Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Има вече доста магеланци, летяли с тази авиокомпания, моля за някое мнение по принцип.

Гледам, че продават и свързани полети, някой ползвал ли е такъв?

 

Имат доста конкуренция, например Jetstar имат по-евтини оферти от Япония към Филипините, какви са вашите наблюдения? Също и Филипинските Авиолинии за определени дестинации имат конкурентни цени.

 

Преди 2-3 седмици имаха промоция за пътуване до 30 Април, сега са пуснали за след 1 Юли до Ноември. Някой има ли идея пропускането на Май и Юни на ккаво се дължи? Това не е high season за Филипините и за Европа не е, идеи?

Питам, защото аз търся точно за тогава и като гледам как вали по тоа време на година не виждам никаква логика.

Връзка към коментар

Моето мнение е съвсем субективно. При равни други условия предпочитам различен лоукостер за региона.

Въпреки, че Cebu нямат много алтернативи за вътрешни полети във Филипините.

Организацията им понякога е маниакална - например по нова година имаше много хора, чакащи на летището в Манила за информация, а служители нямаше. Някак не могат да отговорят на увеличения туристопоток. Чакащи пред другите гишета не видях.

JetStar, AirAsiaZest, Tiger са чудесни алтернативи, ако решиш пък с прекачване имаш и други.

Ти искаш от Япония до Филипините ли? А от там за къде? Има ли опция с прекачване в Хонконг, Макао, Сеул или друг град по пътя? Манила ли е целта или друго място - има преки полети до Cebu и Боракай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, искам от Япония към Филипините, може и с прекачване, но не съм открил да е по-евтино, а ще загубя цял ден по летищата. Ти какво имаш предвид като идея за с прекачване?

Манила не е целта, но още не е сигурно коя ще е целта. Кой лети директно до Боракай? Би било удобно(ако там ще е плажуването де, защото още не сме решили)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз летях с Jetstar Токио - Манила , но когато гледах последно полета вече не беше директен. Не знам как е сега.

 

Никой не лети директно Япония - Боракай , но Cebu продават на един билет с прекачване в Манила Токио- Kalibo , което е другият вход за Боракай на няма 100-ина километра с много развита логистика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Япония не е директно.

Имах предвид, че алтернативи на Cebu Pacific има:

AirAsia (Tokyo - KL - Kalibo) или

Scoot (Tokyo-Taipei-SIN-Kalibo)

AirAsiaZest (Tokio-Manila-Kalibo) или (Tokio-Manila-Palawan)

TigerAir (Tokio-SIN-Kalibo)

и разбира се JetStar

 

Не всички са обявили разписания, но видях че MNL - Kalibo с AirAsia е 25 EUR за произволна дата - примерно 17ти юни

А относно самите Cebu Pacific - нищо против, просто ако хванеш подобни цени виж и другите лоукостери.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте. Cebu pacific за пореден път ми промениха час на излитане и наред с другите опции ми предлагат ето това :

 •Put in Travel Fund ticket value without penalties (except for KOREA flights)

Честно да си кажа, буквално разбирам какво пише, но всъщност не съм много наясно какво на практика означава. Някой може ли да ми каже? Този билет така или иначе не ми трябваше, така, че този път се радвам, че го промениха.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

От март догодина започват да летят до Гуам, едно от по-екзотичните места на планетата. Мисля, че даже имахме тема по едно време как да се стигне евтино до там и не измислихме нищо :)

 

На пръв поглед цените са около 300 евро двупосочен от Манила, което е горе-долу ОК. Рекламират около 100 евро двупосочен на банера, но може да са изкупени. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Cebu Pacific са много... хм... непостоянна авиокомпания. На мен при 5 полета с тях до момента ми променяха часовете и на 5-те, а на единия дори смениха и деня. Допълнително после всички полети закъсняваха минимум с по 1 час, като рекорда беше 7 часа закъснение. Добре, че имах шесто чувство и си оставях буквално по над 1 ден между всеки полет и така успях да мина метър без да изгоря никъде по трасето. Имайте предвид това, ако планирате да летите с тях.

 

В същото време самолетите им са готини - чисто нови еърбъси, храната на борда е прилична и евтина, а и предвид нереално ниските цени на билетите в крайна сметка съм доволен от тях, въпреки някои неудобства.

 

Пък и последната новина за Гуам много ме зарадва - отдавна дебна за бюджетен вариант за стигане дотам.

 

EDIT: Е толкова импулсивна покупка отдавна не бях правил. Току-що си взех за септември билет Манила-Гуам-Манила за... 80 евро крайна цена - и то беше последната бройка. Е няма такъв кеф! След Дубай-Манила-Дубай за 25 евро и после Манила-Сидни-Манила за 100 евро, това е още един сериозен удар и голяма червена точка за Cebu. Жорка, ако идваш на коледната сбирка да знаеш, че имаш бира от мен - без твоя пост надали щях да видя промоцията навреме :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 11
Връзка към коментар
  • 5 години по-късно ...

Билетите купени тази пролет за Филипините  за октомври явно няма да ги бъде, бяха отменили  полетите преди 1-2 месеца и днес поисках връщане на пари.

Изписа ми, че поне 7 месеца ще се чака, като  в процеса на заявяване на връщане го изписваше постоянно, хич не им се връщат пари.

 

Плащано е  с ДСК кредитна, не с Дайнърс и не знам колко е ефективно оспорването през ДСК.

През Дайнърс го пробвах два пъти и беше в рамките на месец.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

преди 1 час, Alexander каза:

Билетите купени тази пролет за Филипините  за октомври явно няма да ги бъде, бяха отменили  полетите преди 1-2 месеца и днес поисках връщане на пари.

Изписа ми, че поне 7 месеца ще се чака, като  в процеса на заявяване на връщане го изписваше постоянно, хич не им се връщат пари.

 

Плащано е  с ДСК кредитна, не с Дайнърс и не знам колко е ефективно оспорването през ДСК.

През Дайнърс го пробвах два пъти и беше в рамките на месец.

Има ли опция за промяна на дати?

 

Нашите за 15-23 ноември си стоят все още. Гледах на страницата на Cebu и че вътрешните линии започват да работят за ваксинирани, така че имам някаква надежда ако не за ноември то поне да ги сменя за по-късно. Някой беше писал, че до три месеца напред може да се променят дати при анулиране или промяна в разписанието.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Билетите купени тази пролет за Филипините  за октомври явно няма да ги бъде, бяха отменили  полетите преди 1-2 месеца и днес поисках връщане на пари.

Изписа ми, че поне 7 месеца ще се чака, като  в процеса на заявяване на връщане го изписваше постоянно, хич не им се връщат пари.

 

Плащано е  с ДСК кредитна, не с Дайнърс и не знам колко е ефективно оспорването през ДСК.

През Дайнърс го пробвах два пъти и беше в рамките на месец.

Моите ги връщаха също над 7 месеца. От време на врме получавах мейли докъде са стигнали. Просто нямат толкова кеш в наличност и с новите постъпления запълват старите дупки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Аз лично не смятам да си чакам парите от тях повече от месец и ще оспоря транзакцията през Пейпал, с който съм плащал. В 99% от случаите това проработва.

 

@Aureliano доскоро разсъждавах като теб и умишлено до последно не си отменях билетите с надежда нещо за началото на 2022 да направя. Една много добра позната от Манила обаче ми разказа колко е стегнато там и как местните медии коментират, че няма шанс Филипините да отворят за чуждестранни посетители преди март/април 2022. Та се отказах и кенсълнах преди 3 дни.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 28.07.2021 г. в 15:59, Георги Матеев каза:

Аз лично не смятам да си чакам парите от тях повече от месец и ще оспоря транзакцията през Пейпал, с който съм плащал. В 99% от случаите това проработва.

 

@Aureliano доскоро разсъждавах като теб и умишлено до последно не си отменях билетите с надежда нещо за началото на 2022 да направя. Една много добра позната от Манила обаче ми разказа колко е стегнато там и как местните медии коментират, че няма шанс Филипините да отворят за чуждестранни посетители преди март/април 2022. Та се отказах и кенсълнах преди 3 дни.

UPDATE: Cebu днес възстановиха сумата на билетите. Мина се без оспорване, върнаха парите сами без напомняне. Приятно съм изненадан от сравнително бързата реакция - под месец и половина от заявката ми.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

А нашите ноемврийски полети си стоят, но едва ли ще можем да отидем. Доколкото прочетох, имам право на смяна с други, така че ако мернете промоция, ни сръчкайте.

Връзка към коментар

Има стара магеланска поговорка:
"Никога не се забърквай с травестити в Себу!"  
(аз даже бих поразширил териториалния обхват, но това е субективно  мое мнение :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Lindt каза:

А нашите ноемврийски полети си стоят, но едва ли ще можем да отидем. Доколкото прочетох, имам право на смяна с други, така че ако мернете промоция, ни сръчкайте.

Искайте пари, връщат ги, макар  и с голямо забавяне. Иначе, ако не са променили нещо, тези смени/ваучери ги издават за кратък срок, а не виждам някакви изгледи Филипините да се отворят скоро.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , T.E.Lawrence каза:

Искайте пари, връщат ги, макар  и с голямо забавяне. Иначе, ако не са променили нещо, тези смени/ваучери ги издават за кратък срок, а не виждам някакви изгледи Филипините да се отворят скоро.

Благодаря, Ицо, но нищо не са променяли по полетите ни, затова не можем да си искаме парите 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.