Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 10 минути , akair каза:

Пак добре - можеше да се отбележи от Hawaii, Puerto Rico, Riviera Maya, Bahamas,... 🙂

Така е, но все пак - на мен лично са ми по- на сърце планинските дестинации, отколкото плажните ....

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , stanimir каза:

Тази част на Канада много ми прилича на Патагония. 

И аз точно това си помислих - тези  Three Sisters в Албърта веднага ми предизвикаха асоциация с  Torres del Paine .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , stanimir каза:

Помня,  че ти беше там. 

Само Ванкувър (град),  малко о-в Ванкувър и гр. Виктория и малко Sea To Sky пътя до Уислър.   За по-навътре на изток нямах време....

 

Цитат

Banff е топ дестинацията в западната част на Канада и по план ми е в съчетание с Ванкувър за едно пътуване.

Супер! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чакам някой error fare, най-добре  един  OJ :   Европа - Calgary / Vancouver - Европа или обратно.  

По-реалистична добра цена към 250-300€. 

 

Разводних оплакванията. Напускам, моля продължавайте  🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Уф от доста неща искам да се оплача 

Метановата ми уредба от известно време не работи добре . Най-накрая вчера се наканих да отида на метанаджия . Има един на Владимир Вазов който мислех за грамотен ....

Отивам върза кабелите за компютъра и вика не мога да ти помогна 3-ти цилиндър не работи , върви на Резбарска , там поддържат Мегагжет. Отивам на Резбарска , казвам пратиха ме при вас , че 3 цилиндър не работи , този върза кабелите , след малко вика направи едно кръгче и кажи как е . Правя  кръгче , естествено няма подобрение , връщам се и метанаджията вика , обади се в Фобос , да ти ремонтират компютъра на метана. Звъня на Фобос , те ми викат електрониката е стара , никой не я поддържа и ремонтира. ......

Добре , че имам един съученик , който е пенкилер , звъня му , той вика ела да и побаем .

Отваряме капака и той вика "Как ще работи като кабела за 3 цилиндър е разхлабен" Гледам аз , не че нещо виждам , ама верно единият кабел си е доста разхлабен ...прихвана го с едно телче и сега си работи като пушка .....

Та идеята ми е тези пишман майстори ( единият който ми каза , че 3 ти цилиндър не работи и другият на който му казах къде е проблема) толкова ли не могат да видят че кабелите са разхлабени , ами веднага ме оферират с 350 лв за нова уредба.....

Ама такива сме и счетоводителите и инженерите и лекарите ......абе голямо безхаберие цари!

 

 

 

Една лелка от Бюро по труда Търговище , върнала наша бивша колежка защото една буква в презимето е сменена - вместо Стефанова съм написал Ствфанова . Праща ми момичето заповедта и вика , тук ми е сбъркано презимето , аз си гледам , не виждам да сбъркано , чак като ми каза че вместо "е" съм написал "в" ....Ама и те като са съседни букви в клавиатурата .... Аз съм си виновен , ама за такива щуротии да не я регистрират...

 

Малко дълго стана , ако съм ви доскучал се извинявам

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Тия от Speedy. Няма такава куриерска услуга.

Вчера от София за София изпратена пратка до мен.

Speedy ме затрупаха със sms по никое време (през нощта), e-maili, дрън, дрън.

Пратката ще бъде доставен на 11.06.2019г.

Ало-о, днес сме седми (7-ми)

----------------------------------------

 

Дата и час Операция Населено място
2019-06-06 14:57:01 Получена информация за пратка
гр. СОФИЯ [1000] Очаквана дата за доставка: 11.06.2019
 
2019-06-06 17:58:48 Приемане от клиент гр. СОФИЯ
2019-06-06 19:18:14 Приемане от куриер/служител гр. СОФИЯ
2019-06-06 23:14:19 Пристигане в офис гр. СОФИЯ
2019-06-06 23:28:01 Изпращане от офис гр. СОФИЯ
2019-06-07 00:31:57 Пристигане в офис гр. СОФИЯ

 

----------------------------------------------------------

 

6 дена ще си менкат пратката по офисите си … все в София.

Добре, че не са домати.

 

Отивам в Агенцията по вписванията. Ще ги преименувам на Turtle Speedy с фирмено лого "Yavaş-Yavaş"

 

Загубеняци!

 

 

 

  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Тия от Speedy. Няма такава куриерска услуга.

Вчера от София за София изпратена пратка до мен.

Speedy ме затрупаха със sms по никое време (през нощта), e-maili, дрън, дрън.

Пратката ще бъде доставен на 11.06.2019г.

Ало-о, днес сме седми (7-ми)

----------------------------------------

 

Дата и час Операция Населено място
2019-06-06 14:57:01 Получена информация за пратка
гр. СОФИЯ [1000] Очаквана дата за доставка: 11.06.2019
 
2019-06-06 17:58:48 Приемане от клиент гр. СОФИЯ
2019-06-06 19:18:14 Приемане от куриер/служител гр. СОФИЯ
2019-06-06 23:14:19 Пристигане в офис гр. СОФИЯ
2019-06-06 23:28:01 Изпращане от офис гр. СОФИЯ
2019-06-07 00:31:57 Пристигане в офис гр. СОФИЯ

 

----------------------------------------------------------

 

6 дена ще си менкат пратката по офисите си … все в София.

Добре, че не са домати.

 

Отивам в Агенцията по вписванията. Ще ги преименувам на Turtle Speedy с фирмено лого "Yavaş-Yavaş"

 

Загубеняци!

 

 

 

 

За твое успокоение и във вяла защита на Спиди да ти покажа скрийншот от Хермес, като искам да уточня, че търговецът ми писа още на 2-ри, че го е дал на куриера (ако избера да му вярвам):

 

1061019214_Screenshotfrom2019-06-0710-37-57.png.c3e57210b931a231029f321cd4aa5291.png

 

Разбирам, че са я получили около 4-5 пъти и не са спали тази нощ, за да стигне до местното депо в 3:46, еха!

След стъпката "on its way" следва още една - "with your courier", за която не ми се и мисли...

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Тия от Speedy. Няма такава куриерска услуга.

Вчера от София за София изпратена пратка до мен.

Speedy ме затрупаха със sms по никое време (през нощта), e-maili, дрън, дрън.

Пратката ще бъде доставен на 11.06.2019г.

Ало-о, днес сме седми (7-ми)

----------------------------------------

 

Дата и час Операция Населено място
2019-06-06 14:57:01 Получена информация за пратка
гр. СОФИЯ [1000] Очаквана дата за доставка: 11.06.2019
 
2019-06-06 17:58:48 Приемане от клиент гр. СОФИЯ
2019-06-06 19:18:14 Приемане от куриер/служител гр. СОФИЯ
2019-06-06 23:14:19 Пристигане в офис гр. СОФИЯ
2019-06-06 23:28:01 Изпращане от офис гр. СОФИЯ
2019-06-07 00:31:57 Пристигане в офис гр. СОФИЯ

 

----------------------------------------------------------

 

6 дена ще си менкат пратката по офисите си … все в София.

Добре, че не са домати.

 

Отивам в Агенцията по вписванията. Ще ги преименувам на Turtle Speedy с фирмено лого "Yavaş-Yavaş"

 

Загубеняци!

 

 

 

Конкурират български пощи по моткане 😄

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Childish каза:

Как така ще я получиш на 11.06.???

 

Между другото, напоследък ползвам Български пощи за пратки в чужбина и съм много доволна (само да не ги урочасам).

Абсолютно подкрепям! През последната една година поне 3-4 пъти съм пращал разни неща в чужбина с пощите /за Германия и Полша/, малки пакети от порядъка на половин-един килограм, и всичко става бързо, точно и безпроблемно. И евтино! Последно пуснах пратката в един квартален клон в събота, в петък си я взеха в Германия от тяхната поща. Наистина пу-пу да не ги урочасаме😁😁

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 28 минути , Childish каза:

Как така ще я получиш на 11.06.???

 

Между другото, напоследък ползвам Български пощи за пратки в чужбина и съм много доволна (само да не ги урочасам).

И ние така, даже и филмите почнахме с тях да ги движим.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

@ven62,пази си нервите,не се знае какво още ще се наложи да преживееш със Спиди.

Като че ли от София към друго населено място са ОК,обаче от София към София....мъка.

 

Изпращам аз пратка от офис до офис в София и получателя решава да върне пратката.Денят е вторник.От сряда до петък  проверявам дали е дошла пратката-нищо.В събота им звъня  по телефона,била все още в куриер.Предупреждавам,че пътувам и няма да ме има до края на следващата седмица.Нямало проблем,щели да задържат пратката.Следващият петък получавам СМС,че най-накрая е в офиса.В събота сутрин виждам,че ме е търсил непознат номер в ранни зори.Докато се чудя да отговарям ли или е грешка,виждам съобщение от получателя,които ми е върнал пратката,че са му звънели от Спиди и са му казали,че понеже съм се забавила с повече от 7 дни??!!! са предали пратката за унищожаване:blink:Сега,аз съм жена и ще е грозно да пиша тук какви точно мисли ми минаха през главата.Все пак момчето от офиса,с който бях говорила се е сетил за нашият разговор и е задържал пратката.Реално не я предават веднага за унищожение,ами я запазват в някакъв склад накрай града за известен период и за да си я получиш плащаш известна сума:black_eye:

А причината да се забави толкова и да обикаля между различни куриери,била,че незнайно защо и сложили два баркода за проследяване.

 

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Hayasko каза:

Последно пуснах пратката в един квартален клон в събота, в петък си я взеха в Германия от тяхната поща. 😁😁

Тия направо действат с машина на времето... :grin:

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Аз и преди ги ползвах Български пощи (що картички и марки съм изпратила), но имах прекъсване от няколко години. Та не ми беше приятно, че са вдигнали цените. Но сега можеш криво ляво да си проследяваш пратката през леко дървен и недоправен интерфейс и много се радвам как за 3 дни се озовава в разпределителния център в Чикаго.

 

А за Спиди - за съжаление много фирми ги използват, - но според мен си я пренасочи към близък автомат и мини да си я вземеш в удобно за теб време. Иначе гледаш как сутринта я взема куриера и вечер си я връща.

Връзка към коментар
преди 26 минути , Childish каза:

...

А за Спиди - за съжаление много фирми ги използват, - но според мен си я пренасочи към близък автомат и мини да си я вземеш в удобно за теб време. Иначе гледаш как сутринта я взема куриера и вечер си я връща.

А не, … ще си чакам аз куриера.:wink:

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Истината е че грабят колкото се може повече пратки при колкото се може по-малък персонал, за печалбата естестествено. Имат и текучество на персонала, най-много при куриерите. Имам една позната в разпределителен център. Случвало им се е за една нощна смяна да трябва да обработят 4000 пратки, по 1000 на човек. А после куриера как ги разнася...

Ако това беше DHL в Германия, неминуемо стачка. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Ако това беше DHL в Германия, неминуемо стачка. 

Дали? А може би не съвсем...

 

В Англия е истински кошмар с куриерските фирми. По-горе @searus е споделила едва ню-ню идея за проблема. Набират се хора - които често не знаят езика и комуникацията е почти невъзможна; задават им се непоносими количества, които те приемат, защото искат да направят жълтите стотинки, които им подхвърлят. Съответно те - в огромната си част - са небрежни и недобросъвестни. 

 

Крива история... 

 

 

Връзка към коментар
В момента, ДиянаВ каза:

Истината е че грабят колкото се може повече пратки при колкото се може по-малък персонал, за печалбата естестествено. Имат и текучество на персонала, най-много при куриерите. Имам една позната в разпределителен център. Случвало им се е за една нощна смяна да трябва да обработят 4000 пратки, по 1000 на човек. А после куриера как ги разнася...

Ако това беше DHL в Германия, неминуемо стачка. 

Да ги ожалиш. Така се разстроих. Наводних си клавиатурата.

Днес както се бях газирал гледах в google собственик на Спиди е някой си Махмучян/Стиснян, абе някакъв арменски Ян Бибиян.

Завършил най-световния университет - ВМЕИ Варна.

Личи си!

 

Само да ми се обърка нещо във вторник. Ще го намеря аз.:morpheus:

:biggrin:

  • Смея се 5
Връзка към коментар

И аз искам да похваля БГ пощите. 

Връщахме забравен ключ на хотелска стая. Ловеч - Залцбург за 6-7 дни и скромните 8-9 лева за препоръчана пратка. 

 

На дънота за мен са UPS - над три седмици за пакет документи от Милано до София,  като накрая в три поредни дни от центъра в София ме лъгаха,  че пратката ще е при мен на следващия ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
43 minutes ago, ДиянаВ said:

Истината е че грабят колкото се може повече пратки при колкото се може по-малък персонал, за печалбата естестествено. Имат и текучество на персонала, най-много при куриерите. Имам една позната в разпределителен център. Случвало им се е за една нощна смяна да трябва да обработят 4000 пратки, по 1000 на човек. А после куриера как ги разнася...

Ако това беше DHL в Германия, неминуемо стачка. 

Точно DHL и точно в Германия е най-мизерната фирма. Експресна пратка - писмо за следващ ден, се бави седмица от Нюрнберг до Аахен. После се оказа че и системата им не отчита какво се случва, нещо не работела. На десетия ден се върна, после с dpd се получи както трябва - на следващия ден. Добре че върнаха парите поне ...

Със Спиди съм имал проблеми с един документ, който така и отказах да си го взема като ми го върнаха, защото не открили получателя, което беше някаква абсурдна ситуация. С Еконт - пратка в най-натоварените дни покрай коледа - закъсняха с един ден доставката - без разправии ми върнаха парите и се извиниха.

4 hours ago, ven62 said:

А не, … ще си чакам аз куриера.:wink:

Предполгам си изчистил цевта и чакаш на пусия 🙂 

Връзка към коментар

Като си говорим за куриерски услуги. Аз съм доволен от Интерлогистика. Май и друг път съм ги споменавал.

Не са придирчиви към точни размери и тегло. А и приемат … общо взето каквото им сложиш в колета.

От врата до врата София-Амстердам максимум за седмица.

Правят и обратното Холандия - БГ като плащам тук в лева, същата цена.

Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

Като си говорим за куриерски услуги...

Споменавала съм го и друг път: Габиели. 

 

https://www.uktobg.com/

 

Няма компания, която да ги бие като качество и бързина на услугата. Много съм впечатлена. Това от много години...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.