Прескочи до съдържание

Отказване от самолетен билет - Аерофлот


Препоръчани мнения

Лекарите отчитат в началото на месеца предходния месец , а не ежедневно.

Така , че ако не си е пуснал отчета винаги може да покрие твоя амбулаторен лист и да пусне с номера му фиктивен преглед на баба си например :)

Ако ти е пуснал обаче изследвания , направления и т.н. вече няма как да мине номера.

Връзка към коментар

Така... категорично ми забраниха да пътувам, което означава, че трябва да отменя пътуването.

Хубавото е, че хотелските резервации още мога да ги анулирам.

Сега ще се обадя отново да питам за самолетния билет (купуван е чрез агенция).

Все си мисля, че след като здравословното ми състояние не го позволява, би трябвало да ми възстановят поне някаква част от сумата.

Другия вариант е да продам билета, но така в последния момент за такава далечна дестинация ми изглежда невъзможно...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При корупцията в България не е проблем да се изкараш болен когато си поискаш.

Затова се учудих щото месец преди самия полет или дори повече може да си с ясното съзнание , че не те кефи този полет и търпеливо да изчакаш застрахователя да ти върне паричките срещу само "глобата" платена с въпросната застраховка.

 

Ти пък, stenk, корупция... :rolleyes:

 

Без да се заяждам и без да отпочвам дискусия, как ти се струва корупцията в Р.България? А в чуждите страни, които си посетил, как е с корупцията? Можем да научим нещо и от теб.

 

Твоята теза би ми била много интересна за следобедното ми кафе. Когато кажеш "а", е добре да кажеш и "б".

 

А корупцията си е корупция независимо дали е в Ловеч, Ливорно, Лондон, Лозана. Може би само размерът й е различен...

Връзка към коментар

Не искам да звуча черногледо, но според мен ако условията на билета не позволяват отменяне и връщане на пари, то е малко вероятно агенцията или авиокомпанията да се трогнат от каквото и да е.

 

Миналата седмица имах подобен случай. Майка ми се разболя и в крайна сметка няма да пътува с мен до Индия. 1 седмица комуникирах с авиокомпанията (KLM) и агенцията, но без абсолютно никакъв резултат. Отгоре на всичко не позволиха и промяна на името (дори срещу глоба), та билетът изгоря безвъзвратно до стотинка.

 

Дано Аерофлот да излезнат по-готини...

Връзка към коментар

Абе чак пък до стотинка ? Ако не друго, поне таксите трябва да върнат... не може всичко да си приберат...

Пусна ли заявка за обезщетение през сайта им?

 

При хоспитализация би трябвало да позволяват промени, или поне преди позволяваха, и това ли отказват?

 

В крайна сметка, ако вземат да закъснеят с няколко часа ... ще ги изклатиш с 2 обезщетения :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе чак пък до стотинка ? Ако не друго, поне таксите трябва да върнат... не може всичко да си приберат...

Пусна ли заявка за обезщетение през сайта им?

 

При хоспитализация би трябвало да позволяват промени, или поне преди позволяваха, и това ли отказват?

 

В крайна сметка, ако вземат да закъснеят с няколко часа ... ще ги изклатиш с 2 обезщетения :)

Всичко отказаха, даже и таксите не искат да върнат. Такъв бил билета.

 

Каква е тази заявка за обезщетение и откъде точно се пуска? Май само това не съм пробвал.

Връзка към коментар

Политиката тук е с бан.

Иначе корупцията има много по света може би наистина само размерът и нивата са различни.

 

Ако искаш на лични по въпроса .

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Всичко отказаха, даже и таксите не искат да върнат. Такъв бил билета.

 

Каква е тази заявка за обезщетение и откъде точно се пуска? Май само това не съм пробвал.

http://www.klm.com/travel/bg_en/customer_support/customer_support/refunds_and_compensation/index.htm

 

Това за таксите ме съмнява жестоко. Прочети условията на тарифата.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Политиката тук е с бан.

Иначе корупцията има много по света може би наистина само размерът и нивата са различни.

 

Ако искаш на лични по въпроса .

 

С удоволствие ще се запозная с теб лично, даже и една бира ще те черпя в хотел "Ловеч" (известен с недоброто си отношение към клиентите в ресторанта).

 

Ако отвориш речниците обаче, ще видиш, че корупцията не е политика, но да не издребняваме. Със здраве!

Връзка към коментар

Карай не му е тук мястото . Прав си не е политика , но е щекотлива тема която няма място наоколо.

 

П.С. Относно бирата с удоволствие ще се почерпим. "Ловеч" ми е много соц. Има по-добри места  :) .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.klm.com/travel/bg_en/customer_support/customer_support/refunds_and_compensation/index.htm

 

Това за таксите ме съмнява жестоко. Прочети условията на тарифата.

 

Не се класирам за компенсация от този линк, не отговарям на нито 1 условие. Преди малко писах на KLM във фейсбук и ми отговориха, че агента би трябвало да ми върне поне летищните такси.

 

Досега чатих със съпорта на агента (cheapoair.com), който отново категорично отказа да върне и една стотинка, независимо че пейстнах отговора на KLM. Бил съм се съгласил с такива условия при покупката на билета от тях... Но когато пак споменах, че става въпрос за медицински проблем, този път казаха да пратя документ от болница и на базата на него ще опитат да вземат рефънд от авиокомпанията. Това поне прозвуча оптимистично.

 

Битката продължава.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да кажа, какво стана в крайна сметка.

Казаха, че могат да възстановят единствено летищните такси, стига да представя медицинско. Другата опция беше да ми "запазят" билета за една година и да го ползвам, когато мога, но не задълбах да питам за този вариант. В крайна сметка сменихме името на билета и изпращам сестра ми да лети :lol: Поне тя ще облажи. Благодаря ви още веднъж за съветите :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.