Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Реших да водя мама в Лондон, сюрпризирах я и тя започна с "веселото мрънкане: искам такова място в самолета, искам такъв хотел с такива екстри. Мрънкането приключи с "за тези изисквания остави си дебитната карта", което тя направи с усмивка.

Айде сега на угаждането. 😁

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 12 часа, tch каза:

От скоро са въвели ДДС за пратките през куриери, следствие на което цените са поне 20% нагоре....

При Спиди увеличението е реално около 17% и най-евтината им опция е Стандарт 24 часа (2.99 лв. офис-офис, ДО  автоматична станция (няма опция преглед, плащане само с карта), цената е само 1.49 лв. и ги има по Фантастико и Билла и са с тяхното работно време, което е супер удобно.

При Еконт единствената възможност е ДО/ ОТ Еконтомат (същия вариант на автоматична станция, при получаване няма опция преглед, заплаща се с карта, те са 24/7 на бензиностанции OMV ги има най-вече) - тогава цената пада до 4.13 лв. без екстрите, което е 20% отстъпка. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз да се оплача. Дойде ми фактурата от А1 за април. Таксували са ми интернет в роуминг в Египет, а аз не съм ползвала. Освен това интернета при роуминг ми е спрян от настройките на телефона. Три пъти по 1 минута по 1.99 лв. Сумата не е голяма, ама как ги правят тези работи?

Връзка към коментар
преди 7 минути , slujitel каза:

И аз да се оплача. Дойде ми фактурата от А1 за април. Таксували са ми интернет в роуминг в Египет, а аз не съм ползвала. Освен това интернета при роуминг ми е спрян от настройките на телефона. Три пъти по 1 минута по 1.99 лв. Сумата не е голяма, ама как ги правят тези работи?

А да си получавала някое съобщение с картинка? Преди време и при мен се получаваше същото, пратят ми някои СМС, аз го отворя да видя какво е, а то някаква картинка. После идва сметката и картинката била за моя сметка. Накрая отидох и забраних услугата ММС. От тогава нямам такива плащания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , mililia каза:

А да си получавала някое съобщение с картинка? Преди време и при мен се получаваше същото, пратят ми някои СМС, аз го отворя да видя какво е, а то някаква картинка. После идва сметката и картинката била за моя сметка. Накрая отидох и забраних услугата ММС. От тогава нямам такива плащания.

Не, не съм. Нито съм говорила, нито съм получавала някакви смс, освен тези за цените на роуминга, нито ммс, нищо. Мъжа ми си държеше телефона на самолетен режим през цялото време, аз моя го пуснах, ако нещо много спешно се наложи. Но никой не ме е търсил.

Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

И аз да се оплача. Дойде ми фактурата от А1 за април. Таксували са ми интернет в роуминг в Египет, а аз не съм ползвала. Освен това интернета при роуминг ми е спрян от настройките на телефона. Три пъти по 1 минута по 1.99 лв. Сумата не е голяма, ама как ги правят тези работи?

И аз имам 1мин в Украйна.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

И аз да се оплача. Дойде ми фактурата от А1 за април. Таксували са ми интернет в роуминг в Египет, а аз не съм ползвала. Освен това интернета при роуминг ми е спрян от настройките на телефона. Три пъти по 1 минута по 1.99 лв. Сумата не е голяма, ама как ги правят тези работи?

И на мен ми се случи преди години и то в Англия. 80 лв при изключени данни в роуминг. Наистина на телефона беше регистриран малък и скъпоструващ трафик. Тогава прочетох по темата и се оказа, че не съм прецедент и винаги трябва да се изключват напълно мобилните дани в страна със скъп роуминг и да не се разчита на настройките на телефона.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Случаят е по-различен,  но може да е от полза за някого. Скоро ме "порязаха" с 20-ина лева от глупост.  Имам една SIM  от карта от зората на века, която съм ползвал само в телефон слушалка. 

Сложих я в един смартфон и тогава имаше някакво промо - плащаш си фактурата онлайн и получаваш бонус пакет мисля 750 MB.Така или  иначе сметките ги плащам винаги онлайн.  Картата никога не е имала абонамент за мобилен нет и мислех,  че след изчерпване на тия мегабайти просто повече няма да имам достъп до нет и  изобщо не съм си проверявал трафика .  Да ама не,  след изчерпването им съм продължил да ползвам нет който вече се таксува за всеки мегабайт. 

Оказа се,  че всяка SIM карта поне при A1 по подразбиране е с включени GPRS данни и трябва сам да поискаш да ги изключат. 

Тъпото е,  че  другата карта е с пакет, който никога не изразходвам докрай. 

 

П. П.  Нещо подобно се беше случило с мой познат в Англия. Нямаше мобилен план и ползваше wifi от хотела. В даден момент wifi връзката явно се e губила и  данните вече са минавали през GPRS след което си получи съответната фактура....

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 38 минути , desislavna каза:

И на мен ми се случи преди години и то в Англия. 80 лв при изключени данни в роуминг. Наистина на телефона беше регистриран малък и скъпоструващ трафик. Тогава прочетох по темата и се оказа, че не съм прецедент и винаги трябва да се изключват напълно мобилните дани в страна със скъп роуминг и да не се разчита на настройките на телефона.

 

Какво означава да се изключват напълно мобилните данни? 

Връзка към коментар
преди 5 минути , slujitel каза:

Какво означава да се изключват напълно мобилните данни? 

Аз изключвам първо мобилните данни на картата,а след това и роуминг данните.И двете са в Настройки,но в два различни раздела.

Връзка към коментар
преди 17 минути , slujitel каза:

Какво означава да се изключват напълно мобилните данни? 

И аз съм имала фактури - ако не са изключени изцяло мобилните данни ето така (I-phone).

 

691C378A-AB3F-46B5-883A-E165181DDD52.png.e0587062a060dd578c62ba4cea0c638c.png

 

 

Връзка към коментар
преди 30 минути , desislavna каза:

Ами където сега ми свети в синьо mobile data да е деактивирано. 

 

27818862_Screenshot_20190521-111415_OneUIHome.jpg.70dacc5cbdea897d5528e4b4505d46fb.jpg

Е, да де. От там е ясно, че са изключени+от настройките при роуминг. Аз помислих, че има и от трето място, което не знам.

преди 28 минути , Мари Николова каза:

Аз изключвам първо мобилните данни на картата,а след това и роуминг данните.И двете са в Настройки,но в два различни раздела.

 

преди 18 минути , Rainy каза:

И аз съм имала фактури - ако не са изключени изцяло мобилните данни ето така (I-phone).

 

691C378A-AB3F-46B5-883A-E165181DDD52.png.e0587062a060dd578c62ba4cea0c638c.png

 

 

 

Връзка към коментар

Билинг системата е автоматизирана. Надали някой ще седне да се занимава да добавя несъществуващ роуминг.

За пакетите - картата има активирана услуга "данни". В същата тази билинг система данните, които спадат към някой пакет/кошница биват чарджвани според заложеното в пакета/кошницата (преференциално/безплатно/...). След изчерпване на пакета, билинг системата продължава стандартно таксуване.

Очаквано е всички карти да имат активирани данни по дифолт, особено в днешната реалност.

Не съм гледал скоро андроид, но поне преди пълното изключване на данни беше почти загубена кауза. При iOS е относително по-опростено.

Връзка към коментар

Аз съм с пиксел 2 и чист андроид. Нещата са прости. Настройката за данни в роуминг е изключена по подразбиране, трябва специално да вляза и да си я активирам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не знам какво повече бих могла да изключа.

Screenshot_2019-05-21-14-27-37.png.66f0c5283d02de3e75fb45d9c74c09bb.png

Иначе нямам никакъв мобилен интернет безплатно в роуминг и си го знам. И не ползвам, и внимавам. Само wi fi там, където намеря.

Връзка към коментар

На мен пък вчера паяк ми вдигна колата . Работя точно срещу американското посолство и си паркирам от 6 месеца на улицата водеща към Болница Лозенец . Понякога се налага да изчакам малко докато се освободи място. Седя си оня ден и след 10-15 мин , любезна полицайка ми иска документите на колата и моите лични , изглеждал съм подозрителен на хамериканците ,дадох и ги , направих едно кръгче  и си паркирах . Тръгвам си след работа и колата я няма , на паркинга ми казаха че било по сигнал ....Няма по противна държава от сащ......

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
7 minutes ago, slujitel said:

Аз не знам какво повече бих могла да изключа.

Screenshot_2019-05-21-14-27-37.png.66f0c5283d02de3e75fb45d9c74c09bb.png

Иначе нямам никакъв мобилен интернет безплатно в роуминг и си го знам. И не ползвам, и внимавам. Само wi fi там, където намеря. 

В същото това меню, по- надолу има ли "РАЗШИРЕНИ" => "Постоянно включен пренос на данни по мобилната мрежа"?

Връзка към коментар
преди 16 минути , aleksandrina каза:

В същото това меню, по- надолу има ли "РАЗШИРЕНИ" => "Постоянно включен пренос на данни по мобилната мрежа"?

Постоянно включен пренос на данни е втората опция. Надолу няма нищо.

Screenshot_2019-05-21-14-50-35.png.8d59e9b66e2418ab40f1527e2986c0c0.png

Това е до долу.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , ivan69 каза:

На мен пък вчера паяк ми вдигна колата . Работя точно срещу американското посолство и си паркирам от 6 месеца на улицата водеща към Болница Лозенец . Понякога се налага да изчакам малко докато се освободи място. Седя си оня ден и след 10-15 мин , любезна полицайка ми иска документите на колата и моите лични , изглеждал съм подозрителен на хамериканците ,дадох и ги , направих едно кръгче  и си паркирах . Тръгвам си след работа и колата я няма , на паркинга ми казаха че било по сигнал ....Няма по противна държава от сащ......

Неприятно, но сигурен ли си, че паркирането на тази улица не е забранено? На мен също са ми вдигали колата от място на което съм паркирал много пъти, имало е и други паркирани коли, но се оказва, че е имало и знак, на който не съм обърнал внимание 😀 Иначе ако не правят акция, може да си затварят очите за неправилно паркирали, особено при оскъдните свободни места, но ако някой подаде сигнал са длъжни да реагират.

Връзка към коментар
преди 13 минути , aleksandrina каза:

Следя оплакването и си разгледах менюто- затова давам някакви предположения.

От А1 какво казват по въпроса?

Не съм ги питала, чудя се, има ли смисъл. Как ще докажа?

Връзка към коментар

Не че съм сигурен, че е от това, но нали изключвате всичко ПРЕДИ да влезете в зоната на роуминг? Примерно още в самолета на офлайн режим се изключват всички данни и после се включва телефона? Защото ако първо включите телефона в мрежата и докато нацъкате ключетата за данни, той все ще намери какво да закачи автоматично за няколко секунди, примерно да започне да чете мейла или да зарежда картата в гугъл мапс, или някакви push известия

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.