Прескочи до съдържание

Другари стягайте мешките :)


stanimir

Препоръчани мнения

Тежки времена се задават и току виж се видим на някоя магеланска среща в Гуантанамо ... всичката Мара втасала та другарите зад океана дотук го докараха :

 

United Airlines и Orbitz са дали на съд 22 годишния американец Актарер Заман затова,че е давал съвети в своя сайт как да се правят икономии при резервация на самолетни билети http://www.avianews.com/world/2015/01/2 ... kets.shtml icon_biggrin.gif 

http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?f=7&t=1980&start=2340

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да, и аз четох за този случай. Разбрах го така: купуваш билет от Бостън до Чикаго, с прекачване в Атланта примерно. Идеята е да си "изпуснеш" нарочно втория полет и всъщност Атланта да остане крайната дестинация. Спестяват се пари, защото полет с прекачване е по евтин от директният полет.

Връзка към коментар

Е те това само в САЩ може да стане. Да им се не видят и тъпите икономически интереси и чудото! Ега ти и държавата, да не ти дава право дори да мислиш и да хитруваш, и то абсолютно законно!

Връзка към коментар

Тежки времена се задават и току виж се видим на някоя магеланска среща в Гуантанамо ... всичката Мара втасала та другарите зад океана дотук го докараха :

 

http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?f=7&t=1980&start=2340

Ами да му мислят тези дето имат по 3-4хиляди мнения.

Сигурно с тях ще почнат :angry:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, и аз четох за този случай. Разбрах го така: купуваш билет от Бостън до Чикаго, с прекачване в Атланта примерно. Идеята е да си "изпуснеш" нарочно втория полет и всъщност Атланта да остане крайната дестинация. Спестяват се пари, защото полет с прекачване е по евтин от директният полет.

 

 

Да , а тия хватки толкова сме ги бистрили и в този форум , че вече се притеснявам за хората , които не са писали от вчера насам  :lol:

 

Мога да назова поне десет които директно са за съд включая мен , а не ми се мисли за Основателя който дава платформа за разпространение на тази ерес за авиокомпаниите и резервационните агенции  :wacko:

П.П. Именно Чакалов ,  именно !

Аз обаче като фен на Литекс поне имам задължителния оранжев екип и ще помоля да ме приберат с него. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

П.П. Именно Чакалов ,  именно !

Аз обаче като фен на Литекс поне имам задължителния оранжев екип и ще помоля да ме приберат с него. 

 

По-важно е сега да се скрият всички опознавателни знаци с логото на magelanci.com, както по времето на Съпротивата - по скринове, обори, тайни скривалища, в стените и в мазетата. То не бяха значки, то не бяха магнитчета, тениски, етикети за куфари, шапки, ключодържатели, че пък и бабаитско знаме направили. Ха сега да ви видим?

Е-е-х, що му трябваше на Основателя?!... :)  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ами като разсъждавате така,очаквайте включване в скоро време... xD Сега търсят някой с български да изчете цялата налична информация и коментари,идеи,теми...А и така ,като се замислям...тоя 22 годишен американец с типично хАмериканско име - Актарер Заман някакви други идеи Ще да е давал .

Връзка към коментар

Годината е 2022 - магеланец е синоним на дисидент, а снимките с лика на Основателя висят по всички големи европейски летища по настояване на Интерпол. Сървърите на сайта се изземват след специализирана акция на звеното за разбиване на тежки престъпления и се изпращат за експертиза отвъд океана. Независим международен съд постановява незабавното затваряне на Магеланци.ком и включването му във всички възможни черни списъци заради съучастие в терористична дейност, тъй като предлаганите атрактивни промоции подпомагали лесното придвижване на фундаменталисти по света. В хода на процеса се доказва по категоричен начин, че българският гражданин И.И. на 43 г. (по-рано арестуван и обявен за биологичен терорист, тъй като продавал нелицензирани по ГМО-стандарт връзчици магданоз собствено производство по улиците на Брюксел) също имал регистрация в Магеланци и често ползвал споделяните там промоции, за да прекарва безпроблемно кошниците с опасна продукция до всички краища на Европа. След затварянето на Магеланци.ком потребителите са разпръснати, а промоциите започват да се предават посредством кодирани съобщения в коментарите под статиите на останалите три легални сайта в интернет пространството. Магеланството е обявено за опасна ерес, подкопаваща устоите на правоверното консуматорско общество. Историята е пренаписана за пореден път, за да срещне новите изисквания на съвремието, като самият Фернандо Магелан е разжалван до обикновен пират, който спонсорирал пътуванията си с укриване на данъци и контрабанда на рапани, пренасяни нелегално в тайник с двойно дъно на кораба "Виктория"...

 

Добре дошли в прекрасния нов свят! :wacko:

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Тежки времена се задават

Е, ти малко художествено си поукрасил историята ;) , та чак и Люба се е заблудила, че държавата има нещо общо.

А това си е просто частно дело, в което държавата (или някой съответен щат) нямат нищо общо.

Просто там всеки, който смята че са засегнати негови интереси, може да се обърне към съда.

И така, както някоя лелка може да осъди МакДоналдс за няколко милиона, затова, че си е опарила езика с горещо кафе, или както някой чичко може да съди Хилтън, защото се е поздхлъзнал във фоайето на някой хотел, така и UA и Orbitz имат право да се обърнат към съда, когато смятат че някой помага за това да се нарушава договор по някаква сделка, като например договор за превоз на пътник.

По същия начин и всеки пътник в САЩ може да реши да съди UA ако си позволят да му отменят някой вече закупен билет, защото например са сбъркали цената. И може би точно затова там авиокомпаниите не си позволяват да отменят "сбъркани билети" и неслучайно и в този форум неведнъж се е споменавала фразата "това ако беше в САЩ, нямаше да посмеят да отменят билетите".

Просто в англосаксонската система облигационното право е много сериозно и спазването на договорите е нещо, което е доста добре защитено.

А вече в конкретния случай доколко искът е основателен и обоснован и дали ще бъде уважен, е съвсем друг въпрос, който ще реши съдът. ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Хм... Така, както аз ги виждам нещата:

 

- Искът е частен, става дума за пари - няма проблем.

- Парите вече са (почти) събрани от потребители на сайта - няма проблем.

- По стара традиция човекът вероятно ще получи предложение от ищците да работи за тях. Дали ще приеме или не, си е негова работа. Във всеки случай - няма проблем.

- Сайтът вероятно ще бъде затворен. Играта на котка и мишка продължава - няма проблем.

 

Специално за Мейджъра: така, както е тръгнало, през 2022 всеки, който има повече от 2 гънки в мозъка си, без да е лицензиран за това от най-високо правителствено ниво, ще се счита за дисидент. А ако ги и използва (гънките) - следствие, съд, присъда.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Фич, не съм се объркала, държавата има общо дотолкова, доколкото има обшо със законите и тяхното прилагане. Лично аз не виждам по коя правна норма би могъл да ме съди авиопревозвач по нашите закони.

Капитане, беше и си оставаш много умен и прозорлив мъж. /е, беше умно и прозорливо момче, ама... Какво да се прави, живота си тече/

Редактирано от luba_rizova
Връзка към коментар

Фич, не съм се объркала, държавата има общо дотолкова, доколкото има обшо със законите и тяхното прилагане. Лично аз не виждам по коя правна норма би могъл да ме съди авиопревозвач по нашите закони.

Капитане, беше и си оставаш много умен и прозорлив мъж. /е, беше умно и прозорливо момче, ама... Какво да се прави, живота си тече/

 

Не ме хвали така, че се изчервявам!

Всъщност това, което каза Фичо, като нищо може да стане действителност - някой от потребителите на сайта да осъди някого от ищците за счупен хатър и после със спечелените пари да плати на същите тия ищци по техния иск. Че оттатък Голямата вода са се смахнали на тема съдебни дела и стигат до парадоксални ситуации - това вече им е ясно и на самите тях. Но системата все пак работи и в двете посоки, и за всички „потребители“.

За наша радост Iberia и Alitalia не са в САЩ :) И Lufthansa също, които вчера май имаха нещо евтинко до Цейлон :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нещата не са толкова очевидни. Всички авиокомпании си имат в условието, че подобни пинизи са забранени.  Сега, до колко това е морално е отделен въпрос, но да речем, че до сега просто авиокомпаниите не са наблягали на това правило, освен ако не се злоупотребява сериозно. Има доста случаи, в които авиокомпанията съди отделни индивиди, които са се възползвали, взимала им е точките от бонус програмите и т.н. 

 

Сега, пича тръгва да автоматизира целия този процес. Ако преди злоупотребяващите са били единици, сега вече може да са десетки и стотици. Естествено, че това ще им разбърка перушината и ще гледат да се защитят по някакъв начин. До колко е адекватна тая защита е отделен проблем, смятам, че това дело вдигна много повече шум, от колкото ако просто бяха оставили сайта да си работи. Не го правят като съдят клиентите на сайта, които са дефакто нарушителите, правят го като гледат да отрежат основата на дървото. Малко като сагата piratebay и подобни. 

 

Иначе и според мен делото е нелепо и ще приключи тихомълком или със споразумение или с нещо подобно. Главната им цел на компаниите е да не позволят тази практика да се разпростира, така че си мисля, че цялото нещо е с цел сплашване. Но това е само предположение, нито съм навътре в конкретната правна област в случая, нито съм и в детайли запознат. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

"Хахах, добри попадение. Е това се получава някой като впрегне по-напредничаво мислене и технологии срещу допотопната система на ценообразуване. Убеден съм, че сайта няма да просъществува много, по един или друг начин :) "

 

Жоро пробвал ли си се за врачка , щото явно много познаваш ? ;)

Как ли още не са хвърлили око на веригата сайтове на Пиратите , а защо не и поляците ?

Само последните със сигурност са им бръкнали с милиони долари.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.