Прескочи до съдържание

Помощ с номер на резервацията


Препоръчани мнения

Току що ми купиха служебно билет, обаче изглежда ужасно. Не е като стандартните с куриерски шрифт и т.н., а е форматиран гладко от туристическата агенция, от която е купен.

Имам проблем с намирането на резервационния код: има петбуквен код, който прилича на такъв, има и дъъълго число, което прилича на номер на билет, но и двете не работят нито в сайта на България еър (полетът на отиване е с тях), нито в www.checkmytrip.com. И в сайта на Алиталия не работят, а връщането ни е с тях.

 

А ми е важно да мога да се чекирам онлайн, както и да си добавя в резервацията на България еър номера на ff-програмата им.

 

Какво да правя?

Връзка към коментар

Дъъългото число да не е от рода на 123-45678901234? Ако е така, това ти е номера на билета, можеш да кажеш кои са първите цифрички, там е кода на авиокомпанията, от която е закупен билета и в чиито сайт трябва да се чекираш.

 

Пробвай и дали ще излезе нещо в сайта на saudi arabia, доста билети излизат там, които ги няма другаде :)

http://www.saudiairlines.com

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Току що ми купиха служебно билет, обаче изглежда ужасно. Не е като стандартните с куриерски шрифт и т.н., а е форматиран гладко от туристическата агенция, от която е купен.

Имам проблем с намирането на резервационния код: има петбуквен код, който прилича на такъв, има и дъъълго число, което прилича на номер на билет, но и двете не работят нито в сайта на България еър (полетът на отиване е с тях), нито в www.checkmytrip.com. И в сайта на Алиталия не работят, а връщането ни е с тях.

 

А ми е важно да мога да се чекирам онлайн, както и да си добавя в резервацията на България еър номера на ff-програмата им.

 

Какво да правя?

България Ер позволява чекиране само 24 ч. приди полета. Аз имах същия случай с билет закупен от Експедия.ит. за полет с Алиталия, опериран от България Ер. Тогава след като не успявах да си запазя място и въобще да си намеря билета предварително отидох в клон на ЦКБ и там ми направиха справка. Оказа се, че го намират в системата си, но тъй като не беше закупен директно от сайта на компанията не можеха да запазят място по него (каквато услуга предоставят) и ми казаха да отида да се чекирам на летището. В деня преди полета все пак реших да пробвам отново в сайта на България Ер и едва тогава ми беше позволено да се чекирам онлайн и да си запазя място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И в Сауди не става.

Е-тикетът е с номер 623-нещо си, т.е. излиза, че е купен от Бг еър.

Дали има шанс да е ок, ако пробвам утре?

Редактирано от Nine
Връзка към коментар

Ох, намерих го. Те го скрили по-надолу :lol:

Сега нов въпрос: как да си въведа номера на фф-програмата на България еър и от къде да си поискам вегетарианско меню? В "Провери резервацията" не ми дава да правя промени...

 

В чекмайтрип излиза, но не и в сайта на Алиталия. Как ли ще се чекирам на връщане...

Редактирано от Nine
Връзка към коментар

Ох, намерих го. Те го скрили по-надолу :lol:

Сега нов въпрос: как да си въведа номера на фф-програмата на България еър и от къде да си поискам вегетарианско меню? В "Провери резервацията" не ми дава да правя промени...

 

В чекмайтрип излиза, но не и в сайта на Алиталия. Как ли ще се чекирам на връщане...

 

каква е тази фф програма  на FB,да не е  FLYMORE? :) ако е последната можеш ,но не съм сигурен като правиш онлайн чекирането да го въведеш, а можеш и на гише. чекирането за милано  е същото, но 48 часа преди полет. какво те притеснява?

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ох, намерих го. Те го скрили по-надолу :lol:

Сега нов въпрос: как да си въведа номера на фф-програмата на България еър и от къде да си поискам вегетарианско меню? В "Провери резервацията" не ми дава да правя промени...

 

В чекмайтрип излиза, но не и в сайта на Алиталия. Как ли ще се чекирам на връщане...

 

За въпроси към Бг ер може да се обърнеш към

Център за обслужване на клиенти

Всеки ден: 08.00-22.00

(+359 2) 402 04 00

E-mail: callFB@air.bg

Може оттам да поискаш и да добавят към резервацията ти условието за вегетарианско меню :)

 

А относно онлайн чекин за полети на БГ ер не от всяко летище има тази възможност и е 24 часа преди полет :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

каква е тази фф програма  на FB,да не е  FLYMORE? :) ако е последната можеш ,но не съм сигурен като правиш онлайн чекирането да го въведеш, а можеш и на гише. чекирането за милано  е същото, но 48 часа преди полет. какво те притеснява?

Така де, fly more. Летя за Рим :)

Какво ме притеснява - не искам на гише (как да подам кредитна карта :lol:  като нямам друга с номера за fly more), а трябва да съм сигурна, че е въведено. Защото като престана да субсидирам ЦКБ с два лева на месец, си искам картата (пластмасовата) на България еър. 

 

 

За въпроси към Бг ер може да се обърнеш към

Център за обслужване на клиенти

Всеки ден: 08.00-22.00

(+359 2) 402 04 00

E-mail: callFB@air.bg

Може оттам да поискаш и да добавят към резервацията ти условието за вегетарианско меню :)

 

А относно онлайн чекин за полети на БГ ер не от всяко летище има тази възможност и е 24 часа преди полет :)

Мислех си за телефон, но утре ще им звъня. През сайта им не става ли?!

Иначе летя от София, от тук има онлайн чек ин.

 

И най-важния въпрос: как да се чекирам през сайта на Алиталия за навръщане?

 

Да взема да посетя някое ЦКБ утре?

Редактирано от Nine
Връзка към коментар

ми екстра, чекираш се мобилно от рим. :)  "Екипът на програмата може да въвежда само до 6 месеца назад Ваши отминали полети с България Ер по сметката Ви." :)

Връзка към коментар

За менюто...обади се на агенцията издала билета и нека те да го вкарат. Имат достъп, лесно трябва да стане. Нека си заслужат малко комисионната :) Силно вероятно България Ер да ти кажат същото по телефона. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обадих се на България еър. За мое ОГРОМНО съжаление онлайн чек ин на връщане не е възможен, само на отиване. Иначе ми добавиха номера на фф програмата им и вегетарианско меню. Стискайте ми палци да останат места до прозореца и за мен :)

 

Ето ви един много магелански детайл от разговора:

- Доколкото виждам, през някакъв сайт сте си закупили билета?

- Не, през агенция, за съжаление...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То пък едно меню ...интересно какво ще е вегетарианското ???

Предполагам заменят прозрачния слайс шунка в мижавия сандвич с листо зеле ;)

Не. Всъщност, един от малкото пъти, когато са ме изненадвали положително, беше като ми сервираха въпросното вегетарианско меню (не си бях поръчал такова ама ..) .

2-3 вида салати (вкусни) и 2-3 вида плодове. На голяяям поднос, да се пулят останалите :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.