Прескочи до съдържание

Какво се случва с багажа при low cost връзка, когато няма време...


Препоръчани мнения

Когато имаш low cost връзка, на отделни билети, разбира се, и си чекираш багаж за първият полет, обаче полета закъснее, така, че ти остави 40-50 мин например до втория. Време достатъчно да хванеш затварянето на гейта, но със сигурност не достатъчно да си вземеш баража.

Има ли механизъм, при който да си получиш този багаж, дори срещу заплащане?

Той ще си се върти на колана безстопанствен и ще го сложат на загубен предполагам. В това време аз вече съм в друг град, друга държава и нямам връщане към това летище.

Връзка към коментар

На базата на прочетеното във общите условия на Philipine Airlines, понеже мисля за там ти е въпроса:

"If no claim for PR tagged on-hand baggage is made within five (5) days after the baggage was found, PAL will turnover unclaimed baggage to Customs for disposal."

 

Те са го доставили, а ти си го зарязал. Т.е. не се интересуват да те търсят. Предполагам, че го изхвърлят/унищожават след известен период, ако не го потърсиш. Може би трябва с Lost & Found гишето на летището да се свържеш, пък те ако имат услуга да го пратят нанякъде.

Връзка към коментар

Има механизъм, но е много различен от компания до компания, и от летище до летище.

Ето пример за АНА: http://www.ana.co.jp/wws/japan/e/asw_common/guide/baggage_accident.html#leftbhindbag

 

В Щатите това е доста доходоносен бизнес - има сума ти народ, който ходи и "изкупува" забравен/изоставен и непотърсен багаж от летищата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе стигнало ли се е дотам, значи имаш проблем с програмата (защото ако полета закъснее мааалко повече си гориш). Вероятно си го знаеш де. Аз такива експерименти като съм с деца не бих правил, ако е без деца не взимаш багаж и готово.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи каква ми е дилемата, дали да си купя 2 билета по 20 евро или един цял за 100. Това умножено по 4 прави 240 евро разлика, които да платя доброволно за частният случай, в който полетът ми закъснее повече от 2 часа, но по-малко от 3(повече от 3 вече няма значение). Хазарт си е.

Може би, ако видя че закъснява, трябва да имам 2 големи плика, в които да изпразня голяма част от куфара и да го взема за ръчен, лошото е, че рядко се разбира закъснението още преди чекина. Ако знаех, че ще ми го докарат до София за 100евро да кажем за куриер, бих го рискувал, просто не знам дали има такава практика.

Връзка към коментар

Значи каква ми е дилемата, дали да си купя 2 билета по 20 евро или един цял за 100. Това умножено по 4 прави 240 евро разлика, които да платя доброволно за частният случай, в който полетът ми закъснее повече от 2 часа, но по-малко от 3(повече от 3 вече няма значение). Хазарт си е.

Може би, ако видя че закъснява, трябва да имам 2 големи плика, в които да изпразня голяма част от куфара и да го взема за ръчен, лошото е, че рядко се разбира закъснението още преди чекина. Ако знаех, че ще ми го докарат до София за 100евро да кажем за куриер, бих го рискувал, просто не знам дали има такава практика.

 

Въпрос: колко нерви ще изпотрошиш - и преди това, ако не се случи, и след това - ако се случи, и какви ще са в крайна сметка разходите, и дали всичко това е равнопоставено на (или по-голямо от) тази парична разлика? Никак не е малка, но ако имаш опция да избегнеш такъв стрес (с децата), искрено те съветвам да не рискуваш. Поздрави :)  

Връзка към коментар

Или най-същественото с теб, и ако нещо стане - зарязваш багажа.

 

Аз си мисля, че на място (при закъснение и много адреналин, жената мрънка "видя ли сега какво стана, ти си виновен") много трудно може да прецениш правилно какво да направиш (т.е. дали ще има време за багажа, особено ако не познаваш летището и кое къде е), поне аз съм така. 

Т.е. или плащаш за спокойствие, или предварително отписваш багажа или билета

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Или си пращаш багажа директно до крайната точка и после обратно с куриер, ако цялото това удоволствие струва по-малко от тези 240 евро. Коя е дестинацията, за да помислим за куриери?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Или правиш една груба сметка дали тези неща, които ще сложиш в чекирания багаж, няма да можеш да си ги купиш на място за половината (например) от тия 240 евро. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е добре де, за какво тези гимнастики, като ще спестиш 240 евро, при закъснение ще останеш без багаж, като стигнеш, където си тръгнал, ще ги изхарчиш да си накупиш каквото ти трябва. По отношение цената на билета винаги гледам да ми е удобно и сигурно, макар и по-скъпо, ама да не троша нерви и да търча по летищата като хала. Веднъж съм го правила и оттогава се старая да го избягвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре, а няма ли вариант примерно още на първото летище, от което се тръгва, след чекина като се разбере дали има закъснение и колко голямо е то, да се говори с представител на авиокомпанията и да се измисли някакъв начин? В смисъл още от заминаващото летище да са предупредени, че този багаж ще бъде непотърсен на междинното летище и евентуално да се даде някакъв адрес, на който да го изпратят по куриер с наложен платеж или нещо подобно, или със следващ полет, пак със заплащане? А в крайна сметка може да си го прибереш багажа на връщане, ако летиш през същото летище :lol:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.