Прескочи до съдържание

Пътуване до Беларус


Maudlin

Препоръчани мнения

Здравейте.

 

Налага ми се пътуване до Беларус с медицинска цел. Една доста затворена и изолирана страна в Европа. Има ли някой, който да я е посещавал независимо с каква цел. Споделете моля - визи, обстановка, престой, цени, впечатления. Ще пътуваме до там с кола.

Благодаря на отзовалите се.

Връзка към коментар

Обстановката е спокойна, инфо от трета ръка. Визите бях чел, че са същите като за Русия, обединени са под някаква форма. АКо ще ходите с кола, по-скоро внимавайте ако минавате през Молдова, има една автономна част, призната само от Русия и за нея не важат нашите застрахотки, малко като в Косово и се налага да се купят на границата.

Връзка към коментар

И при мен само от трета ръка - имам познат женен за момиче от Минск и пътуват всяка година дотам.

Имам и друг приятел който беше и единодушно разказват , че е супер спокойна и много чиста държава , като престъпност почти липсва . Момчетата от "Литекс" също ходиха  преди време на мача с "Бате Борисов" и бяха страшно впечатлени в положителен план.

Доходите са по-високи от нашите в България ,  цените също .

 

Аха сетих се за нещо може да  сравниш тук :

 

 

http://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Bulgaria&country2=Belarus&city1=Sofia&city2=Minsk&name_city_id1=&name_city_id2=

Връзка към коментар

Преди време четох този пътепис http://www.tonyco.net/patepis/Russia/. Крайната цел на пътуването беше Русия, но пътя им минаваше през Беларус (пътуването беше с мотори). В пътеписа си са споделили подробно за влизането им в Беларус.

Мога да Ви свържа с дамата от пътеписа за повече подробности, ако желаете :)

Връзка към коментар

woman_in_white благодаря, че си ми прочела пътеписа. 

Maudlin, прочети пътеписа, като започнеш от Увода, много подробно съм описал всичко за визите и т.н. за Беларус. След като прочетеш тази част която те интересува можеш да ми зададеш въпроси в случай, че нещо не е ясно.

От Беларус съм с много добри впечатления, хората са вежливи и учтиви, всичко е много подредено и спретнато. Успех с лечението.

Редактирано от Tonyco
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

woman_in_white благодаря, че си ми прочела пътеписа. 

Maudlin, прочети пътеписа, като започнеш от Увода, много подробно съм описал всичко за визите и т.н. за Беларус. След като прочетеш тази част която те интересува можеш да ми зададеш въпроси в случай, че нещо не е ясно.

От Беларус съм с много добри впечатления, хората са вежливи и учтиви, всичко е много подредено и спретнато. Успех с лечението.

 

С огромен интерес прочетох Вашия пътепис. Беше постнат от Sunny76 :)  в един друг форум. Чудесно е, че се включвате тук. С опита и знанията си относно организиране на пътуване до Русия ще сте в помощ на магеланци, като и на мен също (дестинацията е в плановете ми) :)

Връзка към коментар

Разбира се няма проблеми. Жена ми Sunny76 допринесе много за организацията, та и нея може да питате. То всъщност това го пише и в Увода :). Украйна е уникална дестинация също, трябва да бъде посетена но в по- добър момент. Имам пътепис на сайта и за там който има интерес.

 

П.С. Не знам дали сте погледнали и видеата в края на пътеписите. Постарах се да се получат добре и без да са натоварващи, целта беше да се получи по ясна представа за цялото пътуване и да се пресъздаде по образно без да е натоварващо, един вид по различен пътепис с елементи на видео.

Редактирано от Tonyco
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

Можеби не е тук мястото за информацията, която ще споделя, но пак се извинявам, че съм от скоро във форума  :blush: 

Поради по-големия интерес, увеличават чартърните полети от летище Могилев (MVQ) до България. Планира се от юни тази година да има 19, вместо миналогодишните 13 полета седмично до Бургас. 

 

Редактирано от venceremos
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.