Прескочи до съдържание

Няколко часа около Франкфурт Хан


Гост

Препоръчани мнения

Ох, един въпрос... Надявам се авторът няма против да му използвам темата, но виждам че в нея взимат отношение хора, които са светнати с региона :)

 

Идният петък кацам(е) във Франкфурт Хан. Ще имам(е) около 3,5-4 часа, докато долети софийския самолет (живи и здрави) и да отпрашим да Колмар. Колата под наем ще я взема веднага и ми се иска да мръднем някъде наоколо. Моля ви препоръчайте някое цветно/уникално местенце, в което да надзърнем за тези - общо 3,5 часа: отиване, разходка и връщане до Хан. 

 

Гледах Трир (струва ми се леко далече, макар че 60 км е нищо, признавам) и разни други, но наистина не се чувствам уверена в избора си.

 

Благодаря :)

Връзка към коментар
 

Метни се до Люксембург според мен, най-малко да попълниш колекцията  :) Не, че ще имаш много време там де, максимум час, но какво пък. 

Усмихна ме :) Наистина не съм била там. Обаче като гледам на колко места не съм била... Видях една страхотна крепост - на около 60 км, но не е отворена зимата. Иначе засега останалият маршрут го сглобих. Но ще  се радвам и на други идеи около Франкфурт Хан за няколко часа, а и ще е в полза на други скитници. Това е нискотарифна зона... 


Може и до Трир. И до двете места трансфера с Флибко е по 5 евро на посока. Пък колата я вземете, като пристигнат другите.

 

Ти си мноооого разумен човек, трябва да проверя думите ти. Моля те за информация за това което казваш. Иначе си мисля, че с кола се пести време - така или иначе времето за наема на колат е платено, но може и да бъркам че е по-бързо...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Всъщност това е, ако резервираш по-рано. Сега видях, че за след няколко дни я няма тази цена. Така, че действайте с колата. Предложенията са Трир или Хайделберг.  Нали знаеш, че след 2-3 месеца и аз съм по тези места, но с обществен транспорт, затова ги разучавам...

Връзка към коментар

 Ние имахме една свободна сутрин на Франкфурт Хан през ноември и се разходихме с Флибко до Трир. За мен беше като кукленски град, но аз не съм ходила в Колмар, където сигурно е още по-прекрасно. Освен това има обекти от епохата на античността, което за Германия си е рядкост. А, и родната къща на Карл Маркс, която видяхме само отвън.

Щом ще посрещаш, а няма да хващаш самолет, може и да не е толкова важно, но аз да споделя, че автобусът на Флибко от Трир (т.е. от Люксембург, защото е само преминаващ през града) закъсня около 40 мин. и доста ме притесни дали ще сварим за нашия полет. Така че не може да се разчита на тяхната точност...

Връзка към коментар

 Ние имахме една свободна сутрин на Франкфурт Хан през ноември и се разходихме с Флибко до Трир. За мен беше като кукленски град, но аз не съм ходила в Колмар, където сигурно е още по-прекрасно. Освен това има обекти от епохата на античността, което за Германия си е рядкост. А, и родната къща на Карл Маркс, която видяхме само отвън.

Щом ще посрещаш, а няма да хващаш самолет, може и да не е толкова важно, но аз да споделя, че автобусът на Флибко от Трир (т.е. от Люксембург, защото е само преминаващ през града) закъсня около 40 мин. и доста ме притесни дали ще сварим за нашия полет. Така че не може да се разчита на тяхната точност...

 

Точно това си помислих - че само ще посрещам, а няма да пътувам, значи не е нужно да се притеснявам за времето :) но аз мразя да карам някой да ме чака, а и после пътуваме до Колмар. Значи засега Трир... Гледам в гугъл за други идеи, но всички са на подобно отстояние. Ще се радвам ако и друг предложи нещо. Благодаря! 

Връзка към коментар

 

Rainy, преди седмица се върнахме точно от този район :)  Аз също бих ти препоръчала Трир, за времето което имаш мисля, че ще ти е достатъчно. Има много удобен подземен паркинг точно на центъра.

 

Друго, което мога да ти предложа е Кобленц и долината на р. Мозел. Също много живописно, макар и в този сезон. По цялото поречие на реката има безброй малки селца и градове. Казват, че най-красива гледка има от Бернкастел кюз, но за мен навсякъде беше красиво :blush: 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предложенията са Трир или Хайделберг. 

 

+1

 

Не те съветвам да опитваш долината на Рейн (между Майнц и Кобленц) или долината на Мозел (между Кобленц и Трир), защото няма да имаш достатъчно време. Живописните пътищата и по двете дестинации са разположени по брега на реката и на практика разстоянията са два или три пъти по-големи, а дори не отварям дума за евентуален трафик. Избери си Трир или Хайделберг и ще бъдеш спокойна с придвижване само по магистрали...

Връзка към коментар

+1

 

Не те съветвам да опитваш долината на Рейн (между Майнц и Кобленц) или долината на Мозел (между Кобленц и Трир), защото няма да имаш достатъчно време. Живописните пътищата и по двете дестинации са разположени по брега на реката и на практика разстоянията са два или три пъти по-големи, а дори не отварям дума за евентуален трафик. Избери си Трир или Хайделберг и ще бъдеш спокойна с придвижване само по магистрали...

 

Значи Трир... Не, не ми е хрумвало да обикалям долината. Идеята е само едно градче, например Bernkastel-kues (взето за пример от друга препоръка). Явно Трир си заслужава може би най-много. 

 

Виждам съветите ти за трафика. Моля те за още един съвет (опитах се да ги приложа за една друга част от маршрута, но не съм сигурна че постъпвам правилно):

 

2 Feb
leave Colmar 7.30 am
Colmar - Freiburg 52 km, 1 hour
walk around Freiburg till 10.00
Freiburg - Frankfurt Hahn 327 km, 3.5 hours
Airport: 13.30
Leave the car: 13.45
At the airport: 14.15
At the gate: 15.00
Take off to London: 15.45 
Take off to Plovdiv: 17.15
 
Моля те за коментар относно часовете (извън тези за take-off... хаха)
Благодаря :)
Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Не бих рискувал с толкова късно оставяне на колата, но принципно аз не си падам по рисковете, така че не мога да дам обективен съвет...


Упс, сега осъзнавам, че говориш за Франкфурт Хан, а не основното летище на Франкфурт. Хан е по-малко летище и може би два часа са достатъчни...

Връзка към коментар

Не бих рискувал с толкова късно оставяне на колата, но принципно аз не си падам по рисковете, така че не мога да дам обективен съвет...

Упс, сега осъзнавам, че говориш за Франкфурт Хан, а не основното летище на Франкфурт. Хан е по-малко летище и може би два часа са достатъчни...

 

Аз също не си падам по рисковете. Явно достатъчно съм ги имала и ги избягвам...

 

Да, това е малко летище и сме само с ръчен багаж, ама пак... Но не съм пътувала по магистралите на Германия - а в тези отсечки ти имаш опит, затова се питах дали правилно постъпвам като график. Аз ще имам шанса да видя колко е отдалечен рент-а-кар-а от летището като пристигам, но за другите часове изобщо не съм сигурна. Важен момент е, че 2-ри е делничен ден, понделник. Не знам дали е плюс или минус...

 

Благодаря ти.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Принципно е минус, защото пътуват ТИР-ове, но като цяло ми се струва, че няма да има проблем, защото виждам, че си прибавила едни гаранционни 30 минути за придвижване между Фрайбург и Хан...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.