Прескочи до съдържание

Импулсивно възползване от супер промоции - за и против


Препоръчани мнения

Аааа не НИЕ , аз съм като теб. Всъщност никога не съм се включвал в ултра промоция.
Причината е , че много планирам нещата и рядко действам импулсивно.
Примерно избирам си дестинация Куба и дебна за там , но ако междувременно се появи Борнео за тройно по-ниска цена няма да тръгна към Борнео , а си искам Куба :)
Това обаче е само защото възможностите ми за пътуване са силно ограничени , а има места който задължително искам да видя. Ако обаче може да тръгнеш винаги и по-всяко време просто следваш мега офертите и покоряваш света :). Блазе на тези хора !!!
Има разбира се и места към които винаги съм готов да тръгна.

Друг е въпроса, че повечето острови са кажи-речи еднакви и като видиш 2-3 все едно си видял всичките...


Все едно католическа катедрала. Като си видял тия в Рим и още няколко в Европа може да пропуснеш всички останали ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Аааа не НИЕ , аз съм като теб. Всъщност никога не съм се включвал в ултра промоция.

Причината е , че много планирам нещата и рядко действам импулсивно.

Примерно избирам си дестинация Куба и дебна за там , но ако междувременно се появи Борнео за тройно по-ниска цена няма да тръгна към Борнео , а си искам Куба :)

Това обаче е само защото възможностите ми за пътуване са силно ограничени , а има места който задължително искам да видя. Ако обаче може да тръгнеш винаги и по-всяко време просто следваш мега офертите и покоряваш света :). Блазе на тези хора !!!

Има разбира се и места към които винаги съм готов да тръгна.

 

Това все едно аз съм го писала... Хубаво е да знаеш, че не съм сама :) 

Връзка към коментар

Аааа не НИЕ , аз съм като теб. Всъщност никога не съм се включвал в ултра промоция.

Причината е , че много планирам нещата и рядко действам импулсивно.

 

Аз съм баш по средата. Много планирам нещата, но и много често действам импулсивно :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аааа не НИЕ , аз съм като теб. Всъщност никога не съм се включвал в ултра промоция.

Причината е , че много планирам нещата и рядко действам импулсивно.

Примерно избирам си дестинация Куба и дебна за там , но ако междувременно се появи Борнео за тройно по-ниска цена няма да тръгна към Борнео , а си искам Куба :)

Това обаче е само защото възможностите ми за пътуване са силно ограничени , а има места който задължително искам да видя. Ако обаче може да тръгнеш винаги и по-всяко време просто следваш мега офертите и покоряваш света :). Блазе на тези хора !!!

Има разбира се и места към които винаги съм готов да тръгна.

Товa ти мнение още веднъж докaзвa брaтскaтa ни връзкa, която беше рaзкритa преди годинa и нещо от "шпионите" нa форумa;)

И aз също не ползвaм промоции. Причинaтa при мен, обaче, е мaлко по-другa, просто зa моите причини, време и местa зa пътувaне промоции много рядко излизaт. Обикновено тези периоди сa извън мaсовите промоции и нa aвиокомпaнии, и нa хотели/хостели.

Зaтовa неволятa ме е нaучилa сaм дa нaмирaм други решения, с които дa си нaмaлявaм цените :)

 

П. П. Кaто гледaм последните събития с промоциите (без филипинските схеми), и последвaщите отменени резервaции, донякъде тaкa съм по-спокоен. И aко нещо се прецaкa, знaм че aз не съм нaпрaвил нещaтa кaкто трябвa, a не че някой сaйт се е усетил, и ми е рaзвaлил кефa...

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Това все едно аз съм го писала... Хубаво е да знаеш, че не съм сама :)

 

И аз така. Никога не съм купувала супер евтини самолетни билети и никога не съм посещавала дестинация, щото самолетните билети били евтини :). Решавам къде ми се ходи и тогава купувам. На мен всичко ми е планирано.

 

Между карибските островчета най-добре с круизен кораб ;)

Аз съм баш по средата. Много планирам нещата, но и много често действам импулсивно :)

 

Значи май си на двете крайности ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз съм от клуба на непромоционалните. :)

Субективните ми причини са две - и двете са от мъжки пол и са в ученическа възраст.:)

Но ... колелото се върти и се надявам да докосна някоя промоцийка след време, а защо не и повече от една. :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Между карибските островчета най-добре с круизен кораб ;)

 

Не съм много съгласен, въпреки че не познавам Карибите все още. Не мисля че по няколко часа на остров дават ярка представа за мястото. Аз като пътувам обичам да се докосна до местното население и начина на живот, до вътрешността на дестинацията (била тя и плажна), да усетя местния дух. До колко си приличат различните острови вие кажете. Аз съм сигурен, че Хаити не прилича на Доминиканската Република и Мартиника не прилича на Доминика или на Бахамите. Да не говорим за уникалната Куба или неповторимия дух на Ямайка. 
 
Иначе за промоциите - като мога се възползвам, но рядко имам достатъчно пари настрана, за да се възползвам от супер промиция до Австралия или Аржентина за 600€ вместо 1200€. Отделно навързването на две отпуски по едно и също време в последния момент е трудно. Намирал съм обаче много евтини предложения в Европа, които съм резервирал спонтанно - Венеция за 200€ полет + 3 нощувки хотел+ закуски, 80€ отиване и вращане до Лисабон или Барселона. 

 

Единственият път, когато съм хващал супер промоция на далечни разстояния беше резервацията на еднопосочен билет Барселона - Банджул с Гамбия Бърд за 120$ и Банджул - Дакар за 100$. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да уточня , че аз изобщо не съм против , но просто не мога да се "втъркам"  до тези промоции заради логистиката и предварителни планове за годината  :)

 

Аз не знам да има някой, който да е против хубавото :) Просто не мога да си позволя такава импулсивност и толкова много време в годината за скитане. Гледам като дете в сладкарница без пари и се облизвам :) И много отдавна се убедих, че българите не пътували е един мит, отдавна разбит на съставните си части... 

Връзка към коментар

Аз също не съм се възползвал от супер евтините промоции, но иронията е, че и за двете, които бяха наистина изгодни - New York и Manila, бях адски навит и много ми се ходеше и на двете места, обаче не можах да се класирам. Иначе по принцип обичам да си планирам нещата и не бих купил нещо импулсивно, освен ако не е включено в личният ми списък от топ дестинации, за които бих направил компромис. Е, ако пак се появи евтин вариант за Ню Йорк, бих се пробвал с удоволствие, но ако не, най-вероятно просто ще изчакам докато събера достатъчно Executive Club мили и пари, за да си го посетя, както аз си знам, със 4-5 звездните му хотели, турове с хеликоптер, посещение до Ниагара и от двете страни на границата и т.н. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

...просто зa моите причини, време и местa зa пътувaне промоции много рядко излизaт. Обикновено тези периоди сa извън мaсовите промоции и нa aвиокомпaнии, и нa хотели/хостели.

Зaтовa неволятa ме е нaучилa...

 

Я покани в ролята на неволята Биг Мак, той ще ти намери промоция и за автобуса Сливен - Трапоклово утре в 6:30 :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Я покани в ролята на неволята Биг Мак, той ще ти намери промоция и за автобуса Сливен - Трапоклово утре в 6:30 :)

Хaхa точно утре ще ми е леко трудно дa тръгнa от Сливен. Освен aко мaк спешно не ми нaмери тaзи вечер директен полет Сaлвaдор - Сливен. Колко му е ;)

Инaче товa второто дaже не бях го чувaл, но звучи интересно. Още кaто се върнa от Брaзилия ще се вслушaм в препоръкaтa ти, и ще го помоля зa тaкъв билет. Може дa се окaже зaбaвно място, знaе ли човек... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Трапоклово е село в сливенско, по пътя за морето, преди Петолъчката. Като бяхме малки със сестра ми, минавайки от там на път за Несебър (аз съм бил на 10, тя на 5) спонтанно и казах, че всъщност е ромка от Трапоклово и като бебе сме я осиновили. Много плака горката а мама ме наказа. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

E, чак пък за или против, то е въпрос на възможност...

Аз лично досега от такива грешки не съм се възползвал никога, най-вече защото доскоро (като бях по-свободен) въобще не знаех за тях, а сега не е лесно да се измъкне човек. Пък и оттук нещо няма много такива...

Нормални промоции, от типа дето компаниите пращат мейлове на всеки съм се възползвал с удоволствие винаги, когато мога и когато ми е интересно мястото, но те никога не са били от вида "зарязвай всичко и заминавай, че скоро няма да имаш такава възможност".

Връзка към коментар

Трапоклово е село в сливенско, по пътя за морето, преди Петолъчката. Като бяхме малки със сестра ми, минавайки от там на път за Несебър (аз съм бил на 10, тя на 5) спонтанно и казах, че всъщност е ромка от Трапоклово и като бебе сме я осиновили. Много плака горката а мама ме наказа. 

 

На глас се смях с теб... Жив да си! хахахаххахахахааааааааааа

Връзка към коментар

Не съм много съгласен, въпреки че не познавам Карибите все още. Не мисля че по няколко часа на остров дават ярка представа за мястото. Аз като пътувам обичам да се докосна до местното население и начина на живот, до вътрешността на дестинацията (била тя и плажна), да усетя местния дух.

 

Разбира се, че един ден е крайно недостатъчен, но все пак и това е нещо :). Мен ме устройва идеално, аз не си падам много по-бавното пътуване :).

 

Иначе и в Северна Америка има лоу кост компании (Allegiant Air за западното крайбрежие), но датите им винаги са много неудобни и ако купя евтин самолетен билет ще изхабя много дни отпуска и много пари за нощувки.

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

Наказала те тя ... вместо Несебър чак в Ница ;)

Мечтая за деня, в който ще напусна тоя град... Най-вероятно догодина. Вече година и половина съм тук и така и не успях да го почувствам като "мой", да се почувствам у дома. Да не говорим за манталитета на хората на Лазурния бряг. За себе си разбрах, че съм направен за живот по-близо до Екватора или в южното полукълбо. Къща с верадна, палми и целогодишно слънце и море, това ме прави щастлив, а не камънаците в Ница и фераритата в Монако. Още само година :))) и после ще идвам само на ваканция на Лазурния бряг, без да понасям грозната европейска зима. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Че то повечето сме създадени за къща с веранда ,палми , море и целогодишно слънце.

За ония с ферарита не е проблем + Лазурния Бряг :)

Ако бичиш в някой банков офис в Цюрих или Люксембург на поне средна ръка мениждър Ница на няма и два часа път ти идва идеално топло местенце :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, но аз не искам 335 дни в годината да бъда в Цюрих, Люксембург или Ница :) В момента моят живот прилича на това и се надявам съвсем скоро това да се промени. Съжалявам, че оспамих темата с живота си..  За да се откупя пускам промоция десет дни Ол ин през декември в Шарм ел Шейх, Египет с полети от Англия за 215 пауна на човек http://www.holidaypirates.com/holidaypackages/dec-2015-cheap-all-inclusive-holiday-to-egypt15215



Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.