Прескочи до съдържание

Носталгия


Препоръчани мнения

Сигурна съм, вас също Ви е носталгично,по последното пътуване.Аз в Куба,умрях от глад буквално и още повече буквално качих килограми,същевременно на коктейлчетата.исках да си ходя,час по скоро от Куба.Но си изкарах двете седмици,за коото беше купен билета.

Умрях от хлад.Ние обикаляхме да търсим храна и накрая пресушавахме няколмо бутилки ром.Тогава бях бясна на комунизма,пандиза,където прекарах,но колкото по вече време минава,човек просто прощава.

Връзка към коментар

Аз отивам в Куба сега, март. Би ли споделила защо беше в пандиза, какво толкова направи? И как така умря от глад, нямаше ли ги магазинчетата от прозорците с евтината храна?

Връзка към коментар

Имаше някакви магазинчета в Хавана,които ме достраша да си купя, някакво гадно тесто,което продаваха буквално.

Там няма магазини.Няма и какво да си купиш.Тринидад е туристическо,както и Санта Клара.Там има ресторанти.Храната,може да е супер,може и кофти.

НО ако пътувате неорганизирано,испански говоримо и някоя консереа няма да са излишни.Бях арестувана,защото си подремвах, посред нощ на улицата,групово.Ние спяхме,те дойдоха и ни прибраха.Тоеа беше историята .Но ние така се занаитихме,че по този случай и преводач ни намериха,както отказвахме да говорим Англ и Испански.

Глупаво звучи,но аз се бях хванала на бас,че ще се случи,нещо от сорта.

Връзка към коментар

Варадеро, Тринидад, Сиенфуегос и Хавана. От Хавана много искам еднодневна екскурзия до кайо Ларго дел сур, но това се оказа много трудно, така, че ако успея да я осъществя там на място някак. Ние няма да спим на улицата, само последната нощ на летището,че полета ни е рано. Аз храна винаги нося малко, разбира се, не съм ходила в държави, в които това е забранено.

Връзка към коментар

Умрях от хлад.

 

Чак пък? Навсякъде продаваха много вкусни пицички тип "гарнирана пита от 80-те" за по 20-25 CUP. А сладоледчетата от 3 CUP (20 стотинки) бяха божествени, хапвах поне по 3 на ден. Само трябва един път да се престрашиш да пазаруваш от уличните лавки и после всичко е ОК :)

 

Ние няма да спим на улицата, само последната нощ на летището,че полета ни е рано.

 

Летището в Хавана е доста малко, почти няма седалки и е фрашкано с ченгета. Не съм сигурен, че ще ви оставят да нощувате там, а дори и да не направят проблем ще ви е безкрайно неудобно. Бих препоръчал да си букнете още една нощувка в Хавана, не са чак толкова скъпи, ще си спестите много нерви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Летището в Хавана е доста малко, почти няма седалки и е фрашкано с ченгета. Не съм сигурен, че ще ви оставят да нощувате там, а дори и да не направят проблем ще ви е безкрайно неудобно. Бих препоръчал да си букнете още една нощувка в Хавана, не са чак толкова скъпи, ще си спестите много нерви.

Проблема не ми е в цената, а в това, че полета е много рано сутринта. Притеснявам се, че след фиестата вечерта трудно ще намеря такси в 4,00 сутринта. Всъщност аз имам нощувка за последната вечер, но мисля да отидем на летището около 11-12 вечерта.

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.