Прескочи до съдържание

Испания през Април


Stanimir_81

Препоръчани мнения

Привет на всички,

Предвид че времето напредва, бихте ли препоръчали, ако знаете, някой хотел в Малага, Гранада и Валенсия. Ще сме с кола

 

Благодаря много!.

Връзка към коментар

В Гранада ние бяхме в Hostal Nuevas Naciones, резервиран чрез букинг. Хотелът е на пешеходно разстояние от централната част и е чист. Имат наблизо паркинг, който ползват с намаление. При нас беше 10 евро за ден. Единственият проблем беше, че вечер затварят зоната в близост за автомобили и всичко е пешеходна зона.

Връзка към коментар

Не, по близо е до мирадорите към Алхамбра. Между впрочем ние до Алхамбра отидохме с такси и после се върнахме в хотела пак с такси. От хотела до Алхамбра цената на таксито е 5 евро. В Гранада си иска доста катерене нагоре-надолу и в един момент краката леко отказват. Ако обаче сте на хотел близо да Алхамбра центъра на града ще ви е по-далече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет, ще използвам тази тема, за да споделя планирано пътуване за след 2 седмици (заглавието отговаря много точно). В основни линии почти всичко е замислено (стига да ни стигне времето ;) ) и резервирано, и няма много кое да се променя, но пък ще се радвам и някой по-опитен (или по-запознат) магеланец да сподели как му се вижда и да подскаже за местата, за които не съм наясно (ще пиша кои са те).  
Да уточня - пътуваме с приятелката ми и с още една двойка, които са с малко дете на 2 години, т.е. труднодостъпни места, като каньони и планински върхове няма как да ги включваме в маршрута. 

   На 11ти април летим до Мадрид, полета е вечерен, имаме 2 нощувки там, като реално ще разполагаме с 12ти (неделя) за да разгледаме, каквото успеем, защото на 13ти тръгваме за Кордоба (рент-а-кар) с идеята пътьом да минем през Толедо и да разгледаме за няколко часа, като примерно хапмен и пийнем по нещо. Предполагам, че пътят ще дойде около 4,5 часа, в зависимост колко бързо се изтеглим от Мадрид.  

Вечерта на 13ти сме в Кордоба (2 нощувки), имаме 14ти за да разгледаме каквото можем и на 15ти потегляме към Севиля. Из други теми попаднах на информация за Замъка на Алмодовар, който е по пътя, ако не минем по магистралта, и ми се струва добра идея да го включим, зависи обаче, колко време ще ни отнеме, защото искам да имаме повечко време в Севиля. 

На 15ти пристигаме в Севиля, дали ще е по обяд, следобед или вечерта, ще зависи дали включим Алмодовар. В Севиля също 2 нощувки и ще се помъча да извлечем максималното от тях. На 17ти потегляме към Кадис. Иска ми се следобед да сме там, за да се настаним, разходим и да гледаме залез над океана. Имаме 1 нощувка, т.е. само това ни е възможността ;). на 18ти потегляме от Кадис към Гранада. Пътьом искам да минем през Ронда, бях планирал и Антекера, но пак, четейки тук, мисля, че по-добре да отпадне, за да имаме повече време в Ронда (предложение?). В Гранада трябва да сме преди 8 вечерта, защото ще спим в Албисин, а след 8 няма как да влезем там с колата. 2 нощувки имаме и в Гранада, дано ни стигнат, и на 20ти потегляме към Мадрид, пак голям преход, но последен, нямам нищо планирано за пътя, ако стигнем навреме в Мадрид, може да влезем в безплатните часове на двореца (на идване е неделя и не работи). На 21ви вечерта летим за София. 

В Гранада и Севиля съм ходил, имам идея как да станат нещата, в Мадрид, Толедо, Кордоба, Кадис и Ронда не съм стъпвал, основните неща за Мадрид уж съм ги проучил, а и кой-знае колко време нямаме, но отам нататък особено за Толедо, Кадис, Ронда, евентуално Алмодовар и ако някой предложи нещо, което не е за изпускане, а ни е (поне долу-горе) в маршрута съм изцяло отворен за предложения. 

Маршрутът:
https://maps.google.com/maps?saddr=Madrid+Atocha+Railway+Station,+Madrid,+Spain&daddr=Toledo,+Spain+to:C%C3%B3rdoba,+Spain+to:Seville,+Spain+to:C%C3%A1diz,+Spain+to:Ronda,+Spain+to:Granada,+Spain+to:Madrid,+Spain&hl=en&ie=UTF8&sll=37.0625,-95.677068&sspn=44.388698,79.013672&geocode=FQyQaAIdqqzH_yGt81vCz18BeCl9uDvmJSZCDTGt81vCz18BeA%3BFTBCYAIdRYzC_ynx_bULrQtqDTH-rXVq6Ft_xg%3BFSYhQgIdLhK3_ymbfT4Yo95sDTEQynWleNIDAw%3BFSSDOgIdNa-k_ymRYr4UEWwSDTFIVv4cYhjwNA%3BFdVbLQIdLAug_ykPJOwkV9INDTEAO6CM_WMEBA%3BFeGzMAId9z6x_yl5oljiQzENDTGiW5o0IYA1lA%3BFfhHNwIdIxfJ_yl9wjIt5vxxDTFyDWDTnfdYkg%3BFSC0aAIdtH3H_ym5M-BAeoFBDTHwyku-80ADAw&oq=mad&mra=ls&t=m&z=7

Благодаря за вниманието :) 

 

Връзка към коментар

На мен ми изглежда добре направен и сметнат плана ви.

Гранада-Мадрид е 430км от център до център, не е много като време,  4 часа  с кола, все пак е само магистрала.

Повтарям се, но внимавайте със скоростта, има много полиция с радари и много глобяват!

Точно между Гранада и Мадрид ме бяха ударили, понеже си има хранилки и там. Караш на магистрала с часове с 120 и изведъж има знак 100 и след това глоба..поне глобите не са много високи, за успокоение.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

За Алмодовар дел Рио ви трябват около 2-3 часа. Ние тръгнахме от Кордоба в 12 часа, разгледахме замъка, Кармона и около 5 часа вече бяхме в Севиля. Отделете му време няма да съжалявате.

Връзка към коментар

А за гр. Малага - къде е по-добре да се търси хотел - по крайбрежната (дават я 2,5 км от центъра) или в центъра?

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към коментар

2,5км са нищо, а центъра не е малък, реално се слива с крайбрежната зона.  Голямата част от центъра са малки пешеходни улички с кръчми. За мен е по-удобно и спокойно по крайбрежната ивица

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние спахме в хотел SUR в Малага http://www.hotel-sur.com/en Сносно хотелче, на много удобно място. Намира се  на крайбрежната, до марината. На две крачки от търговската улица, катедралата и много заведения. Има паркинг в хотела - 13.50 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На 15ти пристигаме в Севиля

Един въпрос - цените по това време дали ще са паднали там? 6.04. е Великден и около него цените на хотели са завишени 2-3-5 пъти. 

Имам едно предложение - обърнете внимание на малките градчета. На мен много ми харесва атмосферата в тях. А може да попаднете и на фиеста дел барио. 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Аз да споделя,  че нашето пътуване до Испания беше страхотно, почти префкетно, с някой премеждия, като например това, че в Севиля са се опитали да ни оберат колата, за щастие в нея нямаше нищо за крадене, но все пак трябваше да минем през полицията и после да я сменим. 

Опитвам се да напиша нещо като пътепис или дневник, който да публикувам тук, ама да видим до къде ще я докарам. След доста дългия период без пътувания в чужбина (от юни насам), това дойде много добре, а сега изненадващо се оказахме с 3 свободни дни и отиваме до Гърция за уикенда, т.е. нещата се нареждат много приятно. 

 

Един въпрос - цените по това време дали ще са паднали там? 6.04. е Великден и около него цените на хотели са завишени 2-3-5 пъти. 

Имам едно предложение - обърнете внимание на малките градчета. На мен много ми харесва атмосферата в тях. А може да попаднете и на фиеста дел барио. 

Цените бяха добре, доколкото разбрах само първата седмица след Великден има сериозно завишаване, а ние бяхме на втората, но така или иначе използвахме airbnb, а не хотели. Фиестата уж беше минала вече, но хванахме период с кориди, което доста зарадва останалата част от компанията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет и от мен - заплануваното пътуване през Барселона - Андалусия - Гибралтар и Валенсия приключи и беше страхотно! Включихме посещения в Кадиз, Ронда и Сетенил де ла Бодегас (към заплануваните нощувки в Малага, Севиля, Кордова и Гранада). Обещавам, че ще се включа с Пътепис, както и с информация за цени и най-вече ТОЛ такси, дето уж мнооооого биле евтини, биле, особено Барселона - Валенсия - направо без пари, хехе: )), хора казвам ви безумно е, но както и да е, всеки строшен цент си струваше!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте колеги,

Както обещах информация за тол такси и цени на атракции в Испания, валидни към април-май 2015 г., но не вярвам особено да се са променили и към настоящия момент:
1. Тол Такси:

Барселона - Кордова - 41 евро;

Севиля - Касасрес - 6 евро;

Касарес - Малага - 7,70;

Малага - Барселона - 60 (!) евро.

 

2.Гориво (внимание, цените непрекъснато се понижават, знаете):

Барселона-Тарагона-Кордова - 51 евро

Кордова - Севиля - Кадис-Гибралтар - Сетенил де лас Бодегас - Ронда - Касарес - Малага - 61 евро

Малага  - Гранада - Барселона - 60 евро

Рентакар - VW Polo, 1,4, на 10 хиляди километра.

 

3.Забележителности (цените са за два билета):

3.1.Барселона:

Парк Гюел - 16 евро

Лифтовете до Монжуик (от града, и на Монжуик) - 45 евро;

Тибидабо - 25 евро (с вкл. една въртележка увеселителна - 4 евро за двама, и изкачване с асансьора  до статуята на Христос - 5 евро за двама);

 

3.2.Гранада

Аламбра - билет за общо 35 евро, за двама души, включващ нощно посещение на Насрдиския дворец и двена обиколка на другите два дворци и градините.

Манастир Сан Херонимо - 8 евро

 

3.3.Кордова:

Вход в Мескитата - 16 евро за двама, вход за кулата - 4 евро за двама, без асасньор.

 

3.4.Алмодовар дел Рио

вход за двама - 16 евро;

 

3.5.Севиля (за двама)

Вход в Катедралата и Хиралда - 19 евро;

Вход в двореца Алкасар ( и градините) - 16 евро

 

3.6.Кадис (за двама)

Вход в катедралата - 10 евро, плюс 2 евро за двама за гайд слушалки

 

3.7. Малага (за двама)

Вход в замъка Алкасаба - 4,70 евро

 

3.8. - Гибралтар - ок. 58 евро за двама ни с лифтовете (в двете посоки), без пещерите

 

4.Хотели

При необходимост - ще ви изпратя линкове. На някои места спахме при приятели и няма да ги видите

Барселона - 4 нощувки, центъра, на Paralel - 430 евро с богата закуска

Кордова - 1 нощувка, близо до центъра, 77 евро - с богата закуска;

Малага - 1 нощувка, 79 евро, на брега на морето, на 2,5 км от центъра, богата закуска;

Гранада - 30 евро, в центъра, хостел, без закуска, 1 нощувка;

Валенсия - пълен шит, хостел за 70 евро, близо до стария център, закуска в Меркадо де колон - кафе и кроасан.

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да подновя темата с моята вариация на априлска Испания :-)

Кацаме в Барселона късния следобяд на 5 април и излитане късно вечерта на 18-ти от Мадрид.

Маршрут: Барселона (3 нощувки) - Гранада (2 нощувки) - Ронда и Сетенил де лас Бодегас (1 нощувка) - Севиля (3 нощувки) - Кордоба (1 нощувка) - Толедо - Мадрид (3 нощувки).

Чуденката ми е как да разпределя броя на дните за Барселона и Мадрид. При този план се получават 2 пълни дни в Барселона и 3 в Мадрид, с идеята ако остане време да се отскочи до Сеговия, но се притеснявам дали два дни в Барселона ще са достатъчни, за да се обходи. Какво ще ме посъветвате?

Също търся най-бърз и безболезнен транспорт от Барселона до Гранада, самолет или влак. Има доста полети за деня (8.04.), до Гранада и до Малага, което също е вариант. Нататък вече ще се наеме кола, която ще върнем в Мадрид, така че ще търся оферта с минимална еднопосочна такса. Открих една фирма - Autoclick, някой ползвал ли е услугите им?

Връзка към коментар

Привет!

За Барселона само 2 пълни дни няма да стигнат, но все пак зависи какво искаш да видиш и какво си готов да изключиш от програмата. Барселона е голям град, мащабите са други.

 

Апропо, защо не наемеш кола от Барселона, няма ли да ти излезе по-евтино отколкото със самолет, каквито има, да, но влакове - директни до Гранада, съмнявам се. Влакът по-скоро ще да е директен към кордобоа и Севиля, през Мадрид, но не и към Гранада....

 

Autoclick местна рентакар компания ли е?

Връзка към коментар

Направила съм си програма-минимум (Гауди) + още няколко музеи и църкви, ако остане време. Ако взема самолет, мога да избера по-късен полет и да спечеля още половин ден, да речем. А с кола преходът е твърде голям. Мислех за вариант с нощувка във Валенсия, но ще е за сметка на друго. Уф, значи влака отпада, а така ги обичам...

Autoclick май че са местни, но не съм сигурна. Те нямат офис в Гранада, т.е. са вариант ако пътуваме през Малага.

Връзка към коментар

Да, така е, преходът е голям - миналата година правих такъв (малко над 800 км за един ден) по трасето - Барселона - Кордова, беше най-оптимално, но имах 3 пълни дни за Барселона и пак не ми стигнаха. 

Да разбирам, че за тези два дни вероятно сте изключили Монджуик и Тибидабо?

 

Пожелавам успех и все пак се разрови в испанските сайтове за влакове, може да изскочи нещо....

Връзка към коментар

Не съм ги изключила, ни най-малко :-) Мисля да ползваме метрото за по-бързо придвижване и да купим билети за дългите опашки предварително. Дано не ми е крива сметката. Замислям се сериозно.

Благодаря за пожеланията!

Връзка към коментар

В кой район ще ви е хотела?

За Монджуик проверете добре, има фуникуляр от метросттанция Paral-lel, че ние какво търчане му ударихме да хванем лифта (едната станция, междинна беше затворена), а се оказа, че сме имали транспорт буквално срещу хотела ни...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.