Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

@Мари Николова На много места се определя (и) от авиокомпанията, ако поканата ти е от тях. На летище София винаги е било общо,ама явно вече и тук има разделение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, T.E.Lawrence каза:

Като летиш с катарците вече не може да ползваш салон Преслав на летище София, само Плиска. 😞

Нещо не можах да схвана - в случай, че човек ползва карта Diners, или някоя от другите карти, които дават достъп до салон Преслав, как това, че лети с катарците, ще му попречи да ползва този салон? :scratch_one-s_head:

Връзка към коментар
преди 29 минути , stanislavpp каза:

@Фичо ако си член на клуба на катарците (privilege) , имаш право на безплатен лаундж на доста места , същото важи и за друго А/К.

Това за всички нива на клуба (включително Burgundy (едва ли)) ли важи...? 

Връзка към коментар
В момента, stanislavpp каза:

@chandni точно за бургунди не важи , важи за останалите три : силвър, голд и платинум .

И аз така си помислих... 🙂 То иначе всеки, летял някога с тях, ще може да влиза по салоните 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да се оплача и аз - не съм влизал във форума от много време, че съм толкова затрупан от работа, че дори влизането във форума и напомнянето, че няма да мога да пътувам никъде направо ми предизвиква физическа болка.

Получих няколко прекрасни предложения да гостувам на приятели из различни кътчета на Европа, но трябваше да ги откажа всичките.

 

Все пак има светлина в тунела - ще скоча след месец и малко за една сватба във Франкфурт и от там ще си открадна и няколко дни за Страсбург, ако всичко е наред.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

@Фичо, @chandni , както @stanislavpp е казал важи от силвър нагоре и обикновено е за топ салоните по летищата, без значение с какъв билет си, дори грешка да е. Затова се учудих, че са избрали по-лошия  в  София. Имат и други екстри чекираш с бизнес, достъп до по-добри места и не ти сменят избраното място в последния момент. На мега натоварени летища като Банкок чекиране бизнес + фаст трак сървис през митницата спестява едно два часа във високия сезон, също влизане първи в самолета. Избираш първи ядене, полета дава повече qmiles... Е, понякога идва малко вповече целия персонал на полета като мине през теб да ти каже колко се радва, че пак летиш с тях, ама е забавно. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Рядко се оплаквам, знаете. Животът ми е песен, а аз - бог.

Но някои неща преливат дори моята чаша, колкото и големи чаши да ползвам за любимите си напитки.

Но, по същество:

По повод една трагична годишнина днес си влизам аз на един линк към небезизвестното ББС - информациона последна инстанция за немалко хора - за да видя клипче и се натъквам на следното съобщение.

 

"Cannot play media. Sorry, this media is not available in your territory."

 

Територия ли??? За миг помислих дали да не изпратя няколко звездни разрушителя за да накарам тези люде да си платят за обидата, но след това се сетих, че преди известно време те сами се наказаха доста сериозно , дожаля ми, а аз лесно се разчувствам, махнах с ръка и си напълних една от голямите чаши ...

 

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/formula_one/8205491.stm

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

 Да се оплача първо, а после ЩЕ завърша с похвала. Изгубиха ни се куфарите, моля ви се, и то заради една тъпа патка на летището в Мадейра. Имаме на 1 билет две отсечки - Мадейра-Лисабон и Лисабон-Франкфурт. С ТАР. И на съвсем друг билет с Луфти, Франкфурт - София. На нашето летище ми казаха, че мога да чекирам до най крайната дестинация, независимо, че е на отделни билети, щом не е лоу кост. И отиваме ние, даваме багажа, обясняваме какъв ни е билета, показвам и следващия билет и я питам лига ли да чекирам ДО София. И тя вика, о, да, няма Проблем. Усмихвам се доволно, тя ни дава любезно хартиени бордни карти до Франкфурт, ние ги взимаме, благодарим, аз пак питам "и багажа ни е чекиран до...?" и тя казва София. Тръгваме си, много доволни. На кацането обаче във Франкфурт на другия ден нещо ме гложди. Ще ми се да ходя да си чакам багажа, да не би да се появи. Поглеждам бележките за багажа, които обаче са залепени от каката една върху друга и единия полет не се вижда. Вижда се часа, който за късмет съвпада с часа на полета ни от Мадейра, и аз решавам, че виждам една София, и че багажа е чекиран до там и че съм супер параноичка с моите глупости. Обикаляме си цял ден ИФФА във Франкфурт, вечерта се товарим за София, кацаме, отиваме да си чакаме багажа, но аз вътрешно съм сигурна, че багаж няма да дойде. Багаж не дойде. Милия явно си е навъртял 10 кръга във Франкфурт. Отидохме да пишем оплакване и най-накрая отлепваме бележката,и да, има записи само за първите два полета. Позеленях от яд как ме излъга таз патка незаинрересована, и то след като билет показвах и специално я попитах. А в багажа са всичките Хард Рок тениски, моите и на мъж ми, от места, дето няма скоро да ходим, хеле пък за тениска. Но, сагата почти приключи, благодарение на Луфти, немското си е немско, намериха го явно веднага и ще дойде. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 14
  • Браво 3
Връзка към коментар

Утре в Куско ще има стачка, тъкмо ни звънна агенцията да каже че ни отменя трипа до Rainbow mountain, всички екскурзии в града са спрени 😞 тъкмо се зарадвах че всичко върви по план......

  • Шок 5
Връзка към коментар

Втора глоба за превишена скорост в рамките на един месец при нула глоби от десетилетия. Пффффф.... Тази от Люксембург (€49) се размина само с пари, да видим тази от Кралството как ще ме сюрпризират (£100 + 3 точки или еднодневен курс за лоши водачи £100). Толкова със самочувствието ми на примерен шофьор...  😶 Най-интересното е, че не се ядосвам вече сякаш - когато проблемът може да се реши само с пари, не е проблем. Или поумнявам, или оглупявам 🙂  П.П. Макар че как можех да ги похарча в Тоскана... 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Най-интересното е, че не се ядосвам вече сякаш - когато проблемът може да се реши само с пари, не е проблем. Или поумнявам, или оглупявам 🙂  П.П. Макар че как можех да ги похарча в Тоскана... 

Порастваш :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Rainy каза:

Втора глоба за превишена скорост в рамките на един месец при нула глоби от десетилетия. Пффффф.... Тази от Люксембург (€49) се размина само с пари, да видим тази от Кралството как ще ме сюрпризират (£100 + 3 точки или еднодневен курс за лоши водачи £100). Толкова със самочувствието ми на примерен шофьор...  😶 Най-интересното е, че не се ядосвам вече сякаш - когато проблемът може да се реши само с пари, не е проблем. Или поумнявам, или оглупявам 🙂  П.П. Макар че как можех да ги похарча в Тоскана... 

Еее, не се ядосвай, какви по - страшни работи се случват.Една глоба се преживява. Погледни на ситуацията, като комична.

 

По тоя повод:

 

Мъж ми, го закитиха на един междуселски път, двама полицаи, дет се бяха смушили в храстите. Дори не стана ясно, с колко е превишена скоростта. Той отказа да плати,  поиска акт. Че да видиш, каква суетня, какво  пъшкане и писане настана, умряла съм си от смях. Ако бях сама, давам парите и изчезвам. Ама тук, случаят не е такъв.

Викам  си, че тия цял ден клечат в храстите и таман им дойде нарушител, не знаят, че са случили на професор.:)))

А сър Антъни - уважително и  сериозно, та сериозно, чете всичко, дума по дума и посочва правописните грешки. Накрая им обясни, как уредът им дава грешка, да му я сметнат веднага , да кажат тооочно колко е превишението, че и той да сметне и как нямат право да се крият в храстите. След  още малко пояснения, по казуса, си ни пуснаха по живо, по здраво, без акт.:))))Оставихме ги да упражнават правопис и краснопис:))))))

И да чакат някой по-сгоден нарушител:)))))

 

Ама, английските полицаи, сигур са по-по от нашенските, та си карат по устав и не мож възрази.

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Ама, английските полицаи, сигур са по-по от нашенските, та си карат по устав и не мож възрази.

Английски полицаи не съм виждала аз - тук сме накичени с камери като коледна елха на богаташи 🙂 Получаваш писмо, връщаш писмо, изобщо - ефективност...

Жалкото е, че са ме засекли по пътя за работа - по път, който го знам наизуст, ама на... Разбързала съм се нещо... Много приземяващо действат тези превъзпитателни мерки - да не си вири много човек носа, че току виж го пообелил 🙂 

Виж за Люксембург - ровя с краче засрамено. Вече я платих. Надявам се да не ме сюрпризират повече. Благодаря за съпричастието! 

Връзка към коментар

Да, това с камерите е начинът. Хем да няма рушвети, хем дисциплинира. Имаме един познат, дето много - много не спазва правилата, плаща си и  го пускат. Ама, на влизане в София, го беше снимала камера, с доста превишена скорост. ВъртЕ- сукА, па си плати глобата и сега, всеки път на влизане в София за летището, лази.:))))

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

Втора глоба за превишена скорост в рамките на един месец при нула глоби от десетилетия. Пффффф.... Тази от Люксембург (€49) се размина само с пари, да видим тази от Кралството как ще ме сюрпризират (£100 + 3 точки или еднодневен курс за лоши водачи £100). Толкова със самочувствието ми на примерен шофьор...  😶 Най-интересното е, че не се ядосвам вече сякаш - когато проблемът може да се реши само с пари, не е проблем. Или поумнявам, или оглупявам 🙂  П.П. Макар че как можех да ги похарча в Тоскана... 

@Rainy, голяма разбойничка си станала!😉 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ако не мога да избегна акт, винаги в заключение, където мога да пиша моето си мение, което никой не го зачита, си пиша: "Полицаят се държи грубо и лъха на алкохол !". Така един път се наложи на един наглец  (нарушението ми го вмениха, че съм отнел предимство и ме гонеха, все едно съм сгазил някого...) колегата му да го спира, че като прочете, моето "оспорване" взе нещо много да налита на бой 🙂 ...

А иначе не съм много заядлив, наскоро ме спряха за леко нарушение за фиш, и като взеха да наизлизат разни невръчени актове ... заради моето доброволно признаване и любезност 😉 ... полицая заключи, че в момента имал технически проблем и не можел да ми връчи актовете ... та ме пусна ей така 🙂 

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , georgebg каза:

Ако не мога да избегна акт, винаги в заключение, където мога да пиша моето си мение, което никой не го зачита, си пиша: "Полицаят се държи грубо и лъха на алкохол !". Така един път се наложи на един наглец  (нарушението ми го вмениха, че съм отнел предимство и ме гонеха, все едно съм сгазил някого...) колегата му да го спира, че като прочете, моето "оспорване" взе нещо много да налита на бой 🙂 ...

А иначе не съм много заядлив, наскоро ме спряха за леко нарушение за фиш, и като взеха да наизлизат разни невръчени актове ... заради моето доброволно признаване и любезност 😉 ... полицая заключи, че в момента имал технически проблем и не можел да ми връчи актовете ... та ме пусна ей така 🙂 

 

Това да ме убиеш, не мога го направи - много съм зальохана 🙂 Виж, ако наистина не са справедливи наказанията, ще си отворя устата - правила съм го срещу не една институция тук - преди години в България копче не можех да обеля, ама като съм си виновна, мълча и стискам зъбки... Нямам идея как бих се държала с полицай - надявам се никога да не разбирам 😄 И макар че нарушенията ми са наистина леки, приемам ги като перване по носа - че понякога много го виря на тема шофиране, както и за всички тези нарушения, които не са ми хванали. И които се надявам да не хванат... 🙂 

Връзка към коментар

Автоматизацията е иззела работата на клетите полицаи на Острова 🙂  Само не е ясно дали това е по-скоро нещо добро или по-скоро нещо лошо. А не е ясно по една причина - зависи за кого 😄😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

мда, а аз пък пак трябва да сменям гуми, защото установих, че като вали не мога да кача стръмните улици в квартала...

ама тъй като дъждовния сезон сега свършва мисля да ги сменя след няколко месеца като почне новия

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.