Прескочи до съдържание

Qatar Airways - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Копирах им всички правила за 5000 мили  в последния отговор към софийският офис и им казах, че аз поне не виждам някъде да става дума за отменен полет.

Отговаряха ми в рамките на минути 3 пъти, но сега настана  мълчание...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 44 минути , П.Кръстев каза:

T.e. казваш, че веднъж сменяш дестинацията по условието, че може да се търси всичко до 5000 мили в радиус. След това обаче сигурен ли си, че веднъж като си се възползвал от тази опция ще може да смениш датите за след 31.12.2020 ?

 

Защото смяната на летището изрично пише, че е за полети до 31.12 🤔

Не съм 100% сигурен. Има лека неяснота и двусмислие като задълбах малко повече. Ще трябва да проуча по-подробно специално момента за дати след 31.12.2020.

 

Но дори и така да е - тези условия са просто уау.

Връзка към коментар

От блогът по-горе :

 

Call centres seem to be the just figuring the rules. The UK centre (Doha was overwhelmed) advised my wife that once a change in destination is KK further changes to dates will be chargeable. Doesn’t say that in the Ts and Cs but doesn’t matter at the moment so didn’t argue.

 

@Костов ,  не са "безплатни",  но според блогъри вече резервирали успешно,  таксите са около 25$ на отсечка,  така че общо за 100$ ще летиш навсякъде до където намериш полети по програмата. Продължавай да опитваш. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хм , май си промениха мнението!

след като копирах условията им,  чудейки се  къде пише за отменените полети и питайки за смяна на София-Доха на София-Япония ми казаха, че до Осака не летят те, а Токио не влиза в 5000мили, което си е така. 5100 е Токио и под 5000 Осака,  но пък не летят Катар.

Излиза, че  вече са склонни да сменят полетите.

 

 

B3EAEAF0-705B-4A39-8D4C-EC85C23DEFA0.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Не съм 100% сигурен. Има лека неяснота и двусмислие като задълбах малко повече. Ще трябва да проуча по-подробно специално момента за дати след 31.12.2020.

 

Но дори и така да е - тези условия са просто уау.

Условието за безплатна смяна и разстояние до 5000 мили , важи само за пътувания до 31.12.2020г . За след тази дата може да вземеш ваучер в размер на 110% или пълен рифанд в случай на анулация от тяхна страна...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, П.Кръстев said:

T.e. казваш, че веднъж сменяш дестинацията по условието, че може да се търси всичко до 5000 мили в радиус. След това обаче сигурен ли си, че веднъж като си се възползвал от тази опция ще може да смениш датите за след 31.12.2020 ?

 

Защото смяната на летището изрично пише, че е за полети до 31.12 🤔

 

 

3 hours ago, Георги Матеев said:

Не съм 100% сигурен. Има лека неяснота и двусмислие като задълбах малко повече. Ще трябва да проуча по-подробно специално момента за дати след 31.12.2020.

 

Но дори и така да е - тези условия са просто уау.

 

Добре ,сега остава въпроса дали трябва да гледаме само за периода между 25.10 до 31.12, защото само тогава имаме директни полети до Доха? Предвид, че важи само за полети оперирани от тях предполагам, че да. Някой намери ли полет до 400 евро в този диапазон?

Ако правилно съм разбрал мога да си купя сега полет София- ДОХА-Бангкок-ДОХА-София например и да се обадя утре или до 31.12 и да си сменя дестинацията с друга в обхвата от 5000мили т.е с SOF-DOH-CEBU-DOH-SOF  безплатно?  Тук възникват 2 въпроса: колко ще струва след това и дали има дати, които са забранени? Примерно някакъв шанс да си ги променя за почивните дни между Коледа- Нова година?  Мога ли преди 31.12.20 да променя датите за 1.12.21 примерно. ? 

Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

Я кажете правилно ли разбирам нещата

Мога да си купя билет Сао Пауло - Буенос Айрес (оперираха го преди кризата, сега не знам дали и откога ще тръгне) и да го сменя със Сао Пауло  - Маями например (разстоянието е почти 5000 мили)

малко 9 дена път с камили ще е де...

(най-вероятно няма да го направя, че много път)

 Точно така , дори може да го смениш на Рио - Маями , но трябва да пътуваш до 31.12.2020г , не може да го смениш за дати след НГ. Ако пък решиш да не пътуваш , ваучер за 110% от сумата..., или пълен рифанд при анулиран полет.

Връзка към коментар
Just now, stanislavpp said:

 Точно така , дори може да го смениш на Рио - Маями , но трябва да пътуваш до 31.12.2020г , не може да го смениш за дати след НГ. Ако пък решил да не пътуваш , ваучер за 110% от сумата..., или пълен рифанд при анулиран полет.

А може ли отказването да бъде по твое желание, без да са отменени полетите?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Jorro каза:

 

 

Добре ,сега остава въпроса дали трябва да гледаме само за периода между 25.10 до 31.12, защото само тогава имаме директни полети до Доха? Предвид, че важи само за полети оперирани от тях предполагам, че да. Някой намери ли полет до 400 евро в този диапазон?

Ако правилно съм разбрал мога да си купя сега полет София- ДОХА-Бангкок-ДОХА-София например и да се обадя утре или до 31.12 и да си сменя дестинацията с друга в обхвата от 5000мили т.е с SOF-DOH-CEBU-DOH-SOF  безплатно?  Тук възникват 2 въпроса: колко ще струва след това и дали има дати, които са забранени? Примерно някакъв шанс да си ги променя за почивните дни между Коледа- Нова година?  Мога ли преди 31.12.20 да променя датите за 1.12.21 примерно. ? 

Не можеш да променяш датите за след 31.12г . Смяната преди това нищо няма да ти струва , при положение че има свободни места за твоят клас билет.

преди 4 минути , Jorro каза:

може ли отказването да бъде по твое желание, без да са отменени полетите?

Може , да - постнах в един от горните постове , че гъвкавите условия ясно важат и при “ voluntary changes” от страна на пътника...

 

 

 

Пак да обобщя - условията за безпрецедентни , защото може да се правят неограничени смяна на дати и дестинации ( в рамките на 5000 мили от оригиналната дестинация) , но само за пътувания до 31.12.2020г. След това ваучер (110%)при анулация от страна на пътника  или пълен рифанд при анулация от страна на катарците.

Тяхната идея е , че самолетите няма да са пълни и ще позволяват максимална гъвкавост на закупилите билети до края на септември. 

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
6 minutes ago, stanislavpp said:

Не можеш да променяш датите за след 31.12г . Смяната преди това нищо няма да ти струва , при положение че има свободни места за твоят клас билет.

Може , да - постнах в един от горните постове , че гъвкавите условия ясно важат и при “ voluntary changes” от страна на пътника...

Е така ми стана по-малко привлекателно, а как се бях екзалтирал.... Мерси за разясненията.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 27 минути , Jorro каза:

Е така ми стана по-малко привлекателно, а как се бях екзалтирал.... Мерси за разясненията.

Просто си плануваш пътуване до края на годината , ако междувременно решиш да се откажеш получаваш ваучер на допълнителна стойност за срок от две години от издаването на билета ...

 

Аз лично няма да мога да се възползвам от условията им , заради друго пътуване в този период.  В моя конкретен случай ,от  Ийст Коуст до Хонконг билета е ~ 5хх$, който веднага бих сменил с такъв до Сидни или Оклънд . Ако удължат условията за периода и след НГ, няма да му мисля изобщо...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Георги Матеев каза:

Не мога да не добавя и личния си коментар. Катарците отново доказаха, че са №1 и удариха всички в земята. Първи схванаха, че клиентите нечовешки се дразнят на принудителните ограничения и че с извиване на ръце работата не става.

...и изведнъж темата с новини за Qatar Airways, в която току някой се оплачеше, че още не са му върнали парите или че не му били отговорили от март месец замря, а темата с промоциите им "ври и кипи" и хората само търсят за коя отсечка да им дадат свеж кеш... 🙂 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 15 минути , chandni каза:

...и изведнъж темата с новини за Qatar Airways, в която току някой се оплачеше, че още не са му върнали парите или че не му били отговорили от март месец замря, а темата с промоциите им "ври и кипи" и хората само търсят за коя отсечка да им дадат свеж кеш... 🙂 

 

преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Сега с тази 'промоция' по изключително гениален начин ще генерират огромно количество продажби и кеш (което разбира се е крайната цел) и то за полети много напред във времето. Но ние не само няма да се дразним на това, а дори сами ще се натискаме да им даваме пари.

Кипи там, където има игра 🙂 Виж и темата за Уиз :grin:

 

А иначе... Първо 100-те хиляди билета за медиците, а сега това... Не знам кой мисли ПР-а на авиокомпанията, но тея хора са гениални. Скриха шапката на всички 'големи' и то в момент, в който те си кротуват по мишите дупки и само се чудят под какъв предлог да не върнат или забавят максимално парите на хората. Сериозно, бих номинирал Qatar Airways за награда "Маркетинг на годината".

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

От днес вече има малка редакция към условията , а именно гъвкавите условия важат само при прекачване през Доха - @neuromancer в подобен случай на твоят маршрут, не е възможна безплатна  промяна...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, digitalpr каза:

 София - Сидни за 200лв. 

Аз онзи ден си взех билет до Дъблин за началото на другата година с Райън за тази цена 😀 Трябва да зарежа софтуера и да се преквалифицирам да стана някое медицинско лице, 200 лева до Австралия 🤪

Връзка към коментар
преди 22 часа, digitalpr каза:

Разбрах какво става. Кода важи за 0.0000000001% от полетите им и търсиш като идиот комбинация от дати и дестинация за която кода да важи. Трябва да има червена звездичка. Евала...

Така си и мислех, та не положих никакво усилие, за да получа код.:(((

Т.нар. “ безплатни “ неща, по принцип, винаги имат по триста условия.

Връзка към коментар

Мисля, че все пак си струва, ако има възможност човек да пътува в тесния прозорец от 45 дни. Има обаче дестинации към които няма оферта. Аз се целя в Мавриций, но прегледах всичките 45 дни един по един и не намерих. Има две прекачвания, някое от тях може да не се оперира от QA и затова да не дава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , digitalpr каза:

Има две прекачвания, някое от тях може да не се оперира от QA и затова да не дава.

Точно така - последната отсечка се оперира от кенийците (пише си го на разбивката на отсечките)

QR.png

Връзка към коментар
преди 28 минути , digitalpr каза:

Мисля, че все пак си струва, ако има възможност човек да пътува в тесния прозорец от 45 дни. Има обаче дестинации към които няма оферта. Аз се целя в Мавриций, но прегледах всичките 45 дни един по един и не намерих. Има две прекачвания, някое от тях може да не се оперира от QA и затова да не дава.

Защо не потърсиш нещо за Сейшелите? 

Връзка към коментар
преди 3 часа, digitalpr каза:

С кода на медиците намирам София - Сидни за 200лв. Периода на пътуване е доста тесен обаче 25.10 - 10.12. Преди това нали няма полети от БГ.

Австралийците казват, че визи ще се издават чак от 2021. Туристите без визи - не по-рано от 1 октомври. Но разбира се това подлежи на промени. 

Връзка към коментар
преди 1 час, digitalpr каза:

Мисля, че все пак си струва, ако има възможност човек да пътува в тесния прозорец от 45 дни. Има обаче дестинации към които няма оферта. Аз се целя в Мавриций, но прегледах всичките 45 дни един по един и не намерих. Има две прекачвания, някое от тях може да не се оперира от QA и затова да не дава.

А любопитно, ако си купиш билет за прозореца от 45 дни до Сидни, да речем, и наистина визите за чужденци започват да се издават от 2021, можеш ли да смениш датата на полета за след 10.12.2020... Според условията им "Билетите са с абсолютно гъвкави условия и дават право на неограничен брой промени на датите или дестинациите без такси", но дали само във 45-те дни (за нас българите), не става ясно...

Връзка към коментар

Аз имам такъв въпрос: Ако си взема билет София-Доха мога ли да го сменя със София - Мавриций, при положение, че второто има прекачване в Доха? Изглежда ми нелогично да мога да се възползвам от такъв вариант?

 

Връзка към коментар

След стотиците сменени изгодно полети (буквално пет минути след резервацията ), катарците рестриктират малко възможността за смяна на дестинацията с условие да са минали минимум 14 дни от покупката на билета и отпада възможността за безплатна смяна, ако няма места в същият клас билет :

 

Rerouting for voluntary purposes (i.e. where there has been no flight disruption) is possible 14 (fourteen) days after making the booking. New flights must be booked in the same booking class (RBD), be operated by Qatar Airways and can be changed within the same country of origin and/or within a 5,000 (five thousand) mile radius from the original destination booking. If the same booking class is not available, a fare and taxes difference may apply.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.