Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

@mu_ry

понеже ще пътувате за по-дълго и сигурно ще имате багаж, при прекачване ще трябва да го плащате двойно, та може и да не излезе голяма разликата - казвам го, защото го играх този вариант през юли, само че в обратната посока, когато цените пък бяха високи към София, заради лятното преселение на студентите, сега вие хващате заминаването им натам

 

та провери дали няма да ви е по-добре да си пратите ден-два по-рано багажа чрез куриерите или фирмите за превоз на багаж, които ползват българските студенти в Англия, а вие да си пътувате с прекачване само с ръчен

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 минути , antea каза:

@mu_ry

понеже ще пътувате за по-дълго и сигурно ще имате багаж, при прекачване ще трябва да го плащате двойно, та може и да не излезе голяма разликата - казвам го, защото го играх този вариант през юли, само че в обратната посока, когато цените пък бяха високи към София, заради лятното преселение на студентите, сега вие хващате заминаването им натам

 

та провери дали няма да ви е по-добре да си пратите ден-два по-рано багажа чрез куриерите или фирмите за превоз на багаж, които ползват българските студенти в Англия, а вие да си пътувате с прекачване само с ръчен

Браво! Силно препоръчвам Gabieli - доказано качество.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Rainy каза:

Браво! Силно препоръчвам Gabieli - доказано качество.

Има само един "дребен" проблем... 🙂 Габиели доставят само то UK към БГ, но не и в обратната посока... 

Връзка към коментар

Или Спиди, до УК 30кг за 50лв.

преди 1 минута , chandni каза:

Има само един "дребен" проблем... 🙂 Габиели доставят само то UK към БГ, но не и в обратната посока... 

Имат си ценова листа от БГ до УК, но имат малко офиси и ще е доста обикаляне.

 

https://www.uktobg.com/prices.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , tch каза:

Имат си ценова листа от БГ до УК, но имат малко офиси и ще е доста обикаляне.

 

https://www.uktobg.com/prices.html

Явно е нещо ново... Преди доставяха само от там насам.

Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Има само един "дребен" проблем... 🙂 Габиели доставят само то UK към БГ, но не и в обратната посока... 

Е хайде сега... Как говориш наизуст 🙂 Сигурна ли си? Не един път са ми доставяли предмети - дори от Пловдив. От години.

 

преди 4 минути , tch каза:

Или Спиди, до УК 30кг за 50лв.

 

Спиди са имали огромни проблеми...

преди 2 минути , chandni каза:

Явно е нещо ново... Преди доставяха само от там насам.

Има няма от 2013 г. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

Спиди са имали огромни проблеми...

преди 3 минути , chandni каза:

Може, аз съм ги ползвал до Германия 3 пъти и са нямали издънка, но не е представителна извадка.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎16‎.‎7‎.‎2018 в 18:55, Alexander каза:

От Спиди..

Те са единствените, които предлат услугата, взимане на пратка от Европа и доставяне до България.

Дъщерята си забрави новото яке в хотел в Бергамо. Чрез Спиди срещу 70лв, трябваше да доставят пратката за 3-4 дни.

Мина почти месец от взимането на пратката, но явно някъде се загуби. След доста мейли, ми казаха да си пусна рекламация на друг мейл.

Днес ме уведомиха, че в срок от 90 дни ще ми отговорят със становище, а плащането, ако има такова се бавело още 1 месец.

Очертава се общо около 5 месеца чакане...

Силно ме съмнява всичко да мине леко, сигурно ще се наложи да пиша до КЗП.

Имам развитие по темата ми със Спиди и то преди да са изтекли 3 месеца. Преди няколко дни видях по номера на пратката, че якето е върнато на подателя и реших, че може и да го намерят.

Вчера получих мейл, да съм им представил касов бон, за стойността на якето! Отговорих им, че нямам такъв, понеже не си пазя всички касови бележки и ако случайно не са забелязали, става дума за събиране на пратка от хотел, не от магазин или продавач. Бях писал изрично стойност от 70 евро във формата им(при максимална от 1500), когато пусках поръчката, но явно това няма никакво значение за тях.

Та след като им отговорих, че няма как да им представя касов бон, ми отговориха, че по общите условия щели да платят 100лв, понеже пратката се води незастраована.

Ще чакам да преведат до 1 месец.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Alexander каза:

Отговорих им, че нямам такъв, понеже не си пазя всички касови бележки

А дали не си го плащал с карта и да изровиш някакво банково извлечение?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност, не е точно оплакване, ама много се ядосах... Ей, пет пъти написах и изтрих заради нецензурност, по-точно самоцензуриране :grin:

 

Бях попадала на информация за този сайт, но... Сега ми пише приятелка, която ще ми идва на гости. Аз профилактично съм й "забранила" да купува каквото и да е без мое "одобрение", ама...

 

Какви са тези идиотски практики на eSky, бе? Какви са тези такси от над 20 евро при билет от 88 евро (Easyjet)?

Офф! Няма ли начин да могат да се спрат тези обирджийства, без извинение... 😞 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Rainy каза:

Всъщност, не е точно оплакване, ама много се ядосах... Ей, пет пъти написах и изтрих заради нецензурност, по-точно самоцензуриране :grin:

 

Бях попадала на информация за този сайт, но... Сега ми пише приятелка, която ще ми идва на гости. Аз профилактично съм й "забранила" да купува каквото и да е без мое "одобрение", ама...

 

Какви са тези идиотски практики на eSky, бе? Какви са тези такси от над 20 евро при билет от 88 евро (Easyjet)?

Офф! Няма ли начин да могат да се спрат тези обирджийства, без извинение... 😞 

Тук никой нормален не купува от най-скъпарската агенция.

Във форума има доста теми и мисля е за друго.

Едно, че във Фб страницата им имат 50 негативни коментара и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За дългите полети таксата е 40€, и аз се чудя как още съществуват.

преди 8 часа, Rainy каза:

Всъщност, не е точно оплакване, ама много се ядосах... Ей, пет пъти написах и изтрих заради нецензурност, по-точно самоцензуриране :grin:

 

Бях попадала на информация за този сайт, но... Сега ми пише приятелка, която ще ми идва на гости. Аз профилактично съм й "забранила" да купува каквото и да е без мое "одобрение", ама...

 

Какви са тези идиотски практики на eSky, бе? Какви са тези такси от над 20 евро при билет от 88 евро (Easyjet)?

Офф! Няма ли начин да могат да се спрат тези обирджийства, без извинение... 😞 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

Тук никой нормален не купува от най-скъпарската агенция.

Във форума има доста теми и мисля е за друго.

Едно, че във Фб страницата им имат 50 негативни коментара и т.н.

Ти как реши, че аз купувам от нея? 🙂 

Всъщност, не е въпрос на нормалност... Не всеки може да пътува често и точно тези хора поради неинформираността си са техни жертви.

 

преди 34 минути , slujitel каза:

За дългите полети таксата е 40€, и аз се чудя как още съществуват.

 

Не подозирах съществуването на такава агенция. Толкова е абсурдно. Ама... пазар. Който се хване 😞 

Връзка към коментар

Доста съм писал тук против eSky относно практиката им със заблуждаващата визия на авиокомпаниите.  Отдавна не съм поглеждал,  но тогава излизаха винаги на първо място в Google при търсене на произволна авиокомпания и човек можеше да се заблуди,  че купува директно от авиокомпанията. 

Относно таксите - наскоро оттучих познати да минават през агенции разбирайки,  че плащат по 30 лева отгоре за билет на Wizz.  Не в eSky, а в офис на някой от многото туристически агенции,  та може би това е стандартна цена за услугата 

 

Тук има 8000 човека,  в други форуми и изобщо такива които се интересуват може да са няколкостотин хиляди,  но огромната част от хората едва ли са запознати и ако им се наложи да пътуват просто влизат в офиса с нагласата,  че самолетния билет е като да си купиш билет за автобус или влак. Огромната част от хората дори нямат представа,  че цените не са твърди,  зависят от деня,  от сезона,  от какво ли не... 

 

Извън заблуждаващата визия не виждам нищо некоректно в комисионните им.  Не са скрити,  виждат се преди плащането. Всеки има право на избор. 

Такива такси често има и при много от агенциите които ползваме за да купуваме през картовите отстъпки,  като rumbo,  budgetair и подобни.  Просто се появяват само понякога,  само за определена версия на сайта и т. н.   Даже са още по-заблуждаващи,  защото понякога ги виждаш съвсем накрая в някой изскачащ pop-up прозорец и ако не гледаш внимателно си изгорял. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 минути , stanimir каза:

Доста съм писал тук против eSky относно практиката им със заблуждаващата визия на авиокомпаниите.  Отдавна не съм поглеждал,  но тогава излизаха винаги на първо място в Google при търсене на произволна авиокомпания и човек можеше да се заблуди,  че купува директно от авиокомпанията. 

Относно таксите - наскоро оттучих познати да минават през агенции разбирайки,  че плащат по 30 лева отгоре за билет на Wizz.  Не в eSky, а в офис на някой от многото туристически агенции,  та може би това е стандартна цена за услугата 

 

Тук има 8000 човека,  в други форуми и изобщо такива които се интересуват може да са няколкостотин хиляди,  но огромната част от хората едва ли са запознати и ако им се наложи да пътуват просто влизат в агенция. 

 

Извън заблуждаващата визия не виждам нищо некоректно в комисионните на тази агенция.  Не са скрити,  виждат се преди плащането. Всеки има право на избор. 

Не съм казала, че е незаконно, а че не съм попадала на такова чудо и се възмутих искрено. Човек да не може и да се оплаче... 😄

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Не съм казала, че е незаконно, а че не съм попадала на такова чудо и се възмутих искрено. Човек да не може и да се оплаче... 😄

Иди да се похвалиш тогава, че не и попадала на такова чудо. 🙂

Допускам, че причината е, че живееш в Англия, но подобни тук неща се случват непрекъснато - миналата седмица при закупуване на материали за 6 цифрена сума доставчика си беше начислил "такса и аз съм човек " или както някъде му казват "такса ако мине" ...

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Таньо каза:

Иди да се похвалиш тогава, че не и попадала на такова чудо. 🙂

Допускам, че причината е, че живееш в Англия, но подобни тук неща се случват непрекъснато - миналата седмица при закупуване на материали за 6 цифрени суми доставчика си беше начислил "такса и аз съм човек " или както някъде му казват "такса ако мине" ...

🙂 То тук да не мислиш, че няма непочтени практики... 

Но в случая искрено се потресох, защото практиката за закупуването на билети не е такава от много години и агенциите си взимат процента от самите превозвачи. 20% - 30% такса е нереална сума. Точно както са таксите за намиране на работа.

И аз съм си купувала билет чрез агенция за Bulgariа Air през 2009 г. за Холандия. Но през 2009 г... 

И ако човек си купи билет за нискотарифен полет през агенция, как се чекира след това електронно - и ако не може, какво правим с таксите на летището, които може да надминат стойността на билета? 

А моята приятелка е много интелигентно момиче, но не пътува много и когато ми изпрати тази извадка, просто се втрещих - ама много искрено. 

Ама карай... 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 4 минути , Rainy каза:

Явно съм много назад с материала 😞 

Напротив - мноооооооооооооооого си напред с материала след като не ги ползваш!  🙂

 

Иди се похвали!

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На ‎4‎.‎8‎.‎2018‎ г. в 20:37, Stryper каза:

Вчера бях безкрайно щастлива, че измислих план как да стигнем до Лондон в началото на септември за по-малко пари, тъй като билетите София- Лондон са по 250+, а ние сме 5-ма. Но плана ми срещна огромна съпротива от сайтовете. Имам 5 билета София-Будапеща с Wizz и 2 билета Братислава-Лондон с Ryanair. Не мога да купя останалите 3 билети.  Наличните ми карти не минаха през нито един сайт, а при Ryanair сайта забиваше и  легнах да спя. Днес билетите са с двойни цени и продължават да се качват. Дано пуснат някое намаление.

За хубаво или лошо билетите са купени и мога да си отдъхна. Цените на Ryanair паднаха с 20 евро за нашата дата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И , както е казал поетът, “ всяка радост е бременна с болка “.

След всичкото премеждие днес, сме се настанили в замъка, който е чудесен, пили сме по един джин -тоник и се приготвяме за официалната вечеря.

И, можете ли да си представите, аз, поне, трудно го асимилирам, в кастелото няма айрън.

:girl_mad:

Да, да, няма ютия. Че да си огладим официалния кат. Ще вървим намачкани, добре, че е лен, та му тича. Да не се чудите после , що тъй.

Направооооооо, :diablo: щях да се срина, като сто кубика чам.

Да не говорим. че кръчмата, дет си я бях заплюла, вместо да работи, че днеска ми е празник, тя НЕ работи, щот и на тях им било празник.

 

  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 43 минути , AlexandraKo каза:

Да, да, няма ютия. Че да си огладим официалния кат. Направооооооо, :diablo: щях да се срина, като сто кубика чам.

Жива да си, чедо! Последните спомени за гладене на път са окачени дрехи на парна баня, докато се къпя...

Да се поотъркам в теб, та да прихвана малко от подобни грижи за себе си :grin: (и успех, и знания!).

Честит Рожден Ден - и щастието да ти е спътник още много десетилетия! ❤️

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • r_nikolov1
    • Djgeorgie
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.