Прескочи до съдържание

Испания през Април


Stanimir_81

Препоръчани мнения

Здравейте на всички: )

С нелоша промоция на Уиз еър резервирахме билети за 20.04-01.05 от и до Барселона.

Така, приблизително плануваният маршрут: Барселона - Валенсия - Кордов(б)а -Севиля - Гибралтар - Гранада - Малага - Картаген - Мурсия - Барселона.

 

Особеното: Кацаме в 23 ч. на летище El Prat, Барселона,а на 01 май отлитаме в 23 ч. местно време от същото летище в Барселона.

 

Както и да го мислех с рентакара, сякаш ще излезе по-изгодно да взема кола не от 20.04 полунощ, както мислех, а в деня на тръгване от Барселона към Валенсия- 23.04 на обяд.

 

Проблемът, че за да има ефект тази гимнастика (освен спестяването на паркинг към хотела), ще трябва да върна колата на същото място, от което съм я взел, а не на летището, преди полета за офия в полунощ.

Това поражда фундаменталния въпрос за транспорт от и до летището, като идеята ми е на 01.05 от 19 ч. да видим пеещите фонтани и някъде към 21 ч. да тръгнем за летището, ще ни стигне ли времето?

 

Всякакви други предложения към маршрута са добре дошли, хотели (особено в Барселона), за което ще съм ви много благодарен:)

 

Тези, които ме познават, знаят, че особено след Trip 2013 - Италия през април, по-скоро бихме добавили някоя дестинация, отколкото да разделим 11-те дни само в Барселона и Валенсия: ))), с пълното съзнание, че до само 11 дни в Барселона няма да ни стигнат да видим всичко: )))

 

Благодаря предварително!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За мен е странен маршрута ти, но явно си го избрал вече. Визирам Картахена и Мурсия най-вече, за мен не си струват.

Дали 10 дена са добре за 5 града или са малко за един е много дълга тема и няма да я коментирам, всеки  знае себе си.

Моето лично мнение е, че имате доста време и ще видите доста неща. Вместо Картахена и Мурсия, може да добавите Кадис и Херес например.

Аз не бих рискувал с автобус, ако има малко време до полета, всичко става, катастрофа, задръстване и т.н.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че автобуса беше 42, ама Илко сигурно ще се включи и ще даде това инфо. 

Според мен ще ви е доста нанагорно за видите фонтаните, които почват в 9 и да летите със самолета в 23, но не е съвсем невъзможно. Освен този автобус има и други, които са по-скъпи, но пък по-бързи и вероятно ще трябва да ползвате тях, за да стигнете преди затварянето на гейта. Май, че името им беше Аеробус. При всяко положение тръгват от площада с фонтаните и със сигурност ще ги разпознаете. В най-краен случай, ако видите, че закъснявате може и с такси. Миналато година струваше около 20 евро до летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както и да го мислех с рентакара, сякаш ще излезе по-изгодно да взема кола не от 20.04 полунощ, както мислех, а в деня на тръгване от Барселона към Валенсия- 23.04 на обяд.

 

Проблемът, че за да има ефект тази гимнастика (освен спестяването на паркинг към хотела), ще трябва да върна колата на същото място, от което съм я взел, а не на летището, преди полета за офия в полунощ.

Провери ли? Не знам за конкретното място, но обикновено позволяват да се вземе колата от един офис и да се върне в друг в същия град без доплащане, просто направи така резервацията. Много пъти съм го правил, но не в Барселона. Също така е по-евтино да се вземе от града, отколкото от летището, т.е. печелиш още. 

Връзка към коментар

Хмм аз не мога да ти дам съвет къде да ходиш. Но според мен ще ти дойде в множко ако гледаш фонтаните в 9ч. и искаш да хванеш самолета в 23ч. Малко по-нагоре от плаца Испания е централната гара на Барселона и от там можеш да хванеш Ренфе до летището(около 30 минути е пътуването). Но можеш да хванеш Аеробус и за около 7 евро да стигнеш (мисля, че е същото време горе-долу). Таксито е около 30 евро, но за 4 души. Ако имаш нужда за още помощ, пиши!

 

 

П.П. и да, има нужда от под тема!  :P

Връзка към коментар

Точно от площада на фонтана тръгва автобуса за летището, така че нямате проблем с транспорта. Ще видя кой номер беше, че не се сещам в момента.

Привет!

Аз също видях, че има автобус, разстоянието - по гугъл мапс поне, го дава 12 км и 15 минути с кола или 25 минути с някой от автобусите....

За мен е странен маршрута ти, но явно си го избрал вече. Визирам Картахена и Мурсия най-вече, за мен не си струват.

Дали 10 дена са добре за 5 града или са малко за един е много дълга тема и няма да я коментирам, всеки  знае себе си.

Моето лично мнение е, че имате доста време и ще видите доста неща. Вместо Картахена и Мурсия, може да добавите Кадис и Херес например.

Аз не бих рискувал с автобус, ако има малко време до полета, всичко става, катастрофа, задръстване и т.н.

Дълга тема е, прав си: )) Благодаря за предложенията - Кадис и Херес, записвам и ще проверя; наистина ли Мурсия и Картахена няма какво толкова да се види? Честно казано, избрах ги защото са по път и тепърва ще чета в пътеводителя; но нямаме запазени хотели още...

Според мен ще ви е доста нанагорно за видите фонтаните, които почват в 9 и да летите със самолета в 23, но не е съвсем невъзможно. 

Привет, поне аз доколкото прочетох, фонтаните почват в 19 ч. и приключват в 21 ч., дано да има време;))

Връзка към коментар

Здрасти, Илко!

Вчера, преди да пусна темата, пробвах следните схеми с rentalcars:

Взимам кола на 20.04. при пристигането в 23.30-00.00 ч. от летището и я връщам на 01.05. ок. 22 ч. пак на летището - цена 150 лв (!)

Взимам кола на 23.04 на обяд от gran via Барселона и я връщам на а 01.05. ок. 22 ч.  на летището - цена 250 лв (!)

Взимам кола на 23.04. на обяд от Gran Via и я връщам на 01.05 следобяд, пак на Gran Via - цена 120 лв....

 

направо съм шокиран , днес ще им звъня

Връзка към коментар

Аз само да вметна, че с кола няма да ти е нужно по-малко време. Защо? Защото трябва да отидеш от площада до там, където си я паркирал. После имаш и време за оставяне, поне 10-15 минутки. С автобуса късно вечер, когато планираш да пътуваш до летището се стига за 35-40 минути и няма вариант по него време да има задръствания.

Така че според мен може да жертвате половин час от фонтана и да си тръгнете спокойно в 20,30, така че към 21-21,10 да сте на летището.

По темата за местата не бих искала да се меся, но за мен е грехота да пропуснете Ронда.

Можеш да видиш какво изпускаш в ето тази тема.

 

http://magelanci.com/topic/3081-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/

Редактирано от Тони
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тони, относно рентакара и аз почвам да го мисля по същия начин. Прочетох някъде, че в центъра на барселона (вероятно и надявам се, близо до фонтаните) има гардероб за багаж, където може да си оставим двата куфара и раниците. Връщаме рентакара на същото място, от което сме го взели и вечерта с автобус и куфари към летището: )))

 

Всякакви предложения са добре дошли към маршрута и ще съм благодарен за тях! Сега ще видя за Ронда

Връзка към коментар

Мурсия е приятно и симпатично градче, но няма кой знае какво за гледане. Една красива катедрала с хубаво площадче и заведения, тесни пешеходни улички из центъра и призрачно празни новопостроени квартали. Или поне така беше през 2008г. когато правихме road trip-a до Гибралтар.

Връзка към коментар

Прочетох някъде, че в центъра на барселона (вероятно и надявам се, близо до фонтаните) има гардероб за багаж, където може да си оставим двата куфара и раниците. 

 

 Багажа може да го оставите на гардероб в гарата -Барселона-Сантс .Разстоянието до плаца Еспаня не е голямо.

Връзка към коментар

Аз бих препоръчала вместо посещение на Мурсия да направите на връщане една нощувка в Пенискола. Градчето е много приятно и има запазена крепост, използвана от Папа.

За Барселона бих препоръчала хотел Аzul, който се намира на минута от Испанския площад с фонтаните. Няма да ви е нужен гардероб за багажа, а и придвижването от и до аерогарата ще е лесно.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тони, относно рентакара и аз почвам да го мисля по същия начин. Прочетох някъде, че в центъра на барселона (вероятно и надявам се, близо до фонтаните) има гардероб за багаж, където може да си оставим двата куфара и раниците. Връщаме рентакара на същото място, от което сме го взели и вечерта с автобус и куфари към летището: )))

Dian е прав на централната гара до Макдоналдс може да си отавите багажа и не е много скъпо. Разстоянието от Сантс до площад Испания е около 15 минути бавно ходене (аз го взимат за около 10 хаха). И сега се сещам защо не провериш да вземеш колата и/или да я оставиш там. Повечето компании имат офис в или около гарата! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Mililia, благодаря за препоръката за хотел Azul, виждам че цената за четири нощувки, колкото всъщност решихме да останем, е близо 2 200 лв, което оставям без коментар :).

Приемам, даже - търся, препоръки за хотел и ще съм благодарен за всички предложения. 

В крайна сметка, тъй като ни се иска да видим фонтаните, решихме че престоят в барселона ще е 20.04 (полунощ пристигаме, то си е 21-и направо), до петък - 24-и, когато си тръгваме, и когато трябва да вземем рентакара. Причината, че фонтаните работят от четвъртък до неделя, но от 21 до 23 ч., което прави невъзможно да ги видим на 01.05., преди полета. Бях останал с впечатлението, че до края на май са от 7 ч. вечерта, но явно не е така:) .

Така че едната нощувка в повече в Барса ще бъде компенсирана именно от Мурсия или във Валенсия ще сме 1, а не 2 нощувки.

Връзка към коментар

През септември бях в Андалусия и  ти репоръчвам да минеш през едно градче на име Ронда. Намира се между Малага и Севиля. Невероятна красота. Ако ти е на път се отбий, дори и само за няколко часа, заслужава си.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не зная дали сте обърнали внимание, но вече има и трен от Малага до Ронда.

 

http://www.rondatoday.com/ronda-train-timetables/

 

Отделно от това, аз препоръчвам и Михас.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mijas

 

mijas-spain.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Mililia, благодаря за препоръката за хотел Azul, виждам че цената за четири нощувки, колкото всъщност решихме да останем, е близо 2 200 лв, което оставям без коментар :).

Ти за кога гледаш, че ей сега погледнах за май месец, дава ми цена от 94 евро на нощувка. За двойна стая. Четири ще излязат около 750 лева. Това е тризвезден хотел, не може да е по 550 лева на вечер.

http://www.hotelazulbarcelona.com/booking/rooms_availability_sercotel.htm

Връзка към коментар

Mililia, благодаря за препоръката за хотел Azul, виждам че цената за четири нощувки, колкото всъщност решихме да останем, е близо 2 200 лв, което оставям без коментар :).

Поглеждайки цената за твойте дати оставам изумена. Миналата година през май бях в този хотел и платихме 70 евро за двойна стая.Определено хотела не заслужава сегашната си цена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ти за кога гледаш, че ей сега погледнах за май месец, дава ми цена от 94 евро на нощувка. За двойна стая. Четири ще излязат около 750 лева. Това е тризвезден хотел, не може да е по 550 лева на вечер.

http://www.hotelazulbarcelona.com/booking/rooms_availability_sercotel.htm

 

За 20.04.-24.04, че нали реших 4 нощувки, дали заради празника на целувката, заради що ли, цената е хипер супер мега висока: )

Връзка към коментар

Колеги, има ли някакво предложение, ако във Валенсия останем не 2, а 1 нощувка, преди Севиля къде да преспим, за да разделим пътуваето. Не е задължително, но се чудех - колебая се между Толедо, Албасте или Кордоба... някакви препоръки?

Връзка към коментар

Ако целта е да спиш на още едно място, може да отидеш където искаш. В случая, не виждам защо трябва да се спи някъде в прехода Валенсия-Севийа. Толедо изобщо не е по пътя, Кордоба е почти до Севийа, та се губи смисъла.

Връзка към коментар

Ако целта е да спиш на още едно място, може да отидеш където искаш. В случая, не виждам защо трябва да се спи някъде в прехода Валенсия-Севийа. Толедо изобщо не е по пътя, Кордоба е почти до Севийа, та се губи смисъла.

Единствено и само за да мога да видим Кородоба, и още едно място, от пътеписа на Тони, близо до Кордоба, сега не се сещам името, което може би е правимо, ако тръгнем рано сутринта от Валенсия....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.