Прескочи до съдържание

Един полет - два различни билета


Препоръчани мнения

Здравейте! С приятелят ми се двоумим как да процедираме в нашата ситуация и реших да се допитам до Вашето мнение. Аз ще си взема двупосочен билет от София до Сащ сега, а за него искаме еднопосочен от Сащ до София, но няколко месеца след взимането на моя. Въпросът ми е как може той да вземе същият билет и по възможност да сме заедно (местата да са едно до друго по възможност). Бихте ли ме посъветвали как да процедираме при покупката на билет? Евентуално допитване до компанията или мястото, от където съм взела моят билет? Много благодаря!

Връзка към коментар

Здравейте! С приятелят ми се двоумим как да процедираме в нашата ситуация и реших да се допитам до Вашето мнение. Аз ще си взема двупосочен билет от София до Сащ сега, а за него искаме еднопосочен от Сащ до София, но няколко месеца след взимането на моя. Въпросът ми е как може той да вземе същият билет и по възможност да сме заедно (местата да са едно до друго по възможност). Бихте ли ме посъветвали как да процедираме при покупката на билет? Евентуално допитване до компанията или мястото, от където съм взела моят билет? Много благодаря!

 

Местата могат да се сменят до момента на чекин. Т.е. или ще си ги изберете един до друг, като се чекирате заедно онлайн ден преди полета, а ако пък искате съвсем да сте сигурни в момента, в който той си купи билета се обадете на кол центъра на компанията и ги помолете да ви сложат на съседни места като споменете двете резервации. Нямате проблем като цяло. 

Връзка към коментар

 а за него искаме еднопосочен от Сащ до София, но няколко месеца след взимането на моя. Въпросът ми е как може той да вземе същият билет и по възможност да сме заедно

Имай предвид, че няма кой да ти гарантира свободни места, след няколко месеца, в същите полети :)

Ако има - има.

Единственият начин да сте почти сто процента сигурни, е неговият билет да се купи заедно с твоя, на скъпа тарифа, позволяваща безплатно/евтино отменяне, и ако след няколко месеца има по-евтини (няма гаранция), да се купи още един, (ако има), и да се отмени първия.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Да, благодаря Ви. По-скоро опасението ми е, че няма да има възможност за същия билет. А ако го вземем сега и не пътува със сигурност, доста ще се загуби. Или евентуално да опитаме да препродадем билета.

Връзка към коментар

Не можеш да препродадеш билета, освен ако си с нискотарифна (вероятно не си, щом е до САЩ)

Или взимаш сега и после рискуваш за него да няма в същия полет, или да има на двойна-тройна цена, или чакаш да има яснота и взимаш тогава. Ако не е в последния момент,, вероятно няма да са особено високи цените. Ако ще има яснота в последния момент, направо му взимаш билет сега със същия полет като теб по много висока тарифа (да позволява отказ), или по най-евтината и ако не може да пътува отписваш билета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.