Прескочи до съдържание

Камерун, ЦАР, Република Конго и Демократична Република Конго


bronco

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Съжалявам, че спамя темата на bronco, но не мисиля че информацията си заслужава нова тема, а е любопитна.

Някой чул ли е за това? Освен Фиджи българската дипломатическа служба се развива и по други екзотични, уви не-толкова райски дестинации. Дори и Петър Стоянов е присъствал :) 

Интересно какво точно ще прави почетния консул, която май е там по други начала. Но българско присъствие по тези ширини е похвално, особено след закриването на посолствата в Акра, Луанда, Лусака и Хараре. Нещо ми мирише на диaманти и полезни изкопаеми, или оръжия... 

http://www.mfa.bg/embassies/southafrica/events/bg/1664/85/4596/index.html

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съжалявам, че спамя темата на bronco, но не мисиля че информацията си заслужава нова тема, а е любопитна.

 

Някой чул ли е за това? Освен Фиджи българската дипломатическа служба се развива и по други екзотични, уви не-толкова райски дестинации. Дори и Петър Стоянов е присъствал :) 

 

Интересно какво точно ще прави почетния консул, която май е там по други начала. Но българско присъствие по тези ширини е похвално, особено след закриването на посолствата в Акра, Луанда, Лусака и Хараре. Нещо ми мирише на диaманти и полезни изкопаеми, или оръжия... 

 

http://www.mfa.bg/embassies/southafrica/events/bg/1664/85/4596/index.html

Естествено, че няма никакъв проблем да пишеш в темата - аз не мисля, че тамата трябва да е само за моето пътуване, според мен трябва да е за споменатите държави по принцип. В Камерун имах честа да се запозная с човека, който от няколко години е приел като лична борба да има почетно консулство в Яунде.Оптимистичния вариант е това да стане факт до 1-2 години, което според въпросния човек, ще е голям успех. А по принцип, според мен, това би имало само положителен икономически ефект за България като цяло.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бих желал да се запиша резерва като знаменосец със следното пътуване:

- дати - от 13.03.2015 до 30.03.2015;

- план - кацане в Камерун (Yaounde), 1 ден в Yaounde, 2 дни път до границата с ЦАР, 4 дни в Dzanga Sangha park, влизане в RoC, 3 дни в Ndoki national park, 7 дни трип в района на Lake Tele в търсене на Mokele-mbembe (обещавам снимка ;) ), половин ден в Бразавил и половин ден в Киншаса;

- това пътуване го мъча от има-няма 3-4 години и още не мога да повярвам, че наистина ще се случи.....

 

 

Знам, че не обичаш особено да пишеш и да постваш снимки, но все пак при такова изключително пътешествие е грях да не сложиш някоя и друга фотография с кратки обяснения (по възможност от парковете)...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

не само от парковете, и от градовете и селата моля. Нямам търпение :) много искам и в обозримо бъдеще предвиждам нещо подобно, така че интересът ми не е само от любопитство. Благодаря 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знам, че не обичаш особено да пишеш и да постваш снимки, но все пак при такова изключително пътешествие е грях да не сложиш някоя и друга фотография с кратки обяснения (по възможност от парковете)...

Ще сложа, просто ми трябва малко време да се възстановя и да наваксам в работата. Предполагам, че до няколко дни ще кача снимките със знамето, след това останалите снимки и накрая ще разкажа историята на пътуването.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

ОК, ето още една със знамето - двама камерунски войници леко ни изнудиха да ги вземем на стоп и аз естествено им го върнах като леко ги изнудих да се снимат с нашето знаме ;) В бързината (тъй като се снимахме близо до тяхната военна база и аз малко се притеснявах някой техен началник да не ги види) знамето е леко обърнато. Дали има някаква символика в цялата история?!? :)

post-753-0-17115900-1427994391_thumb.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
Георги Матеев

Малко фотошоп магия и знамето вече не е обърнато :)

 

post-1175-0-79292700-1427998055_thumb.jpg

 

Ники, въобразявам ли си, или изглеждаш доста поотслабнал?

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Малко фотошош магия и знамето вече не е обърнато :)

 

attachicon.gifpost-753-0-17115900-1427994391.jpg

 

Ники, въобразявам ли си, или изглеждаш доста поотслабнал?

Изкомандвал си ги шарените да се завъртят :unsure: Как го направи? :rolleyes:Верно като магия.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Наистина е отслабнал.

 

 

Знам, че не обичаш особено да пишеш и да постваш снимки, но все пак при такова изключително пътешествие е грях да не сложиш някоя и друга фотография с кратки обяснения (по възможност от парковете)...

Флай, :)  покрай парковете ако може да сподели и малко инфо дали е имало проблем с бунтовниците по трасето. Предполагам не, но как  е ситуацията.

Връзка към коментар

Малко фотошоп магия и знамето вече не е обърнато :)

 

attachicon.gifpost-753-0-17115900-1427994391.jpg

 

Ники, въобразявам ли си, или изглеждаш доста поотслабнал?

Не си въобразяваш, но може още ;)

 

Наистина е отслабнал.

 

 

Флай, :)  покрай парковете ако може да сподели и малко инфо дали е имало проблем с бунтовниците по трасето. Предполагам не, но как  е ситуацията.

Бунтовници по пътя, който аз минах, нямаше. Парка Дзанга Санга в ЦАР се намира в южната част на страната. Зоната, до която всичко трябва да е ок, се намира на 30 км на север от парка, т.е. ако се влезе от Камерун (Либонго) в ЦАР, стои се само в парка и после се излезе от ЦАР отново посока Камерун или Република Конго (както направих аз) по река Санга, то всичко би трябвало да е безпроблемно. От друга страна преди година и нещо парка е бил затворен, защото е бил населен с бунтовници, така че гаранция-Франция ;)

Редактирано от bronco
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре дошъл! Направо се надувам, че точно на теб предадох знамето / а и го взех от Теди, която също всички мислехме заради ситуацията в Йемен/. Бърза адаптация и чакаме разкази.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като е за надуване...и аз да се надуя, че го взех топло-топло от Африканска земя. :)

 

И аз да се отбележа в редиците на чакащите разказ. И не, защото съм се запътила натам, а напротив, защото вероятно никога няма да стигна по тези места. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес публикувах снимките със знамето. Очаквам одобрение на администратор и след това снимките ще са достъпни за гледане от всички. Публикувам снимки за първи път и ако съм объркал нещо предполагам, че отговорен администратор ще ми пише за да си коригирам грешката ;)

Надявам се скоро да публикувам и всички по интересни снимки от пътуването.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Днес публикувах снимките със знамето.

 

Супер си. С GPS позиционирането си се справил перфектно. Благодаря.

Чакаме другите снимки и продължението на разказа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.