Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 26 минути , Емика каза:

 

Значи, в Пекин като взехме куфара от лентата, беше с огънато 1 колело, ама така, че не се движи. Само го показахме на едно гише до лентата и моментално извадиха нов, опакован куфар, същия размер и го дадоха като компенсация. 

Това сериозно променя отношението ми към Китайските авиолинии и летища (в частност), макар че точно в Китай възнамерявам да съм само с ръчен багаж 🙂 

Връзка към коментар

Бесен съм! Бесен от Идиотията на някои ... трудно ми е да ги нарека хора ... от някои безмозъчни същества.

 

Ето как изглеждаше чешмичката в центъра на Нова Загора

IMG_20180901_232035.thumb.jpg.4152710a84fc4c30dd428403bca42302.jpg

 

А ето как изглежда сега

 

349763586_.jpg.ef941ffc7d8369c1b395588f064c5dc7.jpg

 

Нямам думи ... 😥 😡

  • Харесвам 2
  • Шок 13
Връзка към коментар
преди 6 минути , Костов каза:

Бесен съм! Бесен от Идиотията на някои ... трудно ми е да ги нарека хора ... от някои безмозъчни същества.

 

Ето как изглеждаше чешмичката в центъра на Нова Загора

IMG_20180901_232035.thumb.jpg.4152710a84fc4c30dd428403bca42302.jpg

 

А ето как изглежда сега

 

349763586_.jpg.ef941ffc7d8369c1b395588f064c5dc7.jpg

 

Нямам думи ... 😥 😡

Гнусно и отвратително! Бай Ганя е още жив!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Костов каза:

Бесен съм! Бесен от Идиотията на някои ... трудно ми е да ги нарека хора ... от някои безмозъчни същества.

 

Ето как изглеждаше чешмичката в центъра на Нова Загора

IMG_20180901_232035.thumb.jpg.4152710a84fc4c30dd428403bca42302.jpg

 

А ето как изглежда сега

 

349763586_.jpg.ef941ffc7d8369c1b395588f064c5dc7.jpg

 

Нямам думи ... 😥 😡

То,  с каквито и обидни  епитети, да ги нарече човек, подобни индивиди, все ще са на място и все, ще са недостатъчни.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

По повод на оплакването на @Костов, не знам, дали споделих нещо подобно.

Ние, гражданЯта, все ревем, че градът ни разкопан, само ремонти и пр.

И какво се случва: до Голямата Базилика има площадче, което беше превърнато в паркинг. Плочките - натрошени на милиони парченца, като завали дъжд и се прибирам оттам, ставам цялата кална. Като стъпиш на подвижно късче, а отдолу - вода, знаете какво е.

Направиха хората, нов плочник, до него - паркинг за не знам, колко си коли.

Стана чудно.

Един ден се прибирам и гледам:

 

1EA94494-F9BD-4F92-B0A0-D43912165CAD.thumb.jpeg.63927c0d47d372e71b85d8befc2ed369.jpeg

 

И сега, на това, какво да му кажем?

Колко трябва да си тъп, колко трябва да си безотговорен, колко трябва да си прост и още не знам какъв, за да се паркираш на новите плочи, дето ги завършиха вчера?

Ми нали, всичко това е от нашите пари и за нас...

 

 

  • Харесвам 6
  • Шок 3
Връзка към коментар

Ама то и Поли показа едни такива зулуми в София. Не е само да популация, до възпитание и манталитет. Най-вече, оказва се, е до прилагане на закон в такива случаи. Както се казва в Наказателното право, не тежестта на наказанието, а неговата не предотвратимост е най-важна (т. Е. не да те наказват жестоко, а да знаеш, че щом нарушил, със сигурност ще те хванат). Те това ни куца на нас. 

И по темата, щото не съм се оплаквала скоро - ужасно са(ъ?) клетно пътувах 13 часа Франкфурт - Буенос и обратно. Ужасно неудобен Боинг 747-800. На всяка втора седалка има едни железа така сложени, че всеки втори човек няма къде да си сложи краката. Аз съм 150 см. И нямах място за единия крак ни напред, ни назад. Толкова ужасно в самолет не съм се чувствала. Никога. Много по-удобно ми е в лоу костовете. Повече няма да стъпя на Боинг 747. И от Луфти съм разочарована. Лошо обслужване, никаква грижа за клиента. Голямо важно, че сервират бейлис с кафето. И тъпата служителка на летището ни сложи мен и мъж ми на Двете средни седалки в четворката, отстрани с по един сам човек. Как може такова безумие. Абее... Още ме е яд. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Айде след като повдигнахте тази тема и аз ще се оплача... ама малко ей така само за спорта.

 

Turkish, с които по-принцип си се имаме, след като не знам колко пъти местиха едни полети нагоре-надолу с 5-10-15 мин., за което всеки път трябва да се обаждаш, заради недоносеният им сайт, взеха, че първо ми промениха една връзка, като я направиха отделен полет, за което се обадих и питах преди две седмици и те казаха, "не, не, всичко си е свързано, те не могат да се развързват така тия работи"... мда.

 

И понеже всяка крушка си има опашка, вчера отмениха въпросната явно развързана вече връзка и са ми плеснали един друг полет, с който единствено мога да отида на турска баня, че то друго няма какво след като е половин ден след полета, за който уж беше връзка.

 

Сега, не че не ми е минавало през ума, че може така да стане, при положение, че и тука даже отговарях на въпрос за подобна ситуация, затова и всичките ми резервации са достатъчно flexible и ще го измисля и полетите ще преместя, въпреки че ще има да слушам музика по телефона пак, а аз вече на сън да ме бутнат ще им я изпея песничката, но още по-тъпото е, че вчера се похвалих на приятели, че съм минал между капките покрай неуредиците около новото летище... аха.  


PS: Аз не им се сърдя много де, и въпреки че малко ме изпързаляха пак ще си се имаме и за напред, а и Ататюрк си беше дупка, на която ми беше писнало да вися. 


turkish-airlines-stars-LEGOs-in-its-infl 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Колко трябва да си тъп, колко трябва да си безотговорен, колко трябва да си прост и още не знам какъв, за да се паркираш на новите плочи, дето ги завършиха вчера?

Арогантност.

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, AlexandraKo said:

И сега, на това, какво да му кажем?

нищо

гражданите.еу - после от КАТ ще му/й кажат какво им дължи....

Редактирано от akair
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Just now, Rainy said:

Дали?

Идея си нямаш на колко места онлайн споменаването на това приложение създава "пунически войни". Едното мнение е, че ако някой направи нарушение, подобно на горното, следва да понесе отговорност, за да се научи да не го прави повече. Обратното мнение е, че това е "клюкарско" поведение и "нарушителят/ката е спрял/а само за малко".

Предполагам всеки сам може да намери истината, която е в синхрон с личното му/й светоусещане.

Но е факт, че във въпросното приложение бяха наснимали и качили един автомобил на дипломатическа мисия. Явно каращите го не намират за необходимо да спазват правилата за движение. Та се беше наложило от посолството да се извиняват публично 🙂 А кое е посолството - всеки може да провери - статия имаше в Дневник 🙂

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, akair каза:

Идея си нямаш на колко места онлайн споменаването на това приложение създава "пунически войни". Едното мнение е, че ако някой направи нарушение, подобно на горното, следва да понесе отговорност, за да се научи да не го прави повече. Обратното мнение е, че това е "клюкарско" поведение и "нарушителят/ката е спрял/а само за малко".

Предполагам всеки сам може да намери истината, която е в синхрон с личното му/й светоусещане.

Но е факт, че във въпросното приложение бяха наснимали и качили един автомобил на дипломатическа мисия. Явно каращите го не намират за необходимо да спазват правилата за движение. Та се беше наложило от посолството да се извиняват публично 🙂 А кое е посолството - всеки може да провери - статия имаше в Дневник 🙂

Да, така си беше - кола на Руското посолство, та се извиняваха публично.

Този случай не беше много отдавна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Rainy каза:

Имам си. Но съм огромен песемист за последиците - ако е определен човек... 

@RainyРейни, ако е определен човек, може да няма последици. Но все пак, следващия път ще се сети, че снимката му пак, може да седи в нета. 

А и @akair е прав - така се формира гражданската съвест - тези, които я имат, да я формират у тези, кото я нямат.

Трудно става, ама, не може Ганьо само да реве и да се оплаква от всичко, а да не прави нищо.

Ти сама виждаш, там, където си, какво струва, неспазването на Закона.

А па, на бай ви Ганя, кат му бръкнат в джоба, други ги пее:))) Тука имам предвид и себе си.

Пример: Около нас е синя зона и понеже е на центъра, често коли,от други околии, паркират тук. Имам чувството, че паякът седи на другата улица, зад кьошето и винаги има богат улов.

Спира бай ти Х , от не знам къде си, щото , ако спре настрани, го мързи да ходи до площада. Табели, че е синя зона - бол, колкото мене големи.

Да,ама два лееева на час, не пуска СМС. Връща се с торбите от пазар, колата му я няма. Пищи на умряло, че са я откраднали, па то, паякът я взе:))))На няколко такива случая съм свидетел, кат им земат по 80 лева, другия път 2 му се види евтинко.

То и ние сме изпадали в подобна ситуация. Спряхме за малко, пред една Мелия в Пуерто де ла Крус, хем, предупредихме на рецепция. Връщаме се след 15 минути - колата я няма. Настъпили сме били жълта лента, дето, била за автобус - да спре и да разтоварва туристи пред хотела и паякът я отнесъл.

Платихме къде 130 евро, та да видиш, как оттогава внимаваме.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

@RainyРейни, ако е определен човек, може да няма последици. Но все пак, следващия път ще се сети, че снимката му пак, може да седи в нета. 

А и @akair е прав - така се формира гражданската съвест - тези, които я имат, да я формират у тези, кото я нямат.

Трудно става, ама, не може Ганьо само да реве и да се оплаква от всичко, а да не прави нищо.

Ти сама виждаш, там, където си, какво струва, неспазването на Закона.

А па, на бай ви Ганя, кат му бръкнат в джоба, други ги пее:))) Тука имам предвид и себе си.

Аз знам как става, Алекс. Просто съм обезкуражена категорично. Но дано сте прави, а аз да греша. Жал ми стана много за цветята на @Polina... 

Връзка към коментар
На 9.04.2019 г. в 12:18, Емика каза:

 

Да се надяваме, че новия концесионер на нашето летище ще оправи нещата. Значи, в Пекин като взехме куфара от лентата, беше с огънато 1 колело, ама така, че не се движи. Само го показахме на едно гише до лентата и моментално извадиха нов, опакован куфар, същия размер и го дадоха като компенсация. 

А пък, на мен, ми го нямаше едното колело, в Шанхай, жалвах се, ама не ми дадоха друг.😢

Та се наложи да си купя чисто нов Самсонайт за 150 пари, които, дали имаха 25 долара, не си спомням.

И който “оригинален” куфар, пропътува половината свят за десет години, докато не му се скъса тъканта в единия ъгъл.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 hours ago, Rainy said:

Имам си. Но съм огромен песемист за последиците - ако е определен човек... 

Разгледай в приложението колко са случаите на такива, които са си понесли отговорността. Публичността превръща "определените човеци" в liability. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Rainy каза:

Аз знам как става, Алекс. Просто съм обезкуражена категорично. Но дано сте прави, а аз да греша. Жал ми стана много за цветята на @Polina... 

И на мен ми е жал... Ама кой е казал, че краденото се захваща..? Може да му изсъхне,м? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да се оплача и аз.

 

Връщаме се от Турция и на турската граница - айде шофьорът да отива на "41-ви перон".

Първо - изгубиха ни към час.

Второ - глобиха ни за неплатени пътни такси, но за кой участък - не казват, на бележката също не пише. Ползвахме магистралата между Измир и Айдън (Измир-Селчук, Селчук-Айдън, Айдън-Сьоке, Селчук-Измир), но още преди първото излизане си купихме HGS стикер от ptt-то. Гледам баланса ни и таксите, упоменати на сайта им и доколкото се ориентирам - на единия участък по неизвестна причина не са ни взели пари... Може би оттам и глобата. Но освен това глобите са две, което също не се връзва... 

Иначе сумата на глобата не е колосална - към 40 лири, но при положение, че сме били изрядни и ни изгубиха сума ти време... Да не говорим, че бяхме изхарчили лирите, а пари вземали само кеш в лири.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.