Прескочи до съдържание

Простаци в самолета


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Знам само, че Wizz постоянно ме стресират и все по-често не се чувствам комфортно с тях. С извинение, но да им пикая на "промоциите".

 

Между другото искам да споделя една забавна случка при последния ми Wizz полет от Мадрид до София. До мен седеше един (меко казано) селяндур, който беше потресаващ по всички параграфи. Когато тръгнахме да се засилваме на пистата пича нещо се превъзбуди, може би му беше първи полет, и в момента на излитане изкрещя "Айдеееее, пущи коньетееееее".

 

Беше толкова неочаквано, че не се сдържах и се разсмях на висок глас - заедно с хората около нас. Ама няма проблем, той дори не разбра, че се смеехме на него.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

А аз сега седя сама в канцеларията пред компютъра и се смея на глас, дано шефа не мине покрай вратата, че ако я отвори ще помисли, че съм мръднала. Че не мога и да му кажа, че през работно време чета форум. :-) :-) :-)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А аз сега седя сама в канцеларията пред компютъра и се смея на глас, дано шефа не мине покрай вратата, че ако я отвори ще помисли, че съм мръднала. Че не мога и да му кажа, че през работно време чета форум. :-) :-) :-)

 

Ох ама ти как постоянно работиш... :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Между другото искам да споделя една забавна случка при последния ми Wizz полет от Мадрид до София. До мен седеше един (меко казано) селяндур, който беше потресаващ по всички параграфи.

Е, подобен случай - преди края на миналата година се прибирам от Лондон и в самолета 5-6 реда по-напред един подобен екземпляр - напи се грозно (не знам защо от екипажа продължаваха да му носят водки, след като стана ясно накъде отиват нещата) и започна да грачи някакви фолк-хитове, закачаше стюардесите :wacko: , а в паузите на рецитала току се провикваше "Има ли българи тука, уеееее?" и оставяйки без отговор много разочарован продължаваше с коментар как вече "нямало истински българи".

Като дойде време за кацане категорично отказа да си вдигне масичката и да си сложи колана.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За такива като този е предвидена една процедура като за ВИП персони, включваща посрещане на ръкава/стълбичката от униформени служители и отвеждане с патрулка от самата писта... :P

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Е, подобен случай - преди края на миналата година се прибирам от Лондон и в самолета 5-6 реда по-напред един подобен екземпляр - напи се грозно (не знам защо от екипажа продължаваха да му носят водки, след като стана ясно накъде отиват нещата) и започна да грачи някакви фолк-хитове, закачаше стюардесите :wacko: , а в паузите на рецитала току се провикваше "Има ли българи тука, уеееее?" и оставяйки без отговор много разочарован продължаваше с коментар как вече "нямало истински българи".

Като дойде време за кацане категорично отказа да си вдигне масичката и да си сложи колана.

 

Сори, ама в такива случаи направо ми иде да си скъсам БГ паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сори, ама в такива случаи направо ми иде да си скъсам БГ паспорта.

 

Само българи ли си виждал да се държат грубо и просташки в самолет? Дали исландците ги е срам от този господин: http://www.nydailynews.com/news/national/drunk-passenger-duct-taped-gagged-aboard-flight-article-1.1233554

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само българи ли си виждал да се държат грубо и селски в самолет? Дали исландците ги е срам от този господин: http://www.nydailynews.com/news/national/drunk-passenger-duct-taped-gagged-aboard-flight-article-1.1233554

 

Добър аргумент. И все пак много по-често се е случвало да виждам именно български изцепки.

 

Както и да е, темата се разводни прекалено много :)

Връзка към коментар

За такива като този е предвидена една процедура като за ВИП персони, включваща посрещане на ръкава/стълбичката от униформени служители и отвеждане с патрулка от самата писта... :P

Не знам защо от екипажа не бяха сигнализирали полицията.

И понеже се случи така, че като слизахме от автобусите към терминала, аз бях от първите, отидох при едни от граничните полицаи, които бяха извън будките за паспортен контрол, и му обърнах внимание, че има пътник в нетрезво състояние и с неадекватно поведение. Човекът се обади нещо по радиостанцията и се насочи към автобусите, нататък не знам какво е било продължението, защото бързах да се прибирам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добър аргумент. И все пак много по-често се е случвало да виждам именно български изцепки.

 

Както и да е, темата се разводни прекалено много :)

Ако го беше написал някой друг щях да кажа, че просто си лети най-често от/до България и количеството българи е по-голямо, но при твоите пътувания май не е валидно това обяснение. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За такива като този е предвидена една процедура като за ВИП персони, включваща посрещане на ръкава/стълбичката от униформени служители и отвеждане с патрулка от самата писта... :P

На полет на който съм бил се е случвало. На полет от Барселона до София семейство цигани бяха на последния ред. И баш циганина се напи и искаше още но по-едно време взеха да му отказват повече алкохол. И той взе да псува и обижда стюардесите. След това един човек стана и се опита да го спре и оня го нацели един токат в носа. Текна кръв онзи взе да вика, че ще ги съди и щяхме да кацаме аварийно, но след консултации с пасажера и капитана решиха да кацнат в София. Като кацнахме бяхме съпроводени от две-три патрулки и една линейка. И така от там на татък е ясно. Само си спомням, че старшата стюардесата каза, че ще са в черния списък на авиокомпанията. 

Връзка към коментар

Знам само, че Wizz постоянно ме стресират и все по-често не се чувствам комфортно с тях. С извинение, но да им пикая на "промоциите".

 

Между другото искам да споделя една забавна случка при последния ми Wizz полет от Мадрид до София. До мен седеше един (меко казано) селяндур, който беше потресаващ по всички параграфи. Когато тръгнахме да се засилваме на пистата пича нещо се превъзбуди, може би му беше първи полет, и в момента на излитане изкрещя "Айдеееее, пущи коньетееееее".

 

Беше толкова неочаквано, че не се сдържах и се разсмях на висок глас - заедно с хората около нас. Ама няма проблем, той дори не разбра, че се смеехме на него.

Супер яка история за нова тема 'Простак в самолета', примерно. Леле, точно дежа вю за един подобен случай, който ми разказа приятел.

 

На чекин на България Еър, не щеш ли, до моят приятел застанал някакъв абсолютен селяндур, който започнал небрежен разговор с думите: 'Кво праиме, краднеме ли, краднеме ли? Айде да ми превеждаш, че я тоа Английски не го знам.' Оказало се, че човекът бил на гости при сестра си, пък там за малко да го били депортирали от полицията, щото му харесала някаква нейна съседка и той се опитал да я изнасили или нещо от сорта и се чудел, как тия смотани чужденки не 'дават толко лесно, като у (Търново ли беше, някакъв друг град ли, забравил съм), всяка ти пуска за 20 лв', та така. Та моят приятел изкарал целия чекин, цялото чакане след това и абсолютно целия полет до София с този индивид. Накрая, моят приятел ми каза, че има трайни психологически травми от тази случка.

 

На мен също са ми се случвали подобни случки, но не чак толкова фрапантни. Веднъж ми се падна някакъв Македонец, който като видя, че съм с Български паспорт, като почна да ми разказва как ходил да види децата си в Маями, направо ми разказа играта. Тоя човек 4 часа не спря да ми мели на главата, направо ми се искаше да  се телепортирам, ако може, възможно по-далеч и ако може, на някое тихо и спокойно място.

 

Та като цяло, има такива хора по лоу костовете, които наистина са много досадни, обаче това е нормално като се има в предвид, че понякога билетите са скандално евтини и всеки може да си ги позволи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.