Прескочи до съдържание

проблем с facebook във Виетнам


Препоръчани мнения

Поздрави от Ханой,имам нужда от малко техническа помощ и моля компютрно грамотните магеланци за съдействие.Проблема е че не мога да отворя FACEBOOK,излиза ми съобщение че сървърът не е намерен.Всички други сайтове се отварят. Пробвах с таблета,същата работа.....появява се това съобщение

 

 

Този проблем може да се дължи на разнообразни причини, сред които:

  • Загубена е връзката към интернет.---- интернет имам
  • Уеб сайтът временно е недостъпен.---на компютъра на рецепцията се отваря
  • Няма връзка към сървъра за имена на домейна (DNS).
  • Сървърът за имена на домейна (DNS) не притежава запис за домейна на уеб сайта.
  • Възможно е да има грешка при въвеждане на адреса.
  • Ако това е HTTPS (защитен) адрес, щракнете върху "Инструменти", щракнете върху "Опции за интернет", щракнете върху "Разширени" и проверете дали в раздела за сигурност са разрешени протоколите SSL и TLS.

някакви идеи....????

Връзка към коментар

Доколкото знам от познати ходили там,на някой места във Виетнам се блокира facebook. Моя приятелка ползва този номер и стана, но го ползва началото на миналата година. Дано ти помогне :)

 

http://www.travelfish.org/orientation_detail/vietnam/saigon_and_surrounds/ho_chi_minh_city/ho_chi_minh_city/46

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Поне аз като ходих 2010 проблема се решаваше точно по описания във връзката на atrencheva метод. По-точно първия метод със сменяне на DNS сървъра със сървърите на гугъл. Нямам представа дали още е толкова лесно, но пробвай и кажи! Във връзката е описано всичко с картинки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.