Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

В момента, Rainy каза:

Споменавала съм го и друг път: Габиели. 

 

https://www.uktobg.com/

 

Няма компания, която да ги бие като качество и бързина на услугата. Много съм впечатлена. Това от много години...

Така е. И аз съм ги ползвал, но са само за UK и DE.

Връзка към коментар
преди 25 минути , ven62 каза:

Като си говорим за куриерски услуги. Аз съм доволен от Интерлогистика. Май и друг път съм ги споменавал.

Не са придирчиви към точни размери и тегло. А и приемат … общо взето каквото им сложиш в колета.

От врата до врата София-Амстердам максимум за седмица.

Правят и обратното Холандия - БГ като плащам тук в лева, същата цена.

Освен това, са и без конкуренция (ценово и скорост) по направлението България - САЩ.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, stanislavpp каза:

Освен това, са и без конкуренция (ценово и скорост) по направлението България - САЩ.

Сега се сетих, че и до Кипър съм ги ползвал. Въпреки, че не беше скъпо услугата струваше повече от пратката - клавиатура с гравирана кирилица по БДС.

:biggrin:

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Италианските пощи няма кой да ги бие.

Преди няколко месеца поръчах едни неща 0,500кг и бяха изпратени  от Италия в Италия на 300-400км разстояние.

Бях 1 седмица на хотел и за това реших, че ще успея да ги взема.

Пратката беше изпратена още преди да съм в Италия и на теория трябваше да стигне за 3 до 4 дни.

Имаше номер за следене и първия ден пратката мина доста градове и офиси и се застопори в Болоня. След това, така и не мръдна цяла седмица, аз си заминах и чак след 20 дни, взе, че мръдна и се появила в хотела в Имола след около 25 дни общо. Те бяха инструктирани да я откажат, ако случайно се появи и да се върне на изпращача.

Фирмата изпращач беше ги писала загубени нещата и излезе желязна, изпрати за своя сметка още като напуснах хотела същите артикули до България с DHL без да иска допълнително пари, като всичко дойде за 2 дни.

 

Най-бързата пратка ми е идвала с Бг пощи и бе пусната от Ирландия, общо 3 работни дни, не можах да повярвам.

 

Испанските пощи са ми губили огромна пратка кашон дълъг над метър и тежащ 10г. Имаше номер за следене, пратката беше пусната от САЩ и когато влезе в Испания и изчезна. След мейлове и чакане получих мейл от пощата, че съжаляват, но явно пратката е загубена..Пратката е неизползваме за обикновен човек, беше една специфична тръба (тунинг за автомобили), та изключвам вероятността някой да я откраднал, защото няма какво да я прави, нито знае за какво е.

 

Имах случай  и  с пратка от САЩ до Испания, много дребна без номер за следене, която не  дойде, жалвах се на пейпал, изпратиха ми нова част, беше 10 долара стойността.

Ненадейно след 4 месеца взе, че се появи и първата пратка..

 

Изпращал съм с DHL от София до Англия и едвам го доставиха за 5 дни.

 

Та всички пощи си имат фалове ми е струва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Alexander каза:

Та всички пощи си имат фалове ми е струва.

Точно. Аз международни пратки повече не пращам - и държа да не ми изпращат. Не мога да изтърпя повече разочарования...

 

Англия -> България: изгубени специални картички със специални послания - къде по веригата няма как да знам, но още ми е мъчно.

България -> Англия: изгубени писма (с мартенички) - къде по веригата няма как да знам, но още ми е мъчно.

Белгия -> Англия: разтворен и откраднат магелански коледен подарък в колет, и още ми е мъчно (оттогава не участвам в играта).

 

Най-стресиращо ми е, когато трябва да изпращам документи (паспорти, лични карти) по английската поща. Тук са с диагноза на тази тема - всичко изпращат по пощата 😳 Преди години може би са били перфектни, но сега не съвсем. Няма да забравя как получих чужд английски паспорт в пощата си. На черния пазар струва мега много пари. И така ми се радваха в местната поща като им го върнах - стресираха се много. 

 

Човек просто трябва да е перде и да не се стресира. Лошото е, че това по поръчка не става.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Rainy каза:

...

Човек просто трябва да е перде и да не се стресира. Лошото е, че това по поръчка не става. 

Особено когато става въпрос за нещо скъпо, в смисъл нещо на което държиш (ценно/сантиментално).

Връзка към коментар

е, нещо такова няма как да пратиш по пощата, риска е голям

децата писаха някакви картички на братовчедите в София и въобще не стигнаха, техните насам стигат за 2-3 месеца, ама това са бразилски особености

аз трябва да пращам едни изтекли банкноти до Бенк ъф Ингланд и смятам да ги пратя от другаде, че така не знам

иначе от английските пощи имам прекрасни спомени, ама това беше преди 15г.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Rainy каза:

Най-стресиращо ми е, когато трябва да изпращам документи (паспорти, лични карти) по английската поща. Тук са с диагноза на тази тема - всичко изпращат по пощата 😳 Преди години може би са били перфектни, но сега не съвсем. Няма да забравя как получих чужд английски паспорт в пощата си. На черния пазар струва мега много пари. И така ми се радваха в местната поща като им го върнах - стресираха се много. 

 

При какви поводи човек си праща личните документи по пощата?! Или така ги получаваш след като са издадени?

Връзка към коментар

Като шега се въртеше: ТНТ (холандските пощи) били известни с това, че когато арабска принцеса, учеща в Холандия, си пратила умрялата котка по пощата до родната страна, за да я погребат там, от пощите решили, че са сгафили и доставили в крайната дестинация живо коте.

Фактите са, че ТНТ вече не е голям межуднароден играч и след няколко продажби се раздели на 2 малки компании.

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

вместо куриер вероятно

аз тука така си получих българския паспорт, че не ми се ходеше до столицата, ама беше голяма мъка

уж бързо, с DHL, забави се повече от седмица, оказа се че се объркала някаква федерална система за тарифиране, накрая ми го донесоха с частна кола в неделя, та не се оплаквам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, tch каза:

При какви поводи човек си праща личните документи по пощата?! Или така ги получаваш след като са издадени?

1. При издаване на шофьорска книжка (замяна с чуждестранна) - пращаш си твоята шофьорска книжка и формуляра, заедно с паспорта. Това е единственият начин вече. Преди години тукашното КАТ приемаше и лично документи, сега вече не. 

 

2. При издаване на документ за постоянно местопребиваване - изпращаш целият 5-годишен пакет с оригинални документи, заедно с паспорта си. Плащаш за проследяване на пратката, платил си за обратно връщане на паспорта с проследяване, и... се кръстиш. Нямаш друг избор.

 

3. При издаване на английски паспорт - същата ситуация като т.2. Нямаш друг избор. При преиздаване същата работа. Всичко е онлайн и по пощата.

 

Такава е държавната политика...

 

П.П. Така получаваш и английските си документи: шофьорска книжка и паспорт. По пощата. С огромни надежди да е в твоята поща.

Връзка към коментар
преди 29 минути , Rainy каза:

Нямаш друг избор

Е, винаги можеш да палнеш колата и лично да им го пуснеш в пощенската кутия 🤣 виж, за връщането нищо не ми иде на акъл...

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , searus каза:

Е, винаги можеш да палнеш колата и лично да им го пуснеш в пощенската кутия 🤣 виж, за връщането нищо не ми иде на акъл...

Викаш, ей го де е Уелс - няколкостотон мили в едната посока, и после обратно 😄 

 

Да, тя идеята е в обратното връщане, щото аз може да съм съвестна, ама оня чиновник Х със сигурност няма да е със същата отговорност към моите документи 🙂 

Връзка към коментар

Аз така получих тайландски паспорт, не мой де.

Бях на квартира и сума време получавах пратки за предишната наемателка, които си ги връщах чинно, щото не я знам къде е. И веднъж ми писна и отворих пакета, то вътре паспорт... Ми и него го върнах, какво да правя.

После като си тръгвах уж много внимателно си изтрих или коригирах адреса за да не стават такива работи

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Nik каза:

@neuromancer, а как се озова в Бразилия? Любопитството надделя над деликатността, но можеш да го пренебрегнеш 😀.

човек и добре да живее, се жени...

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, Victoria каза:

Е, ти магеланец ли си, или лукова глава?! 😆

Правила съм такива простотии аз 😄 Няколкостотин мили ей така, за идеята и щото ми е кеф...

 

Ама някой трябва да клечи под прозорците и за връщане на документите 😄 

Връзка към коментар

Да се оплача и аз - сина ми си е намерил ново хоби, да се катери по разни скали и не знам как да реагирам в случая ...

Прави го сам, а първото нещо в този "бизнес" е да имаш партньор, за да се подсигуряват взаимно.

За свободното гмуркане му помагам до някъде и го подсигурявам, но това не е за мен - все пак съм зодия Риби, а и е далеч от мен ...

Ето вчера - Dragon Wall (Drachenwand)

tna9SVbpb0Bm9JvjbNkUafFxy6NELvbrPwhn7oVI

_nCDaDLuNf53AuP2RfWKe-7X_iMIw0wGLYqyrvU5vruSaSeOn0kLH2wtkxUDNIeg9yOpyiqT_Dqa_lk79jpmIHyf4Wr6Z-6is39dpzshWNeidzFTgcOiq8SC2vziZe7pBwLQx9oPPWDVkXMt2Dk1G1u6erqaaiotcvBEB47LZlw2UDUmtmqlV4Pl_azRtdwQXWbHqMUmQdUpCT2VLBKhwyl8rKZqg7f_SuGqw3ZmlXNF-w8JQ3-u-AwrSlgjtLk5qiqBgwXwGfh0smCh7WslCE7icTdGoBMW8ScTTRvBdBMXyUPP9GPB9K247pDcRPvsorkYbvH5oBcm9-S1USh_yLoMrCEJzWPyr__GLlC2SDJNIzg0egYLJk1GsA81MSJdRJZsjnO115aVmaR5sGTQPsnonpGIUPLANOKk-eD-7xPMYk0nYZIZOsPW_zYRYuEcPG2R7luej9JaXgBLuPtrHV3Noz-wAkFytyXHau6ye1OQXVxGY0gS3KkW358DA0NUytOAGVJmtkOsXz6pNTRIGz3BR9qFLpV_aRc1-AVR2h1ieeRDal_Vhu60Gv6pUk0LTlLbt9VW8wQ5rmqQ-cGg5MmtNx3c3bgigaowI2KnuWzmVTcBqpoXMFpaqKOrwkSDoleZkWYSNRdxmg4Qlos2OSmPuZ3Vs-XBMfzGZVyJ2NJFiv5rKrHH3cM-ZroWDQpLVHXOCGvkqApT0lf0ixwwLQ16=w1204-h903-no

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, georgebg каза:

Да се оплача и аз - сина ми си е намерил ново хоби, да се катери по разни скали и не знам как да реагирам в случая ...

Прави го сам, а първото нещо в този "бизнес" е да имаш партньор, за да се подсигуряват взаимно.

За свободното гмуркане му помагам до някъде и го подсигурявам, но това не е за мен - все пак съм зодия Риби, а и е далеч от мен ...

Ето вчера - Dragon Wall (Drachenwand)

tna9SVbpb0Bm9JvjbNkUafFxy6NELvbrPwhn7oVI

_nCDaDLuNf53AuP2RfWKe-7X_iMIw0wGLYqyrvU5vruSaSeOn0kLH2wtkxUDNIeg9yOpyiqT_Dqa_lk79jpmIHyf4Wr6Z-6is39dpzshWNeidzFTgcOiq8SC2vziZe7pBwLQx9oPPWDVkXMt2Dk1G1u6erqaaiotcvBEB47LZlw2UDUmtmqlV4Pl_azRtdwQXWbHqMUmQdUpCT2VLBKhwyl8rKZqg7f_SuGqw3ZmlXNF-w8JQ3-u-AwrSlgjtLk5qiqBgwXwGfh0smCh7WslCE7icTdGoBMW8ScTTRvBdBMXyUPP9GPB9K247pDcRPvsorkYbvH5oBcm9-S1USh_yLoMrCEJzWPyr__GLlC2SDJNIzg0egYLJk1GsA81MSJdRJZsjnO115aVmaR5sGTQPsnonpGIUPLANOKk-eD-7xPMYk0nYZIZOsPW_zYRYuEcPG2R7luej9JaXgBLuPtrHV3Noz-wAkFytyXHau6ye1OQXVxGY0gS3KkW358DA0NUytOAGVJmtkOsXz6pNTRIGz3BR9qFLpV_aRc1-AVR2h1ieeRDal_Vhu60Gv6pUk0LTlLbt9VW8wQ5rmqQ-cGg5MmtNx3c3bgigaowI2KnuWzmVTcBqpoXMFpaqKOrwkSDoleZkWYSNRdxmg4Qlos2OSmPuZ3Vs-XBMfzGZVyJ2NJFiv5rKrHH3cM-ZroWDQpLVHXOCGvkqApT0lf0ixwwLQ16=w1204-h903-no

 

Синът ми също катери. Без преувеличение - вероятно е едни от най-добрите в Холандия - 8a, 8b

Всеки път се притесняваме с жена ми. Почна в зала. Сега катери и по скали - Люксембург, Испания, Сицилия,  остров Калимнос в Гърция, …  дори в Южна Африка намери някакви чукари.

Да, обикновено катери с партньор, който го осигурява отдолу и се сменят. Но май има и начин да катери сам.

Мислех, че като се ожени и му се роди дете ще се пооткаже малко.

Не!

Съжалявам, вероятно не ти звуча много успокояващо.

IMG-20181020-WA0010.jpg.0638ea60f24cc0fc8be3d144799c682a.jpg

 

IMG-20181020-WA0013.jpg.67ca3394f113a3fb969af41fd707d780.jpg

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, georgebg каза:

...сина ми си е намерил ново хоби, да се катери по разни скали и не знам как да реагирам в случая ...

Прави го сам, а първото нещо в този "бизнес" е да имаш партньор, за да се подсигуряват взаимно...

Това на снимките е по-скоро ходене по тн " vie ferrate", обезопасени с въжета, изкуствени стъпки и хватки тук-там. Много по-безопасно от по-чистите форми на алпинизъм и скално катерене, ако това може донякъде да те поуспокои. И партньор в общия случай не е необходим, освен с някое девойче :). Е, и с верен приятел, та да е по-сладка след това бирата. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Добрата новина за бащата, е че по виа фератите, осигуряващ елемент се явява не партньорът, а едно дебело въже (снимка 2) фиксирано за скалата. Тоест при наличието на подходящото оборудване (без него си е безрасъдство да пълзиш нагоре) принципно може да се осигуряваш и сам. Лошата новина за сина, особено ако няма достатъчно опит и хич и не подозира на чий дядов може да се надене, е че често на едно изключително обзорно, въздушно и отвесно/надвесно място просто силите казват сбогом (особено ако катериш по-висока категория от познатите ти) и в един хубав момент, единственото на което са способни горните ти крайници е да почнат да бият телеграми. Друг фактор е, че оборудванета за виа ферата често предотвратява само едно на брой падане - динамичното натоварване може да е доста по-голямо от това при традиционното катерене - и истинската веселба настава едва след първото друсване, шока и да речем невинните засега телесни повреди.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.