Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На 14.04.2019 г. в 22:51, Polina каза:

И на мен ми е жал... Ама кой е казал, че краденото се захваща..? Може да му изсъхне,м? 

Е,  стига сега,  ти не го ли обичаше растението? Да си расте добре там някъде и да е обичано. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

Е,  стига сега,  ти не го ли обичаше растението? Да си расте добре там някъде и да е обичано. 

Случката при мен е друга, а именно, че в продължение на три седмици някой открадна не 1, а 4 храста, които ние бяхме посадили, с идеята да облагородим общественото пространство (макар и малко ) пред блока. Самото деяние за мен е обидно, защото аз/ние отделям/ихме от личното си време, положих/ме труд и вложих/ме лични средства, за това да е красиво на всички, а не само на мен. Все пак не ми е в личния двор, нали? Никой от участниците в полезния труд не си е представял, че нещо подобно ще се случи. Дори напротив, имахме и други планове какво още да засадим, за да бъде красиво и добре изглеждащо и за нас, и за преминаващите по тротоара или чакащи за банкомата хора. Уви, желание вече нямам да правя каквото и да било. Щом някой е решил, че на него му е по-добре да открадне, за да си засади той или пък някой просто е вандалствал, вместо да е красиво за всички - добре. Нека си буренясва и трънясва мястото. 

И да, бях много афектирана от случката и още не мога да си представя как се възхищаваме на чуждото, на това, което виждаме докато пътуваме и цъкаме с език, колко е красиво, а в същото време не се опитваме да създадем и пазим нашето. Давам си сметка, че няма как да оцениш и чуждия труд или действия, докато ти самия не се хванеш да оплевиш един двор, да засееш и да се грижиш за нещо от началото до края. А удовлетворението идва на края. Това важи за всичко - за чешмичката, която Костов показа, за нашата градинка, за току що боядисана стена, която след няколко дни някой я надрасква с грозни надписи ( не графити!! ), за поставената пейка в парка, която бива счупена итн, итн... примерите са много. По един или друг на чин парите за всичко това идват от нашия джоб. 

Все още ми се иска да вярвам, че сме добри, но май не е така и трудно бихте ме убедили в обратното. 

А храстите... дано се хванат. Божа работа е. 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 24 минути , Polina каза:

Случката при мен е друга, а именно, че в продължение на три седмици някой открадна не 1, а 4 храста, които ние бяхме посадили, с идеята да облагородим общественото пространство (макар и малко ) пред блока. Самото деяние за мен е обидно, ...

 

И аз съм изпадал/изпадам в подобни ситуации.

Мъкна лалета от Амстердам. Садя ги пред входа на кооперацията - това е локалното на Цариградско шосе и … те ги крадат заедно с корените.

Еми, … продължавам да ги възпитавам т.е. това се повтаря и повтаря и ...

Така, че не се отчайвай - давай с храсти отново и отново.

Количествените натрупвания водят до качествени изменения.

:smile:

 

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , ven62 каза:

И аз съм изпадал/изпадам в подобни ситуации.

Мъкна лалета от Амстердам. Садя ги пред входа на кооперацията - това е локалното на Цариградско шосе и … те ги крадат заедно с корените.

Еми, … продължавам да ги възпитавам т.е. това се повтаря и повтаря и ...

Така, че не се отчайвай - давай с храсти отново и отново.

Количествените натрупвания водят до качествени изменения.

:smile:

 

Да де и ние така. Първо насадихме един прекрасен храст, който щеше да цъфти дори... седем дни им трябваха. Изкорениха го.. такава дупка зейна. Решихме да не се отказваме... насадихме туи. Трябваха им 3 дни, за да откраднат първата и още 10 дни за другите две. През това време насадихме още - иглики, ириси, дребни розички и още някакви други цветя дето не им знам имената. Даже табелки сложихме... Явно ни е крадлив квартала с теб.

Грозни постъпки, много грозни!

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , ven62 каза:

И аз съм изпадал/изпадам в подобни ситуации.

Мъкна лалета от Амстердам. Садя ги пред входа на кооперацията - това е локалното на Цариградско шосе и … те ги крадат заедно с корените.

Еми, … продължавам да ги възпитавам т.е. това се повтаря и повтаря и ...

Така, че не се отчайвай - давай с храсти отново и отново.

Количествените натрупвания водят до качествени изменения.

:smile:

 

Една американка, постоянно пребиваваща в България беше смаяна от злобната продавачка на банички в квартала. Постави си за цел да я промени и започна оная ѝ се зъби, тя и ѝ се усмихва и ѝ оставя бакшиш и постепенно, трябваха ѝ месеци, но я промени. Сега продавачката вече е усмихната. 🙂

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , T.E.Lawrence каза:

Една американка, постоянно пребиваваща в България беше смаяна от злобната продавачка на банички в квартала. Постави си за цел да я промени и започна оная ѝ се зъби, тя и ѝ се усмихва и ѝ оставя бакшиш и постепенно, трябваха ѝ месеци, но я промени. Сега продавачката вече е усмихната. 🙂

Интересно дали и без бакшиш резултатът щеше да е същия. 😀

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да се оплача и аз от отношението на французите от отдел Lost and Found на летище CDG. Изгубените вещи са от 23 януари.

Първо да уточня, че е упоменат срок от 2 месеца, в който се пазят НЕРАЗПОЗНАТИТЕ предмети и след това се унищожават. Звучи логично.

През цялото време комуникацията върви едностранно от "noreply" адрес - нито има мейл на който да пишеш, нито телефон на който да се обадиш. С други думи няма как да се свържеш с тях по никакъв начин.

 

Попълват се 1000 форми онлайн където описваш какво и къде си изгубил. След това чакаш евентуално да ти се обадят и да разпознаят предмета. След това ти изпращат мейл, в който се казва, че твоя предмет "може би" е открит и за да продължи разпознаването трябва да платиш такса от 12 евро през линк. Плащаш и чакаш...

След няколко дни ми пратиха отново мейл, че предметите не са моите и ми връщат сумата от 12 евро.

След няколко седмици отново дойде мейл, че евентуално нещата ми са открити и да платя 12 евро през линк за да продължат с разпознаването. Платих (13 март) и зачаках... Дойде отново имейл, че този път нещата са разпознати и ще ме очакват с референтен номер и документ за самоличност да си ги получа. Тъй като отново нямаше никакъв начин за контакт с тях, не можах да ги уведомя, че нещата ще бъдат получени на 12 април от трето лице. @Yavor се отзова на молбата ми за помощ и загуби от ценното си време да ходи да търси офиса им, който дори не се намира в летището CDG.

Когато е отишъл са му казали, че нещата са унищожени. Пазели се били два месеца. Добре, но този срок е само за неразпознати или непотърсени предмети. След като съм платил е ясно, че ще си ги получа. Ако имаше начин за контакт с тях щях да ги уведомя кога ще се получат...

Какво е това отношение? Първо разкарването, загубата на време, плащането на такса и накрая - нищо.

Някой знае ли на кого мога да се оплача и да поискам обезщетение? Вече говорих с Револют и попълних форма за измама, в която подробно описах, че срещу тези 12 евро не съм получил нищо.

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
  • Шок 4
Връзка към коментар

Аз за цветята имам сили, но за това, което оставят кучетата след себе си, по-точно това, което оставят собствениците на кучета след себе си … няма сили и съм се отчаял...

Като си изкарвам колата сутрин … все си гледам в краката.

 

Толкова съм освирепял, че някой път ми идва да седя и да гледам кой с куче ще се направи на разсеян и да отида пред тях и да му го върна … но нямам нито време, нито куче … Макар, че втория проблем е решим.  (не, няма да си купувам куче...)

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , ven62 каза:

Аз за цветята имам сили, но за това, което оставят кучетата след себе си, по-точно това, което оставят собствениците на кучета след себе си … няма сили и съм се отчаял...

Като си изкарвам колата сутрин … все си гледам в краката.

 

Толкова съм освирепял, че някой път ми идва да седя и да гледам кой с куче ще се направи на разсеян и да отида пред тях и да му го върна … но нямам нито време, нито куче … Макар, че втория проблем е решим.  (не, няма да си купувам куче...)

Ами аз имам една възрастна съседка, страшно културна жена, бивша учителка по литература, която и да дай да чисти, подрежда, сади и да помага с каквото друго се сетиш, въпреки че си имаме и чистачка, но тя и помага редовно на добра воля и в един момент се беше видяла в чудо с тия кучешките работи и така тази страшно културна жена стигна до там един ден да ги сортира и разпредели пред вратите на хората... и проблемът се реши. За съжаление от учтиви приказки, писма и бележки не разбраха, защото тя всичко беше пробвала преди тази и отчаяна мярка, от която тя сама каза че се срамува, смятай колко може да му писне на човек...

 

Ние също си имаме куче и затова и се дразня още повече на тия разсеяните, защото после всички "кучкари" сме под общ знаменател.


@Polina много са ти културни методите, не че такива съвети искам да давам, но електрическа ограда и ров с крокодили около цветя ще имат повече ефект, но пък някой може и крокодилите да задигне или ток да краде от оградата... всичко съм виждал вече и от нищо не се учудвам. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Adventurer каза:

Ами аз имам една възрастна съседка, страшно културна жена, бивша учителка по литература, която и да дай да чисти, подрежда, сади и да помага с каквото друго се сетиш, въпреки че си имаме и чистачка, но тя и помага редовно на добра воля и в един момент се беше видяла в чудо с тия кучешките работи и така тази страшно културна жена стигна до там един ден да ги сортира и разпредели пред вратите на хората... и проблемът се реши. За съжаление от учтиви приказки, писма и бележки не разбраха, защото тя всичко беше пробвала преди тази и отчаяна мярка, от която тя сама каза че се срамува, смятай колко може да му писне на човек...

 

След като ги сортираш пред вратите ги покриваш с вестник, звъниш на звънеца и палиш вестника 🙂 Веселбата започва когато собственика пробва да го угаси

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 8 минути , bulpa каза:

Поне табелките не са ви откраднали 😉

 

Да. Още са там седят и обозначават дупките. Ще си ги прибера за някой друг случай. 

Благодаря за съдействието. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Около нашия блок имаше - не точно табелка, а залепен лист да не се късат цветята, защото има видеонаблюдение. Табелката се отлепи, обаче видеонаблюдение има. Може би и това е вариант- табелката да гласи нещо от сорта: Усмихнете се и помахайте на камерата!

Пред блока на колежка- същия случай- засадят цветя, някой ги вади. И кой мислите- възрастни жени!

Връзка към коментар
14 minutes ago, aleksandrina said:

Пред блока на колежка- същия случай- засадят цветя, някой ги вади. И кой мислите- възрастни жени!

Е то няма кой друг да е...

 

Ако вярвате в теорията за счупения прозорец, може напоително да пордължавате да купувате храсти - в един момент ще спрат да ги крадат.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Това със видеонаблюдението е като тази бележка долу, която не знам от кога е, но понеже и ние имаме камери и първоначалният ефект беше много подобен и също толкова забавен поне докато въпросния "домсъвет" не се научи да не прекалява с описанията и откровенията. :rolleyes:

 

0000070306-middle.jpg 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ами като казвам че сме си особена популация, не ми вярвате.... Винаги съм твърдяла, че красивите села и подредените дворчета не са въпрос на пари, а на манталитет.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

@Mary има някаква промяна, пред Плиска има вече голяма реклама на Катар. Явно не може вече двата. 

 

В Хо Ши Мин последния път беше приятна изненада, дадоха покани за най-добрия им лаундж, за разлика от предишния скапан. В София са решили по-скапания да е.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

Като летиш с катарците вече не може да ползваш салон Преслав на летище София, само Плиска. 😞

Това не се ли определя от картата ,с която влизаш?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.