Прескочи до съдържание

До САЩ през лятото


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Поздравления за страхотния и полезен форум. Откакто съм го открила ми е любим.

 

Най-редовно ви чета, но пиша за първи път. Готова съм с визата. Ако може да ми окажете малко помощ в намирането на билетите. Летяла съм от София до Маями, но ми бяха доста скъпички билетите, понеже ги купувах в последния момент а и сезона беше най-скъпия юли-август. Сега ще пътувам юни и връщане края на август. Смятам да пробвам от Истанбул защото  ми казаха, че цените са много по-изгодни. Един възрастен и дете на 11 год.

Връзка към мнение

520 евро от Истанбул, 700+ от София е в момента положението. Истанбулския според мен е на добра цена, ма като добавиш транспорта до там спира да е толкова атрактивно. Нямам време да ровя обстойно, но ми изглежда, че може да поизчакате още някой и друг месец, при тия цени не е ножа до кокала да резервирате сега. 

Връзка към мнение

Още един съмишленик до САЩ. Ще си издирваме билети заедно. Аз лично за себе си в момента намирам по-изгодни от София. А и не гледай само цената, а и престоите. До Маями ли търсиш билет?

Връзка към мнение

Благодаря за помощта Георгри.

Понеже не съм много в час с различните търсачки на билетите, може ли линкове. Не никак не ми е спешно, но си мислех, че колкото наближава времето, толкова билетите поскъпват.

Връзка към мнение

Аз търся билет до Оклахома Сити. До вчера мислех, че и моят престой ще е от средата на юни до края на август, но се промениха плановете за отиване през май и връщане през юли.

Връзка към мнение

С багаж ли трябва да пътувате ? И към двете е въпросът.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Аз и в двете посоки съм с багаж. При мен ситуацията е малко шантава. С приятелят ми ще се прибираме заедно. Но тъй като еднопосочен билет от там до София е доста пи-скъп, мислим за двупосочен и за него. Просто няма да го ползва в едната посока. За него търсим възможно най-евтиният вариант, без значение от датата на заминаване. Като на връщане ще имаме поне още един допълнителен багаж.

Редактирано от fairy__
Връзка към мнение

Има и нискотарифни (Norwegian), с които спокойно може да се вземе еднопосочен билет. Като идея просто.

Връзка към мнение

Има и нискотарифни (Norwegian), с които спокойно може да се вземе еднопосочен билет. Като идея просто.

Ще проверя опцията. Благодаря :)

Връзка към мнение

Видях, че тази компания лети до Варна и Бургас. Ако се вземе билет до София и вътрешен полет от Оклахома до по-голямо летище, цената ще излезе същата, да не кажа и отгоре. А и искаме да се прибираме заедно :)

Връзка към мнение

Още един съмишленик до САЩ. Ще си издирваме билети заедно. Аз лично за себе си в момента намирам по-изгодни от София. А и не гледай само цената, а и престоите. До Маями ли търсиш билет?

 

fairy__, може ли да те помоля да пуснеш нова тема като резюмираш всичко от тази и си дадеш изискванията? Търсенията за билети две с две рядко се повтарят и това, което е подходящо за Manolova не е задължително да е същото и за теб. Не пречи да гледаш и нейната тема, ако прецениш за идеи, но аз поне станах разноглед и не знам на кой, къде, какво да отговоря :)

 

Благодаря за помощта Георгри.

Понеже не съм много в час с различните търсачки на билетите, може ли линкове. Не никак не ми е спешно, но си мислех, че колкото наближава времето, толкова билетите поскъпват.

 

Не е задължително по-рано да е по-добре, или поне не чааак толкова рано :) А в момента като не са добри цените няма смисъл да се купува, при положение, че София - Маями е 750 евро в момента, няма как през май да е 1300, гарантирам :)

 

За сайтове опитай:

 

http://orbitz.com

http://expedia.com

 

Виж на кои авиокомпании излизат топ резултати, пробвай после и официалните сайтове на тези компании. Обръщай внимание и на часовете и колко чакане има в междинни точки.  Виж и http://trip.bg , както от този линк, така и от търсачката на форума: http://magelanci.com/rezervacii/samoletni-bileti , която често дава отстъпки.

Връзка към мнение

Аз и в двете посоки съм с багаж. При мен ситуацията е малко шантава. С приятелят ми ще се прибираме заедно. Но тъй като еднопосочен билет от там до София е доста пи-скъп, мислим за двупосочен и за него. Просто няма да го ползва в едната посока. За него търсим възможно най-евтиният вариант, без значение от датата на заминаване. Като на връщане ще имаме поне още един допълнителен багаж.

Само да обърна внимание, че неговия двупосочен билет трябва да е Оклахома - София - Оклахома и да изпусне връщането. Ако вземете София - Оклахома - София с идеята да изпусне отиването, то в момента в който пропусне първия полет, авиокомпанията ще анулира билета и няма да може да го ползва за останалите отсечки ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да обърна внимание, че неговия двупосочен билет трябва да е Оклахома - София - Оклахома и да изпусне връщането. Ако вземете София - Оклахома - София с идеята да изпусне отиването, то в момента в който пропусне първия полет, авиокомпанията ще анулира билета и няма да може да го ползва за останалите отсечки ...

Това е добро пояснение, vllaaddo, благодаря.

 

Георги, извинявам се за допълнителното включване с моето търсене. Аз имам тема за пътуването си :)

Връзка към мнение

Manolova да си каже за багажа, на връщане, пък току виж намаже :)

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Казваам :) Ще имам багаж и в двете посоки.

Много хубава темичка се е заформила не очаквах да ми се обърне толкова внимание на питането :)

Благодаря много!

Връзка към мнение

А как стоят нещата с багаж, който не е в нормите на куфара даден в описанието на билете. Става въпрос за една машина за топки, която е с квадратни размери на кашона примерно 1м,на 1 м. Ще нося евентуално на връщане.Ако не е много скъпо разбира се.

Връзка към мнение

Зависи от авиокомпанията, която оперира най-дългата отсечка от маршрута. Нейните правила важат за размери и килограми.

Връзка към мнение

Може ли мнение за този билет.

 

From : Orlando, FL, US To: Istanbul, TR Duration: 13h 55min ; Stops:1

 

   

 

LH.gif

Lufthansa

LH 0465

Depart:

07:55 PM

Wed, Aug 19

Orlando, FL, US (MCO)

Arrive:

10:50 AM

Thu, Aug 20

Frankfurt, DE (FRA)

Terminal: 1

 

 

Class: EconomyLow | BOEING 747-400 JET

 

 

Note: This flight arrives the next day.

 

 

Time between flights: 02 hour(s) and 05 minute(s).

 

 

LH.gif

Lufthansa

LH 1300

Depart:

12:55 PM

Thu, Aug 20

Frankfurt, DE (FRA)

Terminal: 1

Arrive:

04:50 PM

Thu, Aug 20

Istanbul, TR (IST)

Terminal: I

 

 

Class: EconomyLow | AIRBUS INDUSTRIE A321 JET

 

 

   

 

 

 

Ticket Type: E-Ticket. Your reservation will be electronically ticketed and no paper tickets will be issued.

   

 

Price Details:

Item Name

Pax 1

Pax 2

Total

Airfare

$210.00

$157.00

$367.00

Taxes & Airline Fees

$362.12

$362.12

$724.24

Total

$572.12

$519.12

$1,091.24

Prices are quoted in USD (United States Dollars)  TOTAL DUE:

$1,091.24

 

Payment Schedule:

Payment Type

Due Date/Time

Paid Date

Amount

Air Payment

2/16/2015

 

$1,091.24

Връзка към мнение

Мнение в какъв смисъл? Луфтханза са надеждни, чакането във Франкфурт е поносимо, всичко точно. Евентуално може да пробвате да смъкнете цената ако вземете за отиване и връщане и не летите връщането, обикновено така става.

ПП Опа, това за двама ли е? Значи цената е добра

Връзка към мнение

Скъпо ми се струва. Защо Истанбул, София не върши ли работа? В тоя конкретен случай София идва по-евтино.

 

Orlando (MCO) to Sofia (SOF) — Fri, Aug 21

Orlando (MCO) to Washington (IAD) — Fri, Aug 21

United 257

Dep: 6:52 pm

Arr: 9:01 pm

2h 9m

 

Аirbus A320

Economy (L)

Layover in IAD

1h 29m

 

Washington (IAD) to Munich (MUC) — Fri, Aug 21

United 8784

Dep: 10:30 pm

Arr: 12:50 pm

8h 20m

 

Airbus A330

Economy (V)

OPERATED BY LUFTHANSA

Layover in MUC

Sat, Aug 22

2h 50m

 

Munich (MUC) to Sofia (SOF) — Sat, Aug 22

United 9134

Dep: 3:40 pm

Arr: 6:30 pm

1h 50m

 

Embraer RJ-195

Economy (V)

OPERATED BY LUFTHANSA CITYLINE GMBH

 

Mileage

• 5,692 total miles

CO2 Emissions

 881 kg (estimated by ITA).

 

Airport Information

•Orlando International (MCO)

•Sofia (SOF)

•Washington Dulles International (IAD)

•Munich Franz Joseph Strauss Int'l (MUC)

 

Cost per passenger (including taxes & fees)

US$903.20

 

Total cost for 1 passenger

US$903.20


ПП Опа, това за двама ли е? Значи цената е добра

 

Ха, и аз се оплетох че е за един човек. За двама смятам, че е екстра.

Връзка към мнение

Доста скъпо ...

Tакъв вариант, примерно ?

 

Norwegian Air Shuttle
Aug 21
 
FLL to BEG

324 EUR

 

Като добавиш транспорт до Форт Лодърдейл и от Белград, пак ще по-евтино ..

 

Edit: До Бургас е 353 Евро, а на 28 Август е 283 Евро.

 

Edit2: На човек.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.