Чампино и как се стига от летището до там? 

От Чампино до Фиумичино ли ще пътуваш или от Фиумичино до Чампино? Тук съм писала за трансфера ни от Термини до гара Чампино и от там с автобуса на ATRAL до летище Чампино. Гарата е много близо до летището - последното се вижда още от влака... Проблемът е, че входът към летището е точно от другата страна и се обикаля цялото, което с автобус отнема 10-ина минути, а цената е 1,20€. Regionale влакът от/до Термини е 1,50€. Влаковете до Фиумичино обаче бяха по-скъпи - 14€. От друга страна, автобусите между Термини и Фиумичино са по 4-5€ при купуване онлайн и 6€ директно на шофьора. Директен влак между двете летища няма... 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние пътувахме от Чампино до Термини с влак.Взе ни автобус  ATRAL или COTRAL (мисля,че беше около 1 евро)  и ни откара до гарата за около 5/6 мин. някъде взеха ни и за куфара около 1 евро,оттам си взехме билети за влака (от машини) за Термини (около 1,50евро),а за  Фиумичино трябва връзка с друг влак.Около час е пътят  с влак между двете летища.За такситата  ,ако не се лъжа е 50евро от едното до другото летище (фиксирана цена),а с влака не повече от 16/17евро.Информацията е от миналото лято.:)Дано няма промени.Но по-добре с автобус ,защото на нас полетът ни беше сутринта и без прекачване си беше супер,но Вие си знаете.Пак проверете да не съм Ви подвел.:)

@chandniизвинявай не ми излезна,че си писала.Ако трябва да го изтрия.Или както кажат модераторите.:)

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Иван Попов каза:

@chandniизвинявай не ми излезна,че си писала.Ако трябва да го изтрия.Или както кажат модераторите.:)

Е защо ще триеш? :) Това, че един потребител е написал нещо, не означава, че друг, който има информация не може да я сподели. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

Е защо ще триеш? :) Това, че един потребител е написал нещо, не означава, че друг, който има информация не може да я сподели. :)

:dancing:Има леко  съвпадение и затова.Но няма проблем,както кажеш и ти си го описала много добре.Благодаря за което.:yahoo:

Връзка към коментар
преди 7 минути , Иван Попов каза:

Има леко  съвпадение

От което следва, че явно информацията все още е актуална и достоверна, щом двама души споделят еднакви данни :)

  • Браво 1
Връзка към коментар

Януари мисля да хвана влак от една друга гара близо до Фиумичино-Остия(не знам в момента точното име,но е на 2 километра от летището)Този влак трябва да е 1,5 евро ,но пък не спира на Термини,а на друга гара на няколко километра от центъра.

Връзка към коментар
преди 9 часа, chandni каза:

От Чампино до Фиумичино ли ще пътуваш или от Фиумичино до Чампино? ...От друга страна, автобусите между Термини и Фиумичино са по 4-5€ при купуване онлайн и 6€ директно на шофьора. Директен влак между двете летища няма... 

Ще пътувам от Чампино до Фиумичино. Да разбирам ли, че излиза по-евтино, ако взема автобус от Чампино до Термини и после от Термини до Фиумичино?

 

преди 9 часа, Иван Попов каза:

Но по-добре с автобус ,защото на нас полетът ни беше сутринта и без прекачване си беше супер,но Вие си знаете.:)

Какво имаш предвид, че е по-добре с автобус?

Връзка към коментар
преди 7 минути , Guinness каза:

Какво имаш предвид, че е по-добре с автобус?

За мен лично да,защото за 1евро спестяване ще загубиш и повече време ,а и прекачане.Което за мен е безмислено.Пак казвам лично мое мнение.Но може и с влака;) Вие си знаете.Казвам така ,защото май ни взеха колкото автобус с куфар с не знам какво и стана около 4 евро,а то и автобуси имаше за толкова за 4/5евро за различните фирми...

Редактирано от Иван Попов
Връзка към коментар
Преди 1 час, Guinness каза:

Ще пътувам от Чампино до Фиумичино. Да разбирам ли, че излиза по-евтино, ако взема автобус от Чампино до Термини и после от Термини до Фиумичино?

Доколкото ми е известно (но може и да греша), директна връзка между двете летища, освен с такси, няма. Вариантът е или два шатъла - Чампино до Термини и Термини до Фиумичино (6€+6€), или описаният метод с автобус на ATRAL до гара Чампино (1,20€) + влак Regionale до Термини (1,50€) + шатъл Термини - Фиумичино (6€ на място) или влак (14€). 

 

За Regionale билети купихме онлайн от сайта на trenitalia, за ATRAL - на място от шофьора. За шатълите до Фиумичино по-добре да си вземете на място за първия възможен автобус, който тръгва. Спестяването на 2€ с купуването на билет от Terravision предварително онлайн, може да донесе главоболия (писано е за тях във форума).

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже и на мен ми предстои трансфер от Чампино до Фиумичино, ето на какво попаднах:

 

"Трансфер Чампино – Фиумичино

Към август 2015г. не се предлага безплатен транспорт между двете римски летища. Има два удобни варианта за платен транспорт:

С Такси

С автобус на Gaspari bus company

Макар да няма специална автобусна линия свързваща двете столични летища, можете да се възползвате от директната линия Мартинсикуро (град на източното крайбрежие) – летище Рим Фиумичино, която по маршрута си минава и през летище Рим Чампино. Цената на билета е 10€/посока и се заплаща директно на шофьора, а пътуването отнема между 30 и 50 минути в зависимост от трафика. Няма да имате проблем с откриването на автобусната спирка на малкото летище Чампино. Спирката на летище Фиумичино е на автогарата на Терминал 3.

Разписание на автобусите

Чампино - Фиумичино
от 4:30 06:30 09:45 11:45 14:30 17:45
до 5:00 07:00 10:15 12:15 15:00 18:10
Фиумичино - Чампино
от 9:00 11:00 14:10 16:00 19:00 21:30
до 9:30 11:30 14:30 16:30 19:30 22:00
 
 
Разцъках и сайта на автобусната компания, не дава възможност да купиш билет между двете летища, но ето разписанията съответно от Мартинсикуро до Чампино и до Фиумичино - часовете на тръгване от Чампино и пристигане на Фиумичино съвпадат с посочените от човека.
Редактирано от lyusi
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, dimitrov6 каза:

Януари мисля да хвана влак от една друга гара близо до Фиумичино-Остия(не знам в момента точното име,но е на 2 километра от летището)Този влак трябва да е 1,5 евро ,но пък не спира на Термини,а на друга гара на няколко километра от центъра.

Пътувал съм по този начин. Важно е да знаеш(видиш)  разписанието на автобуса от Фиумичино до до гарата в  Остия. На Eur Magliana може да се прехвърлиш на линия В на метрото и да продължиш до Термини (същия билет ползваш и за метрото В).

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Иван Попов каза:

Ние пътувахме от Чампино до Термини с влак.Взе ни автобус  ATRAL или COTRAL (мисля,че беше около 1 евро)  и ни откара до гарата за около 5/6 мин. някъде взеха ни и за куфара около 1 евро,

Отскоро са пуснали автобус на фирма АТАС от летище Чампино до метростанция Laurentina. Номерът на автобуса е 720, интервал на движение 20 минути, цена 1,50 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , epetkov каза:

Отскоро са пуснали автобус на фирма АТАС от летище Чампино до метростанция Laurentina. Номерът на автобуса е 720, интервал на движение 20 минути, цена 1,50 евро.

Миналия декември го ползвах и от Лаурентина със същия билет се прехвърлих на друг автобус до центъра.Билета важи за 100 минути.Но на връщане на Laurentina чаках повече от час и нещо и ми изгоря билета.Няма никаква информация кога минава 720 за Чампино.Тръгнах пеша 10 км по път без тротоар през тъмното.Накрая излезнах на Via Antica.Това е древен римски път с калдъръм успоредно на летището.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Тръгнах пеша 10 км по път без тротоар през тъмното.Накрая излезнах на Via Antica.Това е древен римски път с калдъръм успоредно на летището.

Трябва да си смениш никнейма на "РИМЛЯНИНЪТ". :)

 

Ето го разписанието на 720

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Накрая излезнах на Via Antica.Това е древен римски път с калдъръм успоредно на летището.

Завиждам ти!

Стига сте се стресирали за трансфера.Миналия месец пътувах до Фиумичино.Както @lyusi e написала, има автобус от Фиумичино до Чампино.Спирката му е там от където тръгват всички трансфери.Билети се купуват от едни симпатични младежи,чиято работа е да го правят.Те стоят точно на мястото от където тръгва автобуса.Продават билети,шегуват се с чакащите,звънят на шофьора ако закъснява....Над главите им има разписание.Автобусът идва,слизат едните,качват се другите и тръгва.Не видях на някой да вземат допълнително пари за багаж.Моята раница се видя на шофьора достатъчно голяма да я свали в багажното и ми благодари,че се съгласих с него.

Разбира се, може да се купи билет и от билетните гишета,които са веднага след сградата на Терминал3.Толкова е неугледна тяхната сградичка,че в първия момент много се изненадахме.Специално в посока Рим,слагат лист А4 - NEXT, на гишето,което е на фирмата,чийто автобус тръгва най - скоро.

Редактирано от patilana
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.