Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Като споменахте острова, преди години хората бяха побеснели от едни наречени Yodel, които Amazon използваше и които хвърляха пратки през оградите и където им падне... Като гледам май нищо не се е променило... защото такива и сега има много.

 

Колкото до Интерлогистика, всеки път когато получавам нещо се налага да им се обаждам да им обяснявам къде живея, защото знам, че иначе няма да стане, а дори и да им се обадя пак не е гаранция, че ще стане... знаем се от доста време и са ми бавили пратки от другия край на света по цяла седмица. Само да отбележа, че адресът ми е съвсем тривиален и ще излезе веднага, където и да го потърсиш, ако разбира се момичето в офиса не реши да прояви творчество и да го "съкращава" и "превежда", а куриерът не реши да обикаля безцелно вместо да ми се обади, даже последния път случайно го видях, колко пъти обиколи преди да се сети, че има телефон на пакета, а като се обади ми каза, че мислел че е другаде и днес вече няма да стане защото вече "сменил посоката"... 

 

PS: И аз се катеря, не се притеснявайте въобще не е опасно... или поне аз не съм забелязал да е. :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам да се оплаквам от Вселената, провидението и всичко останало...

 

Миналата събота бях на сватба в едно градче до Франкфурт. Отдавна не бяхме пътували с жената, защото се доста заети служебно, та очаквахме разходката до Франкфурт с нетърпение, а и решихме после да отскочим и за няколко дни до Страсбург, където съм живял преди години и да ѝ покажа това онова.

 

Да, ама не... Купих билети и всичко, времето си течеше, а ние с огромни очаквания за пътуването - наистина ни сърбеше от много време, но заради работни задължения отказахме няколко страхотни пътувания, та... разбирате ме.

 

И нека започна с разказа - два дни преди да летим за Франкфурт, вторник вечерта - жената подрежда нещо, когато бута една чаша и тя пада, но се удря в нещо преди земята, та директно я нарязва по горната част на стъпалото, където успя да среже сериозно и кръвоносен съд. За нула време в нас заприлича на военно-полева болница, всичко в кръв - пренесох я в банята, където я сложих да седне на пода, за да не ѝ прилошее от кръвозагубата и пуснах студена течаща вода, докато намеря с какво да я превържа. Ама кръвта не спира и стана ясно, че ще се ходи в спешно за шиене - стигнахме, зашиха я и хирурга ми направи комплимент за това колко добре съм се справил. Мерси, ама подобен комплимент не искам да чувам повече.

Та, крака е зашит - ние сме на сватба и изведнъж нова драма - обувките трябва да се сменят. Ама тези или онези обувки няма да отиват на роклята, а и чантата... та... дам. И това го оправихме в последния момент.

 

Идва деня за пътуване - предишните дни съм се разглобил от работа, за да мога да си открадна няколко дни отпуска, но все пак настоението е на ниво - багажа е стегнат, таксито ни закара на летището, качихме се на самолета и както излетяхме - и веднага ме заболя гърлото и ми се запуши носа. До вечерта вече бях сериозно болен - болно гърло, сериозна хрема и висока температура, а ние сме в малко градче, където аптеките вече са затворени. Изкарах една незабавна нощ, а на сутринта буквално чаках пред една аптека да отвори, за да си напазарувам лекарства и това в деня на сватбата.

Ново 20 - заразих и жената, която до вечерта вече беше болна като мен. Някак си избутахме венчавката в църквата, а вечерта на партито си тръгнахме позорно малко преди полунощ, но просто не бях в състояние да гледам.

 

Също така преди три месеца лежах в болница, заради панкреатит, та съм и на зверска диета + забрана за алкохол, студени напитки, газирано и бира. Да си в Германия и да не можеш да пиеш бира за мен е като да си в Исландия без фотоапарат – немислимо.

Та, мина сватбата и на другия ден се товарим на влака за Франкфурт, а после от гарата ще хващаме друг влак за Страсбург – ама ни е лошо – не можем да гледаме. Понеже имахме време до влака, решихме да оставим куфарите в локър на гарата и да се разходим и си поемем въздух, но всичките бяха заети, та с куфарите стигнахме до реката, намерихме една пейка на сянка и… буквално заспахме. Пихме лекарства и се поосъзнахме, но засега пътуването беше пълен провал.

 

Все пак стигхнахме до Страсбург, а там времето беше прекрасно – 35 градуса жега, хотела перфектен и на добро място, но щях да се виждам за по бира с приятел, който ме изненада, че децата му са с варицела. Ново 20 – аз съм я карал, но жената не е, та отпадна и виждането с него. Не че, ако не беше варицелата щеше да е добра идея да се виждаме с него, за да му лепнем нашия вирус и да му заразим и дечицата, та… нов минус – стигнахме до там, ама няма да се виждаме.

 

В Страсбург имах намерение да си вземем и кола под наем за 1 ден, за да отидем до La Montagne des Singes, Chateau du Haut-Koenigsburg и библиотеката в Селестат, но… бяха свършили колите под наем за дните, когато ние сме в Страсбург. Оставаха само луксозните опции за неразумни пари, та и това ни пропадна, а заради диетата ми покрай панкреатита не можех и качествено да се насладя на елзаската кухня.

За финал успях някак си да си изпусна и часовника и да го разбия на паважа до катедралата и наистина да увенчая пътуването ни с поредна кофти емоция. Та, поне се поразходихме из Страсбург и времето беше хубаво.

 

Сега съм в офиса и ми се пътува някъде пак, а в скоро време няма да имам тази възможност и ми е адски тъпо, че така се получи всичко. 😞

 

Редактирано от Raybeez
правописна грешка :)
  • Харесвам 2
  • Шок 13
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Raybeez каза:

Имам да се оплаквам от Вселената, провидението и всичко останало...

Като цяло неприятните и добрите неща във Вселената са в относителен баланс, така че щом сте навъртели толкова много от квотата на  неприятните, значи сега ви предстои поредица от хубави неща! :yes:

  • Харесвам 13
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Raybeez каза:

Имам да се оплаквам от Вселената, провидението и всичко останало...

 

Миналата събота бях на сватба в едно градче до Франкфурт. Отдавна не бяхме пътували с жената, защото се доста заети служебно, та очаквахме разходката до Франкфурт с нетърпение, а и решихме после да отскочим и за няколко дни до Страсбург, където съм живял преди години и да ѝ покажа това онова.

 

Да, ама не... Купих билети и всичко, времето си течеше, а ние с огромни очаквания за пътуването - наистина ни сърбеше от много време, но заради работни задължения отказахме няколко страхотни пътувания, та... разбирате ме.

 

И нека започна с разказа - два дни преди да летим за Франкфурт, вторник вечерта - жената подрежда нещо, когато бута една чаша и тя пада, но се удря в нещо преди земята, та директно я нарязва по горната част на стъпалото, където успя да среже сериозно и кръвоносен съд. За нула време в нас заприлича на военно-полева болница, всичко в кръв - пренесох я в банята, където я сложих да седне на пода, за да не ѝ прилошее от кръвозагубата и пуснах студена течаща вода, докато намеря с какво да я превържа. Ама кръвта не спира и стана ясно, че ще се ходи в спешно за шиене - стигнахме, зашиха я и хирурга ми направи комплимент за това колко добре съм се справил. Мерси, ама подобен комплимент не искам да чувам повече.

Та, крака е зашит - ние сме на сватба и изведнъж нова драма - обувките трябва да се сменят. Ама тези или онези обувки няма да отиват на роклята, а и чантата... та... дам. И това го оправихме в последния момент.

 

Идва деня за пътуване - предишните дни съм се разглобил от работа, за да мога да си открадна няколко дни отпуска, но все пак настоението е на ниво - багажа е стегнат, таксито ни закара на летището, качихме се на самолета и както излетяхме - и веднага ме заболя гърлото и ми се запуши носа. До вечерта вече бях сериозно болен - болно гърло, сериозна хрема и висока температура, а ние сме в малко градче, където аптеките вече са затворени. Изкарах една незабавна нощ, а на сутринта буквално чаках пред една аптека да отвори, за да си напазарувам лекарства и това в деня на сватбата.

Ново 20 - заразих и жената, която до вечерта вече беше болна като мен. Някак си избутахме венчавката в църквата, а вечерта на партито си тръгнахме позорно малко преди полунощ, но просто не бях в състояние да гледам.

 

Също така преди три месеца лежах в болница, заради панкреатит, та съм и на зверска диета + забрана за алкохол, студени напитки, газирано и бира. Да си в Германия и да не можеш да пиеш бира за мен е като да си в Исландия без фотоапарат – немислимо.

Та, мина сватбата и на другия ден се товарим на влака за Франкфурт, а после от гарата ще хващаме друг влак за Страсбург – ама ни е лошо – не можем да гледаме. Понеже имахме време до влака, решихме да оставим куфарите в локър на гарата и да се разходим и си поемем въздух, но всичките бяха заети, та с куфарите стигнахме до реката, намерихме една пейка на сянка и… буквално заспахме. Пихме лекарства и се поосъзнахме, но засега пътуването беше пълен провал.

 

Все пак стигхнахме до Страсбург, а там времето беше прекрасно – 35 градуса жега, хотела перфектен и на добро място, но щях да се виждам за по бира с приятел, който ме изненада, че децата му са с варицела. Ново 20 – аз съм я карал, но жената не е, та отпадна и виждането с него. Не че, ако не беше варицелата щеше да е добра идея да се виждаме с него, за да му лепнем нашия вирус и да му заразим и дечицата, та… нов минус – стигнахме до там, ама няма да се виждаме.

 

В Страсбург имах намерение да си вземем и кола под наем за 1 ден, за да отидем до La Montagne des Singes, Chateau du Haut-Koenigsburg и библиотеката в Селестат, но… бяха свършили колите под наем за дните, когато ние сме в Страсбург. Оставаха само луксозните опции за неразумни пари, та и това ни пропадна, а заради диетата ми покрай панкреатита не можех и качествено да се насладя на елзаската кухня.

За финал успях някак си да си изпусна и часовника и да го разбия на паважа до катедралата и наистина да увенчая пътуването ни с поредна кофти емоция. Та, поне се поразходихме из Страсбург и времето беше хубаво.

 

Сега съм в офиса и ми се пътува някъде пак, а в скоро време няма да имам тази възможност и ми е адски тъпо, че така се получи всичко. 😞

 

Ееее, ама пък, всичко лошо ,сте го отупали наведнъж и следващия път, ще имате само положителни емоции.

Нали, един чичко с брада, е казал, че в природата,  има равнодействие. Винаги, след много лошо, идва много хубаво:))))))

 

И аз да се оплача: кандърдисвам сър Антъни да се разходим, че от сега, ако виснем на плажа, до довечера ще сме кат варени раци.

Че още няма 10, а вече , е 30 градуса.

Пък той ми вика:

- Аз по село няма да ходя:)))))И отхвърча да плува.

 

Хе,хе, с Фичо сме писали едновремено:)))

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Всичко минава, важното е да сте здрави. И за пътешествия ще му дойде времето. И при мен имаше цели две години тотален застой, всичко запланувано отпадаше. Не че сега всичко е наред, но успяхме да направим един Рим за три дни. Валя без да спре и трите дни, но Рим си е Рим и в дъждовно време. 

Та... И това ще мине. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искам да се оплача, че явно съм разгневила много някой някъде или съм съгрешила яко в някой минал живот, иначе не мога да си обясня каква е тази каръщина която ме преследва. В рамките на три месеца ми се развалиха последователно двата климатика вкъщи, лаптопа, пералнята и бойлера.... :aggressive: как да планирам почивка сега... като даже не знам тази серия колко време ще продължи :girl_cray2:

 

ПС: Забравих да спомена, че през това време, мивката в кухнята ми реши, че иска да е фонтан

  • Шок 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, savagejo каза:

Искам да се оплача, че явно съм разгневила много някой някъде или съм съгрешила яко в някой минал живот, иначе не мога да си обясня каква е тази каръщина която ме преследва. В рамките на три месеца ми се развалиха последователно двата климатика вкъщи, лаптопа, пералнята и бойлера.... :aggressive: как да планирам почивка сега... като даже не знам тази серия колко време ще продължи :girl_cray2:

 

Или лош късмет или кофти ел. инсталация.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Оплаквам се,от собствената си глупост.Как можах,само седмица да предвидя за това приказно място:(((((

Така си починахме и физически,и психически,така се наспахме,както отдавна не се беше случвало.

Ще се идва пак, за повече време.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 минути , tch каза:

Или лош късмет или кофти ел. инсталация.

За съжаление е лош късмет, всички повреди са от различно естество и не са свързани изобщо с електричеството :sad:

преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Оплаквам се,от собствената си глупост.Как можах,само седмица да предвидя за това приказно място:(((((

Така си починахме и физически,и психически,така се наспахме,както отдавна не се беше случвало.

Ще се идва пак, за повече време.

Все от такива неща искам да се и оплаквам 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, savagejo said:

За съжаление е лош късмет, всички повреди са от различно естество и не са свързани изобщо с електричеството :sad:

Да ти кажа, според мен е по-скоро е за щастие, ако не е ел. инсталацията, иначе трябва да я мислиш. 🙂

Връзка към коментар
преди 5 часа, savagejo каза:

Искам да се оплача, че явно съм разгневила много някой някъде или съм съгрешила яко в някой минал живот, иначе не мога да си обясня каква е тази каръщина която ме преследва. В рамките на три месеца ми се развалиха последователно двата климатика вкъщи, лаптопа, пералнята и бойлера.... :aggressive: как да планирам почивка сега... като даже не знам тази серия колко време ще продължи :girl_cray2:

 

ПС: Забравих да спомена, че през това време, мивката в кухнята ми реши, че иска да е фонтан

Защото ги ползваш. Отиди си на почивка и уредите ще си починат.

А дори и някой да спре - ти няма да знаеш. Най-много без телефон да останеш.

:wink:

преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Оплаквам се,от собствената си глупост.Как можах,само седмица да предвидя за това приказно място:(((((

Така си починахме и физически,и психически,така се наспахме,както отдавна не се беше случвало.

Ще се идва пак, за повече време.

Две седмици ще са ти много.

Пробвал съм. Не е лесно - само аз мога да издържа!

:biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като сте тръгнали да се оплаквате от Вселената, да взема и аз - за един месец майка ми в болница с инфаркт, свекър ми в болница с инсулт плюс чакаща сърдечна операция плюс друг сериозен проблем , баща ми в болница с друг проблем, също сериозен, а той не е здрав по принцип, малката щерка със счупен крак, ама за гадост такава кост, която зараства 4 месеца и цяло лято сбогом. Всички тези фактори плюс един, за който не ми се споделя, рефлектират, освен в човешки аспект, основно върху пътуванията ни. Защото Гледачите не могат да гледат вече децата, съответно пътуванията стават мираж. А лятото е абсолютно бегало, няма къде човек дори с децата да иде, защото щерката със счупения крак Трябва някой да я носи, което автоматично прекъсва възможността за разходка.  И си мисля, че лошата серия не е спряла още, никак даже... Направо ще трябва да се отписвам от форума перманентно, май май. Абеее еее човек очаква някви неща, но всипко наведнъж не съм и мислила. 

  • Харесвам 2
  • Шок 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , luba_rizova каза:

Като сте тръгнали да се оплаквате от Вселената, да взема и аз - за един месец майка ми в болница с инфаркт, свекър ми в болница с инсулт плюс чакаща сърдечна операция плюс друг сериозен проблем , баща ми в болница с друг проблем, също сериозен, а той не е здрав по принцип, малката щерка със счупен крак, ама за гадост такава кост, която зараства 4 месеца и цяло лято сбогом. Всички тези фактори плюс един, за който не ми се споделя, рефлектират, освен в човешки аспект, основно върху пътуванията ни. Защото Гледачите не могат да гледат вече децата, съответно пътуванията стават мираж. А лятото е абсолютно бегало, няма къде човек дори с децата да иде, защото щерката със счупения крак Трябва някой да я носи, което автоматично прекъсва възможността за разходка.  И си мисля, че лошата серия не е спряла още, никак даже... Направо ще трябва да се отписвам от форума перманентно, май май. Абеее еее човек очаква някви неща, но всипко наведнъж не съм и мислила. 

Ох,твоето, наистина си е за оплакване.Дано родителите ви се възстановят скоро. На детето е сигурно,че ще му мине, преди четирите месеца.

В такива моменти все се сещам,за един момент от "Последният самурай".

Когато на въпроса,какво прави човек, в трудна ситуация,самураят каза:

"Човек прави,каквото трябва и се бори,докато може"

Не е точен цитат, но това беше смисълът.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

В такива моменти все се сещам,за един момент от "Последният самурай".

Когато на въпроса,какво прави човек, в трудна ситуация,самураят каза:

"Човек прави,каквото трябва и се бори,докато може"

Не е точен цитат, но това беше смисълът.

Браво, Алекс, много на място е този цитат от хубав филм, ето ви точно този момент за вдъхновение... без нужда от излишно философстване.

 


PS: И аз минавам пред едни такива битки с близки хора в момента, за които не ми се говори, но при всички положения ще се борим докато може... :yes: 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравето или липсата му са част от живота.

В казахския език нямало дума "назад" . Обръщаме коня и пак сме - Напред! 

Та,  @luba_rizova и всички магеланци - Алга(напред)!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 4 часа, luba_rizova каза:

Като сте тръгнали да се оплаквате от Вселената, да взема и аз - за един месец майка ми в болница с инфаркт, свекър ми в болница с инсулт плюс чакаща сърдечна операция плюс друг сериозен проблем , баща ми в болница с друг проблем, също сериозен, а той не е здрав по принцип, малката щерка със счупен крак, ама за гадост такава кост, която зараства 4 месеца и цяло лято сбогом. Всички тези фактори плюс един, за който не ми се споделя, рефлектират, освен в човешки аспект, основно върху пътуванията ни. Защото Гледачите не могат да гледат вече децата, съответно пътуванията стават мираж. А лятото е абсолютно бегало, няма къде човек дори с децата да иде, защото щерката със счупения крак Трябва някой да я носи, което автоматично прекъсва възможността за разходка.  И си мисля, че лошата серия не е спряла още, никак даже... Направо ще трябва да се отписвам от форума перманентно, май май. Абеее еее човек очаква някви неща, но всипко наведнъж не съм и мислила. 

За жалост много ви се е струпало. Пожелавам всички бързо да се възстановят, пък пътищата ще ви чакат. 🙏

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, luba_rizova каза:

Като сте тръгнали да се оплаквате от Вселената, да взема и аз - за един месец майка ми в болница с инфаркт, свекър ми в болница с инсулт плюс чакаща сърдечна операция плюс друг сериозен проблем , баща ми в болница с друг проблем, също сериозен, а той не е здрав по принцип, малката щерка със счупен крак, ама за гадост такава кост, която зараства 4 месеца и цяло лято сбогом. Всички тези фактори плюс един, за който не ми се споделя, рефлектират, освен в човешки аспект, основно върху пътуванията ни. Защото Гледачите не могат да гледат вече децата, съответно пътуванията стават мираж. А лятото е абсолютно бегало, няма къде човек дори с децата да иде, защото щерката със счупения крак Трябва някой да я носи, което автоматично прекъсва възможността за разходка.  И си мисля, че лошата серия не е спряла още, никак даже... Направо ще трябва да се отписвам от форума перманентно, май май. Абеее еее човек очаква някви неща, но всипко наведнъж не съм и мислила. 

Моето оплакване минава рязко в леко мрънкане.

Бързо оздравяване на всички и никакви проблеми повече ви пожелавам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 11.06.2019 г. в 10:34, Raybeez каза:

Също така преди три месеца лежах в болница, заради панкреатит, та съм и на зверска диета + забрана за алкохол, студени напитки, газирано и бира.

Съчувствам ти, водя те с един месец за същата ситуация. Изпращам ти подкрепа и ти желая излизане от черната дупка!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ухапа ме и мен кърлеж (а доскоро се хвалех, че никога не ме е) 😄 и сега параноясвам, че ще пукна преди или по време на почивката в Бали 😄 Личният лекар каза да му се явя за тетанус и още нещо (сигурно антибиотик) и мисля след малко да се отправя към него, но понеже съм ужасно притеснителна, в главата ми е филм. :)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , bungle каза:

Ухапа ме и мен кърлеж (а доскоро се хвалех, че никога не ме е) 😄 и сега параноясвам, че ще пукна преди или по време на почивката в Бали 😄 Личният лекар каза да му се явя за тетанус и още нещо (сигурно антибиотик) и мисля след малко да се отправя към него, но понеже съм ужасно притеснителна, в главата ми е филм. :)))

мъжа ми имаше абсолютно същия проблем преди голямо наше пътуване, само че се оказа с лаймска болест. Ходи до инфекциозна и превантивно пи антибиотици. За по сигурно можеш да отидеш и ти да ти видят ухапването и да предложат лечение. Мога да препоръчам и лекарка 🙂

Връзка към коментар
преди 27 минути , bungle каза:

Ухапа ме и мен кърлеж (а доскоро се хвалех, че никога не ме е) 😄 и сега параноясвам, че ще пукна преди или по време на почивката в Бали 😄 Личният лекар каза да му се явя за тетанус и още нещо (сигурно антибиотик) и мисля след малко да се отправя към него, но понеже съм ужасно притеснителна, в главата ми е филм. :)))

Баща ми често го налазват тия гадини, че обича да обикаля баирите. 
Ходи се на бул. Мадрид    бул. Янко Сакъзов ( ето тук - вратата с бялата дограма) в "Центъра по заразни и паразитни болести" и  се прави следното
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , bungle каза:

Ухапа ме и мен кърлеж (а доскоро се хвалех, че никога не ме е) 😄 и сега параноясвам, че ще пукна преди или по време на почивката в Бали 😄 Личният лекар каза да му се явя за тетанус и още нещо (сигурно антибиотик) и мисля след малко да се отправя към него, но понеже съм ужасно притеснителна, в главата ми е филм. :)))

Спокойно, не се притеснявай, ето, какво се прави / това им е протоколът на Инфекционистите/.

1. Маха се кърлежа, обработва се мястото - кислородна вода и нещо за дезинфекция - йодбензин, хлорхексидин или нещо подобно.

2. В първите 24 часа се поставя ваксина против тетанус. Купува се от аптеката, струва стотинки и се слага на ръката.

3. Назначава се антибиотик. В Инфекциозна болница им дават Доксициклин, че най-евтин,  ама, аз не го харесвам. Мъжът ми и единият зъботехник  са ловци, та проблемът ни е твърде познат. Аз им назначавам Зимакс, за еднократен прием или Сумамед, по 1  за три дни.

4. Следите температурата, две седмици.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.