Прескочи до съдържание

МЕНАР Филм Фест - Керван Сарай


Препоръчани мнения

http://www.peika.bg/statia/Kogato_vsyako_utre_si_na_drugo_myasto_l.a_i.93354.html

 

Когато  утре си на друго място

 

Филм за тези които обичат да пътуват...правят го сами или по своя си начин.

Забележителен филм за мен.За човешкия дух и воля,за прекрасния и странен свят,за хората в него....различни и истински. За жалост такива филми трудно стигат до Големия Комерсиален Екран,но е хубаво ,че има възможност да се гледат все пак на голям екран дори и във фестивални програми.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

http://www.peika.bg/statia/Kogato_vsyako_utre_si_na_drugo_myasto_l.a_i.93354.html

 

Когато  утре си на друго място

 

Филм за тези които обичат да пътуват...правят го сами или по своя си начин.

Забележителен филм за мен.За човешкия дух и воля,за прекрасния и странен свят,за хората в него....различни и истински. За жалост такива филми трудно стигат до Големия Комерсиален Екран,но е хубаво ,че има възможност да се гледат все пак на голям екран дори и във фестивални програми.

Благодаря много, Botko, че ми каза за този филм! Снощи го гледах и е супер. Силно го препоръчвам. Много зареждащ филм

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря много, Botko, че ми каза за този филм! Снощи го гледах и е супер. Силно го препоръчвам. Много зареждащ филм

Това е един от най смислените филми ,които съм гледал напоследък...разбира се с уговорката,че не е типично игрален...а е по скоро филмиран пътепис.Но ,като се досещам за душите и мечтите на МАГЕЛАНЦИ ,на всички го препоръчвам горещо. За съжаление много хора не подозират ,какво се крие в един такъв филм...Прожекцията в Пловдив беше в Дома на Киното-Лъки синема,имаше около 10/15 зрители...3 ма от тях германци :) Щом и Стефчо Автографа беше там е възможно някой "замесен" във филма да е бил част от зрителите.Във всеки случай според идеята и развитието на това това пътуване...Автора вече не е сам и сигурно ще има 2 ра част на това околосветско :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Прожекцията в Пловдив беше в Дома на Киното-Лъки синема,имаше около 10/15 зрители...3 ма от тях германци :) Щом и Стефчо Автографа беше там е възможно някой "замесен" във филма да е бил част от зрителите.Във всеки случай според идеята и развитието на това това пътуване...Автора вече не е сам и сигурно ще има 2 ра част на това околосветско :)

Ха! Били сме на един филм. Тези отзад не бяха ли англоговарящи?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, силно се надявам да има и втора част. След този филм, ми идва и на мен да зарежа всичко, да взема един мотор и да тръгвам на някъде ... Направо не знам защо стоя тук още :)

Иначе показаното за Пакистан силно ме впечатли - някак си имах малко "по-приказна" представа за там. Знаех, че са бедни, че има война и не е добре да се ходи там, но някак си си представях обстановката една идея по-добре....За жалост обикновените хора нямат късмет, че са се родили там...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха! Били сме на един филм. Тези отзад не бяха ли англоговарящи?

Сещаш се ,че тримата влезнаха след началото на филма...седнаха най отзад и изобщо не обърнах внимание какви са.На излизане ми направи впечатление че единия с по светла коса заплещи на немски и се вгледах дали не е някой от героите във филма.А и Стефчо Автографа на такъв филм да пристигне преди края му ,може да се досетиш ,че той идва само за автографи :) явно е имал информация! Както и да е...На теб филма хареса ли ти?

Да, силно се надявам да има и втора част. След този филм, ми идва и на мен да зарежа всичко, да взема един мотор и да тръгвам на някъде ... Направо не знам защо стоя тук още :)

Иначе показаното за Пакистан силно ме впечатли - някак си имах малко "по-приказна" представа за там. Знаех, че са бедни, че има война и не е добре да се ходи там, но някак си си представях обстановката една идея по-добре....За жалост обикновените хора нямат късмет, че са се родили там...

Особено християните в Пакистан.Мен не порази факта ,че там има християни и положението им е толкова зле...И май се оказва ,че от всички страни ,където минаха в Африка и Азия,тази е най опасната. Но пък най положителните думи бяха за Лаос и определено запомних това :)Много е цветен филма..много е истински и вълнуващ! Пълно е с БОЗИ ,които печелят награди на филмови фестивали...такива минават и заминават без много публика и реклама.

Връзка към коментар

Сещаш се ,че тримата влезнаха след началото на филма...седнаха най отзад и изобщо не обърнах внимание какви са.На излизане ми направи впечатление че единия с по светла коса заплещи на немски и се вгледах дали не е някой от героите във филма.А и Стефчо Автографа на такъв филм да пристигне преди края му ,може да се досетиш ,че той идва само за автографи :) явно е имал информация! Както и да е...На теб филма хареса ли ти?

Особено християните в Пакистан.Мен не порази факта ,че там има християни и положението им е толкова зле...И май се оказва ,че от всички страни ,където минаха в Африка и Азия,тази е най опасната. Но пък най положителните думи бяха за Лаос и определено запомних това :)Много е цветен филма..много е истински и вълнуващ! Пълно е с БОЗИ ,които печелят награди на филмови фестивали...такива минават и заминават без много публика и реклама.

Миналата седмица пак в това кино гледах един хубав Грузински филм,пак в програмата на Menar Film Festival - Срещи на сляпо.

Връзка към коментар

Аз напоследък на такива глупави филми попадам.... А Somewhere else tomorrow бих го гледала още няколко пъти :) Има още една прожекция до края на седмицата, ако някой се интересува. Няма да съжалява

 

Гледам сега, че в блога на човека има разкази от този месец :)

Редактирано от Nati
Връзка към коментар

Отделих темата в нова, току виж и други хора освен мен хванат последния влак. Фестивала продължава до 1 февруари, все още има шанс да се видят за последен път и пътешественическите филми от програмата: http://www.peika.bg/Okolosvetsko_pateshestvie_s_filmi_na_Sofiya_MENAR_Film_Fest_l.e_i.93331.html

 

Ето и програмата на фестивала: http://www.menarfest.com/programa_sofia_menar_2015_.html

 

29.01, 19:00 - Дом на Киното: Шестата стъпка от пътуването - The Traveler's 6th Degree

29.01, 19:30 - Културен Център G8: С трабант до края на света - Trabant at the End of the World

29.01, 19:30 - Dada Cultural Bar: Да спасим Папуа като я обходим пеша - Saving Papua by Not Cycling There
 

31.01, 21:00 - Евро Синема: С трабант до края на света - Trabant at the End of the World

 

01.02, 19:00 - Дом на Киното: Утре сме на друго място - Somewhere Else Tomorrow

 

Пловдивската програма нещо не я виждам?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз съм за. Ти билети предварително или на място ще купуваш?

 

Ами смятах на място, но не ми е проблем да мина тая вечер да купя също...

Връзка към коментар

Сещаш се ,че тримата влезнаха след началото на филма...седнаха най отзад и изобщо не обърнах внимание какви са.На излизане ми направи впечатление че единия с по светла коса заплещи на немски и се вгледах дали не е някой от героите във филма.А и Стефчо Автографа на такъв филм да пристигне преди края му ,може да се досетиш ,че той идва само за автографи :) явно е имал информация! Както и да е...На теб филма хареса ли ти?

Много ми хареса! Малко свеж полъх сред комерса. Гледам всяка година да ходя на 3-4 филма от фестивала. Миналата година даже се запознах с двамата организатори - много готини типове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пловдивската програма си излиза в "programata" на кино Лъки Синема - Дом на Киното. Преди години това кино отваряше само за филмови фестивални прожекции.Но от 1..2. месеца си имат седмична програма и филми от фестивали примерно ,като Menar ,ги вместват между другите в различни дни.


Много ми хареса! Малко свеж полъх сред комерса. Гледам всяка година да ходя на 3-4 филма от фестивала. Миналата година даже се запознах с двамата организатори - много готини типове.

Мисля ,че са същите организатори ,които правят и Филмови нощи във Филипополис...на лятно кино Орфей...вкл.театрални постановки там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Страхотен и надъхващ филм :)

И понеже няма нищо случайно в живота, се оказах на един ред в киното с видни пътешественици от форума - прекрасен завършек на уикенда :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След като заведох малкия на "С Трабант до края на света" преди 3 дни, вчера го оборудвах с желязна количка "Трабант" 601. Много и се изкефи, макар че с огорчение отбеляза, че и това е произведено в Китай.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко мудно ми тръгна, но после не ми се искаше да свършва :) Учудващо е колко много от нещата са същите, които ги дискутираме и тук, в някаква степен се почувствах все едно говорим на един и същи език с пича. Конкретно за това как, ако слушаме външните министерства означава да не излизаме от вкъщи и особено за имиджа създаден ни от медиите за дадена държава, докато действителността е съвсем различна. И Иран може би е най-яркия възможен пример, другаде не съм срещал такъв огромен контраст между насадено мнение в обществото и реални разкази на хора били там. 

 

И така, доста приятно филмче :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами проспах го от плужещина... :(

 

п.п. Ако някой случайно срещне пак този бисер по киноафишите на Софето и околните села (+/- 156 км), ще съм му много благодарен, ако го анонсира тук или на бележка :) 

Връзка към коментар

Днес хванах съвсем инцидентно "Трабантчето" в новото кино G8 на "Гладстоун". Много свежарска и надъхваща лента, която, вярвам, е докоснала всеки истински пътешественик :) 

 

Иначе за другия филм ("Утре сме на друго място") не можаха да обещаят дали ще го пуснат извънредно и него. Да се следи програмата на G8 и EuroCinema, защото са пуснали извънредно още една седмица с избрани заглавия от фестивала. Току-виж го завъртели и него в идните дни :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.