Прескочи до съдържание

SOF-VIE 3-6.April - мнения за цена ?


Препоръчани мнения

Здравейте, предстои ми купуване на билет

София - Виена - София

3.пет. - 6.пон.  април 2015

Датите са съобразени с почивните дни на домакините ми във Виена (Великден), но не са фиксирани - приемливо е  + 1-2 дни.

 

В момента намирам следните най-ниски цени:

126 - Opodo (препратка от Tripadvisor)

132 - Austrian airlines

136 - Bulgarian air

Цената е добра, но билетите са повечко, затова всяка разлика надолу е от значение.

 

Моля, ако някой уцели по-ниска цена, да сподели.

Моля за мнения:  да купувам ли, да чакам ли, до кога е разумно да чакам. В момента остават по-малко от три месеца.

 

PS  Истанбул - Виена също ме устройва (аз съм от Бургас), но в Истанбул бих шофирала/паркирала само за мнооого по-ниска цена на самолетния билет :-).

post-1693-0-44257300-1421004155_thumb.jpg

Връзка към коментар

Само да кажа, че тази цена в Оподо е ако се купи с определена карта, примерно Дебит Мастеркард (ако не са я сменили междувременно), иначе нараства доста чувствително.

Ако гледаш в сайта на Остриън казват и колко билета остават на тази цена, в случая са 4. Та не бих казал, че с чакане ще има подобрение, освен ако не направят промоция.

Връзка към коментар

Пробвай през ирландската версия на Kayak

http://www.kayak.ie/flights/SOF-VIE/2015-04-03/2015-04-06

Дава ми цени € 102 през Opodo и € 107 през Edreams полетите са с Bulgaria air.

Редактирано от Костов
Връзка към коментар

Хм...а зашо не летиш Варна - Виена - Варна с Австрийски авиолинии ?

Цените за 122 Е  и 142 Е, гледам ги на www.aua.com .

...но ако ти се ходи до София, бих те разбрал.

О, де да беше така. Но 122 е отиване + 142 връщане - става 264 Е.

 

 

Neuromancer, благодаря за съвета за opodo.

Ще купувам от Austrian, да ми е мирна главата.

 

Тия 4 честа ги гледам от 1 месец - все са 4. Не знам дали това е реален брояч или трик за оказване на натиск.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямах точно това предвид, провери и Оподо за в случай, че имаш картата, с която се получава тази цена.

 

и пак може да не му сработи плащането. Тези Каяци, Кану-каяци и Скайчекове са такива пирати, че единствено някаква реална цена  може да дойде с линк  към. авиокомпанията.  Взимай си билети, за да не ги сънуваш тези ниски по католическите празници цени.

Връзка към коментар

Тия 4 честа ги гледам от 1 месец - все са 4. Не знам дали това е реален брояч или трик за оказване на натиск.

 

Ако нямаш нужната карта за opodo си резервирай от сайта на компанията и да ти е мирна главата. Точно така работят отстъпките в тия сайтове, с малко главоболия и имане на точната карта :)

 

Относно 4-те места, хем е трик, хем не е. Доста от резервационните класове имат горен лимит 4 места, т.е. това че пише 4 места означава, че има 4 или повече :) Другата такава ключова цифра е 9, при някой е 4, при други е 9. По-често съм срещал бизнес класата да е 4, но може и в икономи да има такива класове.  Та няма трик в случая, просто не ти казват цялата информация :) Опитай да купиш 5 билета, ако ти ги даде на същата цена значи има повече от 4, ако цената скочи значи са си 4 :)

Връзка към коментар

Относно 4-те места, хем е трик, хем не е. Доста от резервационните класове имат горен лимит 4 места, т.е. това че пише 4 места означава, че има 4 или повече :) Другата такава ключова цифра е 9, при някой е 4, при други е 9. По-често съм срещал бизнес класата да е 4, но може и в икономи да има такива класове.  Та няма трик в случая, просто не ти казват цялата информация :) Опитай да купиш 5 билета, ако ти ги даде на същата цена значи има повече от 4, ако цената скочи значи са си 4 :)

 

Какво удоволствие ми е да чета пояснения ти - кратки, точни, ясни. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Реално, въпросните 4 или 9 места, които виждаш, представляват броя седалки на конкретната цена. Т.нар fare bucket.

Когато бъдат изчерпани, се минава в по-скъп бъкет, където пак започват от 9, примерно. Разбира се, ако са останали физически свободни места. Колкото повече намаляват, в толкова по-висок бъкет се слагат.

Когато цената намалее драстично, пак може да пише 4, 9 или колкото и да е, но просто са преместени в по-евтин бъкет, за да повишат интереса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ще ходя сега януари до Виена. Цената с кола ми идва 110 евро посока. Ако сте повече от един и това е вариант. Сръбски такси около 9 евра, 15 за унгарска и австрийска винетка. Останалото е гориво. 1000 км са от София от тях 820 по магистрала. Един ден без ядове.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.