Прескочи до съдържание

Пингвини на живо


Препоръчани мнения

Може да ми се смеете но последният филм който гледах бе " Пингвините от Мадагаскар " на 3D заедно със щерката :) След като се прибрахме, щерката каза да питам Магеланците,къде и  как можем да идем и да видим истински пингвини :) То ясно къде. И как е ясно. Само " едно нещо" ;)  да намерим и да съберем и сме там.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Може да ми се смеете но последният филм който гледах бе " Пингвините от Мадагаскар " на 3D заедно със щерката :) След като се прибрахме, щерката каза да питам Магеланците,къде и  как можем да идем и да видим истински пингвини :) То ясно къде. И как е ясно. Само " едно нещо" ;)  да намерим и да съберем и сме там.

Да ги видите в естествената им среда наистина ще има нужда от "едно нещо", ох даже от "доста неща", но можете да ги видите и в някой зоопарк. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да ми се смеете но последният филм който гледах бе " Пингвините от Мадагаскар " на 3D заедно със щерката :) След като се прибрахме, щерката каза да питам Магеланците,къде и  как можем да идем и да видим истински пингвини :) То ясно къде. И как е ясно. Само " едно нещо" ;)  да намерим и да съберем и сме там.

 

Ето тези са от Зоологическата градина в Шонбрун, Виена :)

Пожелавам ви скоро да имате възможност да ги видите на живо независимо къде :)

post-2076-0-50071100-1420835356_thumb.jpg

post-2076-0-42581200-1420835360_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря за идеята Домосед :thankyou:

 

Да ги видите в естествената им среда наистина ще има нужда от "едно нещо", ох даже от "доста неща", но можете да ги видите и в някой зоопарк. :)

Mary, вярно че ще трябват " доста от ония неща" :)  Но ако ги имам ( а се надявам че ще дойде ден когато ще ги имам ) ще ги дам защото си заслужава да  видиш пингвините в естествената им среда. Никога не съм съжалявал че съм дал пари за пътуване :)

Извинявам се за офтопика.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пингвини има и в мини зоото във Франкфурт. Между другото, дори в нашето зоо в София казаха,че са докарали някакъв вид пингвини, ама по-топлолюбиви и по- дребни, но като ходихме да ги търсим малко след това, не ги видяхме. Не знам дали ги има наистина? А детски филми и аз гледам, наравно с детето, все още има нужда от придружител. Последния беше Кутийковците. Нищо впечатляващо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз видях за пръв път на живо в Emirates Mall в Дубай, беше страхотна емоция. Можеш да ги видиш съвсем от близо, да ги прегърнеш, целунеш, да се снимаш с тях - разбира се, срещу съответната сума: http://skidubaipenguins.com/

Ние ги гледахме само през стъклата на ски пистата, но предполагам, че и преживяването от близо си заслужава.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Виждала съм пингвини на живо 3 пъти. Първо в Перу на Балестовите острови, после остров Мартило, Аржентина, където вървяхме точно до тях, снимахме се, въобще голяма емоции. Миналата година пак видях в НЗ. Бяха съвсем до нас. И на трите места пингвините си бяха в естествена среда, интересно е. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко тъп въпрос: пингвинчовците дали проявяват агресия и дали хапят? Виждала съм на много места по зоо и разни други паркове, ама на живо не съм. :blink:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Малко тъп въпрос: пингвинчовците дали проявяват агресия и дали хапят? Виждала съм на много места по зоо и разни други паркове, ама на живо не съм. :blink:

Аз съм бил на метър и половина-два от пингвини в естествена среда, без ограда и прегради. Напротив, много са любопитни, и дружелюбни. Те сами идваха до мен, застават и почват да ме оглеждат като човеци - от горе до долу. Някои минаваха и зад мен. Бяхме инструктирани да не ги доближаваме, да не правим резки движения, и да не говорим високо, за да не ги стресираме. Но те сами си идват и обикалят, спират пред мен и почват да си крякат нещо. Може би очакваха да им отговоря, не знам :)  Или си обсъждаха нещо. Мили животинки са, никаква агресия. Или доближават и почват да те изучават. Или изобщо не им дреме, че има хора, вършат си техните си пингвински работи.

 

Магеланови пингвини

post-72-0-92538800-1421479497_thumb.jpgpost-72-0-17752800-1421479517_thumb.jpg

 

Кралски пингвини

post-72-0-56802300-1421479601_thumb.jpg

 

Gentoo пингвини - с оранжевите човки и крачета (водят се сравнително рядко срещан вид)

post-72-0-77838300-1421479810_thumb.jpg

 

Мама и татко

post-72-0-40394400-1421479646_thumb.jpg

и малките в дупката - бяха на по 2-3 дена, до седмица след излюпването си

post-72-0-37284400-1421479682_thumb.jpg

 

Пингвините от различните видове си съжителстват съвсем миролюбиво и приятелски едни с други, както и с хората.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Аз съм била също на метър- два, но изрично ни предупредиха да не ги снимаме и да не ги докосваме. Минаваха си насам-натам по пътечката си. Интересното на мястото, където ги гледах беше, че още като влизаш на острова/свързан с мост към сушата/ и на информационния център има закачена табела точно в колко часа на този ден ще е залеза и в колко се очаква да излязат от водата пингвините. Правят го буквално на минута две от предвиденото, първо излизат два-три, после още и още докато почернее направо пясъка. После в колони се отправят по едни пътечки и се навират по техните си места. Връщали се обратно в океана по изгрев, но това не е атракция, само излизането.

 

Phillip island

Редактирано от Тони
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз съм била също на метър- два, но изрично ни предупредиха да не ги снимаме и да не ги докосваме. Минаваха си насам-натам по пътечката си. Интересното на мястото, където ги гледах беше, че още като влизаш на острова/свързан с мост към сушата/ и на информационния център има закачена табела точно в колко часа на този ден ще е залеза и в колко се очаква да излязат от водата пингвините. Правят го буквално на минута две от предвиденото, първо излизат два-три, после още и още докато почернее направо пясъка. После в колони се отправят по едни пътечки и се навират по техните си места. Връщали се обратно в океана по изгрев, но това не е атракция, само излизането.

Тони, това близо ли е до Мелбърн?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Аз видях за пръв път на живо в Emirates Mall в Дубай, беше страхотна емоция. Можеш да ги видиш съвсем от близо, да ги прегърнеш, целунеш, да се снимаш с тях - разбира се, срещу съответната сума: http://skidubaipenguins.com/

Ние ги гледахме само през стъклата на ски пистата, но предполагам, че и преживяването от близо си заслужава.

Тъкмо се чудех с какво да си запълня един ден в Дубай другия месец  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко тъп въпрос: пингвинчовците дали проявяват агресия и дали хапят? Виждала съм на много места по зоо и разни други паркове, ама на живо не съм. :blink:

 

Нашият гид ни каза, че могат да станат агресивни, ако се чувстват застрашени, затова се движиш бавно, без силни звуци. Уилкс вече е писал по-горе. Иначе са много дружелюбни. Според мен на туристическите места пингвините в естествена среда са свикнали с хора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На Галапагос има пингвини в естествената им среда. Не съм имала щастието, но гледах снимки на друг пътешественик и ми направи впечатление, че каза, че местните ги предупредили, че са много агресивни и може ли да ти отхапят пръста?!? Явно тези там са някаква друга порода, знам ли...

Връзка към коментар

Мисля, че става въпрос за пингвини в естествената им среда. Иначе ги има в доста зоопаркове.

Една от най-големите колонии на пингвини , и то различни видове, се намира на Фолкленските острови.  А мисля, че понякога от Копенхаген дотам има страшно изгодни оферти.  Та дори и аз се замислям за нещо такова...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Софийския зоопак имаше пингвини, но за малко мисля и в една малка клетка... Ей това е по-интересно:

https://www.youtube.com/watch?v=1f--GZSptnk

 

Тези малките са големи подстрекатели. Веднъж обяснявам на сина ми, че трябва да чакаме пратка, а той:  "От Магеланската поща ли?" :)

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мисля, че става въпрос за пингвини в естествената им среда. Иначе ги има в доста зоопаркове.

Една от най-големите колонии на пингвини , и то различни видове, се намира на Фолкленските острови.  А мисля, че понякога от Копенхаген дотам има страшно изгодни оферти.  Та дори и аз се замислям за нещо такова...

Оги, с коя авиокомпания се лети от Копенхаген до Фолклендските острови?

Редактирано от Костов
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.