Прескочи до съдържание

"С Трабант до края на света"


Препоръчани мнения

Миналата година, като чест от един кино фест, гледах едната част от пътуването на чехите до Африка.

Филмчето много ме изкефи. Тази вечер гледах и пътуването им до Южна Америка (Гвиана - Боливия - Перу - Чили - Аржентина).

 

post-1179-0-38082400-1422043381.jpg

 

Отново готин хумор, смелост до лудост и... увеличаване на автопарка на пътешествениците с едно полско фиатче и мотор Ява.

"Най-силните" моменти бяха, когато минаха по мост, под който имаше останки от коли, които някога са пропаднали:

post-1179-0-59772100-1422043161_thumb.jpg

както и засядането на трабантите в пясъка на плажа, преминаване през граница без паспорт и моментът, в който се сблъскаха с пингвини и внимаваха да не сгазят някой от тях.

Дали бих направила такова пътешествение? Не съм много сигурна. Но пък времето, прекарано днес в Чешкия център, беше много приятно и бих казала перфектният край на тази работна седмица :rolleyes:

 

Ако някой се интересува, филмът ще го дават и на:

26.01 - Дом на киното - 20.30ч.

29.01 - Културен център G8 - 19.30ч.

31.01 - Евро Синема - 21.00ч.

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Миналата година, като чест от един кино фест, гледах едната част от пътуването на чехите до Африка.

Филмчето много ме изкефи. Тази вечер гледах и пътуването им до Южна Америка (Гвиана - Боливия - Перу - Чили - Аржентина).

 

attachicon.gif2.jpg

 

Отново готин хумор, смелост до лудост и... увеличаване на автопарка на пътешествениците с едно полско фиатче и мотор Ява.

"Най-силните" моменти бяха, когато минаха по мост, под който имаше останки от коли, които някога са пропаднали:

attachicon.gifTrabants-02.jpg

както и засядането на трабантите в пясъка на плажа, преминаване през граница без паспорт и моментът, в който се сблъскаха с пингвини и внимаваха да не сгазят някой от тях.

Дали бих направила такова пътешествение? Не съм много сигурна. Но пък времето, прекарано днес в Чешкия център, беше много приятно и бих казала перфектният край на тази работна седмица :rolleyes:

 

Ако някой се интересува, филмът ще го дават и на:

26.01 - Дом на киното - 20.30ч.

29.01 - Културен център G8 - 19.30ч.

31.01 - Евро Синема - 21.00ч.

И аз гледах С трабант из Африка и се забавлявах искрено, задължително ще гледам и тази част :) Аз не бих направила такова пътуване, но им се възхищавам на тези ентусиасти 

Връзка към мнение

Вальо Дойчинов (Vasco da Gama във форума) не зная докъде е стигнал с пътешествието си със Шкода Рапид:

http://magelanci.com/topic/1808-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D0%B4-1987/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година, като чест от един кино фест, гледах едната част от пътуването на чехите до Африка.

Филмчето много ме изкефи. Тази вечер гледах и пътуването им до Южна Америка (Гвиана - Боливия - Перу - Чили - Аржентина).

 

attachicon.gif2.jpg

 

Отново готин хумор, смелост до лудост и... увеличаване на автопарка на пътешествениците с едно полско фиатче и мотор Ява.

"Най-силните" моменти бяха, когато минаха по мост, под който имаше останки от коли, които някога са пропаднали:

attachicon.gifTrabants-02.jpg

както и засядането на трабантите в пясъка на плажа, преминаване през граница без паспорт и моментът, в който се сблъскаха с пингвини и внимаваха да не сгазят някой от тях.

Дали бих направила такова пътешествение? Не съм много сигурна. Но пък времето, прекарано днес в Чешкия център, беше много приятно и бих казала перфектният край на тази работна седмица :rolleyes:

 

Ако някой се интересува, филмът ще го дават и на:

26.01 - Дом на киното - 20.30ч.

29.01 - Културен център G8 - 19.30ч.

31.01 - Евро Синема - 21.00ч.

Вчера гледах филма за трабантите и Южна америка и мога горещо да го препоръчам!  Много забавен и надъхващ! :)

Редактирано от Спас.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

We chose the Trabant because we wanted to show that a trip like this one was possible without a 4x4, and GPS, and a satellite phone and things like that. People these days think such a thing is not possible, but it’s not true! The whole engine is made up of between 20 to 50 parts, if you don’t count the screws: it’s great for a trip like this, if you know how to repair it. If you take a 4-stroke engine there are many more parts, so if it breaks down you might be lost. The Trabant is the simplest thing you can imagine. When our engine broke down in the middle of the desert, we repaired it using just a hammer and screwdriver.

 

Великани!!! bow.gif bow.gif bow.gif

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абсолютно са прави за трабанчето и ремонтирането му, но и трябва да се отбележи, че чехите бяха много подготвени с нужните резервни части, както и че си разбираха от работата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.