Прескочи до съдържание

Обмяна на валута преди влизане в Танзания/Сейшели


Лидия

Препоръчани мнения

Здравейте, добре ли е да си обменим валута преди да влезем в Танзания и Сейшели или да си изтеглим от банкомат,когато пристигнем (теглим безплатно от банкомат в цял свят)?

 

Четох някъде, че било забранено внасянето и изнасянето на танзанийски шилинги от Танзания, вярно ли е?

 

Колко е безопастно да се тегли от банкомати в Танзания, четох, че ако  банковата карта ни няма застраховка за кражба не били препоръчително,защото имало много измами...

 

Каква валута е най-добре да си обменим за Сейшелите, виждам,че те оперират и с евро и долари и сейшелски рупии?

Връзка към коментар

Здравейте, добре ли е да си обменим валута преди да влезем в Танзания и Сейшели или да си изтеглим от банкомат,когато пристигнем (теглим безплатно от банкомат в цял свят)?

 

Четох някъде, че било забранено внасянето и изнасянето на танзанийски шилинги от Танзания, вярно ли е?

 

Колко е безопастно да се тегли от банкомати в Танзания, четох, че ако  банковата карта ни няма застраховка за кражба не били препоръчително,защото имало много измами...

 

Каква валута е най-добре да си обменим за Сейшелите, виждам,че те оперират и с евро и долари и сейшелски рупии?

 

Аз мисля да си обменя предварително валута и за Танзания и за Сейшелите. Надявам се това за забранения внос на танзанийски шилинги да не е вярно, ще поровя по въпроса.

 

Със сигурност обаче никога няма да си пъхна картата в местен банкомат или пос-терминал и не ти го препоръчвам и на теб. В редица африкански държави действат десетки групи (включително български), които монтират скимиращи устройства, копират данните от картата и после злоупотребяват с тях.

Връзка към коментар

В 6 африкански държави съм теглил редовно пари в брой без проблеми. Един път в Сенегал и един в Гамбия банкомата ми отказа транзакция, а банката я отчете. На другия ден имах "сторно теглене от банкомат в чужбина" и парите ми бяха върнати.

 

В Африка на повечето банкомати има въоръжена охрана и камери. Едни българи пробваха да скимиращи устройства в Кампала, сега гният в угандийски затвор за доста дълго време. Без да познавам Танзания, Според мен спокойно можете да теглите от банкомат, още повече ако е безплатно. Предпочитайте тези, които са вътре в банките, а не на улицата по възможност. Иначе евро или долари и на чейндж, но внимавайте да не ви измамят. В банка на банкомат поне ползвате валидния официален курс за деня.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен от банката ми препоръчват като ходя в такива страни да тегля пари от ПОС терминал вътре в самата банка, до касата. Аз дори не знаех, че съществува такова нещо :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.iatatravelcentre.com/TZ-Tanzania-customs-currency-airport-tax-regulations-details.htm

 

Забранен е внос/износ на местната валута от не-резиденти в Танзания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

@Лидия, върнахте се, нали? Как в крайна сметка процедирахте с валутата?

Здрасти, да върнахме се ;) По отношение на валутата носехме с нас долари и паунди, кредитни карти и дебитни карти ( от които теглим безплатно в цял свят). Като цяло в Танзания плащахме в долари, даже в Stone Town си обменихме паундите в долари в Barclays на супер изгоден курс, много по добър от този в Англия (тъй като ние живеем там).Най-вероятно малко сме се набутали от плащането в долари, но не се занимаваш да обменяш и т.н Също така като плащаш в долари, ако нямат ресто в долари ти връщат в шилинги. На места плащахме с кредитна карта, но първо питахме дали взимат %, защото на повечето места ти слагат 3-4 % допълнителна такса при плащане с кредитна карта. Ако ще ходите в Занзибар, имайте впредвид, че банкомати има предимно в Стоун Таун.

На Сейшелите главно теглихме от банкомат и плащахме в техните рупии, но по принцип може да плащаш в долари,евро и паунди.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега остава и да поразкажеш за пътуването в предишната тема :)

Ами аз писах накратко, но да взема по-подробничко да разкажа как изкарахме, едно пътеписче да се пробвам като начинаеща ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.