Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 2 минути , neuromancer каза:

Не че съм сигурен, че е от това, но нали изключвате всичко ПРЕДИ да влезете в зоната на роуминг? Примерно още в самолета на офлайн режим се изключват всички данни и после се включва телефона? Защото ако първо включите телефона в мрежата и докато нацъкате ключетата за данни, той все ще намери какво да закачи автоматично за няколко секунди, примерно да започне да чете мейла или да зарежда картата в гугъл мапс

Точно така. А и цели три пъти по 1 минута, а съм го включила веднъж като слязох от самолета.

Връзка към коментар
6 hours ago, slujitel said:

И аз да се оплача. Дойде ми фактурата от А1 за април. Таксували са ми интернет в роуминг в Египет, а аз не съм ползвала. Освен това интернета при роуминг ми е спрян от настройките на телефона. Три пъти по 1 минута по 1.99 лв. Сумата не е голяма, ама как ги правят тези работи?

Сега си гледам детайлната справка в А1 сайта, и всичкото ми потребление на интернет, вкл. и в роуминг ми го дава в kb, а не в минути, затова сигурно ли е, че не сте получавали ммс или нещо друго, защото това потребление на интернет в минути е наистина странно ...

Връзка към коментар
преди 13 минути , georgebg каза:

Сега си гледам детайлната справка в А1 сайта, и всичкото ми потребление на интернет, вкл. и в роуминг ми го дава в kb, а не в минути, затова сигурно ли е, че не сте получавали ммс или нещо друго, защото това потребление на интернет в минути е наистина странно ...

Всъщност може и кб да е. В графата пише „1”. Аз помислих, че е минути. Не съм получавала нищо, но те и настройките за ммс са ми изключени също.

Връзка към коментар
25 minutes ago, slujitel said:

Всъщност може и кб да е. В графата пише „1”. Аз помислих, че е минути. Не съм получавала нищо, но те и настройките за ммс са ми изключени също.

1 kb е най-малката мерна единица за дадената графа т.е. е имало "някакъв", макар и минимален трансфер преди за се спре ...

Връзка към коментар
преди 7 минути , georgebg каза:

1 kb е най-малката мерна единица за дадената графа т.е. е имало "някакъв", макар и минимален трансфер преди за се спре ...

Ами не знам. Дори и така да е, в момента на включването съм съгласна, но другите два пъти ми е много странно.

Връзка към коментар
31 minutes ago, slujitel said:

6.0

Ето го и в оригинал - телефон в мрежата на ТДЦ Дания:

image.png.205feec6d2d5b7f7dde74ed7fcd61d60.png

 

Сппоред мен това е просто отметка телефонът да се опитва да изпраща и получава ММС през Wi-Fi ("без вашата услуга за данни"). Или някаква такава щуротия.

Връзка към коментар

не съм сигурен, за СМС не трябват данни или wifi, май и за MMS. T.e. да си ползва мрежата нормално може би

Поне при плановете ги пишат отделно - разговори, СМС и ММС, и данни

всъщност не съм сигурен, май никога не съм пращал или получавал ММС

Връзка към коментар
23 minutes ago, neuromancer said:

не съм сигурен, за СМС не трябват данни или wifi, май и за MMS. T.e. да си ползва мрежата нормално може би

Поне при плановете ги пишат отделно - разговори, СМС и ММС, и данни

всъщност не съм сигурен, май никога не съм пращал или получавал ММС

СМС минава като сигнализация само

ММС има пейлоуд и за целта телефоните вдигат ПДП в специален АПН за ММС, който има рутинг само до ММС центъра. Някои оператори могат да разрешат достъп до ММС центъра си и извън дедикейтнатия АПН (но май почти никой не го прави).

Връзка към коментар

От моята практика: СМС е кратко съобщение, което е безплатно за моя тарифен план. Когато стане по-дълго се преобразува в ММС, изписва ми, и не мога да го изпратя, ако не включа отметката. Пак е безплатно. Но ако изпратя снимка, отново го водят ММС, но вече плащам. Не знам каква е разликата, уж все е ММС, но... ако нещо ви говори. Във всички случаи, за ММС и СМС не ми трябва интернет.

 

преди 11 минути , akair каза:

СМС минава като сигнализация само

ММС има пейлоуд и за целта телефоните вдигат ПДП в специален АПН за ММС, който има рутинг само до ММС центъра. Някои оператори могат да разрешат достъп до ММС центъра си и извън дедикейтнатия АПН (но май почти никой не го прави).

 

преди 36 минути , neuromancer каза:

не съм сигурен, за СМС не трябват данни или wifi, май и за MMS. T.e. да си ползва мрежата нормално може би

Поне при плановете ги пишат отделно - разговори, СМС и ММС, и данни

всъщност не съм сигурен, май никога не съм пращал или получавал ММС

 

Връзка към коментар
преди 9 часа, darinamarinova каза:

При Спиди увеличението е реално около 17% и най-евтината им опция е Стандарт 24 часа (2.99 лв. офис-офис, ДО  автоматична станция (няма опция преглед, плащане само с карта), цената е само 1.49 лв. и ги има по Фантастико и Билла и са с тяхното работно време, което е супер удобно.

 

Да, благодаря за съвета. При Спиди с наложен платеж и опция за преглед идва около 3.6, което си е пак над 1лв. по-малко от колкото с Еконт. Остава да убедя и хората, които си поръчват да ги ползват.😅

Връзка към коментар
преди 13 часа, Alexander каза:

Голяма скука в тоя Пловдив, а ще се седи доста..

 

преди 12 часа, Polina каза:

Шегаджия!!

Мислиш ли?!

Винаги съм считал, че имам чудесно чувство за хумор … и сега, като не схващам шегата... много тъпо се чувствам.

Харесвам си София … понякога. Пловдив - винаги!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, Alexander каза:

Голяма скука в тоя Пловдив, а ще се седи доста..

 

преди 9 минути , ven62 каза:

 

Мислиш ли?!

Винаги съм считал, че имам чудесно чувство за хумор … и сега, като не схващам шегата... много тъпо се чувствам.

Харесвам си София … понякога. Пловдив - винаги!

Абе защо така го нападнахте човека 🙂

Аз също съм ок да се разходя из Пловдив, но в никакъв случай не искам да живея там .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , ven62 каза:

 

Мислиш ли?!

Винаги съм считал, че имам чудесно чувство за хумор … и сега, като не схващам шегата... много тъпо се чувствам.

Харесвам си София … понякога. Пловдив - винаги!

Именно. Харесвам си София, харесвам си и Пловдив и винаги си намирам какво да правя там като ида. Било то разходки (има толкова тепета 🙂 ), било то приятни заведения из Капана и все съм се заговаряла с някой, скучно не ми е било. Тази година е столица на културата, чак да няма събития, които да се посетят??  Пък и сега като цъфнат липите... 

преди 45 минути , funny каза:

 

Абе защо така го нападнахте човека 🙂

Аз също съм ок да се разходя из Пловдив, но в никакъв случай не искам да живея там .

Не го нападам.

Съмнявам се, Александър да се е установил трайно там, вероятно е командировка. 

 

А аз се оплаквам, че всички се оплаквате! 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Polina каза:

Съмнявам се, Александър да се е установил трайно там, вероятно е командировка. 

Бе мен на третия ден ме хващат нервите, та и командировка да е пак го разбирам :grin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 18 минути , Alexander каза:

Скучно е, понеже съм сам 10 дена, иначе нямам забележки.

Признай си, че това е провокация към магеланците в този прекрасен град да проявят гостоприемството си и да ти покажат прелестни кътчета, които само местните знаят!

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.