Прескочи до съдържание

Wizzair и лични данни за чек-ин


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Имам следния въпрос:

Налага ми се скоро да пътувам до Айндховен, и тези дни ще си резервирам билет от Wizzair.

В сайта на авиокомпанията намерих ръководство за чек-ина, в което пише, че ако летя извън държава от шенгенската зона, трябва да добавя и данните от личната си карта. Холандия си е в Шенген, това ясно, обаче България не е, т.е. предполагам, че в този случай е валидно изискването за лични данни на Уиз. Та, на въпроса: трябва ли наистина да си вкарам данните от л.к.? Нарочно питам, тъй като не ми се иска излишно да предоставям такава информация, въпреки че компанията явно има право да е администратор на лични данни.

 

Благодаря предварително за помощта.

П.С. Предполагам става ясно, че ще пътувам за пръв път по този начин, и нищо не знам по въпроса.

 

Поздрави,

Жоро

Връзка към коментар

Личните данни се предоставят при чекиране (където избираш дали да си дадеш личните данни от картата или от паспорта). Какво точно те притеснява в предаването на личните данни?

Редактирано от tonik
Връзка към коментар

Ами наскоро мои познати бяха попрецакани от бивш работодател с едни фалшиви жалби към някаква държавна комисия, пък и по принцип подхождам по-предпазливо като става въпрос за данни от лична карта.

 

Иначе благодаря за уточнението, просто исках да съм сигурен, че са задължителни.

Връзка към коментар

При всички положения искат данните, дори да не си в Шенген или не. Самолетните билети в голямата си част са поименни (освен супер скъпите), така че е необходимо да се идентифицира дали ти си същия Жоро, който си е купил билет, за което трябва личен документ. Не се притеснявай, нали все пак тия лични документи трябва да вършат някаква работа и една от тях е точно тази :)

Връзка към коментар

всъщност имам един въпрос с личните данни, които предоставяме на АК - събират ли се в някакви масиви, или архиви на летищата, на АК-те?

 

а когато ни сканират паспорта - какво всъщност се вижда на техните екрани като информация? излиза ли инфо за това накъде сме тръгнали, и кои държави сме посещавали?

 

:) 

Връзка към коментар

всъщност имам един въпрос с личните данни, които предоставяме на АК - събират ли се в някакви масиви, или архиви на летищата, на АК-те?

Да.

 

излиза ли инфо за това накъде сме тръгнали, и кои държави сме посещавали?

Да / Не.

Връзка към коментар

а когато ни сканират паспорта - какво всъщност се вижда на техните екрани като информация? излиза ли инфо за това накъде сме тръгнали, и кои държави сме посещавали?

 

:)

 

Мисля, че когато сканират паспорта излиза информация дали лицето е издирвано. Би трябвало да излиза пълна информация за лицето. Когато дете пътува само с единия родител, при сканирането излиза информация за родителите на детето, която те сравняват с данните в декларацията, дадена от родителя, който не пътува.

Връзка към коментар

Не мога да разбера тази параноя :). Личните данни се искат вече къде ли не,влизаш във фирма даваш си личната карта вземат ти ЕГН ако искат и номера на ЛК.Най-много ме шокира, че при разни събирания на подписи от разни партии за различни техни "инициативи" пак вземат ЕГН.И още такива примери мога да дам и на този фон вземането на ЛД от АК направо си е оправдано.

Който се притеснява от това да избира друг вид транспорт :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не мога да разбера тази параноя 

 

Абсолютно. Ако някой иска да злоупотреби с лични данни, той ще намери начин да ги вземе без да разбереш. 

 

Между другото, на мой познат в Швеция му бяха откраднали тамошното ЕГН и бяха напазарували юнашки телефони. 

Връзка към коментар

всъщност имам един въпрос с личните данни, които предоставяме на АК - събират ли се в някакви масиви, или архиви на летищата, на АК-те?

 

а когато ни сканират паспорта - какво всъщност се вижда на техните екрани като информация? излиза ли инфо за това накъде сме тръгнали, и кои държави сме посещавали?

 

:)

Събират данни и защото подлежат на глоба, ако превозят пътник, който няма необходимите документи, позволяващи му да влезе в държавата, в която отива.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.