Прескочи до съдържание

До Лондон, иконимично и удобно


Препоръчани мнения

....нещо такова се опитвам да докарам за една семейна разходка в периода 30 май-03-04 юни.

За съжаление, днешните промоции на Уиз не ме устройват. Намирам цените с тръгване от Варна и Бургас за скандално високи, а цените от София - не достатъчно ниски за да ни компенсират неудобствата по трансфера. Варианта с тръгване от Отопени за въпросните дати, също не ми излиза на кой знае каква далавера, пердвид  факта че членството ми е стандартно, а случая изисква групово;)

 

В заключение се спрях на следната комбинация

тръгване: ОТР-STN 30.05  Ryan Air 12:10-13:30 - 32,99 eur на човек

връщане: LTN-OTP 04.06  Blue Air   10:35-15:45 - 29,90 eur на човек

 

...проблемът е, че докато се тутках и обмислях варианти, сесията ми за резервиране изтече, а след подновяване, цената на Blue Air вече беше коригирана на 34,40 eur/човек. Пробвах да резервирам билетите и 2х2 (възрастен и дете) - същата работа...

 

Чудя се, дали има някакъв шанс цената на Blue Air  да падне отново, изхождайки от факта, че до вчера цената на Ryan Air за 30.05 беше 40,00 eur/човек...?

Склонна съм да разглеждам и други опции за пътуване, стига тръгванията и пристиганията да се осъществават в удобен часови диапазон.

Връзка към коментар

Варианти от Букурещ с Ryanair. Например този е за 59,14 евро двупосочен. Намален е спрямо предишните дни от почти 80 евро и е с удобни часове.

 

post-735-0-12594400-1423657994_thumb.png

 

Има и други, но са с по-неудобни часове на излитане и пристигане.

 

 

Връзка към коментар

При определени обстоятелства би ме интересувало, но в случая нито цената, нито часовете на излитане/кацане от Пловдив ме устройват.

Изключваш ходене от София, само Букурещ, Варна, Бургас и Пловдив ли те интересуват като начални и крайни точки?

Редактирано от Ciccia
Връзка към коментар

Варианти от Букурещ с Ryanair. Например този е за 59,14 евро двупосочен. Намален е спрямо предишните дни от почти 80 евро и е с удобни часове.

 

attachicon.gifc.png

 

Има и други, но са с по-неудобни часове на излитане и пристигане.

Проблема за връщане с Ryanair е, че в единия случай полета им излита прекалено рано от Станстед, а в другия,  каца прекалено късно в Отопени. От там насетне имаме поне 4-5 часа път до Варна, а на сутринта ще трябва да съм на работа :) 

Връзка към коментар

....в периода 30 май-03-04 юни.

 

Останал съм с впечатлението, че прибирането е възможно и на 3-ти, и на 4-ти юни. :) Затова предложих кацане по-късно вечерта на 3-ти срещу 4-ти, за да се ползва целия ден за екскурзията.

 

В по-ранен час е полетът на Wizz Air с кацане на Отопени в 20:15. Дава ми цена 25 евро.

 

Wizz Xclusive London (Luton) (LTN) Bucharest (OTP) Ср, 3 июн 14:55 20:15 3 ч. 20 25,05 EUR

 

Възможно е да отлетите и по-рано с Wizz, в 8:45, но е по-скъп и се губи целия ден. Ще кацнете в 14 ч.

 

 

 

Забележка: Цените за Wizz са с клубна карта.

Връзка към коментар

Цените от Бургас не са особено високи, а ако имаш възможност да отложиш 10 дни - стават почти поносими.

Отиване : BOJ-WAW 13.06 WizzAir 08:30 - 09:40 35,19 lv , WAW-LTN 12:20 - 13:55 130,20 zl

А за обратна посока  LTN-OTP 16.06  Blue Air   10:35-15:45 - 27,90 E  - този или друг ден.

 

post-2286-0-68755000-1423665039_thumb.png

post-2286-0-73827400-1423665050_thumb.png

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

"...а след подновяване, цената на Blue Air вече беше коригирана на 34,40 eur/човек"
Цената  е "коригирана" на база на това, че правиш второ търсене за същия полет.
Сайтът открива при второто посещение, че cookie-to , което ти е пратил при първото ти посещение все още е валидно и взема решение да ти покаже по-висока цена.
Същото решение се взема и ако 5 посетителя за търсят едновременно един и същ полет - чисто статистически, това е достатъчно основане цената да се повиши.
Или пък - търсене на конкретен полет в последните 60 мин, което е идентично. 
Подобна е и ситуацията с Alitalia - ако проверяваш по няколко пъти на ден цена за контретен полет от едно и също IP, цената започва да расте. 
И след толкова общи приказки - изтрий си хисторито на браузера и след час цената ще "намалее"...вероятно ;)

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

"...а след подновяване, цената на Blue Air вече беше коригирана на 34,40 eur/човек"

Цената  е "коригирана" на база на това, че правиш второ търсене за същия полет.

Сайтът открива при второто посещение, че cookie-to , което ти е пратил при първото ти посещение все още е валидно и взема решение да ти покаже по-висока цена.

Същото решение се взема и ако 5 посетителя за търсят едновременно един и същ полет - чисто статистически, това е достатъчно основане цената да се повиши.

Или пък - търсене на конкретен полет в последните 60 мин, което е идентично. 

Подобна е и ситуацията с Alitalia - ако проверяваш по няколко пъти на ден цена за контретен полет от едно и също IP, цената започва да расте. 

И след толкова общи приказки - изтрий си хисторито на браузера и след час цената ще "намалее"...вероятно ;)

 

Дискутирали сме го това доста...повечето са митове, които не са потвърдени по никакъв начин :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз ти предлагам да погледнеш чартърите на Thomas cook от Бургас. Миналата година започваха от средата на май и имаше за 8 - 12 евро . Връщането ще го напаснеш спраямо отиването, защото тези цени са само за посоката Бургас - UK. Като дестинации освен Лондон, съществуват още Манчестър , Глазгоу и мисля , че Нюкасъл .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ти предлагам да погледнеш чартърите на Thomas cook от Бургас. Миналата година започваха от средата на май и имаше за 8 - 12 евро . Връщането ще го напаснеш спраямо отиването, защото тези цени са само за посоката Бургас - UK. Като дестинации освен Лондон, съществуват още Манчестър , Глазгоу и мисля , че Нюкасъл .

Благодаря за предложението, хвърлих един бърз поглед, но към момента цените са от порядъка на 130-150 евро на човек за посока, а не ми се иска да отлагам за последния момент, че я излезе нещо, я  не.

Връзка към коментар

Цените от Бургас не са особено високи, а ако имаш възможност да отложиш 10 дни - стават почти поносими.

 

Отиване : BOJ-WAW 13.06 WizzAir 08:30 - 09:40 35,19 lv , WAW-LTN 12:20 - 13:55 130,20 zl

А за обратна посока  LTN-OTP 16.06  Blue Air   10:35-15:45 - 27,90 E  - този или друг ден.

 

 

На отиване и връщане трябва да ползваме едно и също летище, тъй като придвижването ни до там ще е с кола, която възнамеряваме да оставим на платен паркинг ;)

Връзка към коментар

Според зададените критерии, не виждам какво се чудиш още. Букурещ с райън е най-добре. Blue air имат комисионни при плащането не знам дали са сметнати в цените, които са постанти.

Цените може и да паднат, може и да не, но говорим за 5-10 евро макс в посока. Аз си взех преди два дни за средата на май по същата дестинация.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.