Прескочи до съдържание

Района на Милано през май


Юлия

Препоръчани мнения

Здравейте на всички :) ! Радвам , се че попаднах на вас :)!

 

Моля за вашата помощ  - купихме си билети с Wizz Air до Милан / Бергамо /, Италия за периода от 22.05 - 27.05.

Кацаме в 13.40ч. и се връщаме обратно в 14.10ч. Букнахме кола под наем от летището.

 

С нас ще бъдат и двете ни деца на12.5г. и 7.5г.

 

Какви маршрути и нощувки бихте ни предложили, Мегаланци? Първата нощувка ми казаха, че трябва да е най-отдалечена и със следващите да се приближаваме към изходната точка? Има ли за децата забележителности, които не трябва да се изпускат?

 

Предварително ви благодаря!

Връзка към коментар

Времето ще бъде прекрасно да видите някое или повече от езерата Комо, Гарда, Маджоре и Д'Изео. Ако сте за първи път там може да отделите време и за Бергамо, Милано, Верона. Изберете си първо маршрут пък после ще мислите за нощувките.

 

 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей Юлия,

За да помагаме за маршрута дай повече инфо какво искате да видите, какъв тип туристи сте, колко са големи децата и т.н.

Предстои ви прекрасно пътешествие, така че не се притеснявай, а смело си задавай въпросите.

 

П.П. За децата си писала.

 

Според мен с пристигането можете да отидете да разгледате Бергамо, след това отделете и ден за Милано и после обиколете из някое от езерата. С оглед на това, че сте с деца аз бих избрала езерото Гарда. Така ще можете да включите и Верона /ще могат да видят къщата на Жулиета-ужасно място според мен, но ако децата са девойки ще се радват да я видят/. Ако се спрете на този маршрут ще помагаме вече със забележителносит и нощувки. Може и да обърнете програмата и първо Верона и езерото и последните дни Милано и Бергамо.

Ако изберете друго - пак ще помагаме разбира се.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Да, извинявам се - обърках темите.

 

Децата са на 12.5г. и 7.5г.

За първи път ще ни е да пътуваме самостоятелно и ни е всичко ново - букването на нощувки, маршрутите...

Нямаме определени места, които да искаме да видим.

 

Като чета отзивите ви наистина си мисля, че пътуването ни ще е прекрасно !!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да разгледаш тази тема http://magelanci.com/topic/3653-милано-и-околностите-за-няколко-дни-в-края-на-яну/

 

А също и магеланския пътеводител http://magelanci.com/topic/1909-италия-магелански-пътеводител/, където ще намериш много линкове към теми за Северна Италия. Поразгледай и питай. Където и да отидеш, няма да сбъркаш. Все пак това е Италия  :).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако не сте били във Венеция, може да започнете от там. Следват Верона, градчетата около езерото Гарда и Бергамо. Препоръчвам едно селце за преспиване между Венеция и Верона - Soave. До магистралата и е по-икономично. При разполагане с кола, можете доста да обиколите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е задължително първия ден да се изсилите с много път до крайната точка и само да се връщате обратно. Чак си представям как планирате някакво целодневно шофиране без спирки, с краката ви сърбят да слезете да се разходите :) Оптималното е на кръгче - важното е по възможност да не повтаряте отсечките, пък каква ще им е дължината е вече допълнителен детайл. 

 

Понеже сте с деца мисля, че няма да е добре да планирате наблъскана програма, колкото и да е голямо желанието да видите максимално много. Общо взето наистина решете дали искате да видите повече езерата, т.е. природа или градове - Венеция, Верона и т.н.

 

Гледайте да имате поне две нощувки на едно място, така ще се ограничи ефекта на препускане.И търсете за паркинг близо до там където ще нощувате, в Италия може да е малко проблем, макар че аз съм много горд, че 4 дни изкарахме точно в тоя регион без да платим нищо.

 

 
Стария град на Бергамо със сигурност си заслужава поне половин ден. Може да приключите там на 26 по обяд и да останете до вечерта, пък после да хващате полета. 

 

И така, моите съвети са чисто логистични, италианският ми опит е минимален, други хора ще могат да са по-ценни със съвети.

 

 

Не се притеснявай да задаваш каквито и да е въпроси, щом ти е за първи път съм сигурен че имаш такива, да не те хване срам да не се изложиш с някой по-обикновен :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравей Юлия,

За да помагаме за маршрута дай повече инфо какво искате да видите, какъв тип туристи сте, колко са големи децата и т.н.

Предстои ви прекрасно пътешествие, така че не се притеснявай, а смело си задавай въпросите.

 

П.П. За децата си писала.

 

Според мен с пристигането можете да отидете да разгледате Бергамо, след това отделете и ден за Милано и после обиколете из някое от езерата. С оглед на това, че сте с деца аз бих избрала езерото Гарда. Така ще можете да включите и Верона /ще могат да видят къщата на Жулиета-ужасно място според мен, но ако децата са девойки ще се радват да я видят/. Ако се спрете на този маршрут ще помагаме вече със забележителносит и нощувки. Може и да обърнете програмата и първо Верона и езерото и последните дни Милано и Бергамо.

Ако изберете друго - пак ще помагаме разбира се.

 

Здравейте на всички!

 

Маршрутът, който избрахме е Бергамо - Верона - езерото Гарда - Болоня - Пиаченца - Бергамо.

Ще се радвам, ако помогнете с нощувки и забележителности.

 

Благодаря ви предварително!

Връзка към коментар

Защо не направите един ден Гардаланд, щом сте с деца? Аз не го пропускам никога, ако съм в района :)

Маршрутът, който избрахме е Бергамо - Верона - езерото Гарда - Болоня - Пиаченца - Бергамо.

Ще се радвам, ако помогнете с нощувки и забележителности.

Връзка към коментар

Милано не е кой знае колко голям :)Тъй че ви съветвам да обиколите околните градове,те са истинският дух на Италия :) Чичо гугъл прави много хубави маршрути,не се притеснявайте за нощувките,те са сравнително евтини

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.