Прескочи до съдържание

Отказване от самолетен билет - Аерофлот


Препоръчани мнения

Имам самолетни билети за Аерофлот София-Москва-Хонг Конг и обратно.

Поради възникнал здравословен проблем е възможно да се наложи да отменя пътуването.

Има ли опция да откажа билетите и да си върна част от сумата поне?

Връзка към коментар

 

Ох, благодаря. Няма кой да погледне :blush:

Явно няма да стане. Пише

GENERALINFORMATION NON-REFUNDABLE/NON-CHANGEABLE SU FLTSONLY

Питай ги все пак, нищо не губиш, мисля, че дори и при тези условия, уважават refund, при определени условия, сега вече заболяване става малко разтегливо, не знам, не пречи да се пита.

Връзка към коментар

Предполагам, че билетът е купен с кредитна карта. Повечето такива карти са със застраховка с клауза отмяна на пътуване. Вероятно едно медицинско ще свърши работа да си върнеш парите от застрахователя, ако авиокомпанията не върне сама парите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще ти върнат някакви супер мижави пари или нищо. Аерофлот с това са и известни. Не връщат. Аз съм от малкото, на които са върнали всичко, но тогава нямаха друг избор. Имах билети за Токио, но се случи случката с цунамито и Фукушима, та отмениха всякакви полети за Токио. И помня, че въпреки това пак всичко беше с вазелин. Месец и половина ме мотаха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами аз към момента още не знам дали е наложително да отменям пътуването.

Обадих се все пак и това, което ми предложиха е, да избера нови дати, като ще трябва да доплатя 50 евро за тази екстра и разликата в цената на билетите.

Поне към момента бих казала, че ме устройва. Ще видим как ще протече прегледа уттре и съответно, какви действия да предприема. по-натам.

За застраховка мисля, че е късно, тъй като полетът е в понеделник.

Все пак силно се надявам всичко с мен да е наред и да не е проблем да летя...

Ще пиша пак, като видя накъде духа вятъра.

Благодаря на всички още веднъж.

Редактирано от FlyMeToTheMoon
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това ме подсеще , че за да е валидна застраховката за отмяна на пътуване предполагам тя трябва да е направена най-късно в деня на резервацията.

Иначе ще стават шашми , а застрахователите все пак с години в унито ги учат как да не платят ;)

Връзка към коментар

Това ме подсеще , че за да е валидна застраховката за отмяна на пътуване предполагам тя трябва да е направена най-късно в деня на резервацията.

Иначе ще стават шашми , а застрахователите все пак с години в унито ги учат как да не платят ;)

Може, в Армеец, когато искаш, като един месец преди полета е най-добре. Ако е по-рано, пак може, но е по-скъпо. Обаче, има клауза в договора, че към момента на сключване на застраховката не си болен. Не може да се разболееш и да отидеш да сключиш застраховка, не важи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кое може ?

Имах предвид , че задължително трябва да е преди резервацията.

Не е задължително, за Армеец говоря, за другите не знам. Аз си купих билетите поне половин година по-рано, не помня точно колко време, а застраховката я сключих един месец преди да тръгна. Отидох веднага, като купих билетите и ме върнаха, защото трябваше да платя по-скъпо. Даже ми написаха полицата и стоя при тях докато стана един месец преди полета и тогава отидох да платя и да сключа застраховката.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хм, това е много интересно,ще взема да го проуча. Не звучи логично, ама .. То в застраховките логика няма.

А иначе, сигурно стават шашми, ама защо да купиш билет и после да се набутваш 100 лв. За застраховка, за да не го ползваш... Освен ако няма вариант хем да си върнеш парите за билета от АК, хем от застрахователя. Яко!

Връзка към коментар

Хм, това е много интересно,ще взема да го проуча. Не звучи логично, ама .. То в застраховките логика няма.

А иначе, сигурно стават шашми, ама защо да купиш билет и после да се набутваш 100 лв. За застраховка, за да не го ползваш... Освен ако няма вариант хем да си върнеш парите за билета от АК, хем от застрахователя. Яко!

Eeхее, няма да стане, не ги подценявай застрахователите. 

Връзка към коментар

При корупцията в България не е проблем да се изкараш болен когато си поискаш.

Затова се учудих щото месец преди самия полет или дори повече може да си с ясното съзнание , че не те кефи този полет и търпеливо да изчакаш застрахователя да ти върне паричките срещу само "глобата" платена с въпросната застраховка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При корупцията в България не е проблем да се изкараш болен когато си поискаш.

Затова се учудих щото месец преди самия полет или дори повече може да си с ясното съзнание , че не те кефи този полет и търпеливо да изчакаш застрахователя да ти върне паричките срещу само "глобата" платена с въпросната застраховка.

Е, че ти това можеш да го направиш и ако си се застраховал преди 6 месеца, например. Купуваш си билета, застраховаш се, и решаваш, когато наближи, че не те кефи полета, вземаш необходимите документи от лекаря (не знам какви точно) и това е. То, който има такива номера... Ако си болен, обаче, и си бил на лекар и след това решаваш, че понеже не можеш да излетиш, застраховаш се и си търсиш парите, те много лесно ще те хванат.

Връзка към коментар

Как ще те хванат - лекаря ти е познат или корумпиран. Маха амбулаторния лист ако изобщо е попълнил такъв и ти пуска документите с нова дата ?


Това в определени времеви граници разбира се и при положение , че не ти е пускал болничен , направление или хоспитализация в болница.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами аз не съм много запозната, но нали се попълва там лист, който лекаря внася в здравната каса? Е, в края на крайщата, ако видиш, че положението е сериозно и няма да можеш да излетиш след месец, може би можеш да отидеш да се застраховаш и после да минеш отново при лекаря, но пак зависи, ако болестта позволява да се отложи с някой и друг ден. Абе, много врътки са, сигурно може да се измисли нещо, но с много "ако". Предпочитам да не ми се налага.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.