Прескочи до съдържание

Камерун, ЦАР, Република Конго и Демократична Република Конго


bronco

Препоръчани мнения

Бих желал да се запиша резерва като знаменосец със следното пътуване:

- дати - от 13.03.2015 до 30.03.2015;

- план - кацане в Камерун (Yaounde), 1 ден в Yaounde, 2 дни път до границата с ЦАР, 4 дни в Dzanga Sangha park, влизане в RoC, 3 дни в Ndoki national park, 7 дни трип в района на Lake Tele в търсене на Mokele-mbembe (обещавам снимка ;) ), половин ден в Бразавил и половин ден в Киншаса;

- това пътуване го мъча от има-няма 3-4 години и още не мога да повярвам, че наистина ще се случи.....

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Бих желал да се запиша резерва като знаменосец със следното пътуване:

- дати - от 13.03.2015 до 30.03.2015;

- план - кацане в Камерун (Yaounde), 1 ден в Yaounde, 2 дни път до границата с ЦАР, 4 дни в Dzanga Sangha park, влизане в RoC, 3 дни в Ndoki national park, 7 дни трип в района на Lake Tele в търсене на Mokele-mbembe (обещавам снимка ;) ), половин ден в Бразавил и половин ден в Киншаса;

- това пътуване го мъча от има-няма 3-4 години и още не мога да повярвам, че наистина ще се случи.....

Звучи така неразбираемо, че дори аз се шашкам.  Казвай си направо - Камерун, ЦАР, Конго...  Мисля, че знамето ти принадлежи.

Само заради смелостта...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Звучи така неразбираемо, че дори аз се шашкам.  Казвай си направо - Камерун, ЦАР, Конго...  Мисля, че знамето ти принадлежи.

Само заради смелостта...

опитах се накратко да обясня точно какво съм замислил.....но естествено може и още по-накратко :) - Камерун, ЦАР, Република Конго и Демократична Република Конго ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Актуализирах графика. Ти май ще си първия магеланец в ЦАР :)

Според статистиката в атласа и в Република Конго никой не е ходил ;) Но дано първо да се случи и после ще го отчетем :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Успех, и разбира се ако имаш време за дневниче или фотопис :)

Този път съм решил да се постарая и да направя отчет под някаква форма (все още не съм решил каква).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Този път съм решил да се постарая и да направя отчет под някаква форма (все още не съм решил каква).

Само да не приложиш касовите бележки и пр. за възстановяване на разходите :P

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Жоро, благодаря :)

Няма защо... Стискам палци всичко да протече по план.

 

А ако ми донесеш някое магнитче ще ти бъда много благодарен :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да не приложиш касовите бележки и пр. за възстановяване на разходите :P

Не се бях сетил за този вариант, но определено ще си направя бележка и когато дойде момента мисля да се възползвам и от този метод на отчет ;)

Няма защо... Стискам палци всичко да протече по план.

 

А ако ми донесеш някое магнитче ще ти бъда много благодарен :)

Не съм убеден, че точно в този географски район ще има вариант за магнитче, но ще направя най-доброто, на което съм способен ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хронология на обещанията на bronco:

 

Вчера: 16:45  - 7 дни трип в района на Lake Tele в търсене на Mokele-mbembe (обещавам снимка

Днес 16:30: Този път съм решил да се постарая и да направя отчет под някаква форма (все още не съм решил каква).

 

Обещанието (първото и второто) е дадено и АЗ държа то да бъде изпълнено (най-вече първото и то с кристално ясни снимки).

 

Офтопик: аз съм бил в Демократична република (голямото) Конго където има планини, горили и вулкани с езера от лава, а не в блатата на малкото Конго, заради които ".. ние рискувахме световна война"

Редактирано от Valley
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не се бях сетил за този вариант, но определено ще си направя бележка и когато дойде момента мисля да се възползвам и от този метод на отчет ;)

Не съм убеден, че точно в този географски район ще има вариант за магнитче, но ще направя най-доброто, на което съм способен ;)

Хм, на мен не ми беше хрумвало да искам каквото и да е, но след магнитчето за Георги Матеев, може да ми се отблагодариш с картичка за идеята  :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Остава на мен да обещае да намери подходящ блатен терен да кОпаме държавните служители, и по-специално тия от една дирекция.

Да се добави в обещано!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хронология на обещанията на bronco:

 

Вчера: 16:45  - 7 дни трип в района на Lake Tele в търсене на Mokele-mbembe (обещавам снимка

Днес 16:30: Този път съм решил да се постарая и да направя отчет под някаква форма (все още не съм решил каква).

 

Обещанието (първото и второто) е дадено и АЗ държа то да бъде изпълнено (най-вече първото и то с кристално ясни снимки).

 

Офтопик: аз съм бил в Демократична република (голямото) Конго където има планини, горили и вулкани с езера от лава, а не в блатата на малкото Конго, заради които ".. ние рискувахме световна война"

Благодаря, че си направил такава ретроспекция на обещанията ми ;) Така по-трудно ще ги забравя ;) Даже и болд-нат текст си сложил :) За статистиката, никъде не съм обещавал "кристално ясни снимки" :)

 

Хм, на мен не ми беше хрумвало да искам каквото и да е, но след магнитчето за Георги Матеев, може да ми се отблагодариш с картичка за идеята  :P

Естествено, че ще ти се отблагодаря с картичка - дори имам още по-добра идея: картичка с отчет :)

Остава на мен да обещае да намери подходящ блатен терен да кОпаме държавните служители, и по-специално тия от една дирекция.

Да се добави в обещано!

Обичам да обещавам - обещанията за безплатни (само при Childish има изключение - все пак там обещанието е с "отчет") :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, че си направил такава ретроспекция на обещанията ми ;) Така по-трудно ще ги забравя ;) Даже и болд-нат текст си сложил :) За статистиката, никъде не съм обещавал "кристално ясни снимки" :)

 

Естествено, че ще ти се отблагодаря с картичка - дори имам още по-добра идея: картичка с отчет :)

Обичам да обещавам - обещанията за безплатни (само при Childish има изключение - все пак там обещанието е с "отчет") :)

bronco, пари не приемам - нито със знак плюс, нито със знак минус  :P

(съжалявам за спама, спирам).

Връзка към коментар

Основател/администратори - туй са 20 постинга от общо 65 мнения в темата за Камерун (транзит), ЦАР (посещение на гранична област), Конго (тресавища и блата), които аз също имам желание да посетя и ДР Конго (транзит) и обещанията на на един от най - изтъкнантите магеланци bronco.

 

Може би е по-удачно да се отвори нова тема, на която да следим продължението. Не може да изпуснем тази възможност да следим отблизо прогреса и изпълнението на плана и обещанията!

Редактирано от Valley
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хм, на мен не ми беше хрумвало да искам каквото и да е, но след магнитчето за Георги Матеев, може да ми се отблагодариш с картичка за идеята  :P

Пууу ти пък да не видиш нещо :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ОМГ това ми е мечта на мен - Френска Централна и Екваториална Африка! С няколко уговорки:

- Много внимавайте в ЦАР. Страната е във война откакто Мишел Джотодиа и мюсюлманската милиция Селека свалиха президента Бозизе. Оттогава християнски и мюсюлмански милиции се избиват помежду си, имаше милион избити и разселени в тази преди това мирна страна. Френската армия е в столицата Банги да пази стратегически обекти, но извън нея няма държава, няма закони, няма нищо освен милиции с калашници и мачете. Жалко защото допреди няколко години страната беше мирна и можеше да се посещава. В момента е No man' s land. Лично аз бих я заменил с Габон - Либревил е Африканското Монако.

- По мои наблюдения Конго Бразавил (френско Конго) е по-развито с десетилетия от съседно Конго Киншаса (ДР Конго, белгийско). Поради нефта и стабилността.

- внимавайте и в Северен Камерун, близо до Границата с Нигерия и Чад. Имаше отвлечено семейство както и френски свещеник от Боко Харам. Им докато френските власти успяха да издействат семейството да бъде освободено, не бих разчитал на нашите власти при евентуален проблем. И в момента там върлува Боко Харам, камерунската войска е на границата и има ежедневни атентати към местното население, което е тероризирано. Аз бих го заменил с Южен Камерун и по брега на океана - Криби, Дуала.

Иначе свалям шапка за хъса ви. И аз обмислям нещо подобно в близките години.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Май днес пътувате нали? Желая ви уникални и безпроблемни приключения в Централна Африка. Моля споделяйте на връщане всякакво инфо за сигурност, неща за гледане, правене, впечатления... И успех с намирането на мокеле-мбембе! Да го снимате за форума, и не само него :) 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Поздрави от Централно АФриканска Република (ЦАР). След 2 дни изморителен преход от Яунде (Камерун) до границата успяхме да прекосим река Санга и да се озовем в Дзанга-Санга парк в ЦАР. На първата снимка виждате традиционен път в Камерун, след това е прехода през река Санга, на третата снимка е традиционна местна къща с нейните обитатели отпред, на четвъртата снимка е стаята ми в Санга лодж, петата ми е любима - знамето отмаря от дългия път в компанията на два Джака, единият от които е истински джентълмен ;) И на края изглед към река Санга от Санга лодж.

post-753-0-01685400-1426620685_thumb.jpg

post-753-0-86342500-1426620693_thumb.jpg

post-753-0-73733300-1426620706_thumb.jpg

post-753-0-42978600-1426620718_thumb.jpg

post-753-0-89244600-1426620728_thumb.jpg

post-753-0-67982900-1426620736_thumb.jpg

Редактирано от bronco
  • Харесвам 45
Връзка към коментар

Поздрави от Централно АФриканска Република (ЦАР).

 

Е това е абсолютния магелански поздрав :) Ти си първия посетител (поне от форума) на тези места. Поздрави, безпроблемно пътуване и да видиш всичко запланувано.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Поне още един българин е ходил скоро в ЦАР: Ирина Бокова.

 

http://www.unesco.org/new/en/unesco/about-us/who-we-are/director-general/singleview-dg/news/la_directrice_generale_irina_bokova_en_visite_officielle_en_republique_centrafricaine_salue_la_preservation_du_patrimoine_culturel_pour_la_cohesion_sociale/

 

Прекрасни снимки Бронко и Оги.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.