Прескочи до съдържание

Отново за ЮИ Азия - Тайланд, Виетнам, Камбоджа, Малайзия, Сингапур


tougherty

Препоръчани мнения

От гледна точка на сигурността на мен в Сием Рип ми се стори доста безопасно. Като се има в предвид, че пристигнах в Сием Рип около полунощ без резевиран хотел и търсих на място, а на сутринта ( разбирай около 04:30 ) излязох от хотела да търся къде дават колела под наем, бях прочела че заради изгрева много агенции отварят по тези часове и наистина на 10 минути от хотела си наех колело за 2 долара на ден, след което карах 7-8 км. до комплекса в сумрака и нито за момент не се почувствах застрашена по някакъв начин. Всички камбоджанци бяха много мили и услужливи, естествено шофьорите на тук-туците са една идея досадни, но в сравнение с другите страни в района там ми се сториха най-разбрани. 

Редактирано от Ангелина
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако не държите наистина да обикаляте с тук-тук аз бих препоръчала да си вземете колелета, вярно разстоянията не са малки, но пътищата между храмовете са сравнително равни и обградени от дървета, така че карането не е толкова трудно. Все пак жегата е голяма дори и на сякнка и запасяването с достатъчно вода е препоръчително. За мен лично обиколката с колело придаде съвсем различно усещане за мястото.

За гидовете, повечето хора с които говорих и си бяха наели разказваха, че трудно им се разбира акцента и ползата не е по-голяма от това да си вземеш книга. 

За залеза не правете грешката да ходите до онзи храм, който е като пирамида и е основна точка за наблюдение на залеза, освен ако не искате разбира се да се редите на почти километрова опашка от китайци.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте отново. Пътуването вече наближава сериозно и подготовката е почти към края си. Сега на дневен ред е въпросът с багажите и пазаруването. Решили сме да пътуваме с 2 раници и един не много голям куфар. Доколкото прочетох, ограничението за ръчен багаж на катарците е 10 кг., а на Air Asia 7 кг. Честно казано, за 3 седмици бихме се справили и само с раниците, но пък със сигурност ще накупим от там много подаръци и сувенири и няма как да се върнем без поне един чекиран куфар.

1. За повечето от полетите с Air Asia съм купил един чекиран багаж 20 кг., ако в един момент от пътуването вече сме го натъпкали до 25 кг. мога ли да платя допълнително още 5 кг. преди чек-ин на летището? Мисля цялото чекиране и принтиране на бордни карти да се извършва в хотелите преди да се отправим към съответното летище, т.е. в последния възможен момент преди летището, с идеята ако има необходимост (и възможност) предишния ден да купя допълнително чекиран багаж. Може ли да стане така или има някакъв срок преди полета, в който вече не мога да до-купувам чекиран багаж?

2. Дестинациите ни са Виетнам (Ханой и Халонг Бей), Малайзия (Куала Лумпур), Камбоджа (Сием Реп и Тонле Сап), Сингапур и Тайланд (Ао Нанг, Ченг Мей и Банкок). Къде според вас е най-изгодно да се пазаруват дрехи (имам предвид качествени, не такива за еднократна употреба) и сувенири? Ясно е, че най-големите и лъскави молове няма да са ни по туристическия джоб, но с всичко друго сме ОК. Дори последния ден в Банкок съм предвидил 1/2 ден из Чатучак - най-големия битак в света. Ако знаете интересни места за пазаруване по дестинациите ни, ще се радвам да ги споделите?

3. Ще се радвам и на идеи за някакви интересни подаръци/сувенири от тези места.

Благодаря предварително.

Връзка към коментар

2. Аз лично добро място за пазаруване при кратките ми набези в Азия не намерих. Или ще са боклуци, или ще са скъпи. Реално, ако има някакво спестяване, то ще замине в такса "турист", с която неизбежно ще те ударят като ти видят бялата мутра :) Аз не вярвам и в пробитите като манерка фабрики на големите компании, които изпускат оригинална продукция да се изнесе от фабриките, да се продават на битаците за нищо пари. Та не отивай с твърде големи очаквания според мен :)

 

Въпреки казаното от мен, купих си една памучна тениска на Jim Thompson, които предимно продават коприна и то на прилично високи цени...с някакви слончета и такива дивотии. 5 години не е мръднала, но и хич не беше на биташка цена. Просто бъди готов да платиш за качество. 

 

3. Интересни подаръци и сувенири...вземи 2 шепи пясък от най-белия плаж, камъчета от тук там, листенца от еди къде си...перфектни сувенири и спомени :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Допълнителният багаж задължително си го купете предварително онлайн. На място е голямо дърво и се плаща на кило. От изброените места Сием Рип е най-евтино и лесно за пазаруване. Просто се осведомете предварително кое колко струва и като видят, че знаете цените, падат лесно. Чатучак в Банкок е огромен и има всичко, но иска доста повече пазарлък, предвид по-високия стандарт и милионите по-платежоспособни туристи. Във Виетнам е пълно с евтини ментета и оригинали Нортфейс, но трябва да можете да ги различавате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

2. Дестинациите ни са Виетнам (Ханой и Халонг Бей), Малайзия (Куала Лумпур), Камбоджа (Сием Реп и Тонле Сап), Сингапур и Тайланд (Ао Нанг, Ченг Мей и Банкок). Къде според вас е най-изгодно да се пазаруват дрехи (имам предвид качествени, не такива за еднократна употреба) и сувенири? Ясно е, че най-големите и лъскави молове няма да са ни по туристическия джоб, но с всичко друго сме ОК. Дори последния ден в Банкок съм предвидил 1/2 ден из Чатучак - най-големия битак в света. Ако знаете интересни места за пазаруване по дестинациите ни, ще се радвам да ги споделите?

 

Аз съм без особени познания в модата, от там и актуалните марки, съотнесени към ЮИ Азия. Обаче, по-добрата половинка е.

Ето конкретните подсказки:

- Бангкок - King Power (карта) - лъскави тайландски неща, уж. маркови, водят много китайски групи на шопинг там. То в Бангкок пазари да искаш :)

- Куала Лумпур - целия район около Петронас е все с МОЛ-ове пълен. Пробвай в Suria KLCC (карта)

- Сием Рип - Популярния Night Market (карта) е по-скоро битпазар, има обаче интересни неща от местни занаятчии. По-добро ни се стори "пазарчето оттатък реката" - казват му Art Center (карта)

- Сингапур - това "шопинга" там не го подценявай! Те са луди за връзване по тази тема. Има всичко за всички на всякакви цени. Един практически съвет. Щом имаш билет за излизане от Сингапур - виж Duti free центровете на летището или в града.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

3. Ще се радвам и на идеи за някакви интересни подаръци/сувенири от тези места.

Благодаря предварително.

Аз от олд маркета в Сием Реп се взех една малка бутилчица с оризова ракия и кобра вътре.Имаше и със скорпиони,което би било мн различен подарък за някой от тази зодия. Французинът-продавач каза, че тази ракия най върви с лимонов сок, но не съм я пробвал Редактирано от naTpuoT
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз от олд маркета в Сием Реп се взех една малка бутилчица с оризова ракия и кобра вътре.Имаше и със скорпиони,което би било мн различен подарък за някой от тази зодия. Французинът-продавач каза, че тази ракия най върви с лимонов сок, но не съм я пробвал

 

И аз :) Към бутилчицата е добре да има бележка и бандерол. Това за да са по-лесни обясненията на летището. Какви очи извади проверяващия на скенерите на тайландското летище... Представям си какво си е видял - скелети в бутилка :) Всичко това добре опаковано във вестници. А аз... таковата... подарък... gift... мога да го превозвам... под 100 мл.... не е национална ценност... купих си го от Камбоджа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да се възползвам от темата и да попитам на катарците има ли включен чекиран багаж в цената (предполагам, че има според ограниченията на сайта им)? И да добавя, че според сайта им ръчния багаж е до 7 кг за икономичната класа.

Връзка към коментар

Ако има мъж в групата - в Банкок попаднах на няколко страхотни ателиета за костюми (ако наемете тук-тук за разходка задължително ще ви спрат за разглеждане в подобен). Много са добри, голям избор от платове и кройки, за около 24 часа са готови. И до ден днешен ме е яд че не се навих , може би защото беше в началото на пътуването или не ми се разнасяха 4 седмици из ЮИ Азия. Въпреки че хората обещаха че ще ми ги донесат на летището за обратния полет....
В ХойАн си уших по "принуда" няколко ризи ( за 4-5 часа ) които най-често нося вече 3-4 години!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз :) Към бутилчицата е добре да има бележка и бандерол. Това за да са по-лесни обясненията на летището. Какви очи извади проверяващия на скенерите на тайландското летище... Представям си какво си е видял - скелети в бутилка :) Всичко това добре опаковано във вестници. А аз... таковата... подарък... gift... мога да го превозвам... под 100 мл.... не е национална ценност... купих си го от Камбоджа.

Аз забравих да взема какъвто и да било документ за произход и пр. и по средата на полета ми до Сингапур се сетих, че едно от многото забранени неща за внасяне в държавата-град са животни, храни за животни и др. животински (суб)продукти. Така СР - Сингапур ми се стори най-дългият полет в живота, но на Чанги дори не ме питаха какво е това.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това е супер идея и много добър сувенир. Племенниците ми много ще се изкефят. Слагам го веднага в списък задължителни. Ще мина и през някой шивач в Банкок да видя какви пари ще ми искат за да стана най-изтупания пасажер в икономичната класа на А380-ката на връщане :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е супер идея и много добър сувенир. Племенниците ми много ще се изкефят. Слагам го веднага в списък задължителни. Ще мина и през някой шивач в Банкок да видя какви пари ще ми искат за да стана най-изтупания пасажер в икономичната класа на А380-ката на връщане :)

вземи координатите на шивача - ако е добър да го пробват и други/аз :) 

Връзка към коментар

Мястото за костюми е Виетнам, качествени и евтини, особено Хой Ан. В Тайланд са по-скъпи. Много чужденици (австралийци) ходят до там само да си шият костюми.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.