Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 16 минути , Gentleman Basta каза:

Чувствам се длъжен да успокоя всички приятели с една снимка. Да отбележа, че има още "сокче"!

IMG_20190603_133359.jpg

Пускай по една такава на всеки кръгъл час! И от различни гледни точки, че аз ли не знам какво е Фотошоп ...

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 3 минути , Брани каза:

Пускай по една такава на всеки кръгъл час! И от различни гледни точки, че аз ли не знам какво е Фотошоп ...

 

Да,да, щото, по-страшни са късните реакции...:yahoo:До две седмици...:yahoo:

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , ДиянаВ каза:

А това на рафта какви отвари са? Сиропът от бъз е жълтеникаво-прозрачен. 

Може и да е леко по-тъмен. Искаш ли да ти изпратя едното шише за проба?

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , ДиянаВ каза:

А това на рафта какви отвари са? Сиропът от бъз е жълтеникаво-прозрачен. 

 Зависи дали е от цвят, от плода сиропа е тъмен към черен.

Връзка към коментар
В момента, Ivko каза:

 Зависи дали е от цвят, от плода сиропа е тъмен към черен.

От цвят е 🙂

Прочетох,  че може с нерафинирана кафява захар. Е,  не очаквах този цвят, но пък е вкусен 🙂

  • Браво 1
Връзка към коментар

Не съм пила домашен сироп от бъз от детството ми, когато баба правеш такъв, а също и от рози. Любимите ми бяха. Браво @Lindt. Догодина може и аз да пробвам, че за тая година разбрах, че вече цвета е преминал. Половинката също е с разни алергии 😀, но тъкмо ще тестваме кое, защо и каква реакция дава😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Шегувате се вие на чужд гръб , но да не ви се случва. 

Гостувах на приятелка на Тенерифе, която ме почерпи със сироп от цвят или плод  на местен кактус. Поду ми се около глътката и се затрудни дишането. Добре, че имах противоалергични. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

От цвят е 🙂

Прочетох,  че може с нерафинирана кафява захар. Е,  не очаквах този цвят, но пък е вкусен 🙂

@Lindt, ама ти сериозно ли вариш сироп от бъз?

Да не е попаднало някое листо, че стеблата, кората и листата съдържат цианид и са опасни.

Настойка  за пиене от цвета се ползва като билка. Не знаех, че може да се пие “ на корем”.

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , AlexandraKo каза:

@Lindt, ама ти сериозно ли вариш сироп от бъз?

Да не е попаднало някое листо, че стеблата, кората и листата съдържат цианид и са опасни.

Настойка  за пиене от цвета се ползва като билка. Не знаех, че може да се пие “ на корем”.

Ами да, в събота си наумих, че няма да пия алкохол и ще си измисля друга вечерна напитка. И бях решила да си взема сироп на хармоника, обаче по пътя видях бъз и ме осени прозрението, че ще си направя сама нещата. 

рецепта

 

Та откъснах цветенца, купих захар и лимони, след което се прибрах. Обаче намерих тази рецепта и използвах случая да си употребя 2 от пакетите кафява захар, които не ми харесват в капучиното. Разтворих въпросната захар, стана някаква кафява течност, охлади се и напъхах измитите цветове и лимонов сок. 

Стана доста вкусно, но нямам идея дали е трябвало да изроня цветенцата, а да не им кисна и стъбълцата на чепките. Сега ще пробвам да изпия 3 чаши и ще видя дали и при мен работи като при Жижо. 

Не знам дали се пие "на корем", но в повечето заведения в София има и си е приятна напитка.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

ами пие се, едно време баба ми правеше...

това че е билка е в плюс...

иначе сиропа от плода май е опасен, ама съм забравил защо, дали по принцип има нещо в него или може да се сбърка с някакъв друг отровен плод, не помня...

от друга страна, ако не си го брала в планината, а в града, кой знае с какви химикали е пълен...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На сиропа от бъз нищо му няма. Може и от друго да е. Например температурни амплитуди, пролетна алергия или защо пък не липса на ферментация и градус на бъзовата напитка😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От години си правим домашен сироп от цвят на бял бъз, досега никой не е преритал 😉 

Но първо се разрежда с вода, газирана вода или каквото и да е там, защото обикновено се получава доста концентриран сироп и е с голяма трайност. (все пак захарта е консервант 😉 )

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Ами да, в събота си наумих, че няма да пия алкохол и ще си измисля друга вечерна напитка.

И аз една събота пробвах така - ама изкарах до неделя следобед 😞

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
34 minutes ago, Брани said:

И аз една събота пробвах така - ама изкарах до неделя следобед 😞

Май по-добре да се ориентираме към домашния сайдер от бъз🙂. Ябълки и бъз - витамини и билки

Връзка към коментар
преди 8 часа, ДиянаВ каза:

На сиропа от бъз нищо му няма. Може и от друго да е. Например температурни амплитуди, пролетна алергия или защо пък не липса на ферментация и градус на бъзовата напитка😁

Е, то, като тУриш две кила захар, сигур и от зелен боб, ще стане рИкия:))))))))

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искам да се оплача за това .... 
че като видях, че една приятелка се е отбелязала от Canmore, взех та се поразрових с Гугъла ... 

и пак рязко ми се приходи до Канада, а нещо не се очертава такова пътуване  ....  :rolleyes:

 

recreation-canmore-jpg.jpg


canmore-downtown.jpg?resize=800,530&


image.png.35b278ec122619dd876cb7ca341d3874.png 

istock_689554356_canmore_quarry_lake_tra

White-Water-Rafting-Canmore-Trip-Plannin

threesistres.reflection.2017.jpg

canmore_3.jpg
 

  • Харесвам 18
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
35 minutes ago, Фичо said:

Искам да се оплача за това .... 
че като видях, че една приятелка се е отбелязала от Canmore, взех та се поразрових с Гугъла ...  

и пак рязко ми се приходи до Канада, а нещо не се очертава такова пътуване  ....  :rolleyes:

Пак добре - можеше да се отбележи от Hawaii, Puerto Rico, Riviera Maya, Bahamas,... 🙂

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.