Прескочи до съдържание

Испания през Април


Stanimir_81

Препоръчани мнения

Още не съм резервирала хотелите, докато не съм 100% сигурна в програмата. Ще го имам предвид това.

Тези фонтани от колко часа са последно и всеки ден ли "пеят"? Току- виж сме ги отметнали направо от летището :-)

Връзка към коментар

за Магическият фонтан в Барселона ли става дума?

Ако да, зимното работно време е петък и събота от 19.00 до поне 20.30. И да пее, ама нещо е прегракнал. Саунда не е от най качествените, да не кажа че е доста зле.Инфото е от тази седмица.

Редактирано от Радослав
Връзка към коментар

Тези фонтани от колко часа са последно и всеки ден ли "пеят"? Току- виж сме ги отметнали направо от летището :-)

 

Работно време от април до октомври - четвъртък, петък, събота и неделя в 21:00ч., 21:30ч., 22:00ч., 22:30ч., 23:00ч. Фонтанът има  голям репертоар от музикални програми: три спектакъла с музика от филми, 6 с класическа музика, един със сарсуела, един с ремикс от XX и XXI век, друг с 80-те и 90-те години, един на тематика Барселона, Фреди Меркюри и Монсерат Кабайе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Действително, от парил месец фонтаните са с по-късен час на започване - 21.00 ч. и шоуто им продължава 2 часа. Смятам, че си струва, дори и да не изгледате цялото двучасово шоу. Прегракване не е изключено и при най-добрите, вярвам ще го отстранят скоро: )

Връзка към коментар

Богата програма предлагали фонтаните... Ако им има нещо, се надявам да ги оправят бързо.

А имате ли представа дали все още някъде може да се гледа корида?

И фламенко, без да ни отрязват главите? Разбрах за музея на фламенкото, но ще е добре, ако има и други предложения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм била на фламенко в Palau Dalmases в квартал Ел Борн. Като за първи път останах доволна без да имам големи очаквания и претенции. До голяма степен удоволствието зависи от трупата, която ще ви забавлява конкретната вечер. Току-що разцъках и видях, че през atrapalo цената е намалена на 18 евро с включена напитка, което ми се струва повече от добре. Ако решите да посетите това място, избягвайте първия ред, т.к. се вдига облак прахоляк :) 

Връзка към коментар

Да ви кажа ние курдсисахме на фламенко чак в Гранада, в едно заведение непосредствено преди входа на Аламбра, чакайки да стане 22 ч (уречения час за нощна обиколка на Насридския дворец). Срещу 10 евро останах очарован. Групата беше двама мъже и една жена, но такова раздаване падна, че .... нямаше как да не оценя усилията им, пяха със страст, танцуваха със страст, раздаваха се..... (а не бяха най-младите)

Предполагам в Барселона може да се види много по-качествено, разбира се, про добър рисърч, а и цена от по 18 евро за Барса ми звучи приемлива....

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към коментар

Благодаря за съвета. Сещам се за един концерт на казашки ансамбъл, на който ходих. Мога да си представя :-)

Цената е прилична, на фона на тези, които открих...

 

А в Андалусия (Севиля/Кордоба/Гранада) или Мадрид, къде може да се гледа по подобен начин? Вярно ли е, че в Севиля танцуват на улицата? Извинете ме, ако досаждам, но искам да попия максимално, а и за други ще е полезно.

Да ви кажа ние курдсисахме на фламенко чак в Гранада, в едно заведение непосредствено преди входа на Аламбра, чакайки да стане 22 ч (уречения час за нощна обиколка на Насридския дворец). Срещу 10 евро останах очарован. Групата беше двама мъже и една жена, но такова раздаване падна, че .... нямаше как да не оценя усилията им, пяха със страст, танцуваха със страст, раздаваха се..... (а не бяха най-младите)

Предполагам в Барселона може да се види много по-качествено, разбира се, про добър рисърч, а и цена от по 18 евро за Барса ми звучи приемлива....

Предварително ли купихте билети? Помните ли как се казваше заведението или сайт, ако има?

Връзка към коментар

В Гранада лично ние гледахме около Алхамбра, централния вход уличката, но ни даваха листовки (рекламни в ръцете - на повечето места е така). В Севиля по улиците видях единствено да танцуват на празника Феерия ди Севия, понеже точно по това време бяхме там (24-26 април), но не танцуваха точно по всички улици, а само в увеселителния парк. В пътеписа ми има малко снимки: http://magelanci.com/patepisi/article/257-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B3%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B0%D1%80/page-7 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Със сигурност провери дали няма някакъв фламенко фестивал през април по твоя маршрут. Из цяла Андалусия изглежда пролетта е сезон на фестивалите, ние отиваме тази седмица и се оказа, че попадаме на такъв и в Гранада, и в Херез, като втория се оказа най-големия фламенко фестивал в света. Късмет :)

 

Другото е, че има разни училища или подобни, забравих им испанския термин, Alexander сигурно ще поправи, които не са толкова туристически, колкото организираните шоута. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами ние ще сме в Севиля точно по време на ферията!!! Не знам защо бях решила, че няма да имаме чак такъв късмет да го уцелим и въобще не проверих датите. По-добре да побързам с нощувките, че си представям как ще е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.