Прескочи до съдържание

Памуккале - трансфер от Денизли и др.


Георги

Препоръчани мнения

И понеже рядко ме свърта в един град четири дни, решихме един от дните да се разходим от Истанбул до Памуккале. Полетите са сутрин и вечер, няма да нощуваме там, всичко се нарежда перфектно. Имам обаче няколко въпроса:

 

- Как са трансферите от летището и как е обикалянето в самото градче/забележителнот? Мисълта ми е дали да ползваме обществения транспорт или да вземем кола под наем (двама сме за сега). Лесно ли е за паркиране или само ще се чудим какво да я правим?

 

- Има ли нещо друго за гледане в района, което евентуално пак да изисква кола под наем или е само Памуккале и това е?

 

- За фотографите. Много впечатляващи снимки има, някой може ли да даде съвет по кое време на деня е най-добре светлината, било то за отражения в езерата, било то като цялостно излъчване? Някое скрито местенце, от което става най-добрия кадър?

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Внимателно провери дали Памуккале става за ходене по това време на годината, защото там се събуваш бос...

 

Да, четох че зимата си е хладничко (образно казано), но се надявам март вече да не е като най-дълбоката зима и да е по-добре, ще го устискаме :)

 

Сега си мисля, че май колата под наем е много добра идея, защото ще позволи да видим залеза преди да се върнем за вечерния полет, с автобуси и маршрутки няма да е толкова лесно. 

Връзка към коментар

Кола под наем е перфектния вариант, само гледай да няма турски номерца цигански.

До Памуккале пътя е перфектен и красив, можеш да спираш където си поискаш, на самата забележителност си има паркинг, качваш се догоре.

Препоръчвам амфитеатъра над Памуккале, влиза ти във входната такса, събуването и цопането във горещата вода е ясно, обувки не крадат, гъбичките ще си ги намериш, където си ги оставиш.

Силно препоръчвам селцето Karahayit, на около 2 км е от входа на забележителността е, това е гъзарския район с лъскавите хотели с термална вода. Може срещу такса да се поплацикате в някой от тях. И задължителна разходка по "главната" уличка, има доста магазинчета с евтини и качествени халати и хавлии, там е центъра на хавлиеното производство (Денизли) и хапване в някоя от кръчмите на същата улица. Невероятни са. Имаше и такива с национални носии, дето се храниш, седнал по турски на земята. Вземете гьозлеме и адана кебап, а за десерт - кюнифе.

В Денизли, самият град, всичко е загуба на време. Транзит.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, четох че зимата си е хладничко (образно казано), но се надявам март вече да не е като най-дълбоката зима и да е по-добре, ще го устискаме :)

 

Аз съм ходил точно на 1 март там. 

Като гледам как съм облечен и как са облечени хората около мен, май не е било много студено.  :rolleyes:

 

post-995-0-00821400-1424023201_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И понеже рядко ме свърта в един град четири дни, решихме един от дните да се разходим от Истанбул до Памуккале. 

 

Това не е просто град, това е космополитен град. На мен четири дни ми се струват недостатъчни или абсолютния минимум за такъв град, особено ако отиваш за първи път. Все едно да си в Лондон и да кажеш, че няма да намериш какво да правиш там четири дни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Това не е просто град, това е космополитен град. На мен четири дни ми се струват недостатъчни или абсолютния минимум за такъв град, особено ако отиваш за първи път. Все едно да си в Лондон и да кажеш, че няма да намериш какво да правиш там четири дни.

 

Хората са различни. Аз по-скоро бих видяла Паммукале. Не че няма какво да се прави в град, но просто не ми носи същото удоволствие. Всъщност и разходка покрай Бели Искър ми осигурява по-приятни емоции от обиколка в Истанбул. А и Георги може да си промени решението на място, ако толкова му се остава в града. 

Истанбул ми се струва достатъчно близо, за да го обикаляш много пъти за по два дни и да си осигуряваш контраст с произволна природна забележителност в близост. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това не е просто град, това е космополитен град. На мен четири дни ми се струват недостатъчни или абсолютния минимум за такъв град, особено ако отиваш за първи път. Все едно да си в Лондон и да кажеш, че няма да намериш какво да правиш там четири дни.

+1

Обаче, не така мисли мъж ми. :lol:

Той на втория ден беше готов да си тръгне и...никога да не се върне там. :biggrin:

 

Хайде и по темата: Малко изморителна ще ви е разходката, но млади хора сте няма да ви уплаши.

Един пътепис, писан от съпруга на моя позната. Малко е старичък от преди 4-5 години е, но нещата там бавно се променят - сигурно само таксите са други.

 

Кола под наем е добра идея.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

- За фотографите. Много впечатляващи снимки има, някой може ли да даде съвет по кое време на деня е най-добре светлината, било то за отражения в езерата, било то като цялостно излъчване? Някое скрито местенце, от което става най-добрия кадър?

Аз ходих отдавна и съм забравил разположение и прочие, но тъй като ходих от морето, бяхме там около обед и снимките не стават за показване (ако си малко взискателен де). Така че кола под наем и късно следобед е добра идея. Освен това там водата не стига за цялото място, затова периодично я пускат по различни части. Та ще има и тераски без вода.

Връзка към коментар

Това не е просто град, това е космополитен град. На мен четири дни ми се струват недостатъчни или абсолютния минимум за такъв град, особено ако отиваш за първи път. Все едно да си в Лондон и да кажеш, че няма да намериш какво да правиш там четири дни.

Абсолютно! +1

Най-главно заради факта, че стандарта в Истанбул се качва главоломно със всяка година и не се знае, дали след 2-3 години няма да плащаш за хотели и храна, колкото в Берлин, Лондон или Париж. Миналата година като видях колко сме изхарчили трима човека за един уикенд, спрямо предишни пъти и ми стана лошо. :)

Редактирано от Djgeorgie
Връзка към коментар

Да, Денизли е ясно, че го пропускаме. Имаме само ден така и така, при това не цял, няма за какво да се юркаме и до там.

 

За Истанбул ми е ясно, и точно за това, че няма как да го видя за три дни е ясно, че няма да го видя и за четири :) Нека остане за гледане и друг път, особено когато и времето ще е по-хубаво. Не искам да видя Истанбул за първи и последен път, така че въпроса е дали да отидем до Памуккале или четвърти ден в Истанбул. Решението вече е взето и билетите със самолета са купени :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Въпрос. Необходимо е да стигнем рано, рано до летището, тъй като полета ни излита в 7 сутринта. Ще спим в района на Султанахмет. Гледам, че е тегаво с нощния транспорт, има уж някаква маршрутка, но тя тръгва от Таксим. Вариантите, до колкото виждам са: 

 

- Спане в близост до летището. Намерих хотелче за 35€ + 10-ина лири за такси от там до летището

- Направо такси от Султанахмет, ама като гледам тарифите може и половината нощувка да се избие, ако спим до летището....

 

Има ли някой вариант, който пропускам?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.