Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

@Alexander,защо ти трябваше да си навличаш гнева на майни и Пловдивфили?🙂

Ще ти кажа какво обичам да правя в Пловдив,дано нещо от това съвпадне с твоите интереси.

Да започнем културно.Много харесвам църквите на Пловдив.Може да тръгнеш от Св.Марина,която дели общ двор с Пловдивската патриаршия,минеш през католическата катедрала Св.Лудвиг,качиш се по стъпалата на Старият град до храма Св.Параскева,над църквата се открива панорамна гледка към града.От там по калдъръмите на Старият град може да отидеш към Св.Неделя(прекрасна е),да се качиш до така известната Св. Св.Константин и Елена.Сигурно си бил в Етнографският музей,но Балабановата къща също очарова.Може да отидеш към Арменската църква,която така и не можах да я улуча отворена или пък да се насладиш на картините на Златю Бояджиев.Много ми хареса и музей-галерия Филипополис,случайно влязохме в Нощта на музейте.А срещу нея е църквата Св.Богородица.Ако си изморен от катерене на баири - зад музея на Златю Бояджиев,сред нещо като парк със сцена  е Бар Конюшните,идеален за пиене и хапване.В турската сладкарница в Джумаята може да пробваш всякакви завъртяни десерти.След това пресичайки площада се разходи до Евангелската църква.Там бяхме на  впечатляващ концерт на орган,пак в Нощта на музейте,възможно е и други събития де се организират.Само отвън да я видиш пак е красива.

Така и така си в подножието на Данов хълм,ако се качиш горе на залез слънце се откриват прекрасни гледки към града и планините.Друг музей,който препоръчвамс с две ръце е Археологическият,един виден магеланец пусна много хубава тема за него.Там ще видиш нумизматични колекции(запознах се с един италианец,за който това беше една от причините да посети града),мозайки и скулптури,Панагюрското съкровище.

И накрая Капана,разбира се.За хапване,за пиване и забавление.Паваж е много приятно място.На няколко пресечки над него има хубав Турски ресторант.Веселите палачинки е задължителна спирка,правят страхотни палачинки със всякакви шантави пълнежи.Не мога да се сетя името на един готин бар със сцена,някъде надолу към бул.6ти септември.Където и да седнете,атмосферата е това,което привлича.Настроението на пловдивчани е това,което мен винаги ме зарежда.😍

А привечер Симеоновата градина с фонтаните и чинарите е чудна.Има една къщичка,някъде при беседките,в която всеки оставя книга и/или си взима такава.Винаги,когато ти е скучно може да провериш какво е оставено.🙂А като се насладиш на Симеоновата градина,до нея е кино Лъки,с много хубав избор на блогбастъри и качествено европейско кино.

Май много се отплеснах,а има още толкова хубави места в града.Ще помоля пловдивчани,вместо да гълчат човека и да оставят една софиянка да им хвали града,да понапишат по темата това онова😊🙃😋

 

 

 

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Мари Николова каза:

Май много се отплеснах,а има още толкова хубави места в града.Ще помоля пловдивчани,вместо да гълчат човека и да оставят една софиянка да им хвали града,да понапишат по темата това онова

Пловдивчани са си понаписали в темата... 

Иди и пий бира в Йегерхоф или  някъде из капана има толкова барове с крафт бири и други... 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

 

Една редакционна забележка:

 

преди 26 минути , Дани Магелани каза:

Признай си, че това е провокация към магеланците магеланките в този прекрасен град да проявят гостоприемството си и да ти покажат прелестни кътчета, които само местните знаят!

 

Ето, вече и софиянки се притичват на помощ:

 

 

 

преди 13 минути , Мари Николова каза:

@Alexander,защо ти трябваше да си навличаш гнева на майни и Пловдивфили?🙂

Ще ти кажа какво обичам да правя в Пловдив,дано нещо от това съвпадне с твоите интереси.

...

 

:smile:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 42 минути , ven62 каза:

 

Една редакционна забележка:

 

 

 

 

 

 

:smile:

Без редакции, моля! 

При тези модерни конвенции, смее ли човек да уточнява пол!

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Скучно е, понеже съм сам 10 дена, иначе нямам забележки.

 

Хвани си такси и попътувай безцелно 15-20 минути. Поговори си с бакшиша. След това десетина дни се порадвай на благодатта на самотата.

А другото... ами то тоя град на няколко хиляди години може и да не забележи, че нямаш забележки :smile:

  • Смея се 4
Връзка към коментар
On 4/16/2019 at 10:19 AM, Polina said:

Случката при мен е друга, а именно, че в продължение на три седмици някой открадна не 1, а 4 храста, които ние бяхме посадили, с идеята да облагородим общественото пространство (макар и малко ) пред блока. Самото деяние за мен е обидно, защото аз/ние отделям/ихме от личното си време, положих/ме труд и вложих/ме лични средства, за това да е красиво на всички, а не само на мен. Все пак не ми е в личния двор, нали? Никой от участниците в полезния труд не си е представял, че нещо подобно ще се случи. Дори напротив, имахме и други планове какво още да засадим, за да бъде красиво и добре изглеждащо и за нас, и за преминаващите по тротоара или чакащи за банкомата хора. Уви, желание вече нямам да правя каквото и да било. Щом някой е решил, че на него му е по-добре да открадне, за да си засади той или пък някой просто е вандалствал, вместо да е красиво за всички - добре. Нека си буренясва и трънясва мястото. 

И да, бях много афектирана от случката и още не мога да си представя как се възхищаваме на чуждото, на това, което виждаме докато пътуваме и цъкаме с език, колко е красиво, а в същото време не се опитваме да създадем и пазим нашето. Давам си сметка, че няма как да оцениш и чуждия труд или действия, докато ти самия не се хванеш да оплевиш един двор, да засееш и да се грижиш за нещо от началото до края. А удовлетворението идва на края. Това важи за всичко - за чешмичката, която Костов показа, за нашата градинка, за току що боядисана стена, която след няколко дни някой я надрасква с грозни надписи ( не графити!! ), за поставената пейка в парка, която бива счупена итн, итн... примерите са много. По един или друг на чин парите за всичко това идват от нашия джоб. 

Все още ми се иска да вярвам, че сме добри, но май не е така и трудно бихте ме убедили в обратното. 

А храстите... дано се хванат. Божа работа е. 

 

Поли, преди повече от 10 години и ние започнахме такава акция. Направихме прекрасни градинки пред входа. Естествено се намериха хора които да си разкрасят техните градинки с нашите растения. Намериха се други да чупят оградките и т.н. Единствено упиоритостта на малкото останали ентусиасти продължили делото доведе до успех. Разбрахме кои цветя няма да се откраднат и оставихме само тях. И независимо от поразиите упорито се грижим за градинките и те ни се отблагодаряват. Не унивай събери сили и продължи!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Признай си, че това е провокация към магеланците в този прекрасен град да проявят гостоприемството си и да ти покажат прелестни кътчета, които само местните знаят!

Е аз се видях с някои, но 10 дни ще ми дойде в повече 

преди 2 часа, Polina каза:

Пловдивчани са си понаписали в темата... 

Иди и пий бира в Йегерхоф или  някъде из капана има толкова барове с крафт бири и други... 

 

Това правя.

вчера пробвах някаква лека и хубава крафт в новата кръчма в музея на Каменица 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , traveler каза:

А пък нашия администратор правил ъпдейт и сега не мога да влизам във форума от служебния компютър.😥

И какво да правя сега?

Почерпи вашия администратор.

Връзка към коментар

Уууууф, пак се почна ланската епопея с проклетия електронен подпис.😥😥

Поднових го вчера и не ще, и не ще да тръгне.

Преинсталирах всичко, рестартирах къде сто пъти, не и не.

Всяка година, все едно и също.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , AlexandraKo каза:

Уууууф, пак се почна ланската епопея с проклетия електронен подпис.😥😥

Поднових го вчера и не ще, и не ще да тръгне.

Преинсталирах всичко, рестартирах къде сто пъти, не и не.

Всяка година, все едно и също.

С какъв електронен подпис си, дава ли някаква грешка и какъв браузър използваш? Да не би да не си изтрила стария сертификат от браузъра и да ти дава, че е изтекъл подписа?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , AlexandraKo каза:

Уууууф, пак се почна ланската епопея с проклетия електронен подпис.😥😥

Поднових го вчера и не ще, и не ще да тръгне.

Преинсталирах всичко, рестартирах къде сто пъти, не и не.

Всяка година, все едно и също.

Предполагам, че си с електронен подпис като повечето стоматолози в Пловдив към Борика Банксервиз. Майка ми си поднови подписа в понеделник и нямаме никакви проблеми. И аз до сега не съм имал проблеми с моя подпис. Провери когато избираш подписа, да не пробваш да пуснеш сертификата за стария подпис, който реално е изтекъл и няма как да тръгне. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , chandni каза:

С какъв електронен подпис си, дава ли някаква грешка и какъв браузър използваш? Да не би да не си изтрила стария сертификат от браузъра и да ти дава, че е изтекъл подписа?

На Банксервиз.

Вика, да проверя, дали е поствен ел.подпис и дали има връзка с Интернет.

 

преди 19 минути , lamerz1912 каза:

Предполагам, че си с електронен подпис като повечето стоматолози в Пловдив към Борика Банксервиз. Майка ми си поднови подписа в понеделник и нямаме никакви проблеми. И аз до сега не съм имал проблеми с моя подпис. Провери когато избираш подписа, да не пробваш да пуснеш сертификата за стария подпис, който реално е изтекъл и няма как да тръгне. 

Всичко проверих, преинсталирах.

Ще го мъча утре пак, че днес ми писна.

Всяяяяяка година е така.😥

Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Вика, да проверя, дали е поствен ел.подпис и дали има връзка с Интернет.

 

Провери дали не си го включила в USB 3.0 (син цвят) на компютъра. Ако да, включи го на 2.0 (черен)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз миналата седмица си скъсах нервите на 14-ти с подновяването на електронния подпис . Трябва да запишеш новият върху четеца . Ползвай интернет експлорер и следвай указанията в сайта . Не разчитай много на съпорта , трябва и някаква приставка да се инсталира ама не се сещам каква беше , съпорта ми каза името и аз си я изтеглих от нета ....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , chandni каза:

Провери дали не си го включила в USB 3.0 (син цвят) на компютъра. Ако да, включи го на 2.0 (черен)

Благодаря ти! Включвам го, все на едно и също място и не го местя.

преди 26 минути , ivan69 каза:

Аз миналата седмица си скъсах нервите на 14-ти с подновяването на електронния подпис . Трябва да запишеш новият върху четеца . Ползвай интернет експлорер и следвай указанията в сайта . Не разчитай много на съпорта , трябва и някаква приставка да се инсталира ама не се сещам каква беше , съпорта ми каза името и аз си я изтеглих от нета ....

Ама, при мен е така всяка година. Направо ме тресе треска, като ще подновявам.

 

Връзка към коментар
преди 41 минути , AlexandraKo каза:

На Банксервиз.

Вика, да проверя, дали е поствен ел.подпис и дали има връзка с Интернет.

 

Всичко проверих, преинсталирах.

Ще го мъча утре пак, че днес ми писна.

Всяяяяяка година е така.😥

Преинсталирай Root сертификатите (удостоверителни вериги)  От тук:

https://www.b-trust.org/bg/elektronni-podpisi/udostoveritelni-verigi

И за всеки случай гасиш/палиш и … успех.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, ven62 каза:

Преинсталирай Root сертификатите (удостоверителни вериги)  От тук:

https://www.b-trust.org/bg/elektronni-podpisi/udostoveritelni-verigi

И за всеки случай гасиш/палиш и … успех.

Венчооооо,мерси ти,  това упражнение го направих къде стотина пъти.

Благодаря на всички за съпричастието, утре ще се пробвам пак.

За днес  ми стига ядосването.:help::help::help:

Връзка към коментар
На 21.05.2019 г. в 15:11, slujitel каза:

Не съм ги питала, чудя се, има ли смисъл. Как ще докажа?

Няма как ! На мен ми бяха фактурирани разговори в Йордания и даже два от тях по разпечатката бяха в едно и също време- час, минута и секунда. Отделно имаше някакви СМС до английски номер- непознат за мен и ги бяха таксували като в роуминг извън ЕС. Писах жалба  и ме отсвириха. Била съм говорила и с двата номера в режим на задържане, което изобщо не е вярно, тъй като тогава бях в пустинята и изобщо нямах никаква връзка с оператор, а отделно знам цените. За СМС ми бяха отговорили , че и там не съм била права, защото излизал просто номер на оператора . Бях се много ядосала , но реално няма как да докажа , че съм права. Дума срещу дума, и те го знаят и те цакат. Просто се отказах , защото ставаше въпрос за 25лв . Но А1 са изключително некоректни и подобни оплаквания не са нещо ново за тях. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , liliya каза:

Няма как ! На мен ми бяха фактурирани разговори в Йордания и даже два от тях по разпечатката бяха в едно и също време- час, минута и секунда. Отделно имаше някакви СМС до английски номер- непознат за мен и ги бяха таксували като в роуминг извън ЕС. Писах жалба  и ме отсвириха. Била съм говорила и с двата номера в режим на задържане, което изобщо не е вярно, тъй като тогава бях в пустинята и изобщо нямах никаква връзка с оператор, а отделно знам цените. За СМС ми бяха отговорили , че и там не съм била права, защото излизал просто номер на оператора . Бях се много ядосала , но реално няма как да докажа , че съм права. Дума срещу дума, и те го знаят и те цакат. Просто се отказах , защото ставаше въпрос за 25лв . Но А1 са изключително некоректни и подобни оплаквания не са нещо ново за тях. 

Бях започнала да си мисля, че проблема е в мен и се чудех как е станало, но явно не е. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 минути , slujitel каза:

Бях започнала да си мисля, че проблема е в мен и се чудех как е станало, но явно не е. 

Вече съм разказвала как през 2011 се наложи да заплатя около 200 лв. на същия оператор за непроведен разговор от Дубай. Понеже операторът от ОАЕ бил подал информация за такъв. А аз съм говорила с изключен и заключен телефон в София с  мой служебен номер. Комисията за НЕзащита на потребителите не направи нищо и платих като поп.

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

Вече съм разказвала как през 2011 се наложи да заплатя около 200 лв. на същия оператор за непроведен разговор от Дубай. Понеже операторът от ОАЕ бил подал информация за такъв. А аз съм говорила с изключен и заключен телефон в София с  мой служебен номер. Комисията за НЕзащита на потребителите не направи нищо и платих като поп.

А ти беше ли в Дубай по това време, и ако да, как са разбрали, щом телефона ти е бил в България?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 6 минути , slujitel каза:

А ти беше ли в Дубай по това време, и ако да, как са разбрали, щом телефона ти е бил в България?

Бях в Дубай с друг телефон и друг номер, а служебният беше в София. В разпечатката имаше разговор между двата ми номера.

Ако имах разговор с друг човек можеше да се допусне, че съм позвънила неволно и някой ми е вдигнал. Но в празен апартамент освен някой полтъргайст да е вдигнал.

  • Шок 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.