Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Хайде и аз с проблеми в отчитането на А1. Във фактурата намирам "Моб. интернет Роуминг извън ЕС Emtel, Мавриций" по време когато съм там, но в средата на периода за малки суми. Ако не бях спряла мобилния интернет още от началото трябваше да имам отчетен разход.  Обадих се и до 15 дни щели да извършат проверка.  Както казах, сумите са малки 2Х1,99 лв. без ДДС, но принципът е важен. Споменаха ми, че ако е включен 4G пак се начислява мобилен интернет дори да е изключен. Нещо което не разбрах... Видях в настройките ми, че е оставено да търси автоматично 4G/3G/2G мрежи. Т.е. ако съм прихванала по време на пътуването, 4G мрежа, то се е отразило в сметката.... Ама хич не съм на ясно... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам кое как е, но аз в Йордания не съм ползвал мобилен интернет, проведох 2 разговора, защото беше наложително, и всичко това са го отразили точно и ясно в сметката ми. Излиза, че е по-добре сам да си направиш някаква консумация (да не са капо от А1 😉 ) и така няма да ти закачат несъществуващи разговори и данни 🙂 ...

Връзка към коментар
преди 13 часа, Дани Магелани каза:

Вече съм разказвала как през 2011 се наложи да заплатя около 200 лв. на същия оператор за непроведен разговор от Дубай. Понеже операторът от ОАЕ бил подал информация за такъв. А аз съм говорила с изключен и заключен телефон в София с  мой служебен номер. Комисията за НЕзащита на потребителите не направи нищо и платих като поп.

Тая попара с Дубай и аз я сърбах, но се разминах само с 10-Ина лева и не го отчетох.

Интересното е , че имам и два успешни опита за неправилно фактурирани разговори, но бяха отдавна и тогава  дължимата сума беше преизчислена , но ставаше дума за разговори с часове нощно време и то с телефон ползващ се от майка ми. 

Струва си , човек да опита да убеди оператора в правотата си. Ясно е на всички, че надписват сметки. Лошото е , че знам това и отново мазохистично  преподписах договор с тях , просто защото нямах време да се занимавам да търся оферти. Но както и да е . Успех с монополистите 🙂

Връзка към коментар
On 5/25/2019 at 2:48 AM, Diana Doncheva said:

Хайде и аз с проблеми в отчитането на А1. Във фактурата намирам "Моб. интернет Роуминг извън ЕС Emtel, Мавриций" по време когато съм там, но в средата на периода за малки суми. Ако не бях спряла мобилния интернет още от началото трябваше да имам отчетен разход.  Обадих се и до 15 дни щели да извършат проверка.  Както казах, сумите са малки 2Х1,99 лв. без ДДС, но принципът е важен. Споменаха ми, че ако е включен 4G пак се начислява мобилен интернет дори да е изключен. Нещо което не разбрах... Видях в настройките ми, че е оставено да търси автоматично 4G/3G/2G мрежи. Т.е. ако съм прихванала по време на пътуването, 4G мрежа, то се е отразило в сметката.... Ама хич не съм на ясно... 

Така работи технологията - 4Г мрежите са дейта-центрични и там "закачването" към мрежата е различно от "закачването" към мрежата в 2/3Г. Но все пак 2-та оператора трябва да имат 4Г роуминг, за да стане това.

Може би е добра препоръка магеланците да изключват 4Г още от БГ, ако ще пътуват до страни със скъп роуминг.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , akair каза:

Така работи технологията - 4Г мрежите са дейта-центрични и там "закачването" към мрежата е различно от "закачването" към мрежата в 2/3Г. Но все пак 2-та оператора трябва да имат 4Г роуминг, за да стане това.

Може би е добра препоръка магеланците да изключват 4Г още от БГ, ако ще пътуват до страни със скъп роуминг.

 

Жива да не бях 😳 Сега се разрових и видях и тази опция в телефона си 😳 Благодаря! 

Връзка към коментар
На 23.05.2019 г. в 8:04, AlexandraKo каза:

Уууууф, пак се почна ланската епопея с проклетия електронен подпис.😥😥

Поднових го вчера и не ще, и не ще да тръгне.

Преинсталирах всичко, рестартирах къде сто пъти, не и не.

Всяка година, все едно и също.

Тазгодишната сага с преиздаването на ел.подпис завърши, слава Богу!

По-точно, слава на една девойка от съпорта на Борика.

Оказа се, че всичко съм си инсталирала правилно, ама, незнайно защо, сертификатът не се е инсталирал.

Та тя, по телефона ми помогна да го направя ръчно и тръгна, нааааааай - после.

На 23.05.2019 г. в 10:05, Goal & Boss каза:

Вече предлагат електронни подписи с тригодишна валидност. Страшно удобни и по-евтини.

Благодаря за този съвет, разпитах я любезната девойка, наистина го предлагат. Ама, цената била 145 лева за три години и нямало преференция за лекари, та ще ми бъдело по-скъпо. Ако знаех, още тази година щях да ползвам тази опция. Че колкото време и нерви потроших циклично, ежегодно, при всяко удължаване, тия 50 лева в повече, ще ги дам с кеф.:dance4:Годишното подновяване за нас е 30 лева, 90 за три години, срещу 145. Ама няма да се разкарвам три пъти и ще се ядосвам веднъж, през три години.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Миналта година си го поднових /електронният подпис/ за три години,поради същите причини с настъпващите бъркотии,но цената беше 46 лева доколкото си спомням.При Информационно обслужване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , Sara каза:

Миналта година си го поднових /електронният подпис/ за три години,поради същите причини с настъпващите бъркотии,но цената беше 46 лева доколкото си спомням.При Информационно обслужване. 

@Sara, сега им звънях по телефона. За една година при тях е 70 лева, за три години - 150лева. Горе-долу, като на Борика. Само че, за лекари, тук цените са преференциални - 30 лева за година. / за Борика говоря/. А за три тодини е 145, без преференция. Говорим за юридически лица, твоят, може би е за физическо лице, ако си свободна професия.

А на сайта им цените са други, може би , са стари:

656845371_Screenshot(36).png.27fd526a8bff39758fcacd7d9d9781d2.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май по случайност направих първия си опит да убия партньора си.. вчера реших, че ще си направя сама сироп от цвят от бъз. Е, направих си, изпихме по чаша-две и внезапно Жижо започна да се поти, все едно е в сауната. И сега седя и се чудя - друго растение ли набрах? С потенето ли се изчерпват реакциите? Какво има в купения сироп от бъз, щом не действа така? Да си изхвърлям ли творението? Да ходим ли на лекар? 

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , mililia каза:

Марти, видях че при предозиране сокът от бял бъз може да доведе до алергични реакции. 

Не знам колко е опасно, но мисля, че ще е добре да идете на лекар. 

 

Дам, и аз мисля, че е от алергиите му. Защото аз определено не се чувствам странно. Обаче положението се нормализира, успокои се и заспа като пън. Ако през нощта нещо се обърка, ще отидем на лекар. 

Все пак препоръчвам да не се купува сироп от бъз. Предполагам, че няма бъз вътре. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , Lindt каза:

Дам, и аз мисля, че е от алергиите му. Защото аз определено не се чувствам странно. Обаче положението се нормализира, успокои се и заспа като пън. Ако през нощта нещо се обърка, ще отидем на лекар. 

Все пак препоръчвам да не се купува сироп от бъз. Предполагам, че няма бъз вътре. 

Не разбирам много, но според мен алергиите се менят. Съдя по себе си - в момента съм алергичен към ябълки. От половин ябълка ми се свива гърлото.

 

 

--------------------

Като си спомня, че беше в Исландия с три жени, две от които тъщата и балдъзата … явно е много жилав.

С бъз … няма да успееш...

:wink::grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар
Преди 1 час, Gentleman Basta каза:

Не разбрах само дали @Lindt се оплаква, че се е опитала да ме убие или че не е успяла ...

Да търсим ли убежище ...

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Gentleman Basta каза:

Не разбрах само дали 

Според мен веднага намери някой жертвоготовен доброволец да опитва храната и питиетата преди теб! Нещата не търпят отлагане! :grin:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Gentleman Basta каза:

Не разбрах само дали @Lindt се оплаква, че се е опитала да ме убие или че не е успяла ...

A този пост дали наистина е написан от Жижо или е продължение на предишния опит за

 

преди 13 часа, stanimir каза:

изграждане на алиби

:girl_crazy:

  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Фичо каза:

Според мен веднага намери някой жертвоготовен доброволец да опитва храната и питиетата преди теб! Нещата не търпят отлагане! :grin:

Доброволец ли се пишеш?

Връзка към коментар
Граф Вронски
преди 8 минути , Фичо каза:

Не съм толкоав смел... :grin: 

P.S. Пусни, моля, едно селфи с днешен вестник, да сме сигурни че пишеш ти! 

Добра идея 😄 защото до юнската сБирка има-няма около 10/12 дни!

 

 

За да не спамя излишно искам да се оплача, че още не мога да опитам Spark колите. Качиш ШК , снимах се, и свидетелството не ми беше одобрено (поне два дни). Обадих се в call центъра им: казаха, че алгоритъмът не ме разпознал(ах, тези програматори). не може да се рестартира процеса и да съм си създал нов акаунт. И като попитах за парите, които вкарах в настоящия ми акаунт (5лв не са много), не може да се прехвърлят, губя ги. Аз  им казах, че в това няма логика. Посъветваха ме да отида в офиса. Още не съм успял да отскоча. Но фирма, която предлага уж модерно технологично обслужване, да им ходя в офиса им е леко несериозно! Но не съм карал електро автомобил ( както и автоматик), затова имам все още желание да ги пробвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.