Прескочи до съдържание

София - Боа Виста или София Люксембург


Препоръчани мнения

Планирам ваканция на Кабо Вереде вероятно Боа Виста , втората половина на април за около една седмица  и прибиране в София не по-късно от 5 май ,

 

Към момента съм намерил

Люксембург - Боа Виста - Люксембург  24,04- 01,05 - 310 евро

София - Ейндховен  Уиз - 70 евро на 23,04- с включен багаж и XXL ( за мен това е като летищна такса плщам го задължително :lol:  висок съм и не го мисля, обичам да ми е удобно )

Ейндховен - Люксембург - около 60 евро влак  , намерих го тук

https://www.nsinternational.nl/en

 

Не съм пътувал с влак из Европа, за мен това е нещо ново и ми е интересно . Виждам, че става с две или три прекачвания със сравнително кратко време за прекачване, например 10 минути , но с тези самолети представата ни за трансфер е извратено   :lol:  :lol:  :lol: , влаковете сигурно не закъсняват  . Не разбирам запазват ли се места и трябва ли някъде да валидирам този електоронен билет или направо се качвам на влака и сядам където намеря ? 

 

На връщане , Люксембург - Франкфурт Хаан - https://www.flibco.com/en    14 евро 

 

Франкфурт Хаан София 02,05 - 67 евро 

 

Общо - 521 евро

 

Не вкюлчювам нощувките в Люксембург - те все пак са допълнителен бонус , пък и аз не съм ходил там, няколкоко часа все ще са интересни и от полза .

 

Ако някой има други по евтини идеи може да сподели .

 

P.S. Леле като го написах виждам , че е скъпо и за още малко  пари ще стигна до Малдивите :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:   , За ме н не са проблем, многото прекачвания , дори ми доставя удоволствие и ти се струва евтино , но като го събереш  не е много  :lol:  :lol:

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, скъпичко е :). За твое успокоение ще ти кажа, че при нас беше още по-скъпо ;) 

Ако не ползваш някоя оферта на пиратите няма да стане кой знае колко различна цената. Може да се направи комбинация да речем с по-малко прекачвания, връзки и т.н., но сумата няма да се промени чувствително.

Приеми, че отиваш на африканските кариби и сумата ще се преглътне по-лесно.

 

Все пак прегледай всички тези компании, дето кацат на летището в Рабил и виж дали няма да изкочи нещо за твоите дати:

http://en.wikipedia.org/wiki/Aristides_Pereira_International_Airport 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тия дни мярках, че thomas cook или thomson имат сравнително евтини билети (към 200 паунда) от Лондон и Манчестър до Кабо Верде. Провери ги и тях, но внимавай с багажите, че в едната от компаниите се плащаше много и имаха 6кг раничка само. 

 

За влака, зависи на коя държава е. Немските ICE-та имаха места, холандските по принцип нямат и се качваш и сядаш където намериш. При положение, че от Айндховен си с три прекачвания подозирам, че все ще си по малки влакчета и може би няма да има запазено място. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледам, че ТАП има полет от Букурещ през Лисабон до Santiago, там се преспива и на другата сутрин в Боа Виста, цена 624 евро за 25.04-02.05, не е по-евтино, но давам идея, поне няма толкова неизвестни.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледам, че ТАП има полет от Букурещ през Лисабон до Santiago, там се преспива и на другата сутрин в Боа Виста, цена 624 евро за 25.04-02.05, не е по-евтино, но давам идея, поне няма толкова неизвестни.

Нещо се обърках , защо до Сантяго 

Редактирано от Mitko
Връзка към коментар

Няма кацане в Боа Виста с тези, затова първо каца на другия остров вечерта и на следващата сутрин към Боа Виста. Просто полета е с 2 стопа, Лисабон и Сантяго

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Няма кацане в Боа Виста с тези, затова първо каца на другия остров вечерта и на следващата сутрин към Боа Виста. Просто полета е с 2 стопа, Лисабон и Сантяго

Не може да няма. Аз пътувах с тях и летях до Боа Виста през Лисабон директно.

 

Полетът обаче беше Милано-Лисабон-Боа Виста

Редактирано от mililia
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ще чакам да се върнеш от разходката, за да кажеш как е било. Има доста малко информация и е доста противоречива за какво има и дали си струва ходенето там. През лятото ще съм в близост до тази държава и може да  прескоча да я видя.

 

Може да погледнеш варианта от Букурещ с ryan с прекачване в Мадрид до Тенерифе или до Гран Канария идва 160-170 евро. От там с Bintercanarias има полети по 270е до Praia  и по 240е до Sal. Общо излизат 400-440евро за двупосочен. Бинтер канариас имат и включен багаж в цените си.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Скоро гледах шатълите от Шарлероа https://www.flibco.com/en

От летището до Люксембург цените започват от 5 евро, зависи от часа - за края на март цените са такива.

За твоите дати София-Шарлероа-София с Уиз е 200лв.

Мисля, че общата цена е добра.

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Ще чакам да се върнеш от разходката, за да кажеш как е било. Има доста малко информация и е доста противоречива за какво има и дали си струва ходенето там. През лятото ще съм в близост до тази държава и може да  прескоча да я видя.

Ето тук съм пуснала малко снимки от Боа Виста.

 

http://magelanci.com/gallery/album/282-boa-vista-cabo-verde/

 

Дали си струва ходенето - аз самата все още нямам отговор на този въпрос, но в никакъв случай не съжалявам за пътуването си до там. Определено  Мотото на остров Боа Виста "no stress" май включва всичко. Супер храна, релакс, в Африка си, ама не съвсем.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.