Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, от един от форумите тук попаднах на budgetair.co.uk като търсачка за самолетни билети. Дава ми най-добрите цени, но виждам много лоши отзиви относно закъснения при изпращане на електронните билети, лоша комуникация и т.н. Тъй като организирам пътуване с приятели, се притеснявам да не сгафя, защото всички са ми се доверили. Бихте ли споделили дали сте ги ползвали и мога ли да им се доверя?

Връзка към коментар

Добре дошла!

 

Това е много популярен сайт за резервации, в действителност даващ едни от най-ниските цени.

Виж тук за пълен списък с домейни: http://www.budgetair.com/

Обикновено немската версия е най-евтина.

 

На въпроса - ниската цена си идва с ниско качество, но като цяло са рентабилни. Виж информация за собствениците им, ако ти говори нещо:

http://www.travix-international.com/press/latest-news/cheaptickets-vliegwinkel-budgetair-and-vayama-join-together/

 

Ако не ти говори - големи са :)

Връзка към коментар

Благодаря за бързия отговор. А освен цената, която ми дава имат ли други такси, които начисляват после? Също така ми  предлага някаква засраховка, дали има смисъл от нея?

Връзка към коментар

Не съм виждал да имат допълнителни такси. Застраховките ще ти изядат цялата печалба от ползването на сайта..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, точно с тях е моят индийски билет, за когото ще треперя докрая да не стане някакъв гаф.

А как го плати за да нямаш такса. Моята карта е Visa Electron, а в сайта им пише, че нямат такса Maestro и Visa Debit, за кредитните карт таксата е 2-2,5%. 

И още нещо, веднъж ако са издали електронен билет може ли да го анулират или откажат? От отзивите, които изчетох в нета, останах с впечатление, че основният проблем е, че много хора не получават е-билет и докато го получат, комуникацията със сайта е много трудна и бавна, та дори и скъпа.

Връзка към коментар

А как го плати за да нямаш такса. Моята карта е Visa Electron, а в сайта им пише, че нямат такса Maestro и Visa Debit, за кредитните карт таксата е 2-2,5%. 

И още нещо, веднъж ако са издали електронен билет може ли да го анулират или откажат? От отзивите, които изчетох в нета, останах с впечатление, че основният проблем е, че много хора не получават е-билет и докато го получат, комуникацията със сайта е много трудна и бавна, та дори и скъпа.

Ами аз имам електронен билет и съм го платил с дебитна Виза

Връзка към коментар

Visa Electron е различно от Visa Debit, така че силно вероятно да не може да се промушиш без такса. 

 

ОК е сайта, много са такива. Като цяло на тези сайтове им куца малко клиентското обслужване, но повечето пъти мизериите стават, ако се купува билет за лоу кост компания. Ако си с нормална си действай смело. Ако искаш, пък пусни точно какъв билет купуваш и току виж сме успели да го намерим по-евтино :)

Връзка към коментар

Не е lowcost, става въпрос за Turkish airline. Става въпрос за Варна-Истанбул-Сингапур и връщане Куала Лумпур-Истанбул-Варна за началото на март, примерно 1-17март. От budgetair ми излязоха за 608-610евро. 

Връзка към коментар

...а в сайта им пише, че нямат такса Maestro и Visa Debit...

 

Чети внимателно!

 

post-116-0-91575300-1421091909_thumb.jpg

 

 

Редакция: австрийската версия на тази търсачка:

 

а) има интефейс И на английски

 

б) няма никакви такси!

 

post-116-0-72102500-1421093230_thumb.jpg

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Значи нормалната цена на този билет е 643 евро, толкова е базовата тарифа+летищни такси без такси издаване. Всичко под тая цена е бонус :)

 

Цената на budgetair.co.uk е добра наистина, но там излизат в паунди, които банката ти ще обърне по такъв курс, че ще щипне 2-3%. Внимавай сметката да не излезе дебела накрая, дори да не плащаш такса за плащането с карта.

 

Късно ли е, спи ли ми се, обаче не виждам как да я изкарам тая цена от budgetair.co.uk. Там виждам само stopover опция, а не multi-city, с нея ли играеш да го нагласиш билета? Пробвай и германската версия - budgerair.de да видим какво ще излезе там, поне сайта е в евро... макар че често в различни държави сайтовете си имат съвсем различно ценообразуване. 

Връзка към коментар

Когато избера 2 възрастни +1дете ми дава следните цени: 2възрастни 945,82 и 1дете 438,40 в английски паунди.  Използвам round up  и после долу под бутона търси натискам Show extra search Options. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Когато избера 2 възрастни +1дете ми дава следните цени: 2възрастни 945,82 и 1дете 438,40 в английски паунди.  Използвам round up  и после долу под бутона търси натискам Show extra search Options. 

 

Пробвах германската версия и изкарва същите цени, но в евро...но пък има близо 2.5% такса за кредитна карта. Вероятно толкова ще ти щипне и банката при обръщане паунд-евро. Става тегаво :)

 

Ако имаш точната карта, в която няма да ти вземат допълнително пари в .uk действай там, най-вече подръжката ще е на английски. Ако нямаш, тогава давай в немската, където има такса също, но цените са в евро и ще е по-евтино, но пък губиш англоезична подръжка :) Ако не те мързи разцъкай и другите еврови версии - испания, франция...

Връзка към коментар

При резервацията стигнах до следния пробле. Графата информация за контакти трябва да се попълни booker като пише, че не е името на пътника, името на притежателят на картата ли да е или на този който прави резервацията.

И още нещо италианската версия ми дава по-добри цени, но ми слага задължително такса гаранция на билета, докато в английската и немската тази такса можеше да се избере. Някой има ли идея как се маха тази такса, ако е възможно разбира се.

Връзка към коментар

При резервацията стигнах до следния пробле. Графата информация за контакти трябва да се попълни booker като пише, че не е името на пътника, името на притежателят на картата ли да е или на този който прави резервацията.

И още нещо италианската версия ми дава по-добри цени, но ми слага задължително такса гаранция на билета, докато в английската и немската тази такса можеше да се избере. Някой има ли идея как се маха тази такса, ако е възможно разбира се.

 

Започваме:

 

1. Когато търсачката ти извади полетите и цената, най-отгоре е скрита застраховката. Казвам „скрита“, защото и аз отначало не я забелязах, та се връщах назад от следващите стъпки в резервирането:

 

post-116-0-72782400-1421102238_thumb.jpg

 

 

2. Продължаваш нататък, въвеждаш данните на пътниците. Оградил съм двамата възрастни пътници, защото техните данни ще се появят по-надолу:

 

post-116-0-87284000-1421102324_thumb.jpg

 

 

post-116-0-86637200-1421102356_thumb.jpg

 

 

3. Наближава любимият момент - плащането. Трябва да се въведат данните на собственика на картата/сметката, от която ще се плаща. В полето за собственик на картата/сметката се появяват имената на възрастните пътници, въведени в предишната стъпка, както и другата възможност - човекът, който плаща, няма да пътува. Важно: въвеждат се данните на собственика на картата, тоест имената му - така, както са изписани на самата карта!

 

post-116-0-34652500-1421102620_thumb.jpg

 

post-116-0-28023100-1421102629_thumb.jpg

 

 

3а. Някъде тук се появява леко подпитване - ама не искате ли все пак да си купите застраховка? Натискаш бутона „Ай сиктир!“, (на италиански - no, grazie) и продължаваш.

 

post-116-0-28368400-1421102730_thumb.jpg

 

 

4. Ето го любимият момент! Името на картодържателя се появява в съответното поле. Мисля, че то може да се промени в тази форма, но не бих си правил подобни експерименти. Остава да въведеш другите данни и да цъкнеш големия зелен бутон :)

 

post-116-0-02718300-1421102825_thumb.jpg

 

5. Честито! :)

 

 

Допълнение: в карето с цената отдясно можеш да видиш докъде стигнах, влачейки застраховката, докато се усетих, че май ще трябва да се върна назад, за да я разкарам. Връщането стана с натискане на бутоните с цифри, обозначаващи етапите на процеса - най-отгоре на страницата, лилави. След това нямаше нужда да въвеждам данните наново, бяха си запазени :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 Аз пак запънах, какво се  пише на nome società?  Освен това отварям през  Opera и страницата ми е блокирана, защото не била сигурна, случвало ли ви се е такова нещо?

Връзка към коментар

 Аз пак запънах, какво се  пише на nome società?  Освен това отварям през  Opera и страницата ми е блокирана, защото не била сигурна, случвало ли ви се е такова нещо?

Предполагам, че си поискала издаване на фактура за дружество. В превод буквално означава да посочиш името на дружеството.

 

П.П. Ти италианска версия на сайта ли ползваш? Направих ти превода от италиански език, но сега гледам, че сайта няма нищо общо с Италия.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.